Fatsa Gezinizde Uğramanız Gereken Doğal Güzellikler


Fatsa Gezinizde Uğramanız Gereken Doğal Güzellikler

Fatsa ilçesi, Ordu’nun en popüler ilçelerinden bir tanesidir. Doğal, tarihi ve turistik güzellikleri sayesinde her sene yerli ve yabancı on binlerce turistin uğrak noktası haline gelmiştir.

Özellikle doğal güzellikleri ile oldukça dikkat çeken Fatsa ilçesi, turistlerin oldukça ilgi duyduğu turizm noktalarındandır. Fatsa ilçesini ziyaret eden gezginler, burada bulunan Gaga Gölü, Kabakdağ Köyü ve Yalıköy gibi doğal alanlarda, aileleri ya da arkadaş grupları ile birlikte oldukça keyifli bir gün geçirebilir.

Gaga Gölü

Gaga Gölü, Fatsa ilçe merkezinden aşağı yukarı 10 km uzaklıkta yer almaktadır. Gaga Gölü’ne ulaşım, özel araçlar ya da taksiler aracılığı ile kolayca gerçekleştirilebilir.

Gaga Gölü, bölgede gerçekleşene bir heyelan felaketi ile oluşmuştur. Ardından da bölgeye bol miktarda yağış düştüğünden, çukur su dolmuş ve göl haline gelmiştir. Gaga Gölü, doğa ile iç içe, ormanlık alanın ortasında yer almaktadır. Gaga Gölü’nü ziyaret eden gezginler, burada çeşitli su canlılarını inceleyebilir, doğa ile iç içe bir gün geçirebilir ya da gölün iki tarafında yer alan köyleri ziyaret edebilir.

Gaga Gölü, yılın her günü ve günün her saati ziyaret edilebilir. Gaga Gölü’ne giriş yapabilmek için herhangi bir giriş ücreti ya da giriş kısıtlaması bulunmamaktadır.

Kabakdağ Köyü

Kabakdağ Köyü, Fatsa ilçe merkezinden ortalama olarak 8 km uzaklıkta yer almaktadır. Kabakdağ Köyü’ne ulaşım, özel araçlar, toplu taşıma araçları ya da taksiler aracılığı ile kolayca gerçekleştirilebilir.

Kabakdağ Köyü’nü ziyaret eden gezginler, burada bulunan 100’den fazla yöresel yemek türünden dilediklerinin tadına bakabilir, oldukça eski ve görüntüsü ile dikkat çeken binayı inceleyebilir. Öte yandan ziyaretçiler, burada bulunan trekking parkurlarında, aileleri ya da arkadaş grupları ile birlikte, doğa ile iç içe bir gün geçirebilir.

Kabakdağ Köyü, yılın her günü ve günün her saati ziyaret edilebilir. Kabakdağ Köyü’ne giriş yapabilmek için herhangi bir giriş ücreti ya da giriş kısıtlaması bulunmamaktadır.

Ordu'nun doğal güzellikleri bakımından zengin ve tarihi öneme sahip en turistik ilçelerinden Fatsa için planladığınız tatilinizde konaklama yapacağınız otele henüz karar vermediyseniz Fatsa Otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Yalıköy

Fatsa şehir merkezinden ortalama olarak 10 km uzaklıkta yer alan Yalıköy, ulaşımı açısından oldukça rahat bir konumda yer almaktadır. Ziyaretçiler, Yalıköy’e özel araçları, taksiler ya da toplu taşıma araçları aracılığı ile kolayca ulaşım gerçekleştirebilir.

Yalıköy’ü ziyaret eden gezginler, burada oldukça meşhur olan köfte ve ekmeğin tadına bakabilir. Aynı zamanda ziyaretçiler, bu sahil kasabasında fındık, balık ve mısır gibi pek çok doğal ürünün de tadına bakabilir, eşsiz manzaranın tadına bakabilir. Öte yandan ziyaretçiler, burada bulunan denizde suya girebilir, deniz, kum ve güneş üçlüsünün tadını çıkarabilir.

Yalıköy, yılın her günü ve her saati ziyaret edilebilir. Yalıköy’e giriş için herhangi bir giriş ücreti ya da giriş kısıtlaması bulunmamaktadır.

Ordu'nun en turistik ilçelerinden Fatsanın güzelliklerini yerinde göreceğiniz tatili Fatsa Otelleri arasından seçiminizi yaparak planlayabilirsiniz.