Fatsa Gezisinde Kesinlikle Yapılması Gerekenler


Fatsa Gezisinde Kesinlikle Yapılması Gerekenler

Fatsa ilçesi, tarihi, doğal ve turistik yerleri sayesinde oldukça ilgi gören turizm noktalarından bir tanesidir. Ziyaretçiler, Fatsa tatilleri boyunca pek çok turistik mekanda keyifli vakit geçirme şansına sahiptir.

Fatsa ilçesini ziyaret eden gezginler; burada denize girebilir, plajlarda güneşlenebilir, balık tutabilir, doğa yürüyüşleri yapabilir, yöresel lezzetlerin tadına bakabilir, kamp ya da piknik gibi aktiviteleri de gerçekleştirebilir. Doğa ile iç içe olmaktan keyif alan hemen herkesin ziyaret etmek isteyeceği Fatsa’da, aileniz ya da arkadaş gruplarınız ile birlikte oldukça keyifli bir tatil macerası geçirme şansınız bulunmaktadır.

Plaj ve Beachlerin Keyfini Çıkarın

Ziyaretçiler; Fatsa gezileri sırasında pek çok plaj ve beachte denize girebilir, deniz, kum ve güneş üçlüsünün keyfini çıkarabilir. Öte yandan ziyaretçiler, deniz kenarlarında çeşitli yiyeceklerin tadına bakabilir, soğuk içeceklerin keyfini çıkarabilir.

Fatsa’da bulunan plaj ve beachler, aynı zamanda pek çok plaj sporu için de oldukça uygundur.

Tarihi Yerlerde Tarihi Yolculuklara Çıkın

Fatsa ilçesi, oldukça köklü bir tarihe sahiplik etmektedir. Ziyaretçiler, Fatsa tatilleri boyunca birçok tarihi mekana gezi düzenleyebilir.

Ziyaretçiler; Fatsa ilçesinde bulunan Bolaman Kalesi ve Konağı’nı, Göreği Manastırı’nı ve Cıngırt Kaya Mezarlarını ziyaret ederek, eski mimari hakkında bilgi edinebilir ya da tarihi buluntuları inceleyebilir.

Karadeniz Sularında Dalış Yapın

Fatsa ilçesi, özellikle yaz aylarında oldukça ziyaret edilmektedir. Fatsa’nın Karadeniz’e kıyısı olduğundan, bazı liman ve sahillerinde tekne turları düzenlenmektedir. Ziyaretçiler; bu tekne turları ile denize açılabilir, dalış yapabilir ve çeşitli deniz canlılarını inceleyerek unutulmayacak bir macera yaşayabilir.

Doğa Turları Düzenleyin

Fatsa ilçesi, Karadeniz Bölgesi’nin özelliklerini fazlasıyla taşımaktadır. Bu nedenle, etrafa bolca yeşil alan görmek mümkündür. Ziyaretçiler; bu alanlarda, aileleri ya da arkadaş grupları ile birlikte keyifli doğa yürüyüşleri yapabilir, çeşitli ağaç ve hayvan türlerini gözlemleyebilir.

Balık Tutun ve Rahatlayın

Fatsa ilçesi, Karadeniz’e kıyısı bulunduğundan, pek çok balık türüne de ev sahipliği yapmaktadır. Ziyaretçiler, Fatsa’da yer alan sahil, rıhtım ve iskelelerde, aileleri ya da arkadaş grupları ile birlikte, oltalar aracılığı ile balık tutabilir, zihinlerini boşaltabilir.

Yöresel Lezzetlerin Tadına Bakın

Fatsa ilçesi, Karadeniz mutfağının yanı sıra, kendine özgü yöresel yemeklerle de oldukça ünlüdür. Ziyaretçiler; Fatsa’da bulunan restoran ve lokantalarda, çeşitli yöresel yemeklerin tadına bakabilir, karınlarını doyurabilir.

Ordu, Fatsa'nın kendine has lezzetlerini yerinde denemek için Fatsa Otelleri sayfamızdaki otellere göz atarak güzel bir tatil planı oluşturabilirsiniz.

Eğlence Mekanlarının Keyfini Çıkarın

Fatsa ilçe merkezinde, neredeyse her ziyaretçiye uygun eğlence mekanı bulunmaktadır. Yüksek sesli müziğin çaldığı gece kulübü ve meyhanelerden, sessiz, sakin ve nezih cafelere kadar her türlü eğlence mekanının bulunduğu Fatsa’da; ziyaretçiler, aileleri ya da arkadaş grupları ile birlikte keyifli vakit geçirebilir ve hoş sohbet edebilir.

Kamp ve Piknik Yapın

Fatsa ilçesindeki, Karadeniz Bölgesi’nin özelliklerini taşıdığı için, doğal alanların sayısı bir hayli fazladır. Ziyaretçiler; göl ya da deniz kenarında, aileleri ve arkadaş grupları ile birlikte piknik yapabilir, kamp çadırlarını kurabilir.

Ordu için çıkacağınız seyahatinizde konaklamanızı tarihi zenginliği, doğal güzellikleri ile öne çıkan Fatsa'da yapmayı planlıyorsanız Fatsa Otelleri arasından seçiminizi yapabilirsiniz.