Giresun’da Mutlaka Görmeniz Gereken Doğal Güzellikler


Giresun’da Mutlaka Görmeniz Gereken Doğal Güzellikler

Türkiye’nin önemli turistik şehirleri arasında yer alan Giresun, her yıl yüz binlerce kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Pek çok doğal yapının bulunduğu ilçede günlerce sürecek gezi programları gerçekleştirmeniz mümkündür. Genellikle yaz aylarında ziyaret edilen Giresun şehri, sessiz ve sakin olmasıyla da ön plana çıkmaktadır. Gençlerin uğrak noktaları arasında yer alan şehir, genir bir yüzölçümüne sahiptir.

Genellikle yayla ve ovalardan oluşan Giresun şehri, deniz kıyısında bulunmasıyla birlikte sahilleriyle de dikkat çekmektedir. Yabancı turistlerin uğrak noktaları arasında bulunan şehir, gezginlerin sıklıkla ziyaret yerler arasındadır.

Giresun’da mutlaka görülmesi gereken doğal güzellikler arasında Giresun Adası, Kümbet Yaylası, Kulakkaya Yaylası, Kuzalan Şelalesi, Mavi Göl, Sis Dağı, Bektaş Yaylası, Gölyanı Yaylası, Paşakonağı Yaylası ve Karagöl Dağları bulunmaktadır.

Giresun Adası

Giresun açıklarında yer alan Giresun Adasına her gün düzenli olarak gerçekleştirilen gemi seferleri ile ulaşım sağlamanız mümkündür. Turistik bir ada olmasıyla ön plana çıkan yapı, kamp ve piknik için sıklıkla tercih edilmektedir. Her yıl binlerce kişi tarafından ziyaret edilen Giresun Adası, fotoğraf çekmek isteyenlerin de uğrak noktaları arasında bulunmaktadır.

Uzunluğu 350 metreyi bulan adanın genişliği ise 250 metre uzunluğundadır. Küçük bir ada olmasına rağmen genellikle ziyaretçi akınlarının bulunduğu Giresun adasında saatlerce vakit geçirmeye olanak sağlanmaktadır.

Gençlerin sık sık ziyaret ettiği ada ve çevresi, mangal ve piknik açısından ön plana çıkmaktadır. Eşsiz Karadeniz manzarası eşliğinde köy kahvaltıları veya spor aktiviteleri yapılmasına imkan tanınmaktadır.

Yaz aylarının sıklıkla ziyaret edilen yerler arasında bulunan Giresun Adası, yılın her günü ziyarete açıktır.

Herhangi bir giriş kısıtlamasının bulunmadığı ada ve çevresi, yaklaşık 1.6 kilometre açıklıkta yer almaktadır.

Kümbet Yaylası

Şehir merkezine 49 kilometre uzaklıkta yer alan Kümbet Yaylası, şehrin önemli doğal güzellikleri arasında bulunmaktadır. Özel araçlarla veya otobüs seferleriyle bölgeye ulaşım sağlamanız mümkündür. Genellikle bahar aylarında tercih edilen yayla ve çevresi küçük bir gölü de içerisinde barındırmaktadır.

Bölgeye gelen ziyaretçiler genellikle kamp ve piknik gibi aktiviteler gerçekleştirilmektedir. Aile grupları tarafından sık sık ziyaret edilen Kümbet yaylası, doğa ile iç içe olabileceğiniz yerler arasındadır. Sessiz ve sakin bir bölgede yer alan doğal yapı, konaklama açısından da tercih edilen yerler arasında bulunmaktadır.

Yılın her günü ziyaretçi girişine açık olan Kümbet yaylasının herhangi bir giriş kısıtlaması söz konusu değildir. Araç girişine uygun bir konumda yer alan yayla ve çevresinde günlerce vakit geçirmenize olanak sağlanmaktadır. Yabancı turistlerin de sıklıkla ziyaret ettiği yayla, dağcılık açısından da ön plana çıkmaktadır.

Kümbet Yaylası’nın herhangi bir giriş ücreti bulunmamaktadır.

Kulakkaya Yaylası

Doğal güzelliğiyle turistlerin ilgisini çeken Kulakkaya Yaylası, şehir merkezinden 50 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Her yıl binlerce kişi tarafından ziyaret edildiği belirtilen yaylanın özel araçlarla veya otobüslerle ulaşım sağlanacak bir mesafede olduğu bilinmektedir.

Kamp aktivitelerinin ön planda olduğu Kulakkaya Yaylası genellikle yaz aylarında ziyaret edilmektedir. Turistlerin uğrak noktaları arasında bulunan yayla ve çevresi, gençler tarafından da sıklıkla tercih sebebidir. Bölgeye gelen ziyaretçiler kamp ateşi açısından herhangi bir yasakla karşılamamaktadır. Temizliğe önem verilen yayla ve çevresinde kısıtlama olmadan eğlenceli vakit geçirmenize olanak sağlanmaktadır.

Giresun’da mutlaka gezilmesi gereken yerler arasında bulunan Kulakkaya Yaylası, herhangi bir giriş kısıtlaması olmadan ziyaret edebileceğiniz yerlerden biridir. Yılın her günü ziyaretçi girişine açık olduğu belirtilen yayla ve çevresinin engebeli bir arazide yer aldığı bilinmektedir. Şehir merkezinden oldukça uzakta yer alan yayla, sessiz ve sakin bir bölgede bulunmaktadır. Araç girişine uygun olan yaylayı özgürce ziyaret edebilirsiniz.

Kulakkaya Yaylası’nın herhangi bir giriş ücreti bulunmamaktadır.

Kuzalan Şelalesi

Her yıl binlerce kişi tarafından ziyaret edilen Kuzalan Şelalesi, şehir merkezine 55 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Özel araçlarla veya otobüsler yardımıyla ulaşım sağlayabileceğiniz şelale genellikle kış aylarında ziyaret edilmektedir. Oldukça soğuk bir suya sahip olan su, doğal güzelliğiyle turistlerin beğenisini kazanmaktadır. Turistlerin uğrak noktaları arasında yer alan Kuzalan Şelalesi, fotoğraf çekmek isteyenlerin tercihidir.

Kamp ve piknik gibi pek çok aktivitelerin yapıldığı Kuzalan Şelalesi, yabancı turistlerin de beğenisini kazanmaktadır. Şelale ve çevresi düzem bir bölgede yer almasıyla da araç girişine uygun bir bölgede bulunmaktadır. Şelaleyi ziyarete gelen turistler bölgede köy kahvaltıları veya mangal gibi pek çok yeme - içme faaliyetini gerçekleştirebilir.

Yılın her günü ziyarete açık olan Kuzalan Şelalesi’nin herhangi bir giriş kısıtlaması söz konusu değildir. Özgürce gezip vakit geçirebileceğiniz şelale ve çevresi, Giresun’da mutlaka görülmesi gereken doğal güzellikler arasında yer almaktadır. Doğa yürüyüşü, dağcılık ve yamaç paraşütü gibi aktiviteler açısından da uygun bir bölgede yer alan doğal yapıyı istediğiniz zaman gezebilirsiniz.

Kuzalan Şelalesi’nin giriş ücreti yoktur.

Karadeniz’in yeşil incisi Giresun’da konaklama seçeneklerine göz atmak için Giresun Otelleri sayfamızdaki tesisleri inceleyerek yerinizi ayırtabilirsiniz.

Mavi Göl

Şehir merkezinden 60 kilometre uzaklıkta yer alan Mavi Göl, her yıl binlerce kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Özel araçlarla veya otobüslerle ulaşabileceğiniz Mavi Göl ve çevresinde saatlerce vakit geçirmenize olanak sağlanmaktadır. Piknik yapmak isteyen ziyaretçiler tarafından sıklıkla ziyaret edilen Mavi Göl, kamp açısından da ön plana çıkmaktadır.

Giresun’un önemli doğal güzellikleri arasında yer alan Mavi Göl, doğa ile iç içe olabileceğiniz yerler arasında bulunmaktadır. Bölgeye gelen ziyaretçiler, fotoğrafçılık aktiviteleri açısından bölgeyi tercih etmektedir. Aile gruplarının sıklıkla ziyaret ettiği yerler arasında bulunan Mavi Göl, sosyalleşme açısından da ön plana çıkmaktadır.

Yılın her günü ziyarete açık olduğu belirtilen Mavi Göl’ün herhangi bir giriş kısıtlaması söz konusu değildir.

Mavi Göl’ün giriş ücreti yoktur.

Sis Dağı

Şehir merkezinden 55 kilometre uzaklıkta bulunan Sis Dağı, adından da anlaşılacağı gibi genel olarak sisli bir bölgede bulunmaktadır. Özel araçlarla veya otobüsler yardımıyla ulaşım sağlayabileceğiniz dağ ve çevresinin engebeli bir bölgede yer aldığı bilinmektedir. Sessiz ve sakin olmasıyla da ön plana çıkan Sis Dağı’nın yabancı turistler tarafından her yıl ziyaret edilmektedir.

Bölgeyi ziyarete gelen kişiler dağcılık, kampçılık ve doğa yürüyüşü gibi pek çok aktivite gerçekleştirebilir. Aile grupları tarafından da ziyaret edildiği belirtilen dağ ve çevresinin festivallere de mekan olduğu bilinmektedir. Genellikle yaz aylarında ziyaret edilen dağın tırmanış aktiviteleri açısından ön plana çıktığı belirtilmektedir.

Yılın her günü ziyarete açık olan Sis Dağı’nın herhangi bir giriş kısıtlaması söz konusu değildir. Araç girişine de uygun bir konumda yer alan Dağ ve çevresini özgürce ziyaret etmenize olanak sağlanmaktadır. Gençlerin sık sık ziyaret ettiği dağ, mutlaka gezilmesi gereken yerler arasında bulunmaktadır.

Sİs Dağı’nın herhangi bir giriş ücreti söz konusu değildir.

Bektaş Yaylası

Doğal güzelliğiyle turistlerin ilgisini çekmeyi başaran Bektaş Yaylası, her yıl binlerce kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Özel araçlarla veya otobüslerle ulaşım sağlayabileceğiniz Bektaş Yaylası’nın şehir merkezine uzaklığı yaklaşık 60 kilometredir. Giresun’un önemli doğal güzellikleri arasında yer alan Bektaş Yaylası, geniş bir bölgeyi kapsamakla birlikte pek çok aktivite açısından uygun konumdadır.

Kamp ve piknik aktiviteleri açısından ön plana çıkan yayla, müzikli aktiviteler açısından da tercih edilmektedir. Zaman zaman horonlu eğlencelerin olduğu yayla ve çevresinde kamp ateşi yakılmasına da olanak sağlanmaktadır. Konaklama açısından da dağ evlerinin yer aldığı yaylada günlerce sürecek gezi programları gerçekleştirmeniz mümkündür.

Yılın her günü ziyarete açık olduğu belirtilen Bektaş Yaylası’nın herhangi bir giriş kısıtlaması söz konusu değildir. Özgürce vakit geçirip eğlenebileceğiniz yayla ve çevresi geniş yüzölçümüyle turistlerin beğenisini kazanmaktadır. Engebeli bir bölgede yer alan Bektaş Yaylası’nın hem doğa ile iç içe olma açısından hem de fotoğrafçılık açısından ön plana çıktığı bilinmektedir.

Bektaş Yaylası’nın giriş ücreti söz konusu değildir.

Gölyanı Yaylası

Giresun şehir merkezine 45 kilometre uzaklığı bulunan Gölyanı Yaylası, her yıl binlerce kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Özel araçlarla veya otobüslerle ulaşım sağlayabileceğiniz Gölyanı Yaylası’nın doğa ile iç içe olmak için tercih edildiği bilinmektedir. Genellikle sabah saatlerinde ziyaret ettiğinizde köy kahvaltıları yapan insanların olduğunu görmeniz mümkündür.

Yaz aylarının uğrak noktaları arasında bulunan Gölyanı Yaylası, yabancı turistlerin beğenisini kazanmaktadır. Şehir merkezinden uzakta yer almasıyla da sessiz ve sakin bir yaşamın sürdürüldüğü yayla ve çevresinde kamp aktiviteleri ön plana çıkmaktadır.

Yılın her günü ziyarete açık olduğu belirtilen Gölyanı Yaylası’nın herhangi bir giriş kısıtlaması söz konusu değildir. İstediğiniz zaman ziyaret edip vakit geçirebileceğiniz Gölyanı Yaylası, Giresun’da mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler arasında bulunmaktadır.

Gölyanı Yaylası’nın giriş ücreti yoktur.

Paşakonağı Yaylası

Doğal güzelliğiyle turistlerin beğenisini kazanan Paşakonağı Yaylası’nın her yıl binlerce kişi tarafından ziyaret edildiği belirtilmektedir. Şehir merkezine uzaklığı 65 kilometreyi bulan Paşakonağı Yaylasına özel araçlarla veya otobüsler yardımıyla ulaşım sağlamanız mümkündür. Bahar aylarının vazgeçilmez mekanları arasında bulunan yayla, paraşüt açısından da ön plana çıkmaktadır.

Deniz seviyesinden oldukça yüksek bir bölgede yer alan yayla ve çevresi, dağcılık ve kamp gibi aktivitelerin sıklıkla gerçekleştirildiği bir bölgedir. Doğa ile iç içe olabileceğiniz yaylada konaklama hizmetleri de sağlanmaktadır.

Yabancı turistlerin de ilgisini çeken yayla, Giresun’un doğal güzellikleri arasında yer almaktadır. Geniş bir bölgeyi kapsayan yayla ve çevresi, kafa dinlemek isteyenlerin uğrak noktaları arasındadır.

Yılın her günü ziyarete açık olduğu belirtilen yaylanın herhangi bir giriş kısıtlaması bulunmamaktadır.

Paşakonağı Yaylası’nın giriş ücreti söz konusu değildir.

Karagöl Dağları

Şehir merkezinden 60 kilometre uzaklıkta yer alan Karagöl Dağları, her yıl binlerce sporcu tarafından ziyaret edilmektedir. Engebeli bir parkura sahip olan dağlar, spor aktiviteleri açısından sık sık tercih edilmektedir. Özel araçlarla veya otobüsler yardımıyla ulaşım sağlayabileceğiniz Karagöl Dağları, fotoğraf çekmek isteyenlerin de uğrak noktaları arasında bulunmaktadır.

Eşsiz manzaralara sahip olan Karagöl Dağları, kamp ve piknik açısından da uygun bir bölgedir. Sosyalleşme imkanları bulunan dağ ve çevresi, soğuk olmasıyla da bilinmektedir. Herhangi bir kısıtlamasının olmadığı Karagöl Dağları, Giresun’da mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır.

Yılın her günü ziyarete açık olan dağları istediğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz. Yabancı turistlerin de beğenisini kazanan dağ ve çevresi, yüzölçümü açısından Giresun’un en büyük dağları arasında yer almaktadır.

Karagöl Dağları’nın giriş ücreti yoktur.

Giresun'un doğa harikası güzelliklerini yerinde görmek için Giresun Otelleri sayfamızı inceleyerek birbirinden farklı hizmet seçenekleri sunan oteller arasından seçiminizi yaparak harika bir tatil planı oluşturabilirsiniz.

İnternet sitemizin doğru biçimde çalışması için zorunlu olan çerezler kullanılmaktadır. Reklam/pazarlama, performans/analitik çerezleri ise üçüncü taraf çerezler olup ancak açık rıza vermeniz halinde kullanılabilecektir. Çerezler aracılığıyla kişisel verilerinizin işlenmesi hakkında detaylı bilgiye "Çerez Aydınlatma Metni"nden ulaşabilirsiniz. Tüm çerezlerin kullanımına ve üçüncü taraf çerezler aracılığıyla toplanan kişisel verilerin yurt dışına aktarılmasına onay vermek için "Tümünü Kabul et" e, zorunlu olmayan çerezleri reddetmek için "Tümünü Reddet"e tıklayabilir ya da çerezlere ilişkin tercihlerinizi Çerez Tercihleri seçeneğinden yönetebilirsiniz.