Karaburun Tatilinde Nerede Kalınır?


Karaburun Tatilinde Nerede Kalınır?

Doğu, batı ve kuzeyinde Ege Denizi bulunan ve İzmir’in en sakin şehirlerinden biri olan Karaburun; hem deniz tatili hem de turistik amaçlı geziler için ideal bir rota seçeneği sunmaktadır.

Deniz kenarındaki konumu, uzun sahili ve gizli kalmış koyları ile İzmir’de deniz tatili denince giderek yükselen bir merkez haline gelen Karaburun, doğal ve tarihi güzellikleri ile de keşfedilmesi gereken bir tatil bölgesidir. Ege Denizi’nin gizli kalmış koylarına ve muhteşem sulara sahip olan ilçede, hem lüks otel hem de butik otel ve pansiyon tipi konaklama seçenekleri de bulunmaktadır.

Karaburun’da Nerede Kalınır?

Karaburun’daki konaklama talepleri yaz aylarında oldukça artmaktadır. Hem yerli hem de yabancı turistlerden ilgi gören ve deniz, kum ve güneş tatili yapmak isteyenlerin tercih ettiği Karaburun’daki konaklama tesislerinin büyük bir bölümü, ilçenin iç kısımları yerine sahil şeridine yakın noktalarda yer almaktadır.

Bodrum ve Antalya’daki gibi sahil şeridini kapatan otellerin yarattığı görüntü Karaburun’da bulunmamaktadır. Halkın plajlardan kolayca faydalanabilmesi adına, sahil şeridinde daha çok halk plajları yer almaktadır. Plaja sıfır olan yolunun arkasına dizilen otel seçeneklerinin sunduğu deniz manzaraları ise görülmeye değerdir. Sığ ve tertemiz bir denize sahip olan Karaburun, el değmemiş güzellikte doğası, gizli kalmış koyları ve turkuaz rengi suları ile huzurlu bir tatil yapma olanağı sunmaktadır.

Karaburun, bahar ve yaz aylarında tatil yapmak için uygun bir ilçedir. Özellikle ilkbahar- yaz aylarında sahilleri daha kalabalık olabilmektedir. Sonbahar mevsiminde de denize girmek ve doğa ile baş başa vakit geçirmek için idealdir.

Kış aylarında ise burada bulunan tarihi, doğal ve kültürel zenginlikler keşfedilebilir. Karaburun’a tatil için gelindiğinde; Lipsos Hotel & Restaurant, Rota Butik Otel, Teras Butik Apart, Marda Hotel, Hayalbaz ve Arya Hotel Karaburun yer almaktadır.

Her bütçeye ve her zevke hitap eden otel seçeneklerine sahip Karaburun’da tatilinizi planlamak için Karaburun Otelleri sayfamızı inceleyebilir, otelleri ve sunduğu hizmetleri daha ayrıntılı görebilirsiniz.

Lipsos Hotel & Restaurant

Karaburun’da Yeniliman Sahili’nin yanı başında bulunan Lipsos Hotel & Restaurant, iki yıldızlı otel konsepti ile hizmet veren bir oteldir.

Plaja sıfır konumu ile tercih edilebilecek otel, toplamda 7 odası ile hizmet vermektedir. Otelde; plaj, restoran, çatı katında teras, gidiş- dönüş havalimanı transferi, kütüphane, lobide şömine, tur hizmetleri, ücretsiz kahvaltı, internet, odalarda buzdolabı ve bahçe gibi olanaklar mevcuttur.

Lipsos Hotel & Restaurant; en yakın plaja sıfır konumundadır. Ilıca Plajı’na ortalama 40 km ve Aqua Toy City’e ortalama 40 km uzaklıktadır. Otel en yakın havalimanına ise 1.5 saat sürüş mesafesindedir.

Rota Butik Otel

Karaburun’da İskele Caddesi üzerinde yer alan Rota Butik Otel, hem konumu hem de konforlu konaklama seçeneği ile Karaburun tatilinde en çok tercih edilen otellerden biridir.

Denize sıfır konumu ve aileler için uygun olan konsepti ile butik otel olarak hizmet veren Rota Otelde; sauna, plaj, ücretsiz internet, restoran, çocuk aktiviteleri, havaalanına ulaşım hizmeti, ütü ve çamaşır yıkama hizmeti, ücretsiz internet gibi olanaklar mevcuttur. Otelde, deniz manzaralı odalar da bulunmaktadır.

Rota Butik Otel, en yakın havalimanına ortalama 1.5 saat sürüş mesafesindedir. Otelin çevresinde denize sıfır meyhane, et ve balık restoranları da bulunmaktadır.

Teras Butik Apart

Karaburun İskele mevkiinde, deniz kenarında yer alan Teras Butik Apart, butik otel ve apart otel konsepti ile hizmet vermektedir.

Toplamda 6 odası bulunan otelde; plaj, piknik alanları, barbekü ızgaraları, ücretsiz internet, odalarda mutfak ve mutfak eşyaları, ocak, buzdolabı, özel banyo ve bahçe gibi olanaklar da mevcuttur.

Teras butik Apart; Karaburun Limanı’na 3 dakika ve Boz Dağ’a 30 dakika yürüme mesafesindedir. Otel, en yakın havalimanına ise yaklaşık 1.5 saat sürüş mesafesindedir.

 Marda Hotel

Karaburun’da İskele mevkiinde bulunan Marda Hotel, Kuyucak Caddesi üzerinde yer almaktadır.

12 yaş üzeri konseptli ve denize sıfır bir otel olan Marda Hotel, 6 deniz manzaralı ve 7 kara manzaralı olmak üzere toplamda 13 oda ile hizmet vermektedir. Otelde; açık havuz, havuz barı ve kafesi de bulunmaktadır. Otelin olanakları arasında ayrıca; çamaşır yıkama ve ütü hizmeti, ücretsiz internet, ücretsiz kahvaltı, bahçe, odalarda klima gibi olanaklar da mevcuttur.

Marda Hotel; Karaburun Limanı’na 8-10 ve Kuyucak Plajı’na 12-15 dakika yürüme mesafesindedir. Ayrıca; Çakmacık Plajı’n 6.5 km, Hamzabükü Plajı’na 15 km, Badem Bükü Plajı’na 25 km ve Ildırı’ya 50 km uzaklıktadır. Marda Hotel, en yakın havalimanına ise 1.5 saat sürüş mesafesindedir.

Hayalbaz

İlçede İskele mevkiinde İskele Caddesi üzerinde yer alan deniz kenarındaki konumu ile ziyaretçilerinden yüksek puan alan Hayalbaz Otel, Karaburun’da en çok tercih edilen konaklama yerlerinden biridir.

Toplamda 5 odası bulunan otelde; restoran ve bar, ücretsiz sahil servisi, sahilde plaj şemsiyeleri, bilgisayar odası, ortak buzdolabı, çamaşırhane, ücretsiz internet ve kahvaltı gibi olanaklar da mevcuttur.

Hayalbaz; Karaburun Limanı’na 2 ve Kuyucak Plajı’na 8-10 dakika yürüme mesafesindedir. Ayrıca; Çakmacık Plajı’na 7 km, Ardıç Plajı’na 18 km ve Badem Bükü Plajı’na 27 km uzaklıktadır. En yakın havalimanına ise 1.5-2 saat sürüş mesafesindedir.

Arya Hotel Karaburun

Karaburun’da Piri Reis Sokak Üzerinde ve Küçük Adası’nın karşısında yer alan Arya Hotel, beş yıldızlı otel konsepti ile hizmet veren bir konaklama seçeneği sunmaktadır.

Deniz kenarındaki konumuna ek olarak açık havuzu da bulunan otelde toplamda 18 oda bulunmaktadır. Bu nedenle, özellikle yüksek sezonda gitmeden önce rezervasyon yaptırmanız önerilmektedir.

Arya Hotel’de; restoran ve havuz kenarı barı, açık yüzme havuzu, gidiş- dönüş havaalanı transfer hizmeti, çamaşırhane, ücretsiz internet gibi olanaklar da mevcuttur.

Otel; Karaburun Limanı’na 10 dakika ve Kuyucak Plajı’na 20 dakika yürüme mesafesindedir. Ayrıca; Çakmacık Plajı’na 7.5 km, Hamzabükü Plajı’na 17 km, Sazak’a 20 km, Badem Bükü Plajı’na 28 km ve Ildırı’ya 50 km uzaklıktadır. En yakın havalimanına ise ortalama 1.5 saat sürüş mesafesindedir.

Karaburun’da konaklama yapabileceğiniz diğer otelleri daha ayrıntılı incelemek için Karaburun Otelleri sayfamıza tıklayarak, size en çok hitap eden oteli kolayca seçebilirsiniz.