Kaş Tatiline Gideceklere Plaj Rehberi


Kaş Tatiline Gideceklere Plaj Rehberi

Akdeniz’in en güzel konumunda yer alan Kaş’ta plaj turizmi bakımından pek çok seçenek bulunmaktadır. Son yıllarda bölgeye yapılan yatırımlar ile birlikte ilçe, yalnızca Türkiye değil dünya çapında da büyük bir üne kavuşmuştur.

Yaklaşık 70 kilometrelik sahil uzunluğu ile bölgenin en popüler turizm ilçelerinden olan Kaş’ta birçok plaj ve beach hizmet vermektedir. Mavi bayraklı plajları ile kendinizi adeta başka bir dünyada hissedebileceğiniz koylar bulunan ilçede ücretli ve ücretsiz olmak üzere tesisler, sahil boyu sıralanmaktadır.

Kaş’ın en güzel sahillerinde masmavi denizin keyfini çıkarırken mükemmel bir konaklama deneyimi yaşayacağınız otellere Kaş Otelleri sayfamızı inceleyerek karar verebilirsiniz.

Kaputaş Plajı

Kaputaş Plajı, Kaş ilçe merkezine yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta, batı sahilinde yer almaktadır. Plaja ulaşımlar özel araçla veya ilçe merkezinden hareket eden Kalkan minibüsleri ile gerçekleştirilmektedir.

Çevresinde bulunan kanyon ağzı ile birlikte doğal güzellikler bakımından son derece eşsiz bir bölgede konumlanan plaj, Kalkan Mahallesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Etrafında bulunan ağaçlık alanlar ile temiz bir atmosfere sahip olan plajın denizi oldukça soğuktur. Denizinin sığ olmaması sebebiyle çocukların denize girmesinin çok uygun olmayacağı Kaputaş Plajı’nın çevresinde günlük ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz tesisler de yer almaktadır.

Akdeniz manzarası, ve teknelerin görüntüleriyle birlikte kartpostal görüntülerini andıran plaj, aynı zamanda koruma altına alınmış doğal güzellikler arasında bulunmaktadır.

Patara Plajı

Kaş ilçe merkezine yaklaşık 42 kilometre uzaklıkta bulunan Patara Plajı’na ulaşımlar özel araç ile yapılabilmektedir.

Hem deniz, hem de tarihi geziler yapabileceğiniz bir konumda yer alan Patara Plajı, ilçeye bağlı Gelemiş Mahallesi sınırları içerisindedir. Etrafında bulunan Patara Antik Kenti’ni de ziyaret edebileceğiniz bölgenin plajı, yaklaşık 12 kilometrelik bir sahile sahiptir. Denizinin sığ olması sebebiyle çocuklu aileler tarafından da rahatlıkla tercih edilebilen plajın içerisinde hizmet veren tesisler de yer almaktadır.

Etrafında bulunan tesisten günlük içecek ve yiyecek ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz plajda duş, tuvalet ve giyinme kabini gibi hizmetlerden de faydalanabilirsiniz. Akdeniz’in birçok plajında olduğu gibi Patara Plajı da, deniz kaplumbağalarına ev sahipliği yapmaktadır. Yılın belli dönemlerinde buraya gelip yumurta bırakan kaplumbağalar, bölgenin simgesi haline gelmiştir.

Akçagerme Plajı
Kaş’ın en güzel sahilleri arasında bulunan Akçagerme Plajı, ilçe merkezine yaklaşık 4 kilometre uzaklıktadır. Plaja ulaşımlar özel araçla veya Yeniköy minibüsleri ile yapılabilmektedir.

Konum olarak Antalya - Fethiye karayolu üzerinde bulunan plaj, mavi bayraklıdır. Sahil uzunluğu yaklaşık 200 metre olan plaj, kumsal ve çakıl taşlarından oluşmaktadır. Denizinin son derece sığ ve berrak olması, çocuklu aileler için tercih sebebi olmaktadır. Plajın içerisinde tenis kortu veya voleybol alanı gibi bölümlerinin olmasından ötürü çeşitli spor aktivitelerine imkan sağlamaktadır. İçerisinde yer alan tesislerden yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bölgede, duş, tuvalet ve giyinme kabini gibi imkanlar da bulunmaktadır.

Büyük Çakıl Plajı

Kaş ilçe merkezinin doğu sahilinde yer alan Büyük Çakıl Plajı’na ulaşımlar özel araç veya Andifli minibüsleri ile yapılabilmektedir.

Bölgede yer alan Küçük Çakıl Plajı’nın hemen yanında bulunan Büyük Çakıl Plajı’nın denizi berrak ve sığdır. Çocuklu aileler tarafından sıklıkla tercih edilen plajın denizi ise oldukça soğuktur. Sıcak yaz aylarında ferahlamak için oldukça iyi bir seçenek olan plaj, çakıl taşları ile kaplıdır.

Dalgasız bir yapıda olan deniziyle Kaş tatilinizde deniz zevkinizi ikiye katlayacak olan plajın çevresinde hizmet veren tesisler bulunmaktadır. Duş, tuvalet ve giyinme kabini gibi ihtiyaçlarınızı da karşılayabileceğiniz imkanlar bulunan tesise girişler ücretsiz olarak yapılmaktadır.

Küçük Çakıl Plajı

Kaş ilçe merkezine yakın bir mesafede Büyük Çakıl Plajı’nın yaklaşık 500 metre ilerisinde bulunan plaja ulaşımlar özel araçla veya Andifli minibüsleri ile yapılabilmektedir. Girişlerinde tabela bulunmadığı için Mavi Bar’ı devam ettikten sonra yanındaki yokuştan yukarı doğru çıkmak suretiyle ilerlemeniz durumunda sahile ulaşım sağlanabilmektedir.

Küçük bir koyu andıran görünümüyle bakir bir bölge olan plajın denizi ise son derece berrak ve dalgasızdır. Suyunun oldukça soğuk olması ve eşsiz güzellikteki denizinin rengiyle tercih sebebi olan sahil, çakıl taşlarıyla doludur.

Etrafında yer alan tesislerden çeşitli ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz plaja girişler ücretsiz olarak yapılmaktadır.

Limanağzı Plajı

İlçe merkezine oldukça yakın bir konumda bulunan Limanağzı Plajı’na ulaşımlar tekneler aracılığı ile yapılabilmektedir. Limanağzı Koyu içerisinde yer alan plaj, ulaşımın alternatif yöntemler ile sağlanamaması sayesinde diğer plajlara göre daha az kalabalık olmaktadır.

Merkezde bulunan limanlardan hareket eden tekneler ile gidilebilen plaj içerisinde hizmet veren 4 adet tesis bulunmaktadır. Doğa ile iç içe bir konumda deniz keyfi yapabileceğiniz bölgenin denizi ise sığ ve berraktır. Bu nedenle Kaş tatilinizde aileniz ile birlikte gidebileceğiniz plajlar arasında bulunan Limanağzı, aynı zamanda caretta carettalara da ev sahipliği yapmaktadır.

Günlük ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bütün imkanlar bulunan plaja girişler ücretsiz olarak yapılmaktadır.

Seyrek Çakıl Plajı
Kaş tatilinizde yeni sahiller keşfetmek isteyenler için oldukça ideal olan Seyrek Çakıl Plajı, ilçe merkezine yaklaşık 13 kilometre uzaklıktadır. Antalya – Fethiye yolunu yaklaşık 10 kilometre takip ettiğinizde sağınızda kalacak olan plaja ulaşımlar özel araç ile gerçekleştirilebilmektedir.

Kaş’a bağlı Gökçeören Mahallesi sınırları içerisinde bulunan plajın sahil uzunluğu yaklaşık olarak 200 metredir. Özellikle hafta sonları bölge halkı tarafından tercih edilmesi sebebiyle kalabalık olabilen plaj; hafta içleri oldukça sakindir. Turkuaz renge sahip ve sığ denizi ile oldukça keyifli anlar geçirmenize olanak sağlayan plaj içerisinde hizmet veren bir tesis bulunmadığı için, plaj malzemelerinizi yanınıza almanız tavsiye edilmektedir.

Akdeniz manzarasını farklı bir konumdan keşfetmek isteyenler için oldukça ideal bir sahil olan Seyrek Çakıl Plajı’na girişler ücretsizdir.

Asmaaltı Plajı
İlçe merkezinde yer alan Yat Limanı’nın çevresinde konumlanan Asmaaltı Plajı’na ulaşımlar yürüyerek sağlanabilmektedir.

Andifli Mahallesi sınırları içerisinde yer alan plaj, Akdeniz manzarasının izlenebildiği en güzel konumlar arasında bulunmaktadır. İskelesini kullanarak denize girebileceğiniz plaj içerisinde hizmet veren tesis bulunmaktadır. Denizinin sığ olmaması sebebiyle çocuklar için uygun olmayan plaj içerisindeki tesiste öğle ve akşam yemeklerinizi yiyebileceğiniz restoran da hizmet vermektedir.

Asmaaltı Plajı’na girişler ücretsizdir.

Kaş Belediyesi Halk Plajı
Bölgenin en kalabalık plajları arasında yer alan Kaş Belediyesi Halk Plajı’na ulaşımlar yürüyerek yapılabilmektedir.

Kaş çevresinde bulunan Hidayetin Koyu yakınlarında bulunan plaj, belediye tarafından işletilmekte olup; oldukça temiz bir tesise sahiptir. Denizinin son derece sığ olması sebebiyle çocuklu aileler tarafından sıklıkla tercih edilen plajın sahili ise kum ve çakıl taşları ile karışık bir yapıdadır.  Çevresinde hizmet veren, belediyeye ait tesislerden de faydalanabileceğiniz plaja girişler ücretsiz olarak yapılabilmektedir.

Fakdere Koyu (Ufakdere)
Kaş’ın güneyinde bulunan Fakdere Koyu, diğer adıyla da Ufakdere olarak bilinmektedir. İlçe merkezine uzaklığı yaklaşık 13 kilometre olan koy, özellikle ilçe merkezinden hareket eden tekne turlarının devamlı olarak uğradığı noktalar arasındadır.

Sahil şeridinin tamamen kumlarla kaplı olduğu plajın denizinin zemini de kumdur. Denizin kısmen sığ olduğu plaj çevresinde hizmet veren tesisler de yer almaktadır.

Fakdere Koyu’na yapılacak olan ziyaretler, ücretsiz bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

Hidayetin Koyu Plajı
Kaş ilçesinin doğal güzellikleri ile ünlü Hidayetin Koyu Plajı’na ulaşımlar yürüyerek yapılabilmektedir.

İlçeye bağlı Andifli Mahallesi sınırları içerisinde bulunan plaj, küçük bir koy içerisinde yer almaktadır. Sahilinin taşlık olması sebebiyle denize girerken, deniz ayakkabısı giymenizin doğru olacağı plajın denizi ise oldukça durgundur.
Berrak renkteki denizi ile birlikte oldukça keyifli bir gün geçirebileceğiniz plajda hizmet veren bir adet  tesis bulunmaktadır.

Hidayetin Koyu Plajı’na girişler ücretsizdir.

İnceboğaz Plajı
Kaş sınırları içerisindeki yarımadanın kuzeyinde bulunan İnceboğaz Plajı, Andifli Mahallesi’nde konumlanmıştır. Plaja ulaşımlar yürüyerek sağlanabilmektedir.

Rüzgarlı yapısından ötürü genellikle dalgalı bir denize sahip olan plaj, bölgenin kalabalık sahilleri arasındadır. Denizinin sığ olması sebebiyle tercih edilen plajın çevresinde hizmet veren tesisler de yer almaktadır.

Kaş Beachleri
Akdeniz’in en uzun sahillerine sahip ilçeleri arasında bulunan Kaş’ta hizmet veren birçok beach bulunmaktadır. Beachler, halk plajlarına nazaran daha çok imkan sağladığı için tercih edilmektedir. Kaş beachleri genellikle ilçe merkezine yakın konumlarda yer almaktadır.

Palm Beach Club
Kaş ilçesine bağlı Kalkan Mahallesi sınırları içerisinde yer alan Palm Beach Club’a ulaşımlar özel araçla sağlanabilmektedir.

Bölgenin en popüler beachleri arasında bulunan tesis içerisinde adeta bütün imkanlar bulunmaktadır. Gün boyu keyifle vakit geçirebileceğiniz Palm Beach Club sınırları içerisinde masa tenisi, voleybol ve çeşitli su aktiviteleri yapılabilmektedir.

Akdeniz manzarasına hakim bir konumda bulunan beach içerisinde 1 adet yüzme havuzu da bulunmaktadır. Hizmet veren restoranında Akdeniz bölge mutfağına ait yemekler de yiyebileceğiniz tesise giriş ücretleri 20 - 25 TL aralığındadır.

Mahal Beach Club
Kaş’a bağlı Kalkan Mahallesi’nde bulunan Mahal Beach Club, ahşap bir platformda hizmet vermektedir. Kumsal alanı olmayan beachin etrafında bulunan zeytin ağaçları ise tesise farklı bir hava katmaktadır.
Deniz manzarasının son derece etkileyici olduğu tesis içerisinde hizmet veren restoran da bulunmaktadır.

Kalkan Beach Club
Kaş beachleri arasında bulunan Kalkan Beach Club, ilçe merkezine yaklaşık 26 kilometre uzaklıktadır. Beache ulaşımlar özel araçla veya Kalkan minibüsleri ile yapılabilmektedir.

Sahil uzunluğu yaklaşık olarak 1 kilometre olan beach, aynı zamanda mavi bayraklı plajlar arasındadır. Tesis içerisinde yiyecek ve içecek hizmetlerinden faydalanabileceğiniz gibi dj eşliğinde müzik, özel etkinlikler ile de keyifli vakit geçirmeniz mümkün olacaktır. İskele bölümünde çeşitli su sporlarına da imkan sağlayan beache ait deniz ise oldukça sığdır. Bu nedenle yüzmeyi yeni öğrenenler için de uygundur.

Kaş’ın en şirin tatil noktalarından olan Kalkan’da konaklamak isterseniz her bütçeye uygun bir seçenek oluşturan Kalkan Otelleri arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

Kalamar Beach Club
Kaş ilçe merkezine yaklaşık 29 kilometre uzaklıkta, oldukça benzersiz bir koy içerisinde hizmet veren Kalamar Beach Club’a ulaşımlar özel araç ile sağlanabilmektedir.

Kalkan’da bulunan beach, şehir kalabalığından uzak ve oldukça sakin bir yapıya sahiptir. Sıcak denizi ve keyifli atmosferi ile birlikte butik bir ortamı bulunan tesiste bulunan iskelede denize rahatlıkla girip çıkabileceğiniz çeşitli platformlar da yer almaktadır. Su sporlarına imkan sağlayan etkinlikleri ile birlikte yüzme kursu gibi çeşitli kurslar da verilen tesiste yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınız için bir adet, Akdeniz mutfağının benzersiz lezzetlerini tadabileceğiniz restoran hizmet vermektedir.

Kaş Marin Beach Club
Kaş bölgesinde hizmet veren beachler arasında öne çıkan Kaş Marin Beach Club, Antalya - Fethiye yolu üzerinde bulunmaktadır. Andifli Mahallesi’nde bulunan tesise ulaşımlar özel araç ile sağlanabilmektedir.

Özellikle hafta sonları düzenlenen partileri ile dikkat çeken beach içerisinde genellikle popüler şarkılar çalmaktadır. Hizmet veren barında birbirinden farklı kokteyller tadabileceğiniz tesis içerisinde yiyecek ihtiyaçlarınız için de restoran bulunmaktadır.
 
Patara Prince Beach Club
Kalkan Mahallesi’nde hizmet veren Patara Prince Beach Club, denizle aynı seviyede bir havuzu olması sebebiyle oldukça etkileyici bir görünüme sahiptir. Beache ulaşımlar özel araçla sağlanabilmektedir.

Bölgenin en uzun sahile sahip beachleri arasında bulunan Patara Prince, içerisinde bulunan büyük yüzme havuzu ile de eğlenceli anlar sunmaktadır. Restoran ve büfe gibi imkanlar da bulunan tesisin sahip olduğu manzara ise oldukça etkileyicidir.

Indigo Beach Club
Kaş ilçe merkezinde bulunan limana yakın bir konumda yer alan Indigo Beach Club’a ulaşımlar yürüyerek yapılabilmektedir. İçerisinde hizmet veren restoranı ile yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz tesiste birçok su sporlarına yönelik aktivite de gerçekleştirilebilmektedir.

Yalı Beach Club
Sakin ve kalabalıktan uzak bir şekilde denize girmek isteyenler için oldukça ideal olan Yalı Beach Club, körfeze yakın bir konumdadır. Son derece konforlu şezlongları ve localarıyla birlikte hizmet veren tesisin içerisinde bir adet restoran bulunmaktadır. Bölge mutfağına dair neredeyse her çeşidi bulabileceğiniz restoranın fiyatları ise ortalamanın biraz üzerindedir.

Kaş Camping Beach
Kaş ilçe merkezine yakın bir konumda bulunan Kaş Camping Beach, etrafında bulunan ağaçlık alanların yarattığı atmosfer ile birlikte oldukça spesifik bir ortama sahiptir. Denizinin oldukça temiz olduğu tesiste kafe ve restoran bölümleri bulunmaktadır. Ücretlendirmeleri ortalamanın üzerinde olan beach içerisinde su sporlarına dair aktiviteler de yapılabilmektedir.

La Moda Beach Club
Kaş’ın popüler beach clubları arasında bulunan La Moda, Andifli Mahallesi sınırları içerisinde hizmet vermektedir. Limanağzı Koyu içerisinde faaliyette olan tesisler arasında bulunan La Moda’da kumsal alanlarla birlikte ahşap platformdan oluşan bir alan da yer almaktadır. Nezih bir ortama sahip olan tesiste dj eşliğinde çalan müzikler ile dans edebilir, keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Denizinin dalgasız ve sığ olması ile birlikte çocuklu aileler tarafından da rahatlıkla tercih edilebilecek olan tesise ulaşımlar tekneler ile sağlanabilmektedir.

Tertemiz kumsallarıyla turistleri kendine çeken Kaş’ta tatil planı oluştururken her an denizin keyfini çıkarabileceğiniz oteller için Kaş Denize Sıfır Oteller sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İnternet sitemizin doğru biçimde çalışması için zorunlu olan çerezler kullanılmaktadır. Reklam/pazarlama, performans/analitik çerezleri ise üçüncü taraf çerezler olup ancak açık rıza vermeniz halinde kullanılabilecektir. Çerezler aracılığıyla kişisel verilerinizin işlenmesi hakkında detaylı bilgiye "Çerez Aydınlatma Metni"nden ulaşabilirsiniz. Tüm çerezlerin kullanımına ve üçüncü taraf çerezler aracılığıyla toplanan kişisel verilerin yurt dışına aktarılmasına onay vermek için "Tümünü Kabul et" e, zorunlu olmayan çerezleri reddetmek için "Tümünü Reddet"e tıklayabilir ya da çerezlere ilişkin tercihlerinizi Çerez Tercihleri seçeneğinden yönetebilirsiniz.