Kemer Tatiline Gideceklere Plaj Rehberi


Kemer Tatiline Gideceklere Plaj Rehberi

Antalya’nın turizm merkezlerinden olan Kemer, 52 kilometreye sahip sahil uzunluğu ile bölgenin en uzun sahil şeridine sahip ilçeler arasında yer almaktadır.

Tarihi boyunca birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapan Kemer, aynı zamanda doğal güzellikleri ile de dünya çapında bilinen bir tatil merkezidir. Bitki örtüsünün, Akdeniz’in mavi suları ile birleştiği bir konumda yer alan ilçede, denize girebilecek birçok plaj, beach ve koy bulunmaktadır. Özellikle mavi bayraklı plajlarıyla ünlü olan Kemer’de, tatiliniz boyunca altın renkli kumların ve denizin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Kemer’in güzel sahillerinde masmavi denizin keyfini çıkarırken mükemmel bir konaklama deneyimi yaşayacağınız otellere Kemer Otelleri sayfamızı inceleyerek karar verebilirsiniz.

Beldibi Halk Plajı
Kemer ilçe merkezinden yaklaşık 17 kilometre uzaklıkta Göynük beldesinde bulunan Beldibi plajı, 3 kilometre uzunluğundaki sahil şeridi ile bölgenin en popüler plajları arasındadır. Ulaşımların Antalya – Kemer yolunu kuzeye takip ederek yapılabildiği bölgeye Beldibi minibüsleri ile de gidilebilmektedir.

Mavi bayraklı plajlar arasında bulunan Beldibi Plajı’nın denizi berrak ve dalgasızdır. Bu nedenle özellikle çocuklu aileler tarafından da sıklıkla tercih edilen bölgede çeşitli su sporlarına yönelik aktiviteler de yapılabilmektedir. Deniz paraşütü, jet ski, su kayağı gibi eğlenceli aktiviteler yapılabilen plajın etrafında hizmet veren tesislerden günlük yiyecek ve içecek ihtiyaçları da karşılanabilmektedir.

Kleopatra Koyu

Kemer’e yaklaşık 18 kilometre mesafede yer alan Kleopatra Koyu, ilçe merkezinin güneydoğu sahilinde bulunmaktadır. Kleopatra Koyu’na ulaşımlar özel araç ile veya Tekirova minibüsleri ile yapılmaktadır.

Bölgenin en popüler koyları arasında ön plana çıkan Kleopatra, etrafında yapılaşmanın olmaması nedeniyle, doğa ile iç içe bir konumda deniz keyfi yapabileceğiniz ender yerlerden biridir. Kemer ilçe merkezindeki limandan hareket eden tekne turlarının da uğrak yerlerinden olan koy, aynı zamanda bölgenin önemli tarihi yapılar arasında bulunan Likya Yolu’na da yakın bir konumda yer almaktadır.

Göynük Halk Plajı
Kemer’e bağlı Beldibi mevkiinde bulunan Göynük Halk Plajı, imkanları ve doğal güzellikleri ile birlikte bölgenin en popüler plajları arasındadır. Plaja ulaşımlar özel araçla veya Beldibi minibüsleri ile sağlanabilmektedir.

Sahilinin neredeyse tamamının kumlardan oluştuğu plajın etrafında birçok farklı imkanlara sahip tesisler de hizmet vermektedir. Yiyecek ve içecek satın alabileceğiniz büfelerin de bulunduğu plaj çevresinde duş, giyinme kabini ve tuvalet gibi imkanlar da yer almaktadır.

Kemer’de tatil planı yaparken konaklamak istediğiniz otelin özel plajı olup olmadığı da sizin için bir tercih sebebi olabilir. Misafirlerine özel plaj alanı bulunan otelleri incelemek için Kemer Otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Çıralı Plajı

Kemer’e bağlı Ulupınar Mahallesi sınırları içerisinde konumlanan Çıralı Plajı, ilçe merkezinden ortalama 35 kilometre uzaklıktadır. Plaja ulaşımlar, özel araç ile Kumluca – Kemer yolunu güney yönüne takip ederek veya Ulupınar minibüsleriyle yapılabilmektedir.

Bölgenin önemli doğal güzelliklerinden olan Yanartaş ile Olympos arasında bir konumda yer alan Çıralı Plajı’nın sahil uzunluğu yaklaşık 3 kilometredir. İki ucunda da kayalık bulunan sahil genel itibariyle kumsal alanlarla kaplıdır. Dalgasız ve berrak bir denizi olması sebebiyle bölgenin en çok tercih edilen plajlarından olan Çıralı, aynı zamanda caretta carettalara da ev sahipliği yapmaktadır.

Kemer Merkez Batı Halk Plajı
Kemer’e bağlı Beldibi’nde yer alan plaj, bölgedeki mavi bayraklı plajlar arasındadır. Plaja ulaşımlar özel araçla, yürüyerek veya şehir içi minibüsler ile yapılabilmektedir. Etrafında hizmet veren tesislerden günlük ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz plajda bar ve restoran gibi işletmeler de bulunmaktadır.

Phaselis Koyu

Kemer’in Tekirova Mahallesi sınırları içerisinde yer alan Phaselis Koyu, ilçe merkezine yaklaşık 15 kilometre uzaklıkta, güneydoğu sahilindedir. Plaja ulaşımlar Kumluca - Kemer yolu üzerinden veya Tekirova minibüsleriyle yapılmaktadır.

Aynı zamanda tarihi geziler de yapabileceğiniz bölgede, ilçenin öne çıkan yapılarından Phaselis Antik Kenti yer almaktadır. Etrafında yapılaşma olmadığı için hizmet veren tesis de bulunmayan plaj, oldukça bakir bir durumdadır. Kumsalının bir kısmı çakıllı olsa da genel itibariyle kumsal alanlardan oluşan plajın denizi ise bir anda derinleşmemesi sebebiyle özellikle çocuklu aileler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Etrafında doğa yürüyüşleri de yapabileceğiniz plaja gitmeden önce piknik malzemelerinizi de götürmeniz tavsiye edilmektedir.

Tertemiz kumsallarıyla turistleri kendine çeken Kemer'de tatil planı oluştururken her an denizin keyfini çıkarabileceğiniz oteller için Kemer Denize Sıfır Oteller sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Boncuk Koyu
Kemer’e bağlı Ulupınar beldesinde bulunan Boncuk Koyu, ilçe merkezine yaklaşık 37 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Koya ulaşımlar kısmen özel araçla yapılabilmektedir.

Bölgenin önemli tarihi yapılarından Likya Yolu’nun yakınlarında bulunan koya girişler yürüyerek yapılabildiğinden ötürü doğa yürüyüşleri ve trekking aktiviteleri için oldukça uygundur. Etrafında yapılaşma bulunmadığından ötürü hizmet veren tesisin de yer almadığı koy, doğa ile iç içe bir konumdadır.

Alacasu Cennet Koyu Plajı

Kemer’e bağlı Tekirova beldesinde bulunan Alacasu Cennet Koyu Plajı, ilçe merkezine yaklaşık 20 kilometre uzaklıktadır.

Kumluca – Kemer yolunu güney yönüne takip ederek ulaşabileceğiniz bölgeye Tekirova minibüsleri ile de gidebilmektedir.

Kemer’in bakir koylarından olan Cennet Koyu Plajı’nın çevresinde hizmet veren herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Bu sebeple buraya gitmeden önce hazırlıklı olmanız tavsiye edilmektedir. Denizinin son derece sakin olduğu plajın denizi ise sığ değildir.

Maden Koyu
Kemer’de Ulupınar mahallesinde bulunan Maden Koyu’na ulaşımlar özel araç ile veya Ulupınar dolmuşları ile yapılabilmektedir. Koy, ilçe merkezine yaklaşık 30 kilometre uzaklıktadır.

Kendine has bir atmosferi olan koy, yeni keşfedilmeye başlandığı için oldukça sakin bir ortama sahiptir. Halk arasında Atbükü Koyu olarak bilinen bölgenin etrafında hizmet veren herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Denizinin sakin ve dalgasız olduğu koyun kumsalı ise yer yer çakıllardan oluşmaktadır.

Beycik Bükü
Tekirova mahallesi sınırları içerisinde yer alan Beycik Bükü, Kemer ilçe merkezine yaklaşık 25 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Bölgeye özel araç ile ulaşım mümkündür.

Bölgedeki Maden yolunu düz devam ederek ulaşılabilen sahilin etrafı yeşil ağaçlar ile çevrilidir. Sahilinin çakıllarla dolu olmasına rağmen denizinin kumlu olduğu plaj çevresinde genellikle hafta sonu etkinlikleri kapsamında kamp ve piknik aktiviteleri yapılabilmektedir.

Üç Adalar
Kemer’e bağlı Tekirova sahilinin açıklarında bulunan Üç Adalar, yalnızca Türkiye’de değil; dünya çapında da popülariteye sahiptir.

Su altı dalış aktiviteleri bakımından, dünyanın en ünlü noktaları arasında bulunan Üç Adalar, aynı zamanda bölgenin önemli doğal güzelliklerindendir.Sınırları içerisinde 2 adet su altı mağarası ve birçok resif bulunan bölgede, su altı canlılarına dair birçok farklı popülasyona da ev sahipliği yapmaktadır. İlçe merkezinden hareket eden tekne turları ile ulaşımların sağlanabildiği adaların manzarası da görülmeye değerdir.

Çamyuva Plajı

Kemer ilçe merkezi sınırları içerisinde bulunan Çamyuva Plajı’na ulaşımlar yürüyerek veya özel araçla yapılabilmektedir.

Bölgenin en çok tercih edilen plajları arasında yer alan Çamyuva Plajı çevresinde hizmet veren birçok tesis bulunmaktadır. Bu tesisler, yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı karşılayabiliyor iken; aynı zamanda çeşitli su sporlarına yönelik aktiviteleri gerçekleştirmeniz için de gerekli imkanı sağlamaktadır.

Ayışığı Koyu

Kemer’in Merkez mahallesi sınırları içerisinde bulunan Ayışığı Koyu, özellikle görüntüsü ve atmosferi ile birlikte bölgenin en popüler sahilleri arasındadır. Koya ulaşımlar özel araçla veya yürüyerek yapılabilmektedir.

Etrafında birçok konaklama tesisinin de hizmet verdiği koyun denizi berrak ve dalgasızdır. Hilal şekline sahip olduğu için dikkat çeken koy, özellikle Temmuz aylarında oldukça kalabalık olmaktadır. Çevresinde bulunan müzeleri de ziyaret edebileceğiniz Ayışığı Koyu içerisinde hizmet veren tesislerden yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı da karşılayabilirsiniz.

Bostanlık Koyu
Kemer ilçe merkezine yaklaşık 15 kilometre uzaklıkta bulunan Bostanlık Koyu, Tekirova mahallesi ile Phaselis Antik Kenti arasında konumlanmaktadır. Koya ulaşımlar özel araçla Kumluca - Kemer yolunu devam ederken, Tekirova kavşağından Antalya yönüne doğru ters istikamete dönüş yaptıktan sonra ilk sağ yola saparak yapılmaktadır.

Doğal güzelliklerin ve tarihi yapıların bir arada bulunduğu Bostanlık Koyu, özellikle kamp severler tarafından tercih edilmektedir. Bakir bir bölge olduğundan ötürü fazla kalabalık olmayan koy çevresinde hizmet veren tesis bulunmamaktadır.

Mehmetali Bükü Koyu
Kemer ilçe merkezine yaklaşık 25 kilometre uzaklıkta, Maden yolu yakınlarında bulunan koya ulaşımlar özel araç ile yapılabilmektedir.

Sahilinin çakıl taşlarıyla kaplı olduğu koyun denizi ise dalgasız ve berrak bir görünüme sahiptir. Etrafında yapılaşma olmadığı için bakir bir bölgede konumlanan koy çevresinde kamp ve piknik aktiviteleri de yapılabilmektedir.

Tekirova Bükü
Kemer’e yaklaşık olarak 27 kilometre mesafede yer alan sahil, Tekirova mahallesi sınırları içerisindedir. Sahile ulaşım, özel araçlar veya Tekirova minibüsleri ile yapılabilmektedir.

Etrafında bulunan ağaçlar ile birlikte oldukça benzersiz bir atmosfere sahip olan bölgenin sahili ise yer yer çakıllı olsa da genel olarak kumsal alanlardan oluşmaktadır. Berrak ve dalgasız bir denize sahip olan sahil çevresinde hizmet veren tesis bulunmadığı için, buraya gitmeden önce hazırlıklı olmanız tavsiye edilmektedir.

Kemer Beachleri
Kemer ilçesi çevresinde denize girilecek pek çok plaj bulunurken; bölgede özel işletmeler tarafından yönetilen birçok beach de hizmet vermektedir. Beach clublar içerisinde özel etkinlikler, ekstra imkanlar ve çeşitli su sporları yapılabilmektedir.

Qualista Beach
Kemer ilçe merkezinde bulunan Qualista Beach, bölgenin en çok tercih edilen beach clubları arasındadır. Beache ulaşımlar yürüyerek veya özel araçla yapılabilmektedir.

Kemer tatilinizde lüks, konfor ve deniz keyfini aynı anda yaşayabileceğiniz işletmelerden olan Qualista Beach’te sabah erken saatlerde başlayan eğlence akşama kadar devam etmektedir. Hareketli müzikler ile birlikte devamlı olarak enerjik bir ortama sahip olan işletmeye girişte ödenen ücret sonrasında birçok imkandan da faydalanabiliyor.

Dakapo Beach Club
Kemer ilçe merkezi sınırları içerisinde bulunan Dakapo Beach Club Kemer, bölgenin en popüler beachleri arasındadır. Tesise ulaşımlar, yürüyerek veya özel araçla yapılabilmektedir. Tesise ait özel otopark alanı da mevcuttur.
Dj eşliğinde hareketli müzikler eşliğinde Akdeniz’in sımsıcak güneşi altında deniz keyfi yapabileceğiniz tesis içerisinde günlük ihtiyaçlarıza dair birçok imkan bulunmaktadır.

İnternet sitemizin doğru biçimde çalışması için zorunlu olan çerezler kullanılmaktadır. Reklam/pazarlama, performans/analitik çerezleri ise üçüncü taraf çerezler olup ancak açık rıza vermeniz halinde kullanılabilecektir. Çerezler aracılığıyla kişisel verilerinizin işlenmesi hakkında detaylı bilgiye "Çerez Aydınlatma Metni"nden ulaşabilirsiniz. Tüm çerezlerin kullanımına ve üçüncü taraf çerezler aracılığıyla toplanan kişisel verilerin yurt dışına aktarılmasına onay vermek için "Tümünü Kabul et" e, zorunlu olmayan çerezleri reddetmek için "Tümünü Reddet"e tıklayabilir ya da çerezlere ilişkin tercihlerinizi Çerez Tercihleri seçeneğinden yönetebilirsiniz.