Mengen’de Gece Hayatı


Mengen’de Gece Hayatı

Doğal güzellikleri ve özellikle yaylaları ile Bolu’nun ün kazanmış bir ilçesidir. Bolu merkezine yaklaşık 63 kilometre uzaklığındadır ve ilçe merkezinden 1 saat süren bir yolculuk ile ulaşmak mümkündür. Özel araç veya köy otobüslerini kullanarak Ankara Bolu yolu üzerinden gidilebilir.

Genellikle piknik yapmak veya doğal güzelliklerini görmek için ziyaret edilen bir bölgedir. Bunların yanı sıra bölgede kaliteli mekanlar bulunur. Alkol servisi yapan mekân yoktur ama güzel bir akşam yemeği veya yemek sonrası tatlı, kahve gibi ürünlerin kalitelilerini kolayca bulabilirsiniz.

Güzel bir kahve içmek ve sosyalleşmek isterseniz Bahçeli Cafe, Mengen Uzay Cafe isimli mekanlara gidebilirsiniz. Kaliteli bir akşam yemeği için Mengen Çiftlik Et Mangal veya Sahil Restoran adlı mekanları, yöresel tatlıları denemek isterseniz de Medine Pasta & Cafe ve Şaşkın Aşçı Cafe & Bistro’yu tercih edebilirsiniz.

Bahçeli Cafe

Mengen ilçesinin merkezinde bulunan bu mekâna yürüyerek birkaç dakikada ulaşmak mümkündür.

Mekânın soğuk ve sıcak içecek servisleri ve tatlıları mevcuttur, alkol servisi yapılmaz. Her yaştan insanın gidebileceği bir yerdir. İçerisinde geniş bir bahçesi bulunur ve kaliteli bir hizmeti vardır.

2 kişilik masaları ve kalabalık gruplara uygun masaları bulunur. Böylece çift olarak veya arkadaş grubu ile gelinebilir. Bölgede yapılan aşçılık festivallerinde ev sahipliği yapmıştır ve kalitesini bu şekilde belli etmektedir.

Fiyatları pahalı değildir ve herkese uygun bir menüsü vardır. Ayrıca mekanın yeşilliğe bakan bir manzarası bulunur.

Akşam 22.00 23.00 saatleri arasında kapanış yapmaktadır.

Mekâna girişte herhangi bir kısıtlama ve giriş ücreti yoktur.

Adres: Türk beyli, Atatürk Caddesi. No:12, 14860 Mengen/Bolu

Mengen Uzay Cafe

İlçe merkezinin içinde bulunur ve ulaşımı kolaydır. Yürüyerek birkaç dakikada gidilebilir.

Kaliteli hizmeti ve kaliteli müzik listesi ile ziyaretçileri tarafından çok beğenilen bir mekandır. Modern ve sade bir tasarıma sahip bu cafenin yanında çocuklar için bir park bulunur. Bu sayede çocukları ile gezintiye çıkan ailelere uygundur. Ayrıca Mengen Çayı buradan geçmektedir ve çayın kıyısına çardaklar kurulmuştur.

Cafeden yiyecek ve içeceklerinizi alarak burada oturabilir, çay manzarasına karşı sohbet edebilirsiniz. Güzel manzarası ve kaliteli ürünleri sayesinde bölgeye gelen birçok kişinin ziyaret ettiği bir mekân haline gelmiştir. Mekânın kalitesine göre fiyatları uygundur.

Akşam 23.00 00.00 arasında kapanış yapmaktadır.

Girişte bir kısıtlama ve giriş ücreti yoktur.

Adres:Türk beyli, 14860 Mengen/Bolu

Medine Pasta & Cafe

İlçe merkezindedir ve ulaşımı rahat bir yerdir. Yayan bir şekilde birkaç dakikada ulaşılabilir.

Unlu mamülleri ve özellikle pasta çeşitleri ile öne çıkan bir mekandır. Bölgenin yöresel tatlılarının (Mengen usulü höşmerim, kabaklı gözleme, Bolu beyi tatlısı, saray helvası) hepsini bir arada bulabileceğiniz bir yerdir.

Çok pahalı olmayan bu mekân, akşam yemeğinden sonra tatlı arayanların sıkça ziyaret ettiği bir yerdir. Çevrede ki restoranlara yakındır ve oradan çıkan birçok kişi buraya gelmektedir.

Çevredeki diğer mekanlar gibi bu mekânda 23.00 00.00 arasında kapanış yapmaktadır.

Yaş kısıtlaması ve giriş ücreti yoktur.

Adres:Türk beyli, Atatürk Caddesi, No:18. 14860 Mengen/Bolu

Şaşkın Aşçı Cafe & Bistro

İlçe merkezinde bulunan bu mekâna gitmek için Santral Sokak ve Atatürk Caddesi yolları kullanılabilir. Bu yollardan yürüyerek 5 dakikada, özel araç veya taksi ile birkaç dakikada ulaşım sağlanabilir.

Bölgenin yöresel tatlıları olan kabaklı gözleme, saray helvası, Bolu beyi tatlısı, Mengen usulü höşmerimi burada bulmak mümkündür. Mekânın alkol servisi yoktur ve sakin bir yerdir. Ailecek ve arkadaşlar ile gönül rahatlığıyla gidilebilir.

Sakin ortamı sayesinde günün yorgunluğunu atabileceğiniz bir mekandır. Akşam yemeğinden sonra ya da bir kahve eşliğinde tatlı yemek isteyenlerin tercih ettiği bir yerdir. Fiyatları her bütçeye göre düzenlenmiştir.

Mekânın kapanış saati 23.00 ile 00.00 arasındadır.

Giriş ücreti yoktur ve herhangi bir kısıtlama bulunmaz.

Adres:Beşler Mahallesi, Ankara Caddesi, No:9. 14840 Mengen/Bolu

Mengen Çiftlik Et Mangal

İlçe merkezine yaklaşık 2,5 kilometre uzaklıkta bulunur. Ankara - Zonguldak yolu üzerinden, özel araç ile 5 dakikada ulaşmak mümkündür.

Mekânın tasarımı bir çiftlik gibidir ve doğanın içindedir. Yalnızca tasarımı nedeniyle bile birçok ziyaretçisi bulunur. Çok geniş bir alana kuruludur ve hem içeride hem de dışarıda oturma yerleri vardır. Odundan yapılmış ve içerisi tam bir çiftlik evi şeklinde yapılmıştır. Bu sayede mekân nostaljik bir hal almıştır.

Bölgenin yöresel yemeklerini ve özellikle etli yemekleri servis etmektedirler. Bölgeye tatile gelen yerli yabancı turistler ve bölgede yaşayanlar güzel bir akşam yemeği yemek için sıkça burayı tercih etmektedir.

Doğanın ve nostaljinin içinde güzel bir akşam yemeği yemek isteyenler buraya gidebilirler. 18 yaşından büyüklere alkol servisi yapılır. Yemeklerin kalitelerine göre fiyatları çok uygundur.

Giriş ücreti ve kısıtlaması yoktur.

Mekân, gece saat 23.00 ile 00.00 arasında kapanış yapmaktadır.

Adres:14860 Demirciler, Mengen/Bolu

Sahil Restoran

İlçe merkezinde bulunan bu mekâna Cumhuriyet Caddesi ve Santral Sokak üzerinden yürüyerek 5 dakikada ulaşım sağlanabilir.

Bölgenin yöresel yemeklerinden olan Mengen pilavı, kedi batmaz, kaldırık dolması, Mengen kuzu güveci burada tadabilirsiniz. Geniş alanı mevcuttur ve kalabalık gruplar için uygun bir mekandır. Çok çeşitli olmayan bir alkol menüsü vardır ve 18 yaşını doldurmamış olanlara alkol verilmemektedir.

Bölgede gezintiye çıkan turistler, ilçeyi gezdikten sonra yöresel tatlar için buraya sıkça gelmektedir. İlçe içerisinde olması ve ulaşımın kolay olması avantajı ile birçok ziyaretçisi bulunur. Her yaş ve her bütçeye uygun bir mekandır.

Girişte herhangi bir kısıtlama bulunmaz ve ücret alınmaz.

Gece saat 00.00 ile 01.00 arasında kapanış yapmaktadır.

Adres:Türk beyli, 14840 Mengen/Bolu