Mersin’in En Ünlü ve Popüler Plajları Listesi


Mersin’in En Ünlü ve Popüler Plajları Listesi

Mersin şehri, Akdeniz Bölgesi’nin en önemli turizm noktalarından bir tanesidir. Mersin; Tarihi ve doğal alanlarının yanı sıra kalınacak otelleri ve gezilecek mekanları ile oldukça dikkat çekmektedir. Mersin’de her sene binlerce yerli ve yabancı turist ağırlanmaktadır.

Genel olarak yaz ayları boyunca tercih edilen tatil noktaları arasında yer alan Mersin, deniz, kum ve güneş üçlüsünün keyfini çıkarabileceğiniz birçok plaj, sahil ve beache ev sahipliği yapmaktadır. Mersin’de bulunan plaj, sahil ve beachlerden bazıları ise; Anamur Halk Plajı, Melleç Plajı, Aydıncık Sahili, İncekum Plajı ve Tabiat Parkı, Tekmen Sahili, Prens Charles Koyu, Kızkalesi Halk Plajı, Soli Sahili ve Taşkıran Plajı’dır.

Anamur Halk Plajı

Mersin’in Anamur şehrinden yer alana Anamur Halk Plajı, Mersin şehir merkezinden aşağı yukarı 230 km, Anamur ilçe merkezinden ise ortalama olarak 5 km uzaklıkta yer almaktadır. Anamur Halk Plajı’nı gezmek isteyen ziyaretçiler, özel araçları aracılığı ile ulaşımlarını kolayca gerçekleştirebilirler. Özel araçları ile ulaşım gerçekleştiren ziyaretçiler, plajın önünde bulunan park yerlerine araçlarını park edebilirler. 

Anamur Halk Plajı, genel olarak aileler tarafından tercih edilen bir plajdır. İçerisinde çocuk oyun alanlarının da bulunduğu Anamur Halk Plajı, çocuklu ailelerin oldukça sık uğradığı plajlardandır. Genel olarak sessiz ve sakin olan plajda, aileniz ve arkadaş gruplarınız ile birlikte piknik ve kamp gibi aktiviteleri yapma şansınız da bulunmaktadır. Tamamen kumlardan oluşan Anamur Halk Plajı’nda, yaz sıcağından kaçmak için oldukça temiz, serin ve sığ denize girebilirsiniz. Aynı zamanda etrafta bulunan cafe işletmelerinde, ağaçların altında, oturarak denize karşı çay ya da kahve keyfi de yapabilirsiniz.

Anamur Halk Plajı, yılın her günü ve günün her saati ziyaret edilebilir. Anamur Halk Plajı’na giriş için herhangi bir kısıtlama ya da giriş ücreti bulunmamaktadır.

Tertemiz kumsallarıyla Mersin tatillerinin gözde merkezlerinden Anamur’da tatil planı oluşturmak için Anamur Denize Sıfır Oteller sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Melleç Plajı

Mersin şehir merkezinin ortalama olarak 250 km uzağında yer alan Melleç Plajı, bulunduğu Anamur ilçe merkezinin de yaklaşık olarak 20 km uzağında yer almaktadır. Melleç Plajı’na ulaşım, özel araçlar aracılığı ile kolayca gerçekleştirilebilir.

Yeşil ile mavinin birleştiği yerlerden bir tanesi olan Melleç Plajı, çakıllardan oluşmuş, sessiz, sakin ve oldukça temiz bir plajdır. Genel olarak aileler tarafından tercih edilen Melleç Plajı, denizin sakin ve temiz olması nedeni ile denize girip serinlemek isteyenler için oldukça uygundur. Aynı zamanda aile ve arkadaş grupları ile gidip kamp ve piknik gibi aktivitelerin gerçekleştirilebileceği Melleç Plajı, Ziyaretçilerine şehir kalabalığından uzak, doğa ile iç içe bir gün geçirme olanağı sağlamaktadır.

Melleç Plajı, yılın her günü ve her saati ziyaret edilebilir. Melleç Plajı’nı ziyaret etmek için herhangi bir giriş ücreti ya da kısıtlama bulunmamaktadır.

Aydıncık Sahili

Aydıncık, Mersin şehir merkezinin yaklaşık olarak 180 km uzağında yer almaktadır. Ulaşımın özel araçlar ile gerçekleştirilebildiği Aydıncık Sahili, aynı zamanda bulunduğu Aydıncık ilçesinin de aşağı yukarı 15 km uzağında yer almaktadır.

Aydıncık Sahili, tamamen kumlardan oluşan, sahil yürüyüşlerinin yapılabileceği, sığ bir denize sahip sakin bir plajdır. Aydıncık Sahili çevresinde, palmiye ağaçlarının altında oturup çay, kahve veya soğuk meşrubatlar içebileceğiniz banklar bulunmaktadır. Aydıncık Sahili, genel olarak aileler tarafından tercih edilmektedir. Bu sayede aileniz ve arkadaş gruplarınız ile birlikte rahatça kamp ya da piknik yapabilirsiniz.

Aydıncık Sahili, yılın her günü ve günün her saati tamamen ücretsiz bir şekilde ziyaret edilebilir.

İncekum Plajı ve Tabiat Parkı

Mersin şehir merkezinin yaklaşık olarak 175 km uzağında yer alan İncekum Plajı ve Tabiat Parkı’na ulaşım, özel araçlar ile kolayca gerçekleştirilebilir.

İncekum Plajı ve Tabiat Parkı, yeşil ile mavinin birleşip görsel şölen oluşturduğu yerlerden sadece bir tanesidir. Tamamen kumlardan oluşan İncekum Plajı ve Tabiat Parkı, sığ denizi ve manzarası sayesinde her sene binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapmaktadır. Genel olarak aileler tarafından tercih edilen İncekum Plajı ve Tabiat Parkı’nda, aileniz ve arkadaş gruplarınız ile birlikte kamp çadırları kurabilir ya da piknik yapabilirsiniz. Aynı zamanda plaj içerisinde bulunan banklarda oturup manzaranın keyfini de çıkarabilirsiniz.

İncekum Plajı ve Tabiat Parkı, yılın her günü tamamen ücretsiz bir şekilde ziyaret edilebilir.

Tekmen Sahili

Mersin şehir merkezinden yaklaşık olarak 230 km uzaklıkta yer alan Tekmen Sahili, Mersin’in Bozyazı ilçesinde yer almaktadır. Tekmen Sahili’ne ulaşım, özel araçlar ya da şehirlerarası otobüsler ile kolayca gerçekleştirilebilir.

Tekmen Sahili, çakıl taşları ile kaplı, sessiz, sakin ve oldukça temiz bir sahildir. Doğa ile denizin birleştiği Tekmen Sahili, sığ bir suya sahiptir. Ziyaretçiler, aileleri ve arkadaş grupları ile birlikte burada piknik yapabilir veya kamp çadırlarını kurup kamp yapabilirler. Yaz sıcaklarında denize girip serinlemek için oldukça ideal yerlerden biri olan Tekmen Sahili, aynı zamanda gün batımının en iyi izlendiği yerlerden bir tanesidir.

Tekmen Sahili’ne giriş tamamen ücretsizdir ve yılın her günü, her saati ziyaret edilebilir.

Prens Charles Koyu

Mersin şehir merkezinin yaklaşık olarak 230 km uzağında yer alan Prens Charles Koyu’na ulaşım, özel araçlar aracılığı ile kolayca gerçekleştirilebilir. Özel araçları ile ulaşım gerçekleştiren ziyaretçiler, Prens Charles Koyu önünde bulunan park yerlerine araçlarını park edebilirler.

Prens Charles Koyu, çakıl taşlarından oluşma, sessiz, sakin ve bir o kadar da temiz bir yerdir. Genel olarak ailelerin tercih ettiği Prens Charles Koyu, doğa ile denizin birleştiği yerde bulunmaktadır. Bu nedenle Prens Charles Koyu’nu ziyaret eden tatilciler hem denize girip serinleyebilir hem de doğa yürüyüşleri ve kamp yapabilirler.

Prens Charles Koyu, yılın her günü ve günün her saati ücretsiz bir şekilde ziyaret edilebilir.

Kızkalesi Halk Plajı

Mersin şehir merkezinden yaklaşık olarak 80 km uzaklıkta yer alan Kızkalesi Halk Plajı’na ulaşım, özel araçlar ve merkezden kalkan otobüsler aracılığı ile ulaşımlarını kolayca gerçekleştirilebilir. Özel aracı ile ulaşım sağlayan ziyaretçiler, plaj önünde bulunan park alanlarına araçlarını park edebilir.

Kızkalesi Halk Plajı, Mersin şehrinin en ünlü plajlarından bir tanesidir. Deniz bisikletleri ile Kız Kalesi’ni ziyarete çıkabilir, temiz ve berrak suyun keyfini çıkarabilirsiniz. Aynı zamanda jetskilere binip deniz üstünde gezinebilirsiniz. Tamamen kumdan oluşan plajda, kumdan kaleler yapabilir, deniz, kum, güneş üçlüsünün keyfini çıkarabilirsiniz. Her sene yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapan Kızkalesi Halk Plajı’nda, aileniz ve arkadaş gruplarınızla birlikte keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Kızkalesi Halk Plajı, yılın her günü ve günün her saati ücretsiz olarak ziyaret edilebilir.

Işıl ışıl bir güneş, masmavi bir deniz ve tarihi bir manzarayla taçlandıracağınız tatilinizi Kızkalesi Denize Sıfır Oteller sayfamızdaki oteller arasından seçiminizi yaparak planlayabilirsiniz.

Soli Sahili

Mersin şehir merkezinin ortalama olarak 25 km uzağında yer alan Soli Sahili, ulaşımı bakımından oldukça rahattır. Ziyaretçiler, özel araçlar, halk otobüsleri ya da taksiler aracılığı ile ulaşımlarını gerçekleştirebilirler.

Soli Sahili, tamamen kumlardan oluşmaktadır ve bu nedenle plaj sporları için oldukça uygundur. Temiz ve sakin denizi, suya girip serinlemek için oldukça uygundur. Akşamüstü deniz kenarında koşu yapılabilir, uzun sahil yürüyüşleri düzenlenebilir. Sahil içerisinde bulunan cafe işletmelerinin hizmetlerinden yararlanılabilir. Manzarası ve konumu sayesinde sıkça tercih edilen Soli Sahili’nde aileniz ve arkadaş gruplarınız ile birlikte keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Soli Sahili’ne giriş ücretsizdir. Ancak sahil içerisinde bulunan şezlong ve şemsiyeleri kullanmak ister iseniz ekstra ücret ödemeniz gerekmektedir. Soli Sahili, yılın her günü ve her saati ziyaret edilebilir.

Taşkıran Plajı

Mersin, şehir merkezinin yaklaşık olarak 15 km uzağında yer alan Taşkıran Plajı, ulaşımı bakımından oldukça rahattır. Ziyaretçiler, özel araçları ile ulaşım gerçekleştirebilecekleri gibi aynı zamanda halk otobüsler ya da taksiler aracılığı ile de ulaşım gerçekleştirebilir.

Taşkıran Plajı, tamamen kumlardan oluştuğundan, plaj voleybolu ya da futbolu gibi sporların yapılabilmesi için oldukça ideal yerlerden bir tanesidir. Ziyaretçiler, dilerler ise kısa sahil yürüyüşleri yapabilir. Aile ve arkadaş grupları ile birlikte gidip kamp ve piknik yapılabilecek sahillerdendir.

Taşkıran Plajı, yılın her günü ve günün her saati ücretsiz olarak ziyaret edilebilir.

Mersin Beachleri

Mersin’de deniz, kum ve güneşin keyfini çıkarırken aynı zamanda eğlenceli vakit geçirebileceğiniz birçok beach bulunmaktadır. Mersin’in en popüler beachleri arasında Ansel Beac, Mavi Beyaz Beach Club  ve Plaj-Beach-Strand yer almaktadır.

Ansel Beach

Mersin şehir merkezinden yaklaşık olarak 220 km uzaklıkta yer alan Ansel Beach’e ulaşım, özel araçlar ya da şehirlerarası otobüsler ile kolayca gerçekleştirilebilir. Özel araçları ile ulaşım gerçekleştiren ziyaretçiler, araçlarını Ansel Beach’in önündeki park alanlarına park edebilirler.

Ansel Beach, sessiz, sakin ve bir o kadar da temizdir. Çakıl taşlarından oluşan Ansel Beach, aileniz ve arkadaş gruplarınız ile birlikte gidip keyifli vakit geçirebileceğiniz yerlerden bir tanesidir. Berrak su içerisinde çeşitli su sporları yapabilir, keyifli sahil yürüyüşleri düzenleyebilirsiniz.

Ansel Beach, yılın her günü ve her saati tamamen ücretsiz bir şekilde ziyaret edilebilir.

Mavi Beyaz Beach Club

Mersin şehir merkezinin yaklaşık olarak 75 km uzağında yer alan Mavi Beyaz Beach Club’a ulaşım, özel araçlar ya da otobüslerle kolayca gerçekleştirilebilir.

Sessiz, sakin ve bir o kadar da temiz olan beachte, aileniz ve arkadaş gruplarınızla birlikte keyifli vakit geçirebilirsiniz. Alkollü ve alkolsüz içkilerinizi yudumlarken aynı zamanda deniz, kum, güneş üçlüsünün de keyfini çıkarabilirsiniz. Mavi Beyaz Beach Club menüsünde yer alan ürünler biraz yüksek fiyatlı olsa da lezzetleri damakta kalmaktadır.

Mavi Beyaz Beach Club’a giriş ücreti kişi başı 75 TL olarak belirlenmiştir. Beach, her gün saat 14:00’da hizmete açılmaktadır.

Plaj-Beach-Strand

Plaj-Beach-Strand, Mersin şehir merkezinden yaklaşık olarak 15 km uzaklıkta yer almaktadır. Plaj-Beach-Strand’e ulaşım, özel araçlar, taksiler ya da toplu taşıma araçları ile oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirilebilir.

Plaj-Beach-Strand, sahil yürüyüşleri yapılabilecek en güzel noktalardan bir tanesidir. Yerel halk tarafından da oldukça sık ziyaret edilen Plaj-Beach-Strand’te balık tutabilir, piknik yapabilir, kuşları ve çeşitli deniz canlılarını inceleyebilirsiniz. Çevrede bulunan banklarda oturup manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz.

Mersin’in en güzel sahillerinde masmavi denizin keyfini çıkarırken mükemmel bir konaklama deneyimi yaşayacağınız otellere Mersin Denize Sıfır Oteller sayfamızı inceleyerek karar verebilirsiniz.

Plaj-Beach-Strand, yılın her günü ve günün her saati ücretsiz olarak ziyaret edilebilir. Plaj-Beach-Strand’e giriş yapmak için herhangi bir kısıtlama da bulunmamaktadır.

İnternet sitemizin doğru biçimde çalışması için zorunlu olan çerezler kullanılmaktadır. Reklam/pazarlama, performans/analitik çerezleri ise üçüncü taraf çerezler olup ancak açık rıza vermeniz halinde kullanılabilecektir. Çerezler aracılığıyla kişisel verilerinizin işlenmesi hakkında detaylı bilgiye "Çerez Aydınlatma Metni"nden ulaşabilirsiniz. Tüm çerezlerin kullanımına ve üçüncü taraf çerezler aracılığıyla toplanan kişisel verilerin yurt dışına aktarılmasına onay vermek için "Tümünü Kabul et" e, zorunlu olmayan çerezleri reddetmek için "Tümünü Reddet"e tıklayabilir ya da çerezlere ilişkin tercihlerinizi Çerez Tercihleri seçeneğinden yönetebilirsiniz.