Muğla’dan Alınabilecek Hediyelik Eşyalar


Muğla’dan Alınabilecek Hediyelik EşyalarTürkiye’nin turizm cenneti olan Muğla, her yıl milyonlarca turist tarafından ziyaret edilmektedir. Muğla tatili dönüşü alınabilecek, yöreye özel birçok hediye alternatifi bulunmaktadır. Muğla şehir merkezinde ve turistik ilçelerinden satın alabileceğiniz Bodrum Mandalinası, buzdolabı magneti, el dokuması halı ve yöreye özgü zeytinyağı, reçel gibi gıda ürünleri bulunmaktadır.

Muğla'da satın alabileceğiniz hediyelik eşyalar listesine göz atmadan önce tatilinizi planlamak istiyorsanız Muğla Otelleri sayfamızdaki otelleri inceleyerek yerinizi ayırtabilirsiniz.

Muğla’nın Bodrum ve Marmaris İlçelerinden Buzdolabı Magneti

Muğla’nın turizm anlamında önde gelen ilçelerinden Bodrum ve Marmaris’ten şehrin sembolik yapılarının tasvir edildiği buzdolabı magnetlerine göz gezdirebilirsiniz. Bodrum Kalesi ve Marmaris Kalesi’nin resmedildiği buzdolabı magnetlerini, şehir merkezindeki çarşılarda bulabileceğiniz gibi aynı zamanda ilçe sınırları içerisindeki küçük tezgahlarda da görebilirsiniz.

Bodrum’dan Meşhur Bodrum Mandalinası

Bodrum ilçesinin dünya çapında ünlü mandalinası olan Bodrum Mandalinası, Muğla tatil dönüşünde alınabilecek en güzel hediyelerden biridir. Bodrum Otogarı’nın üst katında Salı günleri kurulan gıda pazarından satın alabileceğiniz Bodrum Mandalinası’nı aynı zamanda, ilçenin yol güzergahı üzerinde bulunan seyyar satıcılardan da alabilirsiniz.

Datça’dan Datça Bademi

Muğla’nın Datça ilçesinin meşhur lezzetlerinden olan Datça Bademi, Muğla tatilinde satın alabileceğiniz hediyelik ürünler arasında yer almaktadır. Datça ilçe merkezinde ve ilçeye bağlı turistik beldelerdeki çarşılarda bulabileceğiniz Datça Bademi’ni, aynı zamanda Datça’ya giden yol üzerinde seyyar olarak satış yapan satıcılardan da satın alabilirsiniz.

Bodrum’dan Rüzgar Gülü Biblosu

Bodrum’un birçok yerinde bulunan rüzgar gülleri, diğer adıyla yel değirmenleri, ilçenin sembolik yapıları arasındadır. Bu nedenle Bodrum’daki hediyelik eşya dükkanlarının favori ürünlerinden olan rüzgar gülleri, buradan alınabilecek en güzel hediyelik eşyalar arasında öne çıkmaktadır.

Bodrum şehir merkezinde hizmet veren çarşı içerisindeki dükkanlarda bulabileceğiniz rüzgar gülleri, değişik çap ve ebatlarda satışa sunulmaktadır.  Bodrum rüzgar gülü biblolarını ilçe merkezinde hizmet veren Engin Dalyancı Hediyelik Eşya’dan satın alabilirsiniz.

Adres:Kumbahçe, Cumhuriyet Cad. No:49, 48400 Bodrum/Muğla

Dalyan Pazarı’ndan Ev Yapımı Reçel, Bal ve Baharatlar

Ortaca ilçesine bağlı bir belde olan Dalyan’da her Cumartesi günü kurulan pazarda birbirinden güzel ev yapımı gıda ürünlerini bulabilirsiniz. Yörede yetiştirilen birçok gıda ürününün satıldığı Dalyan Pazarı’ndan ev yapımı reçel, bal ve birbirinden farklı baharatlara göz gezdirerek, hediyelik olarak satın alabilirsiniz.

Dalyan'daki konaklama seçeneklerini incelemek için Dalyan Otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Kavaklıdere Bakırcılar Çarşısı’ndan İşlemeli Bakır Ürünler

Muğla’nın Kavaklıdere ilçesinde bulunan Bakırcılar Çarşısı, özellikle işlemeleri bakır ürünleri ile meşhurdur. Burayı ziyaret ettiğinizde bakırdan yapılan biblolar, cezveler, kazanlar, tabaklar ve buna bağlı birçok işlemeli ürünü bulabilir; hediyelik olarak satın alabilirsiniz.

Milas ve Yatağan’dan Dokuma Halı

Muğla’nın Milas ve Yatağan ilçelerinde bölge halkı, geçimini büyük oranda dokumacılıktan kazanmaktadır. Bununla beraber bu ilçelere gittiğinizde özellikle yol kenarlarında görebileceğiniz fabrika satış mağazalarında dokuma halı çeşitlerine göz gezdirebilirsiniz.

Marmaris’ten Meşhur Çam Balı

Muğla’dan alınabilecek bir diğer alternatif hediye ise Marmaris’in meşhur çam balıdır. Ormanlık alanları bakımından oldukça zengin olan Marmaris’te üretilen çam balı, eşsiz lezzetiyle birlikte Muğla’dan tatil dönüşü alabileceğiniz hediyeler arasında yer almaktadır.

Çam balını, Marmaris’te hizmet veren Balcı Gökmen’den satın alabilirsiniz.

Adres:Tepe, Ulusal Egemenlik Cd. No:24 D:z3, 48700 Marmaris/Muğla

Gümüşlük El Sanatları Çarşısı’ndan Şık Takı ve Kolyeler

Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Gümüşlük Köyü’nde her gün kurulan El Sanatları Çarşısı’nda, birbirinden güzel, şık takı ve kolyelere göz gezdirebilirsiniz. Genellikle doğal taşlardan yapılan takı ve kolyeler, el yapımı olduğu için bu ürünler Muğla’dan alınabilecek benzersiz hediyeler arasında değerlendirilmektedir.

Adres:Gümüşlük, 48970 Bodrum/Muğla

Dalyan’dan Caretta Caretta Bibloları

Caretta carettalara ev sahipliği yapan Dalyan’ın belde merkezinde bulabileceğiniz kaplumbağa şeklindeki biblolar ve süs ürünleri, buradan alınabilecek en güzel hediyelik eşyalar arasındadır. Caretta caretta şeklindeki buzdolabı magnetleri, biblolar, tablolar ve çeşitli süs ürünlerini, Dalyan merkezinde hizmet veren Deniz Gift Shop’tan alabilirsiniz.

Adres:Dalyan, Maraş Cd. No:19, 48600 Ortaca/Muğla

Şile Bezinden Yapılmış Birbirinden Güzel Kıyafetler

Muğla’nın turistik ilçelerinde oldukça yaygın biçimde kullanılan şile bezinden yapılmış beyaz giyim ürünlerini, Muğla tatil dönüşü hediyelik olarak satın alabilirsiniz. Özellikle Bodrum, Marmaris, Datça, Fethiye ve Dalaman’ın ilçe merkezlerinde  bulabileceğiniz şile bezlerinden yapılmış kıyafetler, hem yöreye özgü olması hem de ferah bir giyim ürünü olması nedeniyle tercih sebebi olmaktadır.

Muğla tatiliniz sonrası sevdiklerinize alabileceğiniz hediyelik eşyalar ve yöresel ürünler listeniz hazır; fakat henüz konaklama yapacağınız otele karar verememişseniz öncelikle Muğla Otelleri sayfamızdan otelinizi seçebilirsiniz.