Ordu’da Gezilecek Birbirinden Güzel Yerler


Ordu’da Gezilecek Birbirinden Güzel Yerler

Ordu, Karadeniz Bölgesi’nin en popüler turizm noktalarından bir tanesidir. Ordu şehri; doğal, tarihi ve turistik yerler bakımından oldukça zengin olduğundan dolayı, her sene yerli ve yabancı on binlerce turistin uğrak noktası haline gelmiştir.

Ordu şehrini gezintiye çıkan tatilciler; burada yer alan pek çok tarihi mekanı ziyaret ederek şehrin tarihi dokusu hakkında bilgi edinebilir. Öte yandan tatilciler; doğa ile iç içe bir gün geçirebilir, sahillerde kamp yapabilir. Ordu’nun en popüler gezilecek yerleri arasında; Etnografya Müzesi, Saray Hamamı, Kurul Kalesi ve Yerleşkesi, Ünye Kalesi, Taşbaşı Kilisesi, Efirli Camii, Çamaş Kanyonu, Küpkaya Kanyonu (Ulubey), Asarkaya Kent Ormanı, Boztepe, Karaoluk Şelalesi, Perşembe Yaylası, Ohtamış Şelalesi, Yoroz Kent Ormanı, Hoynat Adası ve Gelin Kayası Mesire Yeri yer almaktadır.

Etnografya Müzesi

Etnografya Müzesi, Ordu şehir merkezine çok yakın konumda; 750 metre uzaklıkta yer almaktadır. Etnografya Müzesi’ni ziyaret etmek isteyen gezginler; özel araçlarını, taksileri ya da toplu taşıma araçlarını kullanarak ulaşımlarını kolayca gerçekleştirebilir. Aynı zamanda şehir merkezine yakın konumda bulunan gezginler; kısa süreli bir yürüyüşün ardından yaya olarak da Etnografya Müzesi’ne kolayca ulaşım gerçekleştirebilir.

3 katlı ve eski bir konak iken sonrada müzeye dönüştürülen Etnografya Müzesi; içindeki eserlerin yanı sıra mimarisi ile de dikkat çekmektedir. Etnografya Müzesi’ni ziyaret eden tatilciler; burada bulunan motifleri, süslemeleri ve tarihi eserleri inceleme şansına sahiptir.

Etnografya Müzesi, yılın her günü sabah saat 08:00 ile akşamüstü saat 17:00 arasında ziyaret edilebilmektedir.

Etnografya Müzesi’ne giriş ücretsizdir.

Saray Hamamı

Ordu şehir merkezinden aşağı yukarı 500 metre uzaklıkta yer alan Saray Hamamı’na ulaşım; özel araçlar, taksiler, toplu taşıma araçları ve yaya olarak da kolayca gerçekleştirilebilir.

Saray Hamamı; yakın zamanda restore edilmiş oldukça eski ve tarihi bir yapıdır. Ziyaretçiler; dönemin saray halkı ve onların misafirleri için yapılan Saray Hamamı’nda, sevdikleri ile beraber hamam hizmetlerinden yararlanabilir.

Saray Hamamı, her gün sabah saat 07:00 ile gece 23:30 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Kurul Kalesi ve Yerleşkesi

Ordu şehir merkezine 12 km uzaklıkta yer alan Kurul Kalesi ve Yerleşkesi’ne ulaşım gerçekleştirmek isteyen tarih meraklıları; ulaşımlarını özel araçları veya taksiler aracılığı ile kolayca gerçekleştirebilir.

Kurul Kalesi ve Yerleşkesi; birçok arkeolojik eserin, 300 adet merdivenin ve pişmiş seramiklerin bulunduğu oldukça hoş ve tarihi bir mekandır. Tatilciler; burada bulunan tarihi eserleri inceleyebilir, şehrin tarihi dokusuna tanıklık edebilir.

Kurul Kalesi ve Yerleşkesi, her gün ücretsiz olarak ziyaret edilebilmektedir.

Ordu'nun tarihi ve turistik duraklarını yerinde göreceğiniz ve konforlu bir tatil planı yapmak için Ordu Otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Ünye Kalesi

Ünye Kalesi, Ordu şehir merkezinden aşağı yukarı 70 km uzaklıkta yer almaktadır. Ünye Kalesi’ne ulaşım; özel araçlar aracılığı ile kolayca gerçekleştirilebilir.

Ünye Kalesi’ni ziyaret eden gezginler; kalenin günümüze kadar ulaşmayı başaran parçalarını inceleme şansına sahiptir. Öte yandan tatilciler; Ünye Kalesi yüksek bir konumda bulunduğundan, neredeyse bütün Ünye’ye kuşbakışı bakabilir.

Ünye Kalesi, yılın her günü ve günün her saati, ücretsiz olarak ziyaret edilebilmektedir.

Taşbaşı Kilisesi

Ordu şehir merkezinden ortalama olarak 1 km uzaklıkta yer alan Taşbaşı Kilisesi, ulaşımı açısından oldukça rahat bir konumda yer almaktadır. Taşbaşı Kilisesi’ne ulaşım gerçekleştirmek isteyen gezginler; özel araçlarını, taksileri ya da toplu taşıma araçlarını kullanarak kolayca ulaşım gerçekleştirebilir. Öte yandan gezginler; şehir merkezinden Taşbaşı Kilisesi’ne yaya olarak da ulaşım gerçekleştirme şansına sahiptir.

Taşbaşı Kilisesi; 19. yüzyılda, bölgede yaşayan Hıristiyanlar tarafında inşa edilmiştir. Taşbaşı Kilisesi, oldukça eski olduğundan; tatilciler dönemin mimarisini inceleyebilir, kilise içerisinde dolaşarak farklı inançların fikirlerini gözlemleyebilir. Taşbaşı Kilisesi, deniz manzaralı olduğundan dolayı; burada deniz manzarasının keyfini çıkarmak da mümkündür.

Taşbaşı Kilisesi, Pazar günleri hariç yılın her günü sabah saat 09:00 ile akşamüstü 17:00 saatleri arasında ziyaret edilebilmektedir. Taşbaşı Kilisesi’ni ziyaret etmek ücretsizdir.

Efirli Camii

Ordu şehir merkezinden aşağı yukarı 10 km uzaklıkta yer alan Efirli Camii’ye ulaşım gerçekleştirmek isteyen gezginler; özel araçlarını, taksileri ya da toplu taşıma araçlarını kullanarak Efirli Camii’ye kolayca ulaşım gerçekleştirebilir.

1230 yılından beri, ilk günkü mimarisini ve materyallerini koruyan Efirli Camii; inşa edildiği günden bugüne kadar hiçbir restore çalışmasından geçmemiştir. Efirli Camii’yi ziyaret eden tatilciler; oldukça eski ve tarihi camiyi inceleyebilir, adeta zamanda yolculuğa çıkabilir.

Efirli Camii, yılın her günü ve saati, tamamen ücretsiz olarak ziyaret edilebilir.

Çamaş Kanyonu

Ordu şehir merkezinden ortalama olarak 60 km uzaklıkta yer alan Çamaş Kanyonu’na ulaşım; özel araçlar aracılığı ile kolayca gerçekleştirilebilir.

Çamaş Kanyonu’nu ziyaret eden gezginler; burada aileleri ya da arkadaş grupları ile birlikte piknik yapabilir, suyun içinde masa kurup oturabilir. Aynı zamanda tatilciler; burada doğa yürüyüşleri yaparak çeşitli canlı türlerini de gözlemleyebilir.

Çamaş Kanyonu, yılın her günü ve günün her saati, tamamen ücretsiz bir şekilde ziyaret edilebilir.

Küpkaya Kanyonu (Ulubey)

Küpkaya Kanyonu, Ordu şehir merkezinden yaklaşık olarak 30 km uzaklıkta yer almaktadır. Küpkaya Kanyonu’na ulaşım gerçekleştirmek isteyen ziyaretçiler; ulaşımlarını özel araçları aracılığı ile kolayca gerçekleştirebilir.

Küpkaya Kanyonu’nu ziyaret eden gezginler; kanoya binerek eğlenceli vakit geçirebilir. Aynı zamanda tatilciler; Küpkaya Kanyonu’nda uzun doğa yürüyüşlerine çıkabilir, trekking ve kamp yapabilir.

Küpkaya Kanyonu, yılın her günü ve günün her saati ücretsiz olarak ziyaret edilebilmektedir.

Asarkaya Kent Ormanı

Ordu şehir merkezinden aşağı yukarı 60 km uzaklıkta yer alan Asarkaya Kent Ormanı’na ulaşım; özel araçlar aracılığı ile rahatça gerçekleştirilebilir.

Doğa ile iç içe olmaktan keyif alan ziyaretçiler; Asarkaya Kent Ormanı’nda uzun doğa yürüyüşleri yapma imkanına sahiptir. Tatilciler; Asarkaya Kent Ormanı’nda manzaranın tadını çıkarabilir, çeşitli canlı türlerini inceleyebilir ve sevdikleri ile beraber piknik yapabilir.

Asarkaya Kent Ormanı, yılın her günü ve saati, ücretsiz olarak ziyaret edilebilir.

Boztepe

Boztepe, Ordu şehir merkezinden aşağı yukarı 8 km uzaklıkta yer almaktadır. Boztepe’ye ulaşım gerçekleştirmek için önce teleferiklerin kalktığı noktaya gitmek gerekmektedir. Hemen ardından da teleferikler aracılığı ile Boztepe’ye ulaşım sağlamak mümkündür.

Boztepe’yi ziyarete giden gezginler; teleferiklerden eşsiz manzaranın tadını çıkarabilir. Tatilciler aynı zamanda; burada bulunan işletmelerde hoş sohbetler edebilir, manzara eşliğinde sıcak bir çay içebilir.

Boztepe, yaz aylarında saat 08:30 ile 00:00 arasında; kış aylarında ise 10:00 ile 21:00 saatleri arasında ziyaret edilebilmektedir.

Karaoluk Şelalesi

Karaoluk Şelalesi, Ordu şehir merkezinden ortalama olarak 25 km uzaklıkta yer almaktadır. Karaoluk Şelalesi’ne ulaşım gerçekleştirmek isteyen ziyaretçiler; özel araçlarını ya da taksileri kullanarak ulaşımlarını kolayca gerçekleştirebilir.

Karaoluk Şelalesi, oldukça turistik ve bilindik bir mekandır. Tatilciler; her sene yerli ve yabancı olmak üzere on binlerce kişinin ziyaret ettiği noktalardan biri olan Karaoluk Şelalesi’nde uzun doğa yürüyüşlerine çıkabilir, kamp ve piknik yaparak keyifli vakit geçirebilir.

Karaoluk Şelalesi, haftanın her günü ve günün her saati, ücretsiz olarak ziyaret edilebilmektedir.

Perşembe Yaylası

Perşembe Yaylası, Ordu il merkezinin ortalama olarak 100 km uzağında yer almaktadır. Perşembe Yaylası’na ulaşım; özel araçlar aracılığı ile kolayca gerçekleştirilebilir.

Perşembe Yaylası’nı ziyaret eden tatilciler; burada safari turlarına katılabilir, göl kenarında yürüyüş yapabilir ya da yamaç paraşütünün keyfini sürebilir. Aynı zamanda tatilciler; burada kamp ya da piknik yaparak da keyifli bir tatil keyfi sürebilir.

Perşembe Yaylası, yılın her günü ve günün her saati, tamamen ücretsiz olarak ziyaret edilebilmektedir.

Ohtamış Şelalesi

Ordu şehir merkezinden aşağı yukarı 40 km uzaklıkta yer alan Ohtamış Şelalesi’ne ulaşım; özel araçlar ya da taksiler aracılığı ile kolayca gerçekleştirilebilir.

Karadeniz Bölgesi’nin en büyük şelalesi unvanına sahip olan Ohtamış Şelalesi; her sene yerli ve yabancı on binlerce ziyaretçi ağırlamaktadır. Ohtamış Şelalesi’ni ziyarete çıkan gezginler; burada keyifli doğa yürüyüşleri, kamp ve trekking gibi aktiviteleri gerçekleştirebilir.

Ohtamış Şelalesi, yılın her günü ve günün her saati ziyaret edilebilmektedir. Ohtamış Şelalesi’ne giriş yapabilmek için herhangi bir giriş ücreti ya da giriş kısıtlaması bulunmamaktadır.

Yoroz Kent Ormanı

Ordu il merkezine aşağı yukarı 20 km uzaklıkta yer alan Yoroz Kent Ormanı’na ulaşım; özel araçlar, taksiler ve özel araçlar aracılığı ile kolayca gerçekleştirilebilir.

Yoroz Kent Ormanı’nı ziyaret eden gezginler; çeşitli ağaçların altında keyifli yürüyüşler düzenleyebilir. Tatilciler; burada bulunan seyir terasında manzaranın keyfini çıkarma şansına da sahiptir.

Yoroz Kent Ormanı, yılın her günü ve günün her saati, tamamen ücretsiz olarak ziyaret edilebilmektedir.

Hoynat Adası

Hoynat Adası, Ordu şehir merkezinden aşağı yukarı 25 km uzaklıkta bulunmaktadır. Hoynat Adası’na ulaşım; özel araçlar ile kolayca gerçekleştirilebilir.

Hoynat Adası, pek çok kuş türüne ev sahipliği yaptığından; burada kuş gözlemciliği yapmak mümkündür. Aynı zamanda gezginler; burada suya girebilir, doğa ile iç içe bir gün geçirebilir.

Hoynat Adası, yılın her günü ve günün her saati, tamamen ücretsiz olarak ziyaret edilebilmektedir.

Gelin Kayası Mesire Yeri

Gelin Kayası Mesire Yeri, Ordu şehir merkezinden aşağı yukarı 60 km uzaklıkta yer almaktadır. Gelin Kayası Mesire Yeri’ne ulaşım gerçekleştirmek isteyen gezginler; özel araçları aracılığı ile kolayca ulaşım gerçekleştirebilir.

Gelin Kayası Mesire Yeri, aile ve arkadaş grupları ile birlikte keyifli vakit geçirilebilecek en güzel yerlerden bir tanesidir. Tatilciler; Gelin Kayası Mesire Yeri’nde bulunan şelale ve kaya mezarlarını ziyaret edebilir, sevdikleri ile birlikte kamp ya da piknik yaparak keyifli vakit geçirebilir.

Gelin Kayası Mesire Yeri, yılın her günü ve günün her saati, tamamen ücretsiz bir şekilde ziyaret edilebilmektedir.

Ormanları, oksijen deposu yaylaları, upuzun sahil şeridi ve daha nice doğal güzellikleriyle Karadeniz’in cennet köşesi Ordu'da konaklama seçeneklerine göz atmak için Ordu Otelleri sayfamızdaki tesisleri inceleyerek yerinizi ayırtabilirsiniz.

İnternet sitemizin doğru biçimde çalışması için zorunlu olan çerezler kullanılmaktadır. Reklam/pazarlama, performans/analitik çerezleri ise üçüncü taraf çerezler olup ancak açık rıza vermeniz halinde kullanılabilecektir. Çerezler aracılığıyla kişisel verilerinizin işlenmesi hakkında detaylı bilgiye "Çerez Aydınlatma Metni"nden ulaşabilirsiniz. Tüm çerezlerin kullanımına ve üçüncü taraf çerezler aracılığıyla toplanan kişisel verilerin yurt dışına aktarılmasına onay vermek için "Tümünü Kabul et" e, zorunlu olmayan çerezleri reddetmek için "Tümünü Reddet"e tıklayabilir ya da çerezlere ilişkin tercihlerinizi Çerez Tercihleri seçeneğinden yönetebilirsiniz.