Ordu Gezinizde Uğramanız Gereken Doğal Güzellikler


Ordu Gezinizde Uğramanız Gereken Doğal Güzellikler

Ordu, Karadeniz’in en gözde illerinden bir tanesidir. Her sene yerli ve yabancı on binlerce turist, Ordu’da yer alan doğal, tarihi ve turistik mekanlarda keyifli bir tatil geçirmektedir.

Ordu ilini ziyaret eden gezginler; burada yer alan pek çok doğal güzelliği gezintiye çıkabilir. Ordu’nun doğal güzellikleri arasında; Çamaş Kanyonu, Küpkaya Kanyonu (Ulubey), Asarkaya Kent Ormanı, Boztepe, Karaoluk Şelalesi, Perşembe Yaylası, Gaga Gölü, Ulugöl Tabiat Parkı, Tarnasuyu Vadisi (Yürüyüş Parkuru), Gelin Kayası Mesire Yeri, Ohtamış Şelalesi, Yoraz Kent Ormanı, Hoynat Adası ve Yason Burnu yer almaktadır.

Çamaş Kanyonu

Çamaş Kanyonu, Ordu şehir merkezinden ortalama olarak 60 km uzaklıkta yer almaktadır. Çamaş Kanyonu’na ulaşım, özel araçlar aracılığı ile kolayca gerçekleştirilebilir.

Çamaş Kanyonu’nu ziyaret eden tatilciler; burada doğa ile iç içe bir gün geçirme şansına sahiptir. Tatilciler; Çamaş Kanyonu’nda ayaklarını suya batırabilir, çeşitli canlı türlerini inceleme fırsatı bulabilir. Tatilciler; genel olarak ailelerin ziyaret ettiği Çamaş Kanyonu’nda piknik yapma şansına da sahiptir.

Çamaş Kanyonu, yılın her günü ve günün yirmi dört saati ziyaret edilebilir. Çamaş Kanyonu’na giriş yapabilmek için herhangi bir giriş ücreti ya da giriş kısıtlaması bulunmamaktadır.

Küpkaya Kanyonu (Ulubey)

Ordu şehir merkezinden aşağı yukarı 30 km uzaklıkta yer alan Küpkaya Kanyonu’na ulaşım, özel araçlar aracılığı ile kolayca gerçekleştirilebilir.

Küpkaya Kanyonu, Ulubey Köyü’nde yer alan oldukça turistik bir kanyondur. Tatilciler; burada kano sporları yapabilir. Öte yandan tatilciler; Küpkaya Kanyonu’nda, doğa yürüyüşleri ve birçok doğa sporunu da gerçekleştirme şansına da sahiptir.

Küpkaya Kanyonu, yılın her günü ve günün her saati ziyaret edilebilir. Küpkaya Kanyonu’na giriş yapabilmek için hiçbir giriş ücreti ya da kısıtlama bulunmamaktadır.

Asarkaya Kent Ormanı

Asarkaya Kent Ormanı, Ordu şehir merkezin aşağı yukarı 60 km uzağında yer almaktadır. Asarkaya Kent Ormanı’na ulaşım, özel araçlar aracılığı ile rahatça gerçekleştirilebilir.

Asarkaya Kent Ormanı’nı ziyaret eden doğa severler; burada oldukça uzun doğa yürüyüşleri yapma şansına sahiptir. Tatilciler; doğa yürüyüşleri sırasında pek çok canlı türünü inceleyebilir, seyir tepelerinde manzaranın keyfini sürebilir. Asarkaya Kent Ormanı, aynı zamanda piknik yapmak için de oldukça uygun bir alandır. Gezginler; Asarkaya Kent Ormanı’nda piknik yapabilir, aileleri ya da arkadaş grupları ile birlikte keyifli bir gün geçirebilir.

Asarkaya Kent Ormanı, yılın her günü ve günün her saati ziyarete açıktır. Asarkaya Kent Ormanı’na giriş ücreti 3 TL’dir. Öte yandan; Asarkaya Kent Ormanı’nın hazır mangal ve semaver hizmetleri de 15 TL’dir.

Boztepe

Boztepe, Ordu şehir merkezinden ortalama olarak 8 km uzaklıkta yer almaktadır. Boztepe’ye ulaşım gerçekleştirmek isteyen tatilciler; özel araçlar, taksiler ya da toplu taşıma araçları aracılığı ile önce teleferiklerin kalktığı noktaya ulaşım sağlamalıdır. Ardından tatilciler; teleferikler yardımıyla Boztepe’ye kolayca ulaşım gerçekleştirebilir.

Boztepe’yi gezintiye çıkan tatilciler, sıcak çaylarını içerken aynı zamanda eşsiz şehir manzarasının tadını çıkarabilir. Gezginler, aileleri ya da arkadaş grupları ile birlikte, burada bulunan işletmelerin sunduğu hizmetlerden yararlanabilir, hoş sohbetler ederek keyifli vakit geçirebilir. Öte yandan ziyaretçiler; teleferiklerde kısa bir yolculuk yapabilir, eğlenceli anlar yaşayabilir.

Boztepe, yaz sezonunda, sabah saat 08:30 ile gece 00:00 saatleri arasında; kış sezonunda ise sabah saat 10:00 ile akşam 21:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

Boztepe’yi ziyaret edebilmek için gerekli olan giriş ücreti ise 15 TL’dir.

Karaoluk Şelalesi

Ordu şehir merkezinden aşağı yukarı 25 km uzaklıkta bulunan Karaoluk Şelalesi’ne ulaşım; özel araçlar ya da taksiler aracılığı ile kolayca gerçekleştirilebilir.

Karaoluk Şelalesi, her sene yerli ve yabancı on binlerce turistin uğrak noktalarından bir tanesi haline gelmiştir. Tatilciler, Karaoluk Şelalesi’nde suya girip serinleme şansına sahiptir. Aynı zamanda gezginler; burada piknik yapabilir, kamp çadırlarını kurabilir ya da huzur verici doğa yürüyüşlerine çıkabilir.

Karaoluk Şelalesi, yılın her günü ve günün her saati ziyaret edilebilir.

Karaoluk Şelalesi’ne giriş yapabilmek için herhangi bir giriş ücreti ya da giriş kısıtlaması bulunmamaktadır.

Perşembe Yaylası

Perşembe Yaylası, Ordu şehir merkezinden aşağı yukarı 100 km uzaklıkta yer almaktadır. Perşembe Yaylası’na ulaşım gerçekleştirmek isteyen tatilciler; özel araçları aracılığı ile ulaşımlarını oldukça rahat bir şekilde gerçekleştirebilir.

Perşembe Yaylası, her sene yerli ve yabancı on binlerce turistin uğrak noktası haline gelmiştir. Tatilciler; burada kamp çadırlarını kurabilir ve piknik yapabilir. Aynı zamanda ziyaretçiler; safari turlarına katılabilir, burada bulunan gölü inceleyebilir ve yamaç paraşütü yaparak keyifli bir gün geçirebilir. Perşembe Yaylası’nda, her sene Temmuz ayında, pek çok festival de düzenlenmektedir.

Perşembe Yaylası, yılın her günü ve günün yirmi dört saati gezilebilir.

Perşembe Yaylası’na giriş yapabilmek için herhangi bir giriş ücreti ödemek gerekmemektedir.

Gaga Gölü

Gaga Gölü, Ordu şehir merkezinden aşağı yukarı 45 km uzaklıkta yer almaktadır. Gaga Gölü’ne ulaşım; özel araçlar ve taksiler ile kolayca sağlanabilir.

Gaga Gölü’nü ziyaret eden tatilciler; gölü inceledikten sonra, göl etrafında doğa yürüyüşleri düzenleyebilir. Aynı zamanda tatilciler; Gaga Gölü’ne yakın konumda bulunan köylerden yöresel yemeklerin tadına bakabilir.

Gaga Gölü, yılın her günü ve günün her saati, tamamen ücretsiz bir şekilde ziyaret edilebilir.

Ormanları, oksijen deposu yaylaları, upuzun sahil şeridi ve daha nice doğal güzellikleriyle Karadeniz’in cennet köşesi Ordu'da konaklama seçeneklerine göz atmak için Ordu Otelleri sayfamızdaki tesisleri inceleyerek yerinizi ayırtabilirsiniz.

Ulugöl Tabiat Parkı

Ulugöl Tabiat Parkı, Ordu şehir merkezinden aşağı yukarı 80 km uzaklıkta yer almaktadır. Ulugöl Tabiat Parkı’na ulaşım; özel araçlar aracılığı ile kolayca sağlanabilir.

Ulugöl Tabiat Parkı’nı ziyaret eden tatilciler; özellikle sonbahar aylarında gözler önüne serilen eşsiz manzaranın tadını çıkarabilir. Tatilciler; burada balık tutarak günün stresinden uzaklaşabilir, keyifli doğa yürüyüşleri düzenleyebilir.

Ulugöl Tabiat Parkı, yılın her günü ve günün her saati ziyaret edilebilir.

Ulugöl Tabiat Parkı’na giriş yapabilmek için herhangi bir giriş ücreti ya da giriş kısıtlaması bulunmamaktadır.

Turnasuyu Vadisi (Yürüyüş Parkuru)

Turnasuyu Vadisi, Ordu şehir merkezinden aşağı yukarı 10 km uzaklıkta yer almaktadır. Turnasuyu Vadisi’ne ulaşım, özel araçlar, taksiler ve toplu taşıma araçları aracılığı ile kolayca gerçekleştirilebilir.

Turnasuyu Vadisi, şehir kalabalığından uzaklaşmak isteyen hemen herkesin uğramak isteyeceği yerlerden bir tanesidir. Turnasuyu Vadisi’ni ziyaret eden gezginler; burada doğa ile iç içe bulunan yürüyüş parkurlarında yürüyüş yapabilir, temiz havanın ve doğanın keyfini sürebilir.

Turnasuyu Vadisi, haftanın her günü ve her saati, tamamen ücretsiz bir şekilde ziyaret edilebilir.

Gelin Kayası Mesire Yeri

Ordu şehir merkezinden aşağı yukarı 60 km uzaklıkta yer alan Gelin Kayası Mesire Yeri’ne ulaşım; özel araçlar aracılığı ile kolayca gerçekleştirilebilir.

Gelin Kayası Mesire Yeri’ni ziyaret eden gezginler; aileleri ya da arkadaş grupları ile birlikte piknik yapabilir, kamp çadırlarını kurabilir veya keyifli bir doğa yürüyüşüne çıkabilir. Aynı zamanda Gelin Kayası Mesire Yeri’ni ziyaret eden tatilciler; burada bulunan şelale ve kaya mezarlarını da gözlemleyebilir.

Gelin Kayası Mesire Yeri’ne yılın her günü ve günün her saati gezi düzenlenebilir.

Gelin Kayası Mesire Yeri’ne giriş yapabilmek için ise herhangi bir giriş ücreti ya da giriş kısıtlaması bulunmamaktadır.

Ohtamış Şelalesi

Ohtamış Şelalesi, Ordu il merkezinden aşağı yukarı 40 km uzaklıkta yer almaktadır. Ohtamış Şelalesi’ne ulaşım gerçekleştirmek isteyen tatilciler; özel araçlarını ya da taksileri kullanarak ulaşımlarını kolayca gerçekleştirebilir.

Ohtamış Şelalesi, Karadeniz Bölgesi’nin en büyük şelalesi unvanına sahiptir. Ohtamış Şelalesi’ni ziyaret eden gezginler; burada keyifli bir doğa yürüyüşünün ardından şelalelin yanında oturup manzaranın tadını çıkarabilir. Aynı zamanda tatilciler; burada kamp ya da piknik yapabilir, keyifli vakit geçirebilir.

Ohtamış Şelalesi, yılın her günü ve günün her saati ziyaret edilebilir.

Ohtamış Şelalesi’ne giriş yapabilmek için herhangi bir giriş ücreti ya da kısıtlama bulunmamaktadır.

Yoroz Kent Ormanı

Yoroz Kent Ormanı, Ordu şehir merkezinden aşağı yukarı 20 km uzaklıkta yer almaktadır. Yoroz Kent Ormanı’na ulaşım; özel araçlar aracılığı ile kolayca gerçekleştirilebilir.

Yoroz Kent Ormanı, doğa ile iç içe olmaktan keyif alan hemen herkesin ziyaret etmek isteyeceği yerlerin başında gelmektedir. Yoroz Kent Ormanı’nı ziyaret eden gezginler; burada ağaçların arasında yürüyüş yapabilir, uzun ağaç dallarının arasında gizlenen tahta merdivenleri kullanabilir. Tatilciler; burada bulunan seyir teraslarından manzaranın tadını çıkarabilir, çeşitli hayvan ve bitki türlerini inceleme şansı bulabilir.

Yoroz Kent Ormanı, yılın her günü ve günün yirmi dört saati ziyaret edilebilmektedir.

Yoraz Kent Ormanı’nı ziyaret etmek için ise herhangi bir giriş ücreti ya da giriş kısıtlaması bulunmamaktadır.

Hoynat Adası

Ordu şehir merkezinden aşağı yukarı 25 km uzaklıkta yer alan Hoynat Adası’na ulaşım; özel araçlar aracılığı ile kolayca gerçekleştirilebilir.

Hoynat Adası’nı ziyaret eden gezginler; burada pek çok kuş türünü inceleyebilir. Aynı zamanda tatilciler; burada suya girebilir keyifli bir doğa yürüyüşlerine çıkabilir.

Yason Burnu

Yason Burnu, Ordu şehir merkezinden aşağı yukarı 30 km uzaklıkta yer almaktadır. Yason Burnu’na ulaşım; özel araçlar, taksiler ve toplu taşıma araçları aracılığı ile kolayca gerçekleştirilebilir.

Yason Burnu’nu ziyarete çıkan doğa severler; eşsiz deniz manzarası eşliğinde keyifli bir doğa gezintisi gerçekleştirebilir. Aynı zamanda gezginler; Yason Burnu’nda bulunan tarihi kilise ve deniz fenerini de inceleme şansı bulacaktır.

Yason Burnu, yılın her günü ve günün her saati ziyaret edilebilir.

Yason Burnu’na giriş yapabilmek için herhangi bir giriş ücreti ya da giriş kısıtlaması bulunmamaktadır.

Ordu'nun doğa harikası güzelliklerini yerinde görmek için Ordu Otelleri sayfamızı inceleyerek birbirinden farklı hizmet seçenekleri sunan oteller arasından seçiminizi yaparak harika bir tatil planı oluşturabilirsiniz.

İnternet sitemizin doğru biçimde çalışması için zorunlu olan çerezler kullanılmaktadır. Reklam/pazarlama, performans/analitik çerezleri ise üçüncü taraf çerezler olup ancak açık rıza vermeniz halinde kullanılabilecektir. Çerezler aracılığıyla kişisel verilerinizin işlenmesi hakkında detaylı bilgiye "Çerez Aydınlatma Metni"nden ulaşabilirsiniz. Tüm çerezlerin kullanımına ve üçüncü taraf çerezler aracılığıyla toplanan kişisel verilerin yurt dışına aktarılmasına onay vermek için "Tümünü Kabul et" e, zorunlu olmayan çerezleri reddetmek için "Tümünü Reddet"e tıklayabilir ya da çerezlere ilişkin tercihlerinizi Çerez Tercihleri seçeneğinden yönetebilirsiniz.