Ordu Gezisinde Kesinlikle Yapılması Gerekenler


Ordu Gezisinde Kesinlikle Yapılması Gerekenler

Ordu şehri, oldukça turistik bir şehirdir. Her sene yerli ve yabancı on binlerce turist; Ordu’da bulunan doğal, tarihi ve turistik yerleri gezmektedir.

Ordu’da tatil yapan gezginler; burada aileleri ya da arkadaş grupları ile birlikte kamp yapabilir, harika doğa yürüyüşlerine çıkabilir. Tarihe ilgi duyan gezginler; burada bulunan tarihi mekanları ziyaret edebilir, aynı zamanda şehrin tarihi dokusu hakkında bilgi sahibi de olabilir.

Kordon Tepe’de Yamaç Paraşütü Yapın

Ordu şehri; yüksek tepelere ve yeşillik alanlara ev sahipliği yapmaktadır. Tatilciler; Ordu’nun en popüler doğal alanlarından biri olan Kordon Tepe’de yamaç paraşütü yapma şansına sahiptir.

Teleferiklerden Manzaranın Tadını Çıkarın

Ordu; doğa manzaraları açısından oldukça zengin bir şehirdir. Tatilciler; Ordu’nun pek çok noktasından çeşitli manzaraların tadını çıkarabilir. Ordu’da; manzaranın en güzel seyredildiği yerlerden biri de Boztepe’dir. Tatilciler; Boztepe ziyaretlerinde teleferiklere binerek manzaranın keyfini sürebilir.

Sahil ve Denizin Keyfini Sürün

Ordu şehri; Karadeniz’e kıyısı olan şehirlerden bir tanesidir. Ordu’yu ziyaret eden gezginler; burada bulunan birçok sahilde denizin keyfini çıkarabilir. Tatilciler; burada aileleri ya da arkadaş grupları ile birlikte çeşitli plaj oyunlarını oynayabilir, temiz ve sakin sulara girip serinleyebilir.

Sahilde Bisiklet Turları Düzenleyin

Ordu, deniz kıyısında yer alan bir şehir olduğundan; sahillerde yapılabilecek pek çok aktivite bulunmaktadır. Bu aktiviteler arasında en popüler olanı ise; sahil kenarında yapılan bisiklet turlarıdır. Gezginler; Ordu’da yer alan sahil kenarlarında, aileleri ya da arkadaş grupları ile birlikte, keyifli bisiklet turları düzenleyebilir.

Karadeniz Sularına Dalın

Ordu, Karadeniz sularına kıyısı bulunan bir şehirdir. Ordu’yu ziyaret eden gezginler; burada bulunan limanlardan tekne turları ile denize açılma şansına sahiptir. Denize açılan gezginler; deniz turunun ardından suya dalış yapabilir, su altı canlılarını inceleyebilir.

Balık Tutun ve Stres Atın

Ordu’nun sahil ve limanlarında olta balıkçılığı oldukça yaygındır. Tatilciler; Ordu’nun çoğu liman ve sahilinde oltalar ile balık tutabilir, günün stresinden uzaklaşıp sakin bir gün geçirebilir.

Tarihi Mekan ve Eserleri İnceleyin

Ordu şehri, tarihi ve turistik mekanlar açısından oldukça zengindir. Her sene yerli ve yabancı on binlerce turist Ordu’da yer alan tarihi yerleri ziyaret etmektedir. Ordu’yu ziyaret eden gezginler; burada bulunan pek çok tarihi kale, müze ve çeşitli yapıyı ziyaret edebilir.

Yöresel Yemeklerin Tadına Bakın

Karadeniz yöresinin yemekleri; çoğu zaman herkes tarafından beğenilen, oldukça sağlıklı yiyeceklerdir. Ordu şehri; Karadeniz yöresel yemeklerinin birçoğuna ev sahipliği yapmaktadır. Ordu’yu ziyaret eden gezginler; burada bulunan restoran ve cafelerde Ordu’nun yöresel yemeklerinin tadına bakabilir.

Ordu'nun kendine has diğer lezzetlerini yerinde deneyimlemek için Ordu Otelleri sayfamızı inceleyebilir, size en uygun otelden yerinizi ayırtarak tatilinizi planlayabilirsiniz.

Eğlence Mekanlarının Keyfini Çıkarın

Oldukça turistik bir şehir olan Ordu; her sene yerli ve yabancı on binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır. Ordu’yu ziyaret eden gezginler; gün sonunda hareketli gece kulüplerinde canlı müzik performanslarını dinleyebilir, deniz kenarında oldukça lezzetli tatlıların tadına bakabilir.

Doğanın Güzelliklerinden Faydalanın

Doğal güzellikler açısından oldukça zengin olan Ordu’da; ziyaretçilerin doğa ile iç içe olabileceği birçok alan bulunmaktadır. Tatilciler; şelaleleri gezebilir, göl kenarlarında piknik yapabilir ya da şehirden uzak ve doğa ile iç içe olan parklarda temiz havanın keyfini sürebilir.

Kamp ve Piknik Yapın

Tatilciler; Ordu ziyaretlerinden pek çok doğal alana rastlayacaklardır. Gezginler; bu doğal alanlarda aileleri ya da arkadaş grupları ile birlikte kamp veya piknik yapabilir.

Ormanları, oksijen deposu yaylaları, upuzun sahil şeridi ve daha nice doğal güzellikleriyle Karadeniz’in cennet köşesi Ordu'da konaklama seçeneklerine göz atmak için Ordu Otelleri sayfamızdaki tesisleri inceleyerek yerinizi ayırtabilirsiniz.