Sapanca Gezinizde Görmeniz Gereken Doğal Güzellikler


Sapanca Gezinizde Görmeniz Gereken Doğal Güzellikler

Sakarya ilinin oldukça önemli ve turistik ilçelerinden biri olan Sapanca; her sene yerli ve yabancı on binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır. Sapanca’yı ziyarete çıkan turistler; bölgede yer alan tarihi, doğal ve turistik yerler sayesinde oldukça keyifli bir tatil geçirmektedir.

Sapanca’yı ziyaret eden gezginler; burada yer alan pek çok doğal alanı gezebilir, aileleri ve arkadaş grupları ile birlikte keyifli bir tatil keyfi sürebilir. Sapanca’da gezilebilecek popüler doğal alanlar arasında; Sapanca Gölü, Maşukiye Parkı ve Sakarya İl Ormanı Tabiat Parkı yer almaktadır.

Sapanca Gölü

Sapanca Gölü, Sapanca ilçe merkezinden aşağı yukarı 1,5 km uzaklıkta yer almaktadır. Sapanca Gölü’ne ulaşım; özel araçlar, taksiler ve özel otobüs firmaları aracılığı ile gerçekleştirilebilir.

Sapanca Gölü; sadece Sapanca’nın değil, ülkemizin de önemli turistik noktalarından bir tanesidir. Her sene yerli ve yabancı on binlerce turistin uğrak noktası haline gelen Sapanca Gölü’nde keyifli bir gün geçirmek mümkündür.

Gezginler; burada aileleri ya da arkadaş grupları ile birlikte kanolara binebilir, göl bisikletleri aracılığı ile Sapanca Gölü üzerinde gezintiye çıkabilir. Tatilciler; Sapanca Gölü’nde keyifli doğa ve sahil yürüyüşlerine çıkabilir, doğa ile iç içe bir gün geçirebilir. Temiz havanın keyfini çıkarmaktan zevk alan ziyaretçiler; burada kamp, trekking ve bisiklet turları yapma şansına da sahiptir. Öte yandan gezginler; eşsiz Sapanca Gölü manzarasının da tadını çıkarıp rahatlayabilir.

Sapanca Gölü, yılın her günün ve günün her saati ziyaret edilebilmektedir.

Sapanca Gölü’nü ziyaret edebilmek için herhangi bir giriş ücreti ya da giriş kısıtlaması bulunmamaktadır.

Doğası ve doğal güzellikleri açısından ülkemizin doğa turizminde öne çıkan yerlerinden olan Sapanca’da tatilinizi planlamak için Sapanca Otelleri sayfamıza göz atabilirsiniz.

Maşukiye Parkı

Maşukiye Parkı, Sapanca ilçe merkezinden aşağı yukarı 10 km uzaklıkta yer almaktadır. Maşukiye Parkı’na ulaşım gerçekleştirmek isteyen gezginler; özel araçları ve taksiler araçları aracılığı ile kolayca ulaşım gerçekleştirebilir.

Maşukiye Parkı’nı ziyaret eden gezginler; burada huzur dolu bir gün geçirme şansına sahiptir. Tatilciler; Maşukiye Parkı’nda aileleri ya da arkadaş grupları ile birlikte kuş ve şelale seslerini dinleyebilir, temiz havanın keyfini çıkarabilir. Gezginler; Maşukiye Parkı’nda bulunan işletmelerde, manzaraya karşı oldukça lezzetli yemeklerin tadına bakabilir.

Keyifli bir yemek yiyen gezginler; hemen ardından ATV’ler aracılığı ile keyifli doğa turları düzenleyebilir. ATV ile gezmek istemeyen tatilciler; bisiklet turları düzenleyebilir, uzun doğa yürüyüşlerine çıkabilir. Tatilciler burada aileleri veya arkadaş grupları ile birlikte piknik ve kamp yapma şansına da sahiptir.

Maşukiye Parkı, yılın her günü ve günün her saati ziyaret edilebilir.

Maşukiye Parkı’na giriş ücretsizdir.

Sakarya İl Ormanı Tabiat Parkı

Sapanca ilçe merkezinden aşağı yukarı 6 km uzaklıkta yer alan Sakarya İl Ormanı Tabiat Parkı’na ulaşım; özel araçlar, taksiler ve toplu taşıma araçları aracılığı ile kolayca gerçekleştirilebilir.

Sakarya İl Ormanı Tabiat Parkı’nı ziyaret eden gezginler; burada aileleri ya da arkadaş grupları ile birlikte kamp ve piknik yapabilir, temiz havanın keyfini çıkarabilir. Tatilciler; Sakarya İl Ormanı Tabiat Parkı’nda uzun doğa yürüyüşleri ve bisiklet turları düzenleyebilir, çok sayıda canlı türünü inceleyebilir.

Doğa ile iç içe olmaktan keyif alan ziyaretçiler; Sakarya İl Ormanı Tabiat Parkı’nda oldukça keyifli bir gün geçirebilir. Öte yandan ziyaretçiler; Sakarya İl Ormanı Tabiat Parkı’nda yer alan işletmelerde keyifli yemekler yiyebilir.

Sakarya İl Ormanı Tabiat Parkı, yılın her günü ve günün her saati ziyaret edilebilmektedir.

Sakarya İl Ormanı Tabiat Parkı’na giriş yapabilmek için herhangi bir giriş ücreti ya da giriş kısıtlaması bulunmamaktadır.

Sapanca doğal güzelliklerini yerinde göreceğiniz tatili planlamak için Sapanca Otelleri arasından seçiminizi yapabilirsiniz.