Sapanca Gezisinde Mutlaka Yapılması Gerekenler


Sapanca Gezisinde Mutlaka Yapılması Gerekenler

Sakarya şehrinin en gözde ilçelerinden biri olan Sapanca, her sene yerli ve yabancı on binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır. Sapanca’yı ziyaret eden gezginler; burada aileleri ya da arkadaş grupları ile birlikte pek çok doğa aktivitesini gerçekleştirebilir, şehrin tarihi dokusunu inceleyerek de geçmişe yolculuk yapabilir.

Su Üstünde Gezintiye Çıkın

Sapanca’nın en popüler yerlerinden biri olan Sapanca Gölü, her sene yerli ve yabancı on binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır. Sapanca Gölü’nü ziyaret eden gezginler; burada aileleri ya da arkadaş grupları ile birlikte göl bisikletlerini kullanabilir, su üstünde keyifli bir gezintiye çıkabilir.

ATV Turları Düzenleyin

Sapanca ilçesi; doğa turlarının düzenlenebileceği yerler açısından oldukça zengindir. Tatilciler; burada yer alan popüler doğal alanlarda, aileleri ya da arkadaş grupları ile birlikte ATV turları düzenleyebilir, oldukça keyifli vakit geçirebilir.

Manzaraya Karşı Yemek Keyfi

Yeşil alanları ve seyir noktaları açısından oldukça zengin olan Sapanca’da, manzaranın tadının çıkarılabileceği pek çok alan bulunmaktadır. Tatilciler; Sapanca’nın yüksek kesimlerde ya da ormanlık alanlarda yer alan işletmelerde yemek yiyebilir, şehir veya göl manzarasının tadını çıkarabilir.

Doğa Yürüyüşleri ve Bisiklet Turları

Sapanca, temiz hava alıp doğa ile iç içe bir gün geçirmek isteyen hemen herkesin ziyaret ettiği noktalardan bir tanesidir. Sapanca’yı ziyaret eden tatilciler; burada aileleri ya da arkadaş grupları ile birlikte bisiklet turuna çıkabilir. Bisiklete binmekten keyif almayan ziyaretçiler; çok sayıdaki yürüyüş parkurunda doğanın ve temiz havanın keyfini çıkarabilir.

Tarihi Camileri İnceleyin

Oldukça köklü bir tarihe sahip olan Sapanca’da birçok tarihi yapı yer almaktadır. Bu yapıların büyük bir çoğunluğu camilerden oluşmaktadır. Tatilciler; 19. yüzyıldan kalma camileri inceleyebilir, dönemin mimarisi ve sanat anlayışı hakkında bilgi edinebilir.

Kamp ve Piknik Yapın

Sapanca’yı ziyaret eden gezginler; burada yer alan yeşil alanların sunduğu nimetlerden faydalanma şansına sahiptir. Çok sayıda doğal alana sahip olan Sapanca, piknik ve kamp gibi gruplar halinde yapılan aktiviteler için oldukça uygundur. Kamp veya piknik keyfi süren tatilciler; doğanın tadını çıkarabilir, keyifli vakit geçirebilir.

Sapanca'daki konaklama seçeneklerine göz atmak için Sapanca Otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.