Ünye’nin En Ünlü ve Popüler Plajları Listesi


Ünye’nin En Ünlü ve Popüler Plajları Listesi

Ünye, Karadeniz’e kıyısı olan ilçelerden bir tanesidir. Bu nedenle de Ünye’yi ziyaret eden tatilciler; deniz, kum ve güneş üçlüsünün keyfini çıkarma şansına sahiptir.

Ünye’de keyifli bir tatil geçirmek isteyen tatilciler; burada bulunan plaj ve beachleri ziyaret edebilir, yaz sıcağından uzaklaşabilir. Ünye’nin popüler plajları arasında; Uzunkum Plajı, Ünye Feneraltı Plajı ve Ayanikola Sahili bulunmaktadır.

Uzunkum Plajı

Uzunkum Plajı, Ünye ilçe merkezinde aşağı yukarı 3 km uzaklıkta bulunmaktadır. Uzunkum Plajı’nı ziyaret etmek isteyen gezginler; özel araçları ya da taksilerin yanı sıra; toplu taşıma araçlar aracılığı ile de ulaşımlarını kolayca gerçekleştirebilir.

Uzunkum Plajı, genel olarak ailelerin ve arkadaş gruplarının tercih etti plajlardan bir tanesidir. Tatilciler; Uzunkum Plajı’nda deniz, kum ve güneş üçlüsünün tadını çıkarabilir. ziyaretçiler; Uzunkum Plajı’nda denize girdikten sonra, aileleri ya da arkadaş grupları ile birlikte çeşitli plaj sporlarını yapabilir. Sabahın erken saatlerinde plajı ziyaret eden gezginler, burada bulunan tesislerde serpme kahvaltının tadına bakabilir.

Uzunkum Plajı, yılın her günü ve günün her saati ziyarete açıktır. Uzunkum Plajı’na giriş yapabilmek için herhangi bir giriş ücreti ya da giriş kısıtlaması bulunmamaktadır.

Ünye Feneraltı Plajı

Ünye Feneraltı Plajı, Ünye merkezden yaklaşık olarak 3 km uzaklıkta yer almaktadır. Ünye Feneraltı Plajı’na özel araçlar, taksiler ya da toplu taşıma araçları aracılığı ile kolayca ulaşım gerçekleştirmek mümkündür.

Ünye Feneraltı Plajı, doğa ile iç içe olmaktan keyif alan hemen herkesin beğeneceği yerlerden bir tanesidir. Tatilciler; Ünye Feneraltı Plajı’nda suya girebilir ya da ağaçlık alanlarda piknik yapabilir. Balık tutmaktan keyif alan ziyaretçiler, burada balık tutarak stres atabilir. Ziyaretçiler, Ünye Feneraltı Plajı’nda çeşitli canlı türlerini inceleme şansına da sahiptir.

Ünye Feneraltı Plajı, yılın her günü ve günün her saati, tamamen ücretsiz olarak ziyaret edilebilir.

Ayanikola Sahili

Ünye ilçe merkezinden ortalama olarak 3 km uzaklıkta yer alan Ayanikola Sahili’ne ulaşım gerçekleştirmek oldukça kolaydır. Ayanikola Sahili’ne ulaşım, özel araçlar, taksiler ya da toplu taşıma araçları aracılığı ile rahatça gerçekleştirilebilir.

Ayanikola Sahili’ni ziyaret eden misafirler, aileleri ya da arkadaş grupları ile birlikte eşsiz manzaranın tadını çıkarabilir. Tatilciler, doğa ile denizin buluşma noktası olan Ayanikola Sahili’nde, denize girdikten sonra, uzun sahil yürüyüşleri de yapabilir.

Ayanikola Sahili, yılın her günü ve günün her saati, tamamen ücretsiz olarak ziyaret edilebilir.

Ünye’nin Popüler Beachleri

Ünye’yi ziyaret eden tatilciler, burada bulunan beachlerde keyifli bir gün geçirebilir. Ünye’nin popüler beachleri arasında; Barbuda Beach Ünye yer almaktadır.

Barbuda Beach Ünye

Ünye ilçe merkezinden aşağı yukarı 4 km uzaklıkta yer alan Barbuda Beach Ünye’ye ulaşım; özel araçlar, taksiler ya da toplu taşıma araçları aracılığı ile kolayca gerçekleştirilebilir.

Barbuda Beach Ünye’yi ziyaret eden tatilciler, burada aileleri ya da arkadaş grupları ile birlikte çeşitli yiyecek ve içeceklerin tadına bakabilir. Turistleri plajda güneşlendikten, suya girdikten ya da plaj sporları yaptıktan sonra; Barbuda Beach Ünye’de, denize karşı, oldukça lezzetli yiyeceklerin tadına bakabilir.

Barbuda Beach Ünye, yılın her günü sabah saat 09:00 ile akşam 21:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

Barbuda Beach Ünye’ye giriş ücreti, kişi başı 10 TL’dir.