Afyon- Mcg Marble Hotel

Afyon / Merkez

Oda + Kahvaltı

Tesis 12 Ay Açık

Afyon- Mcg Marble Hotel Hakkında

Misafir memnuniyetine gösterdiği özen ve hassasiyetiyle Afyon otelleri arasında öne çıkan Afyon- Mcg Marble Hotel , şimdi Gezinomi’de seçimlerinizi bekliyor.

Afyon şehir merkezinde ihtişamlı mimarisi ile dikkatleri üzerine çeken Afyon- Mcg Marble Hotel; otogara 5 km, Kütahya Zafer Havalimanı’na 61 km, Afyonkarahisar Kalesi’ne 1,5 km mesafededir. 2000 m2’lik alanda konumlanmış olan otelin toplamda 114 odası bulunmaktadır.

Türk hamamı, sauna, jakuzili havuz, çeşitli masaj terapileri, fitness salonu Afyon- Mcg Marble Hotel’in sizlere sunduğu olanaklar arasındadır.

A'la Carte
Ladin Restaurant
Castle Restaurant

MCG Marble Hotel, zengin açık büfe restoranının yanı sıra Castle A'la carte restoranlarında da dünyanın ayrıcalıklı damak tatlarını en usta şeflerin ellerinden misafirlerine sunuyor. Konaklamanız boyunca MCG Marble Hotel’in samimi ve keyifli atmosferinde dünya lezzetlerini deneyimleyebilirsiniz.

- Odaya Şarap
- Meyve Tabağı
- Oda Süsleme
- Odaya Kahvaltı

*Balayı ayrıcakları ücretli olarak sağlanmaktadır.

Tesiste çocuk misafirler için çocuk oyun parkı bulunmaktadır.

- (Pandemi sebebiyle faalitine geçici süreliğine ara verilmiştir.)

Tüm Detaylarının Özenle Tasarlandığı Pozitif Enerji Yüklenmek Isteyenlerin Vazgeçilmezi, Geniş bir alandaki Spa merkezimiz, 08:00– 22:00 arasında hizmet vermektedir. Spa merkezimizde sunulan hizmetlerimiz;
-Unisex Türk Hamamı ( 1 Adet)
-Sauna ( 1 Adet)
-2 Adet Kese- Köpük Odası
-Doktor Ve Hemşire Odası ,
-Bay - Bayan Ayrı Soyunma Odaları,
-Health Club,
-Karışık Kapalı Yüzme Havuzu (28 C°)
-Relax Havuz
-Turkish Bath

* Spa merkezinde verilen tüm hizmetler ücretlidir.

* Kese- köpük kullanımı için 6 saat önceden rezervasyon yaptırılması gerekir.

*18.11.2022 tarihi itibariyle tesis bünyemizde bulunan Unisex Türk Hamamı Kısmı Tadilat Sebebiyle Kapalıdır. Misafirlerimizin ücretsiz olarak kullanım yapabileceği Unisex kapalı yüzme havuzumuz ve Unisex Sauna Alanımız 15.00 - 22.30 saatleri arasında aktiftir.

Yarım Pansiyon
Geçerli konsept saatlerinde:Sabah ve akşam açık büfe yemekler tesisin belirlediği alan ve saatlerde hizmet vermektedir.
Belirtilen hizmetler dışındaki tüm hizmetler ücretlidir.

Oda Kahvaltı
Sabah kahvaltısı ücretsizdir. Bunun dışında alınan tüm yiyecek ve içecekler ücretlidir.
Tesislerde verilen Oda Kahvaltı konaklamalar; çıkış günü sabah kahvaltısı ile son bulur.

07:00 - 10:00 Kahvaltı (Açık Büfe veya Set Menü)
19:30 - 21:30 Akşam Yemeği (Açık Büfe veya Set Menü)
10:00 - 11:00 Gece Çorbası
24 Saat Oda Servisi

Barlar
Amerikan Bar

A'la Carte
Ladin Restaurant
Castle Restaurant

Afyon- MCG Marble Hotel, zengin açık büfe restoranının yanı sıra Castle A' la carte restoranlarında da dünyanın ayrıcalıklı damak tatlarını en usta şeflerin ellerinden misafirlerine sunuyor. Konaklamanız boyunca Afyon- MCG Marble Hotel’in samimi ve keyifli atmosferinde dünya lezzetlerini deneyimleyebilirsiniz.

Not:Tesis yoğunluğa göre sabah kahvaltısında ve akşam yemeğinde set menü olarak hizmet verebilir.

* Otelin 1. Katında Amerikan Bar, 8. Katta Ladin Restaurant ve teras katında MCG Castle Restaurantla hizmet vermektedir.

* Konaklama yapan misafirlerimize saat 16.00 - 23.00 arası ücretsiz çay servisi yapılmaktadır.

Afyon- MCG Marble Hotel şehir merkezinde olup, Kütahya Zafer Havalimanı’na 61 Km, Aftaş otobüs terminaline ise 7,4 km’dir.

Tesis odalarına giriş saati 14:00 ile başlar, odalardan çıkış saati ise en geç 12:00'dir.
Tesise evcil hayvan kabul edilmektedir.
Taze sıkılmış meyve suları, Türk kahvesi ve import içecekler ücretlidir.
Tesiste hizmet veren açık alanların kullanımı mevsim koşullarına bağlıdır.

*Tesis bünyesinde evcil hayvanlarımız için özel bir alan oluşturulmuştur. Evcil hayvan dostları ile konaklama yapmak isteyen misafirlerimiz için ücretsiz alan tahsisi yapılabilmektedir. Otelin kapalı otopark alanında Evcil hayvan alanı oluşturulmuştur.

*Konaklama yapan misafirlerimize saat 16.00 - 23.00 arası ücretsiz çay servisi yapılmaktadır.

*18.11.2022 tarihi itibariyle tesis bünyemizde bulunan Unisex Türk Hamamı Kısmı Tadilat Sebebiyle Kapalıdır. Misafirlerimizin ücretsiz olarak kullanım yapabileceği Unisex kapalı yüzme havuzumuz ve Unisex Sauna Alanımız 15.00 - 22.30 saatleri arasında aktiftir.

ÇALIŞANLARI İLE İLGİLİ ÖNLEM VE HİJYEN KURALLARI
- Çalışanları işbaşı yapmadan önce genel sağlık taramasından geçirilmekte ve dijital termometreler ile ateş ölçümleri yapılmaktadır. Ateşi yüksek ve hastalık ile ilgili bulgulara rastlanan personel işbaşı yaptırılmamaktadır. Kendisini iyi hissetmeyen personele iş yerine gelmemeleri ve yapılacak işlemler konusunda talimat verilmiştir.
- Personel üniformaları sıklıkla değiştirilerek yıkanmakta ve personel işbaşı yapmadan önce dezenfekte uygulamasından geçmektedirler.
- Personel ortak kullanım alanlarında ve geri plandaki çalışma ünitelerinde yeterli sayıda dezenfeksiyon ünitesi mevcuttur. Her personel hangi departmanda görev yaparsa yapsın ellerini dezenfekte etmekle beraber mutlaka her saatte bir ellerini kuralına göre yıkamak zorundadır.
- Kat hizmetleri, temizlik hizmetleri, yiyecek ve içecek üretim alanlarında ve bulaşıkhane gibi geri planda çalışan personel maske ve tek kullanımlık eldiven takmak zorundadır.
- Personel ortak kullanım alanlarında pandemi ve hijyen konularında afişler, broşürler bulunmakta ve bu alanlarda güvenli fiziki mesafe kuralı uygulanmaktadır.
- Her çalışan, misafirler ile ve de kendi aralarındaki ilişkilerinde güvenli fiziki mesafe kuralını bilmekte ve uygulamaktadır. Misafir ile direk ilişkide bulunan çalışanlar gerektiğinde maske uygulaması yapmaktadırlar.
- Otelde çalışanlar için sertifikalı İşyeri hekimi görev yapmaktadır. Olası durumlarda eylem planlarımız mevcuttur.
- Pandemi sürecinin başlamasından itibaren tüm personele, yaşanan pandemi ve korunma yöntemleri ile bulaşma şartları ile ilgili olarak uzman firma ve sağlık ekipleri tarafından eğitimle verilmiştir ve devamlı tekrarlanmaktadır.

DEZENFEKSİYON İŞLEMLERİ
Otelin misafir Odaları, Restoranları, Barları, Turkısh Bath ve Sağlık Ünitesi, Mini Clup ve Oyun Alanı, Genel Mekanlar, Banket Salonları ve tüm diğer misafir alanları ile Mutfak Alanları, Personel Kullanım Alanları, ofisler ve depolarımız detaylı bir şekilde, etkileri bilinen ve onaylanan Hidrojen Peroksit bazlı malzeme ile dezenfekte edilmiştir. Profesyonel ekipler tarafından yapılan dezenfeksiyon işlemlerine periyodik olarak devam edilecektir.
Ayrıca otel bünyesinde oluşturulan gezici dezenfeksiyon ekipleri de bu konuda çalışmalar yapmaktadırlar.

GENEL MEKANLAR HİJYEN VE TEMİZLİK KURALLARI
Otelde kimyasal temizlik ürünleri konusunda Lotus firması ile çalışmaktadır. Lotus firması tüm personele düzenli aralıklar ile detaylı eğitimler vermektedirler. Bu nedenle temizlik esnasında uygun dozda ve doğru kimyasalların kullanılması sağlanmaktadır.
- Her alan için uygun temizlik malzemesi ve farklı ekipmanlar ile temizlik işlemleri sağlanmaktadır.
- Tüm genel alanlarda ve wc’ lerde, devamlı dokunulan yüzeyler, kapı kolları, tırabzanlar, asansörler, asansör butonları, lavabolar, bataryalar, pisuar ve klozetlerin temizliğine her zaman olduğu gibi büyük özen gösterilmekte su ve deterjanla temizlik yapıldıktan sonra sulandırılmış çamaşır suyu ve klor tabletleri kullanılmaktadır.
- Tüm bu işlerde çalışan personel bu işlemlerini maske ve tek kullanımlık eldivenler ile yapmaktadır.
- Tüm genel mekânlarda, wc’lerimiz de ve ihtiyaç duyulan her noktada el dezenfeksiyon aparat ve üniteleri bulunmakta ve bunların takibi de titizlikle yapılmaktadır.
- Temizlik ve dezenfeksiyon aralıkları sıklaştırılarak hazırlanan detaylı kontrol listeleri vasıtası ile denetlenmektedir.
- Asansörlerin kapasite kullanımları aynı anda, sadece bir ailenin üyeleri, aynı gruptan 4 kişi veya birbirini tanımayan maksimum 2 kişi binebilecek şekilde sınırlandırılmıştır.
- Tüm ortak kullanım alanları ve genel mekânlardaki oturma grupları güvenli fiziki mesafeler dikkate alınarak yeniden düzenlenmiştir.

CHECK-IN VE CHECK OUT İŞLEMLERİ
- Bavullar ve diğer eşyalar, bu konuda gereken eğitimleri almış olan personelimiz tarafından dezenfekte edilmek sureti ile otele alınacak ve misafirlerin odalarına güvenli şekilde gönderilecektir.
- Giriş kapısında misafirler ateş ölçümünden geçirilecek ve olumsuz bir durum olması halinde KVKK kanunları gereğince bu durum sadece kendileri ile paylaşılarak eylem planlarında yazıldığı şekilde gerekenler yapılacaktır.
- Görevli personel uygulamakta olunan önlem ve alınan tedbirleri genel olarak anlatacak, hoş geldin kolonyası ikram edilecek ve konu ile ilgili olarak yaptırdığımız el broşürleri misafirlere verilecektir. Otelde sağlık personel sizlere her konuda yardımcı olacak şekilde görevlendirilmişlerdir.
- Otele giriş ve çıkışlarda birikim olmamasını sağlayacak tüm tedbirler alınmış, güvenli mesafe aralıkları gösterilmiş ve beklemek gerektiğinde güvenli dinlenme alanları oluşturulmuştur.
- Kapı anahtarı misafirler otele giriş yapmadan önce hazırlanarak dezenfekte edilmiş ve kaplanmış halde güvenli şekilde verilecektir. Tüm giriş kayıt işlemleri güvenli fiziki mesafe göz önüne alınmak sureti ile gerçekleştirilecektir.
- Dileyen misafirler otele giriş yapmadan önce mail adresleri vasıtası ile tarafımızla irtibata geçmeleri halinde online check in şekli ile giriş işlemlerini daha güvenli şekilde yapabileceklerdir.
- POS Makineler kullanılacak olup bu makineler devamlı surette dezenfekte edilecektir.
- Otelde misafirler, çabuk, sağlıklı iletişim ve gereken duyurulardan haberdar olabilmek için dilerler ise Mobil Uygulamaları kullanabileceklerdir.
 Check-in ve Check-out sırasında temas gerektirebilecek tüm işlemler mutlaka güvenli fiziki mesafe kuralı çerçevesinde ve usulüne uygun şekilde yapılacaktır.

MİSAFİR ODALARI
- Oda Temizliğinde çalışan Housekeeping personel ve idarecileri maske ve tek kullanımlık eldivenler ile çalışmaktadırlar. Her odanın temizliği sonrasında diğer odanın temizliği başlamadan eller yıkanarak yeni maske, eldiven ve temizlik bezleri değişikliği yapılmaktadır.
- Oda temizliklerinde etkili dezenfektan ve çamaşır suyu kullanılmaktadır, eller ile devamlı dokunulan yüzeylere daha çok önem verilmekte, kapı kolları, bataryalar, telefon ahizesi, televizyon kumandası, klima kumandası, aydınlatma anahtarları, su ısıtıcıları, minibarlar temizlikleri yapıldıktan sonra ayrıca dezenfekte edilmektedir.
- Linen malzemeleri günlük değiştirilmekte ve bunların toplanması veya yayılması sırasında çırpma ve silkeleme işlemi yapılmamakta bu sayede toz ve partikül oluşumuna izin verilmemekte, kirliler ayrı ayrı poşetlenerek toplanmaktadır.
- Kullanılan tüm linen ürünleri 80 derecede ve yeterli sürelerde yıkanmaktadır.
- Misafirlerin günlük kullanımına hazırlanan buklet malzemeleri yerlerine koyulmadan önce dezenfekte edilmekte ve bu ürünlere ilave olarak sizlerin kullanımı için ilave el dezenfektanlar bu
sete ilave edilmiştir.
- Otelde Minibar ürünleri tedarikçilerden temini sırasında dezenfektan işleminden geçirilerek teslim alınmakta, güvenli ortamda muhafaza edilmekte ve odalara servis edilmektedir.
- Odalar temizlik işlemleri bittikten sonra minimum 1 saat süre ile havalandırılmakta ve rutin olarak dezenfeksiyon işlemine tabi tutulmaktadır.
- Oda kapasite kullanımları titizlikle takip edilerek mümkün olduğu kadar seyrek aralıklarla oda yerleştirilmeleri sağlanmakta ve check out yapılan odalarımıza tüm temizlik ve dezenfeksiyon
işlemlerinden sonra belli bir süre yeni misafir alınmamaktadır.

YİYECEK VE İÇECEK ÜNİTELERİ
- Otelde belli bir süre için oda kapasitelerimiz tamamı ile kullanılmayacaktır, bu sayede yiyecek ve içecekler set menü halinde servis edilecek ve gereken güvenli fiziki temas mesafesinin korunmasının sağlanması hedeflenmektedir.
- Otelde açık büfe servis sistemi aktif olmayacaktır. Set Menü hazırlanmasında kullanılacak malzemelerin daha hijyenik ve güvenli malzeme ve teçhizatlar kullanılarak sıklıkla yenileri ile değiştirilecektir. Self servise izin verilmeyecektir.
- Yarın Pansiyon (HB) Otelde açık büfe pasif hale getirlmiş, restoranlarımızdaki yoğunluğu daha da azaltmak adına ücretli olan MCG Castle Restaurantımız veya set menüler vermek sureti ile tüm misafirlere ücretsiz olarak kullandırılabilecektir.
- Tüm Yiyecek İçecek ünitelerimizde masa, sandalye, ve oturum aralıkları, tavsiye edilen güvenli mesafelere uygun olarak düzenlenmiştir. Otelimizin Restoran ve genel mekan büyüklükleri kapasiteleri son derece ferah ve yeterli durumdadır.
- Tüm Yiyecek içecek ünitelerimizin girişlerinde el dezenfeksiyon teçhizatları bulunacak ve girişlerde karşılama ve kapasite kullanımları ile ilgili olarak gerekli yönlendirmeleri yapan personel görev alacaklardır.
- Masalarda masa örtüsü ve bez peçete kullanılacak olup, Her kullanımdan sonra 80 derecede yıkama işlemi gerçekleştirilecektir. Menaj malzemeleri her kullanımlarından sonra uygun şekilde dezenfekte edilecektir.
- Belli bir süre için restoranlarda self servis seklinde kullanılan çay makineleri misafirlerimiz tarafından kullanılamayacaktır.
- Yiyecek içecek ünitelerimizde bulaşıklar el ile değil, mutlaka bulaşık makinesi ile yıkanacak ve ortama göre tek kullanımlık malzemeler ile sunumlar yapılabilecektir.
- Yiyecek & içecek mekanlarının genel temizlikleri ile masa sandalye, tezgah, büfeler ve diğer tüm malzeme ve materyallerin temizlikleri servis başlangıç ve bitişlerinde usulüne uygun şekilde yapılarak dezenfekte işlemleri gerçekleştirilecektir.

 • Hava Alanına Uzaklığı61 kmKütahya Zafer Havvalimanı
 • Şehir Merkezine Uzaklığı0,1 kmAfyonkarahisar
 • Kurulu Alan2000 M2
 • Otogara Uzaklığı7 kmAftaş Otobüs Terminali

(*) ile işaretli hizmetler ücretlidir.

Tesis Kapasitesi

114 Oda

Otel Özellikleri

 • A la Carte Restaurant *
 • Asansör
 • Bar *1 Adet
 • Balo Salonu *
 • Emanet Kasası
 • Kuru Temizleme *
 • Otopark
 • Toplantı Salonu *Farklı Boyutlarda 4 Salon
 • Çamaşırhane hizmetleri *
 • 24 Saat Oda Servisi *
 • Restaurant 2 Adet
 • Minibar *Pandemi sebebiyle oda servisi olarak hizmet vermektedir.
 • Oda Sayısı

Plaj ve Havuz Özellikleri

 • Kapalı Havuz
 • Isıtmalı Kapalı Yüzme Havuzu28C

Aktiviteler

 • Bilardo *
 • Masa Tenisi *
 • Oyun Salonu *
 • Wireless İnternet
 • Play Station *

Çocuklar İçin

 • Çocuk Parkı
 • Çocuk Oyun AlanıPandemi sebebiyle hizmet vermemektedir.
İnternet sitemizin doğru biçimde çalışması için zorunlu olan çerezler kullanılmaktadır. Reklam/pazarlama, performans/analitik çerezleri ise üçüncü taraf çerezler olup ancak açık rıza vermeniz halinde kullanılabilecektir. Çerezler aracılığıyla kişisel verilerinizin işlenmesi hakkında detaylı bilgiye "Çerez Aydınlatma Metni"nden ulaşabilirsiniz. Tüm çerezlerin kullanımına ve üçüncü taraf çerezler aracılığıyla toplanan kişisel verilerin yurt dışına aktarılmasına onay vermek için "Tümünü Kabul et" e, zorunlu olmayan çerezleri reddetmek için "Tümünü Reddet"e tıklayabilir ya da çerezlere ilişkin tercihlerinizi Çerez Tercihleri seçeneğinden yönetebilirsiniz.