Altın Yunus Hotel & Spa – Çeşme

8.0

İzmir / Çeşme / Kalem burnu

Oda + Kahvaltı

3 Haziran'a kadar tatilini planla; %25'ini şimdi, kalanını tatilinden 3 gün önce öde!

Erken Al, Geç Öde

3 Haziran'a kadar tatilini planla; %25'ini şimdi, kalanını tatilinden 3 gün önce öde! Detaylar

<P>Hayalinizdeki tatile en uygun&nbsp;otelleri sizin için seçtik!</P>

GEZİNOMİ ÖNERİYOR

Hayalinizdeki tatile en uygun otelleri sizin için seçtik! Detaylar

Seçili otellerde Ziraat Bankkart'a özel&nbsp;vade farksız&nbsp;9 taksit imkanını kaçırmayın!

Seçili Otellerde Bankkart'a Özel 9 Taksit Fırsatı

Seçili otellerde Ziraat Bankkart'a özel vade farksız 9 taksit imkanını kaçırmayın! Detaylar

<P>Seçili otellerde 30.000 TL ve üzeri yapacağınız&nbsp;rezervasyonunuzda, Damat Mağazaları’nda geçerli 10.000 TL’ye varan hediye kartı fırsatı Gezinomi’de sizi bekliyor!<BR>Hemen rezervasyonunuzu yapın, tatilinizde tarzınızı öne çıkaracak seçenekleri Damat’ta keşfedin!</P>

GEZİNOMİ-DS DAMAT Kampanyası

Seçili otellerde 30.000 TL ve üzeri yapacağınız rezervasyonunuzda, Damat Mağazaları’nda geçerli 10.000 TL’ye varan hediye kartı fırsatı Gezinomi’de sizi bekliyor!Hemen rezervasyonunuzu yapın, tatilinizde tarzınızı öne çıkaracak seçenekleri Damat’ta keşfedin! Detaylar

Altın Yunus Hotel & Spa – Çeşme Hakkında

Altın Yunus Hotel & Spa – Çeşme’nin kıyı sahilinde Kaleburnu mevkiinde bulunmaktadır.

Altınyunus'a ait ana bina, marin plus oda ve marin odalardan oluşmaktadır. 319 ana bina odası, 2 golden süit oda, 6 ocean süit odası, 17 junior süit oda, 34 marin plus oda ve 45 marin oda mevcuttur. Altın Yunus Hotel & Spa – Çeşme'de toplam 423 oda bulunmaktadır. Deniz kenarında bulunan otelde 9 adet kapalı ve açık havuz bulunmaktadır.

Tatilin her anını güzel yaşamanız için 250 m uzunluğunda Mavi Bayraklı plajı bulunmaktadır. Güneş şemsiyesi, havlu ve şezlong, plaj ve havuzda ücretsiz olarak misafirlere sunuluyor.

08:00 00:00 Marina Cafe Bar A La Carte, Kahvaltı, Öğle ve Akşam Yemeği (Sezon)

* A'la carte restaurantlar ücretli ve rezervasyonlu olarak hizmet vermektedir.

Altın Yunus Hotel & Spa – Çeşme'de balayı çiftleri için oda özel olarak süslenmektedir.
Girişte odaya meyve sepeti ve şarap ikramları sunulmaktadır.
İlk sabah odaya istenilen saatte kahvaltı servisi yapılmaktadır.
Her sabah odaya istenilen gazete servisi yapılmaktadır.
Bir akşam özel bir mekânda balayı çiftine özel akşam yemeği (A la Carte Restoran veya tesisin uygun göreceği özel bir mekânda.)
Balayı çiftlerine, iki kişilik ücretsiz lokal masaj hizmeti sunulmaktadır. (5 Gece ve üzeri konaklamalarda geçerlidir)

Balayı paketimizden yararlanacak evli çiftler, evlilik tarihlerinden itibaren bir ay içinde yapacakları konaklamada, check in sırasında evlilik cüzdanı gösterilmesi şartıyla yararlanabilmektedir

Çocuk Kulübü
10:00 - 12:00
14:00 - 17:00
20:00 - 22:00

Palmet Spa Kullanımı
- Palmet Spa Havuz Kullanım Kapasitesi 25 Yetişkin 3 Çocuk Toplam 28 Kişi Olarak Sınırlanıdırılmıştır.
- Fitness Kullanım Kapasitesi 10 Kişidir. Fitness Kullanımında Havlu Kullanımı Zorunludur.
- Pandemi Süresince Misafirler İçin Kullanım Saatleri 2 Saatle Sınırlandırılmış Olup Aşağıdaki Gibidir
08.00-10.00
12.00-14.00
15.00-17.00
18.00-20.00

- Havuz Kullanımı, Fitness Kullanımı Ve Masaj Yaptırmak İçin Randevu Alınması Gerekmektedir.
- Sauna Ve Hamam Kapalıdır.

Hamam:
Açılış Saati:09:00
Unisex Kullanım:9:00 - 15:00 / 17:00 - 20:00
Sadece Bayanlar:15:00 - 17:00
Kapanış:20:00

***Palmet Spa bünyesinde bulunan hamam (13.05.2023) Cumartesi ve Pazar(14.05.2023) tarihlerinde bakım nedeni ile kapalı olacak/hizmet vermeyecektir.

Sauna:
Hafta İçi
Açılış Saati:16:00
Unisex Kullanım:17:00 - 20:00
Sadece Bayanlar:16:00 - 17:00
Kapanış:20:00

Hafta sonu
Açılış Saati:09:00
Unisex Kullanım:09:00 - 15:00 / 17:00 - 20:00
Sadece Bayanlar:15:00 - 17:00
Kapanış:20:00

* Spa bölümü (termal havuz, yüzme havuzu, sauna, hamam, fitness salonu ve masaj) sadece otel misafirlerine hizmet verecektir.

Altın Yunus Hotel & Spa – Çeşme ve yöresindeki termal suyun şifa değeri dünyada eşi bulunmayan özelliğe sahiptir. Örneğin deniz suyu çağında ısıtılarak “Tatlı Su” terapi olarak hastalıkların şifasında kullanılmaktadır. Altın Yunus Hotel & Spa – Çeşme ve Şifne yöresindeki termal su deniz suyunun magmaya inerek doğal yoldan ısınıp,dezenfekte olduktan sonra doğal tatlı su terapi ve termal suya dönüşmüş halidir. Bu nedenle şifa değeri Ülkemizde ve Dünyada bulunan tüm termal sulardan daha farklı ve daha etkilidir. Havuzlar unisex olup,bay ve bayan misafirler ile birlikte kullanmaktadırlar.

Termal Suların Faydaları

Stres,Gerginlik,,Uykusuzluk,Yorgunluk, Enerji azlığı, Şişmanlık, Selülit,Ödem, Adele ağrıları,Kramp, Artozi Kireçlenme, Sakatlıklar, Romatizma , Astım, Hazımsızlık, dolaşım bozuklukları, Karaciğer, Pankeras, Böbrek, Şeker, Cinsel isteksizlik, Lumbago, Siyatik, Kısırlık, Sedef, Egzama, Mantar, Menepoz gibi zihinsel ve bedensel hastalıkları önler ve giderir.

Oda Kahvaltı
Sabah kahvaltısı ücretsizdir. Bunun dışında alınan tüm yiyecek ve içecekler ücretlidir.
Tesislerde verilen Oda Kahvaltı konaklamalar; çıkış günü sabah kahvaltısı ile son bulur.

Yarım Pansiyon
Geçerli konsept saatlerinde:Sabah ve akşam açık büfe yemekler tesisin belirlediği alan ve saatlerde hizmet vermektedir.
Belirtilen hizmetler dışındaki tüm hizmetler ücretlidir.

07:00 - 10:30 Petunia Restaurant (Ana Restaurant, Kahvaltı)
19:00 - 21:30 Petunia Restaurant (Ana Restaurant, Akşam Yemeği)

24 Saat - Lobby Bar / Patisserie

17:00 - 00:00 Baküs Luna Lounge
18:00 - 00:00 Kordon Cafe
08:00 - 00:00 Marina Cafe Bar
11:00 - 19:00 Baküs Beach Bar
10:00 - 18:00 Beach Restaurant / Bar
18:00 - 20:00 Beach Restaurant / Bar
10:00 - 19:00 Neptün Havuz Bar
10:00 - 18:00 Palmet Cafe

Canlı müzik, dj performans, masa tenisi, bilardo, basketbol, canlı eğlence tesisin sunduğu aktivitelerdendir.
Adnan Menderes Havalimanı - 90 km
İzmir - 75 km
Çeşme - 3 km
Ilıca - 2 km
Alaçatı - 5 km
Dalyan - 8 km
Ildır - 20 km
Efes - 155 km
Kuşadası - 170 km

Tesis odalarına giriş saati 15:00 ile başlar, odalardan çıkış saati ise en geç 12:00'dir.
Evcil hayvan kabul edilmemektedir.
Taze sıkılmış meyve suları, Türk kahvesi ve import içecekler ücretlidir.
Tesiste hizmet veren açık alanların kullanımı mevsim koşullarına bağlıdır.

Havuzlarda yüzme bonesi kullanımı zorunludur.
Termal havuzlarda 15 yaş üstü misafirler faydalanabilmektedir.

*** 65 Yaş Üstü misafirlerin, en azından nefes alabilmelerini sağlamak amacıyla, Nisan ayı konaklamalarında UPGRADE uygulanmaktadır.

Hes Kodu Zorunluluğu

* Bakanlığımızın ilgili Genelgeleri doğrultusunda şehir içi veya şehirlerarası toplu ulaşımda HES kodu sorgulaması yapılması zorunluluğu getirilmiştir.
* Gelinen aşamada HES kodu kontrolü uygulaması bakımından 30.09.2020 tarihinden itibaren geçerli olacaktır.
1. Herhangi bir ayrım olmaksızın (özel-kamu, turizm işletme belgeli/belgesiz, ruhsat veren idare gibi) tüm konaklama tesislerinde (otel, motel, pansiyon, misafirhane, kamp vb.) müşterilerden Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması kodu istenmesi ve gerekli sorgulama yapıldıktan sonra konaklama tesisine müşterinin kabul edilmesi otelce zorunlu hale getirilmiştir.
2. HES kodu sorgulamasının hem rezervasyon yapılırken (internet-telefon üzerinden veya yüz yüze) hem de müşterilerin konaklama tesisine kabulü sırasında yapılması, yapılan sorgulama sonucunda herhangi bir risk bulunmayan (tanılı ya da temaslı olmayan) kişilerin rezervasyon ve
tesise kabul işlemlerinin gerçekleştirilecektir.
3. 1774 sayılı Kimlik Bildirme Kanununun 2 nci ve ek 1 inci maddesi hükümlerine göre konaklama tesislerince genel kolluk kuvvetlerine bildirilen müşteri bilgileri ilgili genel kolluk kuvveti birimince Sağlık Bakanlığı ile sağlanan veri entegrasyonu çerçevesinde Covid-19 tanısı konulma ya da temaslı olma durumuna göre de sorgulanması,
4. Gerek konaklama tesisine kabul gerekse genel kolluk kuvvetlerince yapılan sorgulama sırasında Covid-19 tanısı konulduğu ya da temaslı olduğu tespit edilen kişilerle ilgili olarak ilgi (a) Genelgemiz ve Sağlık Bakanlığı Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinin “Konaklama Tesislerinde Alınması Gereken
Önlemler” başlıklı maddesinin 87.2 numaralı bölümü hükümlerine göre gerekli iş ve işlemlerin yerine getirilmesi, Bu çerçevede Covid-19 tanısı konulduğu ya da temaslı olduğu tespit edilen kişilerle ilgili olarak;
- 50 oda ve üzeri tüm konaklama tesislerinde; ilgi (b) Genelgemizle getirilen “Güvenli Turizm Sertifikası” alma uygulaması gereğince ayrılması zorunlu olan “misafir izolasyon odalarına” alınmaları,
- 50 odanın altındaki tüm konaklama tesislerinde; ilgi (c) Genelgemiz doğrultusunda “geçici nitelikteki ikamet yerlerinde izolasyona alınmaları mümkün olmayanlar” olarak değerlendirilerek Valiliklerce tespit edilen yurt/pansiyonlarda izolasyona alınmaları,
5. Bu Genelge hükümlerine yönelik gerçekleştirilen denetimler sonucunda HES kodu sorgulaması yapılmaksızın veya sorgulama sonucuna göre kabul edilmemesi gereken müşterilerinin konaklamasına izin veren konaklama tesislerinin İl/İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararı doğrultusunda ilgili Valilik/Kaymakamlıkça 10 gün süre ile faaliyetten men edilmesi, Gerektiği değerlendirilmektedir.

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK POLİTİKASI
ALTIN YUNUS ÇEŞME olarak temel hedefimiz en üst seviyede misafir memnuniyeti sağlamaktır. Bu hedef doğrultusunda gelecek nesillere sürdürülebilir ve güzel bir dünyabırakabilmek adına sosyal, çevresel, kültürel ve ekonomik sorumluluklarımızınbilincinde tüm hizmetlerimiz ve faaliyetlerimizde yasal düzenlemelere uymayı taahhüt ediyoruz.
Misafirlerimizin ve bölge halkının ihtiyaçlarının gelecek nesilleri düşünerekkarşılanması, doğal kaynakların ve yaban hayatın korunması, doğal kaynaktüketimlerinde tasarruf sağlanması ve yaşam kalitesinin yükseltilmesi sürdürülebilirlikfaaliyetlerimizin temel prensiplerini oluşturmaktadır.

Misafirler, Covid-19 kullarları çervevesinde düzenlenmiş olan, altın kumsalı ve masmavi berrak denizi ile 250 metre uzunluğundaki mavi bayraklı plajda güneşlenme ayrıcalığına sahiptir.

Tesisin özel kum plajı bulunmakta olup denizi sığdır.

180 yat kapasiteli marinası bulunmaktadır.

Baküs Beach 10:00 - 19:00 saatlerinde hizmet vermektedir.

• Otelimizi genel alanlarında maske takma zorunluluğu vardır.
• Lobby girişinde misafirlerin ateşi termal kamera aracı ile ve Plaj kısmına girişlerde de temassız ateş ölçer ile ölçülmektedir.
• Misafir bagajları ulv pulvizatöv makinası ile dezenfekte edilmektedir.
• Misafir odaları kalite ve hijyen yönetmeliğine uygun dezenfekte edilmektedir.Tek kullanımlık bukletler kullanımaktadır.
• Restorant , genel kullanım alanlarındaki oturma düzeni ve şezlonglar sosyal mesafe kurallarına göre düzenlenmiştir.
• Açık büfe de hijyen güvenliği ve bulaşmayı önlemek üzere önlem alınarak görevli tarafından misafirlere sunulmaktadır.
• Sosyal mesafe kuralları gereğince yoğunluk oluşabilecek alanlarda hazır bulunan yer işaretlerine misafirlere uymalarını rica ediyoruz. Aynı odada konaklayan misafirlerimizde sosyal mesafe kuralı aranmamaktadir.
• Ortak kullanım alanlarında bulunan misafirler için yerleştirmiş olduğumuz el dezenfektanlarını bulunmaktadır.
 • Hava Alanına Uzaklığı90 kmAdnan Menderes Havalimanı
 • Şehir Merkezine Uzaklığı3 kmÇeşme
 • Kurulu Alan140000 M2
 • Sahil Uzunluğu250 m
 • Otogara Uzaklığı4 kmÇeşme Otogarı
 • Denize Uzaklığı0 m

(*) ile işaretli hizmetler ücretlidir.

Tesis Kapasitesi

423 Oda

Otel Özellikleri

 • A la Carte Restaurant *
 • Alışveriş Merkezi *
 • Fotoğrafçı *
 • Konferans Salonu *
 • Kuru Temizleme *
 • Market *
 • Sigara İçilmeyen Oda
 • Toplantı Salonu
 • Çamaşırhane hizmetleri *
 • Discodaki tüm içecekler *
 • 24 Saat Oda Servisi *
 • Restaurant
 • Kuyumcu *
 • Minibar *
 • Oda Sayısı
 • Elektrikli Araç Şarj İstasyonu *

Plaj ve Havuz Özellikleri

 • Mavi Bayrak
 • Açık Havuz
 • Termal Havuz
 • Özel Plaj
 • Kum Plaj
 • Özel Termal Havuz

Aktiviteler

 • Basketbol
 • Bilardo *
 • Dart
 • Masa Tenisi *
 • Sinema
 • Voleybol
 • Wireless İnternet
 • Soft Animasyon

Çocuklar İçin

 • Bebek Bakımı *
 • Çocuk Animasyonu
 • Çocuk Havuzu
 • Çocuk Kulübü
 • Çocuk Parkı
 • Özel Çocuk Bakımı *
 • Çocuk Büfesi

Misafir Değerlendirmeleri

Otelin Toplam Puanı

16 yorum sonucu ortalama 7,98 puan almıştır.

8.0
Puan Detayları
Oda Hizmeti
8.4
Lokasyon
9.2
Personel
8.1
Aktiviteler
5.6
Yeme / İçme
8.0
Hijyen
8.0
Fiyat / Kalite
8.3
Misafir Görüşleri

Altın Yunus Hotel & Spa – Çeşme misafir yorumları

16
Puan Detayları
Çocuklu Aileler
8
Arkadaş
1
Çiftler
7
Tek Misafir
0
img-avatar
Seda Z.
Çocuklu Aileler
Olumlu yorumlarmanzarası ve temizlik güzeldi
01-11-2022 tarihinde yorum yapıldı.
8.4puan
img-avatar
Mahmut O. F.
Çocuklu Aileler
24-10-2022 tarihinde yorum yapıldı.
7.7puan
img-avatar
Emin P.
Çiftler
16-10-2022 tarihinde yorum yapıldı.
9.0puan
img-avatar
Seden T.
Çiftler
Adana
Olumlu yorumlarspa merkezı cok guzel . fıyatına gore tesıs guzel. denızı guzelOlumsuz yorumlarsabah kahvaltılar fazla kalabalık tek kotu yanı bu
02-10-2021 tarihinde yorum yapıldı.
8.6puan
img-avatar
Fatma K.
Çiftler
Bursa
17-04-2021 tarihinde yorum yapıldı.
8.6puan

Otel Nasıldı?

Yemekler lezzetli miydi?

Personel güler yüzlü müydü?

5 TL GeziPara Kazan

İnternet sitemizin doğru biçimde çalışması için zorunlu olan çerezler kullanılmaktadır. Reklam/pazarlama, performans/analitik çerezleri ise üçüncü taraf çerezler olup ancak açık rıza vermeniz halinde kullanılabilecektir. Çerezler aracılığıyla kişisel verilerinizin işlenmesi hakkında detaylı bilgiye "Çerez Aydınlatma Metni"nden ulaşabilirsiniz. Tüm çerezlerin kullanımına ve üçüncü taraf çerezler aracılığıyla toplanan kişisel verilerin yurt dışına aktarılmasına onay vermek için "Tümünü Kabul et" e, zorunlu olmayan çerezleri reddetmek için "Tümünü Reddet"e tıklayabilir ya da çerezlere ilişkin tercihlerinizi Çerez Tercihleri seçeneğinden yönetebilirsiniz.