Elite World Grand Sapanca Hotel

Sakarya/Sapanca

Yarım Pansiyon

Tesis 12 Ay Açık

Elite World Grand Sapanca Hotel Hakkında

Yeşil ile mavinin buluştuğu Sapanca’da hizmet veren ve doğallığı merkezine alan Elite World Grand Sapanca Hotel, 500 konforlu ve balkonlu odasında misafirlerini ağırlıyor. Tesis, iş toplantılarına ve sosyal organizasyonlara ev sahipliği yapmak üzere tasarlanmış farklı büyüklüklerdeki 21 ayrı toplantı salonu ile misafirlerine iş, eğlence ve sağlık wellness konaklamalarında ve toplantılarında benzersiz kalite anlayışı ile hizmet veriyor.

Türkiye'nin cenneti andıran köşelerinden biri olan, yeşilin mavi ile buluştuğu Sapanca'da hizmet veren ve doğallığı merkezine alan Elite World Grand Sapanca Hotel, ''Convention & Wellness Resort'' konsepti ile iş, tatil ve sağlık amaçlı konaklamalar ve çok daha fazlası için misafirlerine benzersiz, yenilikçi bir hizmet sunuyor.
Özellikle 8500 m2 Wellness Center ile sizlere ve değerli konuklarınıza ev sahipliği yapmaktadır. Wellness alanında, Sapanca’da ilklere ve enlere imza atan Elite World Sapanca , yıllara dayanan Elite World dünyasının tüm tecrübesini ve ihtişamını tek çatı altında birleştiriyor.

Toplantı Salonları
Verimli İş Toplantıları İçin En Doğru Adres
Kusursuz bir organizasyon veya verimli bir toplantı için katılımcıların zihinsel ve ruhsal olarak zinde olmaları önemlidir. Bölgenin en büyük toplantı kapasitesine sahip olan, doğayı ve teknolojiyi mükemmel bir denge ile kurgulayan Elite World Grand Sapanca Hotel'in doğanın içindeki benzersiz konumu, toplantı veya organizasyon katılımcılarının; yüksek motivasyona, pozitif enerjiye, zihinsel berraklığa sahip olmasına yardımcı oluyor.

Motivasyon ve bayi toplantılarına, kongre ve etkinliklere, lansman organizasyonlarına ev sahipliği yapmak üzere tasarlanan Elite World Grand Sapanca Hotel, doğallığın, teknolojinin ve konforun ön planda tutularak dekore edildiği toplam 2500 kişi kapasiteli konferans salonu ve farklı büyüklükteki toplantı salonları ile iş dünyası için kusursuz olanaklar sağlıyor.

The Grill Ocakbaşı A'la Carte Restoran (Cuma ve Cumartesi akşamları Fasıl Gecesi)

* A'la Carte restaurant rezervasyonlu ve ücretlidir.

Tesiste talep edilmesi halinde ücretli bebek bakıcısı (rezervasyon gereklidir) hizmeti sunuluyor. Ayrıca bowling, Game Arena ve Kid's Club da eğlenceli vakit geçirmek isteyenleri bekliyor.

FİTLİFE SPA
Fitlife SPA Merkezi:09:00 – 22:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.
Fitlife Fitness Merkezi:08:00 – 22:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. (Bu alana 16 yaş üzeri
misafirler kabul edilmektedir.)
Fitlife SPA Sağlıklı Yaşama Merkezi İmkânları:
Sağlıklı Yaşam Köşesi
Masajlar
Cilt Bakımları
Vücut Bakımları
Türk Hamamı Deneyimleri
Özel VIP SPA Programları
Sağlıklı Yaşam Programları
Çocuk Bakımları (07-12 yaş arası)
Fitness Ve Sağlıklı Yaşam Aktiviteleri - (16 Yaş üzeri)

KAPALI HAVUZLAR
Karma Yetişkin Havuzu:12 yaş üstü misafirlerin girebileceği karma yetişkin havuzu ve ayrıca içerisinde Jakuzi bulunmaktadır. Havuz suyu sıcaklığı ortalama 26-27 derece aralığında bulunmaktadır.
Karma Aile Havuzu- Tüm yaş gruplarının kullanabileceği karma havuzdur. 0-6 yaş arası altında mayo bez olmayan çocuklar havuza giremez. Havuz suyu sıcaklığı ortalama 26-27 derece aralığında bulunmaktadır.
Bu alanda çocukların sorumluluğu ailelerine aittir.
Kadın Havuzu —Kadınlara özel havuz olup, bu alanı kadınlar kız çocukları ile birlikte kullanabilirler. Bayan misafirlerin kullanıma uygundur. 6 Yaş üzeri erkek Çocuklar bu alana kabul edilmemektedir. 0-6
yaş arası altında mayo bez olmayan çocuklar havuza giremez. Havuz suyu sıcaklığı –ortalama 26-27 derece aralığında bulunmaktadır. Bu alanda çocukların sorumluluğu ailelerine aittir.

AÇIK HAVUZLAR (SEZONLUK)
Lagün Havuzu (SPA merkezi içinde) - Her yaştan misafirin girebileceği ısıtmalı normal dinlenme havuzu ve %20 tuzlu suyu olan açık alanda bulunan lagün havuzuna da mayo bezi olmayan çocuklar kabul
edilmemektedir. Bu alanda çocuk havuzu yer almadığı için çocukların sorumluluğu ailelerine aittir. Yaz sezonunda lagün havuzu ısıtmalı değildir. Sadece Kış Sezonunda ısıtmalıdır. Kış Sezonunda Lagün
Havuzu ortalama 30-34 derece aralığında bulunmaktadır. Yaz sezonunda bu havuzun ısıtması kapatılmaktadır.
Karma Açık Havuz - Her yaştan misafirin girebileceği havuzdur. Fakat 12 yaş altı çocuklar bu alanı aileleri ile birlikte kullanabilirler. 0-6 yaş arası altında mayo bez olmayan çocuklar havuza giremez. Bu alanda çocukların sorumluluğu ailelerine aittir. (Yaz sezonunda açıktır.)
Çocuk Havuzu - Çocukların genel olarak kullanabileceği havuzdur. 0-6 yaş arası mayo bez olmayan çocuklar havuza giremez. Bu alanda çocukların sorumluluğu ailelerine aittir. (Yaz sezonunda açıktır.)
AquaPark – 06 Yaş üstü çocukların kullanabileceği havuzdur. Bu havuzda Aquapark kurallarına uymak zorunludur. Bu alanda çocukların sorumluluğu ailelerine aittir. (Yaz sezonunda açıktır.)
Relax Havuz (Adult Havuz)- 16 yaş üstü misafirlerin girebileceği yetişkinlere özel havuzdur.(Yaz sezonunda açıktır.)

ISLAK ALANLAR
Karma Islak Alanlar
Türk hamamı (0-6 Yaş ve Üzeri Çocuklar Aileleri ile birlikte kullanabilirler.)
Dinlenme alanı (12 Yaş Altı Çocuklar Bu alanı kullanamamaktadır.)
Tuz Duvarlı Dinlenme Alanı (12 Yaş Altı Çocuklar Bu alanı kullanamamaktadır..)
Sauna (12 Yaş Altı Çocuklar Bu alanı kullanamamaktadır.)
Buhar Odası (12 Yaş Altı Çocuklar Bu alanı kullanamamaktadır.)
Ayak Havuzları (12 Yaş Altı Çocuklar Bu alanı kullanamamaktadır.)
Isıtmalı Şezlonglar (12 Yaş Altı Çocuklar Bu alanı kullanamamaktadır.)
Yağmur Duşları (12 Yaş Altı Çocuklar Bu alanı kullanamamaktadır.)
Tuz Terapi Odası (Ücretli)
Özel (VIP) SPA Alanı (Ücretli)
Bayanlara Özel Islak Alanlar
Türk hamamı (0-6 Yaş Üzeri Çocuklar Aileleri ile birlikte kullanabilirler.)
Dinlenme alanı (12Yaş Altı Çocuklar Bu alanı kullanmamaktadır.)
Sauna (12 Yaş Altı Çocuklar Bu alanı kullanamamaktadır.)
Buhar Odası (12 Yaş Altı Çocuklar Bu alanı kullanamamaktadır.)
Ayak Havuzları (12 Yaş Altı Çocuklar Bu alanı kullanamamaktadır.)
Yağmur Duşları (12 Yaş Altı Çocuklar Bu alanı kullanamamaktadır.)

*Tesisin yetişkin havuzunu 16 yaş ve üzeri misafirler kullanabilmektedir.

*Bayram, Sömestr, Resmi tatil ve yılbaşı gibi dönemlerde Kadınlar ve Yetişkinler havuzu hizmet vermemektedir. Tüm havuzlar karışık aile havuzu olarak kullanılmaktadır.

**Tesisin Lagün havuzu 01 Ekim itibari ile ısıtılmaya başlayacaktır.

Yarım Pansiyon
Geçerli konsept saatlerinde:Sabah ve akşam açık büfe yemekler tesisin belirlediği alan ve saatlerde hizmet vermektedir.
Belirtilen hizmetler dışındaki tüm hizmetler ücretlidir.

07.30 - 10.30 Kahvaltı
16.00 - 17.00 Çay Saati
19.00 - 21.30 Akşam Yemeği
*Hizmet saatlerinde değişiklik olabilir.

Elite Restoran (Açık Büfe)
Coffee Company
The Grill Ocakbaşı (Cuma ve Cumartesi Fasıl Gecesi - Opsiyonel) (Ücretli)
Şömine Bar
Fresh Corner
Wine Bar (Cuma – Cumartesi)
Havuz Bar (Sezonluk)
Forest Cafe (Sezonluk)
Bonfire Bar (Sezonluk)

**Yarım Pansyion (HB) ; Oda, Kahvaltı, Çay saati & Akşam Yemeği ve akşam yemeğinde kişi başı 1 adet soft içecek (alkol hariç) dahildir.

Sapanca Gölü 2 km, Sabiha Gökçen 100 km

Otele giriş saati 15:00 ve sonrasıdır. Odalardan çıkış saati ise en geç 12:00’dir.
Tesiste yer alan bazı alanlar (a la carte restoran, çocuk alanları, spa alanları vb) hizmet veremeyebilir.
Tesise evcil hayvan kabul edilmemektedir.
Otelin hizmetleri yer ve saatleri önceden haber vermeksizin otel yönetimi tarafından değiştirebilir.
Otel genelinde kapalı alanlarda kaykay-scooter vb. araçlar kullanılamaz.
Tesiste hizmet veren açık alanların kullanımı mevsim koşullarına bağlıdır.
Aile odaları veya bazı özel odalar haricindeki diğer odalarda yapılacak 2+2 veya 3+1 konaklamalar, odada sıkışıklık yaratabilir ve verilen ilave yataklar sabit yatak konforunda olmayabilir. Odalarda bir adet büyük yatak veya iki adet tek kişilik yatak bulunmaktadır. 3. Kişi kullanımlarında ek yatak atılmaktadır.
Tesiste, Yarım Pansiyon konaklamalar akşam yemeği ile başlar, konaklanan gece sayısı kadar akşam yemeğini içerir ve çıkış günü sabah kahvaltısı ile son bulur. Giriş günü alınacak kahvaltılar ücretlidir.
Konum, haritalar ve otelin genel alanlara mesafesi mümkün olduğunca bilgi sunmak içindir. Bu bilgilerin kesinliği konusunda herhangi bir sorumluluk kabul edilmez. En güncel tam yerleşim bilgileri ve yönlendirmelerini temin etmek için doğrudan otel ile iletişime geçilmesi yolcunun kendi sorumluluğundadır. Rezervasyonu yapan kişi otelde konaklayacak tüm kişilerin isimlerini doğru bir şekilde girmekle yükümlüdür.
Rezervasyonunuzu yaparken doğru e-posta adresinin ve transferler için doğru cep telefonu numarasının girildiğinden emin olmak kişinin sorumluluğundadır.

Bayram, Sömestr, Resmi tatil ve yılbaşı gibi dönemlerde Kadınlar ve Yetişkinler havuzu hizmet vermemektedir. Tüm havuzlar karışık aile havuzu olarak kullanılmaktadır.

*İade Edilmez fiyatlar, rezervasyon tarihinden bir gün sonrası girişlerde geçerlidir.
**Yarım Pansyion (HB) ; Oda, Kahvaltı, Çay saati & Akşam Yemeği ve akşam yemeğinde kişi başı 1 adet soft içecek (alkol hariç) dahildir.

*Tesisin yetişkin havuzunu 16 yaş ve üzeri misafirler kullanabilmektedir.

KAPALI HAVUZLAR
Karma Yetişkin Havuzu:16 yaş üstü misafirlerin girebileceği karma yetişkin havuzu ve ayrıca içerisinde Jakuzi bulunmaktadır. Havuz suyu sıcaklığı ortalama 26-27 derece aralığında bulunmaktadır.
Karma Aile Havuzu- Tüm yaş gruplarının kullanabileceği karma havuzdur. 0-6 yaş arası altında mayo bez olmayan çocuklar havuza giremez. Havuz suyu sıcaklığı ortalama 26-27 derece aralığında bulunmaktadır. Bu alanda çocukların sorumluluğu ailelerine aittir.
Kadın Havuzu —Kadınlara özel havuz olup, bu alanı kadınlar kız çocukları ile birlikte kullanabilirler. Bayan misafirlerin kullanıma uygundur. 6 Yaş üzeri erkek Çocuklar bu alana kabul edilmemektedir. 0-6 yaş arası altında mayo bez olmayan çocuklar havuza giremez.
Havuz suyu sıcaklığı –ortalama 26-27 derece aralığında bulunmaktadır. Bu alanda çocukların sorumluluğu ailelerine aittir.

AÇIK HAVUZLAR (SEZONLUK)
Lagün Havuzu (SPA merkezi içinde) - Her yaştan misafirin girebileceği ısıtmalı normal dinlenme havuzu ve %20 tuzlu suyu olan açık alanda bulunan lagün havuzuna da mayo bezi olmayan çocuklar kabul edilmemektedir. Bu alanda çocuk havuzu yer almadığı için çocukların sorumluluğu ailelerine aittir. Yaz sezonunda lagün havuzu ısıtmalı değildir. Sadece Kış Sezonunda ısıtmalıdır. Kış Sezonunda Lagün Havuzu ortalama 30-34 derece aralığında bulunmaktadır. Yaz sezonunda bu havuzun ısıtması kapatılmaktadır.
Karma Açık Havuz - Her yaştan misafirin girebileceği havuzdur. Fakat 15 yaş altı çocuklar bu alanı aileleri ile birlikte kullanabilirler. 0-6 yaş arası altında mayo bez olmayan çocuklar havuza giremez. Bu alanda çocukların sorumluluğu ailelerine aittir. (Yaz sezonunda açıktır.)
Çocuk Havuzu - Çocukların genel olarak kullanabileceği havuzdur. 0-6 yaş arası mayo bez olmayan çocuklar havuza giremez. Bu alanda çocukların sorumluluğu ailelerine aittir. (Yaz sezonunda açıktır.)
AquaPark – 06 Yaş üstü çocukların kullanabileceği havuzdur. Bu havuzda Aquapark kurallarına uymak zorunludur. Bu alanda çocukların sorumluluğu ailelerine aittir. (Yaz sezonunda açıktır.)
Relax Havuz (Adult Havuz)- 16 yaş üstü misafirlerin girebileceği yetişkinlere özel havuzdur. (Yaz sezonunda açıktır.)

*Tesisin yetişkin havuzunu 16 yaş ve üzeri misafirler kullanabilmektedir.

**Tesisin Lagün havuzu 01 Ekim itibari ile ısıtılmaya başlayacaktır.

Adventure Park alanında gerçekleşen; ATV, trekking, bisiklet, paintball ve hazine avı aktiviteleri ücretlidir.
Paintball ve hazine avı grup katılımları için uygundur. Basketbol ve tenis alanlarının kullanımı gündüz ücretsiz. Ekipmanlar ve alanların gece kullanımı ücretlidir.
*Tesiste yer alan bazı alanlar hizmete kapalı olabilir.

KAPALI ALAN AKTİVİTELERİ
Çocuklar için Oyun Makineleri (Ücretli)
Bowling (Ücretli)
Masa Tenisi
Bilardo (Ücretli)
Play Station (Ücretli)
Langırt
AÇIK ALAN AKTİVİTELERİ
Paintball (Ücretli)
Hazine Avı (Ücretli)
Doğa Yürüyüşü (Grup halinde özel turlar ücretli)
Basketbol Sahası (Gece aydınlatması ücretli)
Tenis Sahası (Gece aydınlatması ücretli)

SPOR TESİSLERİ
Fitlife Fitness Merkezi
Kardiyo Ekipmanları
Ağırlık ve Hareket Ekipmanları
Pilates Stüdyosu
Yoga Platformu
Tenis Kortları
Basketbol Kortu
Ormanda Yürüyüş Alanı
Misafirlerin FitLife SPA ve Fitness alanlarında geçerli kurallara ve görevlilerin ikazlarına uyması gerekiyor.
Otel yönetimi dilediği zaman, operasyon koşullarında ve servis saatlerinde önceden haber vermeksizin dilediği değişikliği yapabilir veya tümden iptal edebilir.
 • Hava Alanına Uzaklığı102 kmSabiha Gökçen Havalimanı
 • Şehir Merkezine Uzaklığı3 kmSapanca
 • Otogara Uzaklığı3 kmSapanca Otogarı

(*) ile işaretli hizmetler ücretlidir.

Tesis Kapasitesi

500 Oda

Otel Özellikleri

 • Asansör
 • Bar *
 • Balo Salonu *
 • Bedensel Engelli Odası
 • Business Center
 • Fotoğrafçı *
 • Kuru Temizleme *
 • Market *
 • Havaalanına Transfer *
 • Otopark
 • Toplantı Salonu *
 • Çamaşırhane hizmetleri *
 • 24 Saat Oda Servisi *
 • Restaurant *
 • Kafeterya *
 • Bahçe
 • Hediyelik Eşya *
 • Nargile *
 • Oda Sayısı
 • Telefon ve Faks Hizmeti

Plaj ve Havuz Özellikleri

 • Açık Havuz
 • Kapalı Havuz
 • Aquapark( Sezonluk )

Çocuklar İçin

 • Bebek Bakımı *
 • Çocuk Kulübü4-10 Yaş
 • Çocuk Parkı
 • Çocuk Oyun Alanı
 • Mini Club
İnternet sitemizin doğru biçimde çalışması için zorunlu olan çerezler kullanılmaktadır. Reklam/pazarlama, performans/analitik çerezleri ise üçüncü taraf çerezler olup ancak açık rıza vermeniz halinde kullanılabilecektir. Çerezler aracılığıyla kişisel verilerinizin işlenmesi hakkında detaylı bilgiye "Çerez Aydınlatma Metni"nden ulaşabilirsiniz. Tüm çerezlerin kullanımına ve üçüncü taraf çerezler aracılığıyla toplanan kişisel verilerin yurt dışına aktarılmasına onay vermek için "Tümünü Kabul et" e, zorunlu olmayan çerezleri reddetmek için "Tümünü Reddet"e tıklayabilir ya da çerezlere ilişkin tercihlerinizi Çerez Tercihleri seçeneğinden yönetebilirsiniz.