Anlık Yazışma
Rezervasyona Devam Et

Arama

Filtre

Gazipaşa Otelleri bölgesinde 2 tesis bulundu...

Selinus Beach Club Hotel
Selinus Beach Club Hotel
7,9 Puan

Selinus Beach Club Hotel Selinus Beach Club Hotel

Antalya / Gazipaşa

Herşey Dahil

  • Su Kaydırağı,Açık Havuz

Açılış:20 Nisan
Kapanış:20 Ekim
İptal Sigortası
  • 72 Saate Kadar Rezervasyon İptal Sigortası

Grand Akca Otel
Grand Akca Otel

Grand Akca Otel Grand Akca Otel

Antalya / Gazipaşa

Alkolsüz Herşey Dahil

  • Aquapark,Açık Havuz,Mavi Bayrak,Wireless İnternet

İptal Sigortası
  • 72 Saate Kadar Rezervasyon İptal Sigortası

Gazipaşa Otelleri

Gazipaşa Hakkında

Antalya’nın en doğusunda, sessiz cennet olarak da bilinen Gazipaşa, ören yerleri, tertemiz plajları, yemyeşil doğasıyla gizli kalmış cennetlerden bir tanesidir.

Antalya’nın en doğusunda, sessiz cennet olarak da bilinen Gazipaşa, ören yerleri, tertemiz plajları, yemyeşil doğasıyla gizli kalmış cennetlerden bir tanesidir.

Özellikle yaz turizminde yerli yabancı binlerce turistin dikkatini çekmeyi başaran Gazipaşa, Antalya şehir merkezine 163 kilometre, Alanya’ya 44 kilometre, Gazipaşa Alanya Havaalanı’na ise yaklaşık 6 kilometre uzaklıktadır.  Köklü bir geçmişe sahip Gazipaşa; deniz, kum güneş tatilinin yanında bozulmamış eşsiz doğası ve tarihi dokusuyla ziyaretçilerine huzur dolu bir tatil vadediyor.

Genellikle 3 ve 4 yıldızlı oteller bulunan beldede, konaklama açısından pek çok seçenek mevcuttur. Dilerseniz ilçe merkezi dilerseniz sahil kenarında yer alan Gazipaşa otelleri arasından seçiminizi yapabilirsiniz. Hem ruhunuzu hem de bedeninizi dinlendirebileceğiniz bir tatil hayal ediyorsanız, Gazipaşa otellerinde konaklayarak sessizliğin ve sakinliğin tadını çıkarabilirsiniz. 

Gazipaşa Gezilecek Yerler
50 kilometrelik sahil şeridine sahip Antalya’nın saklı cenneti Gazipaşa, bünyesindeki doğal güzellikleri ve tarihi yapılarıyla gezilecek yerler bakımından da tatilcilere pek çok alternatif sunuyor. Eşsiz güzellikteki Gazipaşa’da gezilmesi ve görülmesi gereken yerler nerelerdir, diye merak ediyorsanız sizin için derlediğimiz listeyi incelemenizi öneririz.
Yalan Dünya Mağarası
Antalya’nın Gazipaşa İlçesi’ndeki bu etkileyici ve görkemli yapı yaz aylarının bunaltıcı sıcağından biraz olsun kurtulmak isteyen turistler için cazip noktalardan bir tanesidir. Sarkıtlar, dikitler ve pek çok doğal oluşumu ile ziyaretçilerini büyüleyen Yalan Dünya Mağarası, Antalya Gazipaşa tatilinizde görmeden gitmemeniz gereken yerler arasındadır.
Selinus Antik Kenti
Gazipaşa sınırları içinde bulunan, Roma İmparatorluğu ve Selçuklu Dönemine ait pek çok izler taşıyan Selinus Antik Kenti,  Gazipaşa gezilecek yerler listenizin ilk sıralarında yer alabilir.  Selinus Antik Kenti; Ortaçağ Kalesi, hamamlar, nekropol, agora, köşk ve su kemerleri gibi tarihsel kalıntıları bünyesinde barındırmaktadır. Bir tepenin üzerinde yer alan bu antik kentten, Akdeniz’in o büyüleyici manzarasını izleyebilirsiniz. 
Bıçkıcı Manastırı
Gazipaşa İlçesi’ne yaklaşık 5 kilometre uzaklıkta olan Bıçkıcı Manastırı, Gazipaşa gezinizde mutlaka görmeniz gereken yerlerden bir tanesidir.  Deniz kenarında konumlanan manastırdan geriye günümüzde kuzey duvarı ayakta kalabilmiştir.
Antiocheia Ad Gragum Antik Kenti
Gazipaşa’ya yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta kalan Antiocheia Ad Gragum Antik Kenti, Roma ve Bizans Dönemi izlerini taşımaktadır. Yerlileri tarafından Nohutyeri olarak da bilinen antik kent, bünyesinde barındırdığı akrapol, nekrapol, agora, hamam ve kilise gibi tarihi kalıntıları ile Gazipaşa ziyaretinizde mutlaka görmeniz gereken yerler arasındadır.
Adanda - Lamus Antik Kenti
Adanda - Lamus Antik Kenti, Gazipaşa İlçesi’ne yaklaşık 16 kilometre uzağında sarp bir araziye konumlanmıştır. Surlarla çevrili antik kent, Roma dönemine ait kalıntılar taşımaktadır.  Kayaya oyulmuş tapınakları ve çeşmesiyle o dönemin kültürü ve sanatını en iyi şekilde yansıtan Adanda - Lamus Antik Kenti’ni görmeden Gazipaşa tatilinizi sonlandırmamalısınız.

Gazipaşa’da Ne Yenir?
Gazipaşa ziyaretinizde döğme aşı, bumbar, turunç reçeli gibi Antalya mutfağına özgü lezzetleri tatmadan tatilinizi sonlandırmamanızı öneririz.

Gazipaşa’da Yapılacak Aktiviteler
Gazipaşa’da dilerseniz denizin ve güneşin keyfini çıkarabilir, dilerseniz bölgedeki antik kentleri gezebilirsiniz. Gazipaşa’nın muhteşem güzelliklerini ölümsüzleştirmek için fotoğraf makinenizi yanınızdan ayırmamanızı öneririz.

Her noktası ile ziyaretçilerini büyüleyen Gazipaşa’da, kalabalıktan ve gürültüden uzak huzur dolu bir tatil geçirmek istiyorsanız, Gezinomi Gazipaşa otellerini incelemeye başlayabilir, size en uygun oteli seçip, tatil fırsatlarından anında yararlanabilirsiniz.