Limak Thermal Boutique Hotel

9.3

bir Limak Otelleri tesisidir.

Yalova/Termal

Yarım Pansiyon

Tesis 12 Ay Açık
18 taksitle tatil!
Maxiumum Kart ile 01.09.2021 – 30.09.2021 tarihleri arasında tek seferde yapacağınız 1.500 TL ve üzeri ilk alışverişinizde 100 TL MaxiPuan kazanın!

Gezinomi’de Maximum Kart’a 100 TL MaxiPuan Hediye!

Maxiumum Kart ile 01.09.2021 – 30.09.2021 tarihleri arasında tek seferde yapacağınız 1.500 TL ve üzeri ilk alışverişinizde 100 TL MaxiPuan kazanın! Detaylar

Sağlık Bakanlığı’nın belirlemiş olduğu sağlık ve hijyen kurallarını uygulayan ve ‘Güvenli Turizm Sertifikası’ almaya hak kazanmış otelleri inceleyerek tatilinizi güvenle planlayabilirsiniz

Güvenli Turizm Sertifikasına Sahip Olan Oteller

Sağlık Bakanlığı’nın belirlemiş olduğu sağlık ve hijyen kurallarını uygulayan ve ‘Güvenli Turizm Sertifikası’ almaya hak kazanmış otelleri inceleyerek tatilinizi güvenle planlayabilirsiniz Detaylar

Limak Thermal Boutique Hotel Hakkında

Termal oteller, şifa dağıtan ve kusursuz hizmetleri ile her zaman ön planda olan otellerdir. Onlar arasında olan Limak Thermal Boutique Hotel, Yalova merkezinde sizi beklemektedir.

Limak otelleri arasında tek thermal otel olan Limak Thermal Boutique Hotel, yenilendi ve kusursuz oteli için restorasyon çalışmalarını tamamladı. Toplamda 48 odası bulunmaktadır. Otelin bir diğer özelliği de oda isimlerini Atatürk`ün doğum tarihi olan 1881` le başlayıp 1938`e kadar devam ediyor olmasıdır. 1938 numaralı odanın üzerinde sonsuzluk işareti yazan kapı ise Atatürk`ün ölümsüzlüğünü simgeliyor.

Şifa bulmak amacı ile her yıl pek çok misafirini ağırlayan Limak Thermal Boutique Hotel’de sizde ağrılarınıza iyi gelecek tedavi yöntemleri deneyebileceksiniz. Örneğin Termal suların faydalı olduğu rahatsızlıklar arasında; kronik bel ağrısı, eklem hastalıkları, stres bozukluğu, beyin ve sinir cerrahisi sonrası haraketsiz kalma ve spor yaralanmaları bulunmaktadır.

Konuklarını kusursuz şekilde ağırlamak isteyen Limak Thermal Boutique Hotel’den talep edildiği zaman İdo İskeleden ücretsiz transferler sağlanmaktadır.

Balayı çiftlerine özel oda süslemesi

*Balayı konsepti konaklama tarihinden maksimum 1 ay önce evlenen çiftler için geçerlidir. Evlilik cüzdan ibrazı gerekir.

1.Çocuk 0-6,99 ücretsizdir , 2.Çocuk 0-1,99 yaş aralığı ücretsizdir.

Türk hamamı
Sauna
Buhar odası

*Tıbbi yardım ve doktor hizmetleri ücretlidir.
*SPA, masaj ve bakım hizmetleri ücretlidir.

* Tüm spa bölümü 09:00 - 19:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

* Açık havuz 09:00-19:00 arası hizmet vermeye devam edecektir.

* 0 - 4 yaş çocukların havuz kullanımı yasak.

Termal Suyun Faydaları

Tıpta ‘termomineral sular’ olarak adlandırılan termal suyun kaplıcada kullanılabilmesi için o suyun yeraltından çıkan doğal termal su olması, sıcaklığının 20 derece üzerinde bulunması,litresinde ise en az 1 gram mineral bulunması gerekmektedir.Yurdumuzda yılda en az 10 milyon kişi kaplıcalara şifa bulmaya gitmektedir. Uzmanlar, ister müzmin bir rahatsızlığı olsun,isterse sağlıklı herkesin hastalık durumlarında tedaviyi güçlendirmek için yılda bir kez kaplıca kürü almasını önermektedirler.Kaplıcaların tedavi maksatlı olarak önerildiği hastalıklar:

 • Solunum sistemi hastalıkları:Astma bronşiyal, kronik bronşit, alerjik üst solunum yolları hastalıkları, pnömokonyoz.
 • Cilt hastalıkları:Egzama, akne, sedef hastalığı.
 • Kas iskelet sistemi hastalıkları:Eklem hastalıkları, kireçlenmeler, yumuşak doku romatizmaları, bazı romatizmal hastalıklar, yaralanmalar sonrası oluşan hasarların tedavisi.
 • Kalp dolaşım sistemi hastalıkları:Kalp yetmezliği, dolaşım bozukluğu, hipertansiyon, arter hastalıkları.
 • Mide bağırsak hastalıkları:Mide hastalıkları, şeker hastalığı (diyabet), şişmanlık (obezite), gut, karaciğer yetmezliği tedavisi.
 • Böbrek ve idrar yolları hastalıkları:Kronik sistit, kronik böbrek taşları, fonksiyonel yetmezlik.
 • Kadın doğum hastalıkları:Genital organın kronik hastalıkları, kısırlık, ameliyat sonrası hastalıklar, ağrılı ve zor adet görme, genital akıntı.

Nörolojik hastalıklar:Omurga hastalıkları, travmatik lezyonlar, inme rehabilitasyonu daha çok romatizmal hastalıklar, genel kas ve yorgunluk ağrıları üzerinde etkili olduğu bilinen kaplıca tedavisinin bir diğer önemli etkisi de hastanın yaşam kalitesini yükseltmesi ve yaşantısını aktif sürdürebilmesi için rehabilitasyon sağlamasıdır.

Arınma ve temizlenmeyle birlikte bünyenin güçlenmesi, dolayısıyla kişilerin hastalıklarının kötüleştirici etkilerini üzerlerinden atmaları nedeniyle kaplıca son dönemde ‘detox’ olarak da tanımlanmaktadır.Ayrıca kaplıca tedavisi almak için belirli bir yaş sınırının olmamasına dikkat çeken uzmanlar ileri yaştakiler ve çocukların da kaplıcalardan rahatlıkla kür uygulaması alabileceğini belirtmektedirler.

Çocuklarda saman nezlesi, astım gibi üst solunum yolu rahatsızlıklarında kaplıca kürlerinden yararlanılmakta iken yaşlılarda yaşlılıkla birlikte ortaya çıkan birçok kronik rahatsızlıkta, örneğin hipertansiyon, kroner kalp hastalığı, diyabet (şeker hastalığı), kronik akciğer hastalığı gibi durumlarda kaplıca kürlerinin olumlu etkileri kanıtlanmıştır. Hastalıkların çeşidine göre uygun kaplıca suyunun seçimi, yararlanma teknikleri ve süreleri bir uzman tavsiyesiyle yapılmalıdır.

Kaplıca kür uygulaması bir uyarı ve uyum tedavisi olduğundan belirli bir zaman aralığında gerçekleştirilir ki bu süre genelde en az 10 gün, en uygunu 15 gündür. Yine kaplıcalardaki ideal su sıcaklığı 36-38 derecedir.

Termal Havuz Kuralları

 • Kullanım sayısı haftada 3-6 gün arasında değişebilir.
 • 0-4 yaş bebeklerin ve bezli çocukların sağlık ve hijyen açısından havuz kullanmaları yasaktır.
 • Günde maksimum 20’şer dakikalık 4 kür olarak uygulanabilir.
 • Termal kullanımı sırasında yeterli sıvı desteği sağlanmalıdır. Alkol alınmamalıdır.
 • Termal havuz içinde yüzülmemeli, fazla hareket etmeden dik veya oturur pozisyonda durulmalıdır.
 • Su içi egzersiz yapılacaksa vücudun ne sıcak ne de soğuk hissettiği 28 - 30 ºC veya daha düşük sıcaklıklarda sular kullanılmalıdır. Kesinlikle daha sıcak sularda egzersiz yapılmamalıdır.
 • Termal havuza girmeden önce duş alınmalıdır.
 • 1.40m ve altı termal havuzlarda kesinlikle atlanmamalıdır.
 • Kişi banyodan sonra mutlaka iyice kurulanmalı ve termal konfor koşullarına uygun ısıtılmış (24-25 ºC) bir alanda yarım ile bir saat kadar dinlenmelidir. Dinlenmeden sonra kişi masaj ve egzersize alınabilir veya sportif aktivitelere katılabilir.
 • Hamilelikte kaplıca, sauna ve hamam kullanımı oldukça zararlıdır. Kesinlikle önerilmemektedir.
 • Havuzlarda bone kullanımı zorunludur.
 • Açık termal havuz sıcaklığı 24-27 ºC arasındadır.
 • Kapalı termal havuz sıcaklığı 36-39 ºC arasındadır.
 • Ortam hijyeni sağlanabilmesi amacıyla kapalı havuz mekanında yiyecek ve alkol servisi yapılmamaktadır.

Yarım Pansiyon

Geçerli konsept saatlerinde:Sabah ve akşam açık büfe yemekler tesisin belirlediği alan ve saatlerde hizmet vermektedir. Belirtilen hizmetler dışındaki ekstra hizmetler ekstra ücretlidir.

08:00 – 10:30:Kahvaltı
12:00 – 15:00:Öğle Yemeği (Ücretli)
19:30 – 21:30:Akşam Yemeği

Barlar
09:00 - 00:00:Köşk Lounge (Ücretli)
09:00 - 21:00:Pythia Bar (Ücretli)
09:00 – 19:00:Vitamin Bar

* Kahvaltı servisi serpme, Akşam yemeği alacarte olarak servis ediliyor.

İstanbul:120 Km
Bursa:80 Km
İzmit:80 Km

Termal su sıcaklığı 40 derecedir.
Odalarda termal su bulunmaktadır.
Bay-Bayan havuzları karışıktır.


Tesis odalarına giriş saati 14:00 ile başlar, odalardan çıkış saati ise en geç 12:00'dir.
Evcil hayvan kabul edilmemektedir.
Taze sıkılmış meyve suları, Türk kahvesi ve import içecekler ücretlidir.
Tesiste hizmet veren açık alanların kullanımı mevsim koşullarına bağlıdır.

*Tesis Büyük ve Küçük otel olarak iki bloktan oluşmaktadır.Küçük Otelden spa merkezine geçişte 20-30 metre açık alandan geçilmektedir. Bu binada toplam 10 oda bulunmaktadır.

**13 – 19 Nisan 2021 tarihleri arasında, açık havuzda bakım çalışması planlanmaktadır.

* 0 - 4 yaş çocukların havuz kullanımı yasak.
Çalışanlarla İlgili Hijyen ve Önlem Kuralları
•� Departman yöneticilerinin toplantılarını telekonferans ve çalışanlara yönelik eğitim programlarının uzaktan eğitim metoduyla yapabilmesi için gerekli düzenlemeler yapılmıştır.
•� Tesisin insan kaynakları müdürleri, işyeri hekimleri ile koordineli olarak her personele işbaşı yapmadan önce sağlık kontrolü yaptırmaktadır.
•� Çalışanların işe giriş ve çıkışlarında termal sensörle ateş ölçümleri yapılarak biometrik yüz tanımları da aynı anda kayıt altına alınıp takibi sağlanmaktadır.
•� Çalışanların işe geliş, gidişlerinde araçlara binerken ve inerken ateşi ölçülmekte, seyahatleri sırasında maske kullanmaları sağlanmaktadır. Araç içi dezenfeksiyon işlemleri her servis öncesi yenilenmekte ve elle temas edilen yüzeyler dezenfektanlar ile silinmektedir. Araçlar %50 kapasite ile güvenli sosyal mesafe kuralına uyularak taşıma yapmaktadır.
•� Çalışanların ortak kullanım alanlarında ve geri plandaki çalışma ünitelerinde el dezenfektan üniteleri mevcut olup, her personel ellerini sıklıkla dezenfekte etmektedir. Bununla birlikte düzenli aralıklarla ellerini kuralına göre yıkamaları hatırlatılmakta ve spot kontroller ile denetlenmektedir.
•� Personel lojmanları 24 saat gözlem altında olup dışarıdan ziyaretçi, arkadaş, akraba vb. kabul edilmemektedir.
•� Tüm çalışanlar ve alt taşeronlar MEB onaylı hijyen eğitim sertifikasına sahiptir. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın yayınladığı, Konaklama Tesislerinde Kontrollü Normalleşme Süreci Genelgesi’ne istinaden tüm çalışanlar genel kişisel hijyen eğitimi alarak sertifikalandırılmıştır.
Dezenfeksiyon İşlemleri
•� Tesis bünyesinde oluşturulan eğitimli dezenfeksiyon ekipleri, bölgelerin ve yüzeylerin özelliklerine göre dezenfektan kimyasalları, ULV cihazları ile düzenli olarak dezenfeksiyon işlemleri uygulamaktadır.
•� Misafir odaları, restoranlar, barlar, rekreasyon alanları, çocuk kulübü ve oyun alanları, toplantı ve kongre salonları gibi tüm misafir genel kullanım alanları eğitimli dezenfeksiyon ekipleri tarafından 24 saat boyunca ULV cihazları ile Sağlık Bakanlığı onaylı etkili dezenfektanlar ile dezenfekte edilmektedir. Ayrıca mutfak alanları, depolar, ofisler ve personel genel kullanım alanları da rutin olarak aynı şekilde dezenfekte edilmektedir.
•� Uzman personel tarafından ATP (hızlı hijyen kontrol kiti) cihazı ile yapılan temizlik ve dezenfeksiyon işlemleri her gün doğrulanmakta ve kayıt altına alınmaktadır.
Genel Alanlar
•� Tüm misafir genel kullanım alanlarında yeterli sayıda el dezenfektan üniteleri bulunmakta ve düzenli kontrolleri yapılmaktadır.
•� Misafir genel kullanım alanlarında; tuvalet ve lavabolar, sürekli temas olan yüzeyler, kapı kolları, merdiven tırabzanları, asansör ve butonları, kat telefonları, bataryalar, pisuvar ve klozetler lisanslı kimyasallar ile temizlendikten sonra uygun şekilde dezenfekte edilmektedir.
•� Temizlik ve dezenfeksiyon aralıkları sıklaştırılarak detaylı kontrol listeleri ile denetlenmektedir.
•� Misafir alanlarında bulunan masa, sandalye ve oturma grupları güvenli sosyal mesafe kuralına uyularak yerleştirilmiştir.
•� Asansör girişlerine kullanım kuralları asılmıştır. Asansör kapasiteleri, yeniden düzenlenmiş, ağırlık kapasiteleri revize edilmiştir. Aynı anda maksimum 2 misafir tarafından kullanılacak şekilde sınırlandırılmıştır.
•� Tüm havuz ve plaj şezlongları güvenli sosyal mesafe kuralına göre yerleştirilip her kullanım sonrasında düzenli olarak dezenfekte edilmektedir.
•� Genel mekan klima ve havalandırma filtreleri düzenli olarak temizlenmekte ve sıklaştırılmış periyodik bakım-onarımdan geçmektedir.
•� Geç çıkış odaları, soyunma odaları ve duş kabinlerinin temizlik ve dezenfeksiyon işlemleri sıklaştırılmış olarak günlük yapılmaktadır.
•� Haşere ilaçlama ve kontrol işlemleri Sağlık Bakanlığı onaylı profesyonel firmalar tarafından yapılmaktadır.
Giriş ve Çıkış İşlemleri
•� Misafir rezervasyon konfirmesi ile birlikte misafir e-mail adreslerine tesiste uygulanan Hijyen ve Sanitasyon Uygulama Manifestosu ile ilgili bilgilendirme yapılmaktadır.
•� Giriş işlemleri sırasında misafirlere, Covid-19’a karşı alınan önlemlerin ve kuralların olduğu misafir bilgilendirme broşürü verilmektedir.
•� Hijyen sebeplerinden dolayı tesiste vale servisi yapılmamaktadır. Dileyen misafirlere ULV cihazıyla araç içi dezenfeksiyon hizmeti sunulmaktadır.
•� Misafir bagajları ve kişisel eşyaları özel hazırlanan bir odada bellboylar tarafından ULV püskürtme sistemi ile dezenfekte edilerek misafir odalarına güvenle taşınmaktadır. Dezenfeksiyon işlemi nedeni ile bagajların odaya gelmesi biraz süre alabilir, lütfen anlayış gösteriniz.
•� Misafirlere ve gelen ziyaretçilere, termal kamera veya temassız termal sensörlü ateş ölçerlerle vücut sıcaklığı kontrolleri gerçekleştirilmektedir.
•� Tesisin lobi ve restoran giriş kapılarına yerleştirilen termal kameralar ile misafirlerin ateşi ölçülmektedir. Ateşi yüksek tespit edilen misafirler, işyeri hekimine yönlendirilmektedir. Muayene sonucu doktor raporu, otel yönetimine bildirilerek, gerekli aksiyonlar alınmaktadır.
•� Misafirlere verilen kapı kartları, geri dönüşüm için temas olmadan UVC (Ultraviyole -Yüzey Dezenfeksiyon) cihazı yerleştirilmiş olan kutuların içine misafirler tarafından atılıp, daha sonra hijyen işlemine tabi tutulmaktadır.
•� Misafirlere, giriş işlemleri sırasında son on dört günlük seyahat hareketleri ile ilgili anket yapılmaktadır.
•� Konaklama kayıt kartlarının minimum temasla elektronik ortamda doldurulması giriş işlemlerini hızlandıracak ve misafir kimlikleri, optik okuyucuda taratılarak bilgiler sisteme aktarılacaktır.
•� Misafirlere, oda kapı kartları dezenfekte edilmiş olarak, steril ambalaj içerisinde yüz maskesi ile birlikte sunulmaktadır. Misafirlere verilen kapı kartları, geri dönüşüm için temas olmadan UVC (Ultraviyole - Yüzey Dezenfeksiyon) cihazı yerleştirilmiş olan kutuların içine misafirler tarafından atılıp, daha sonra hijyen işlemine tabi tutulmaktadır.
•� Konaklama ve ekstra ödemelerin, kredi kartı ve banka kartlarının temassız özelliği kullanılarak yapılması tercih edilmektedir. Nakit ödemeler için resepsiyon para kasalarına dezenfekte edici UVC cihazı yerleştirilmiştir.
•� Tesiste misafirler ile mobil uygulamalar üzerinden hızlı iletişim sağlanarak gerekli duyurular ve anketler yapılmaktadır.
•� Oda temizlik ve dezenfeksiyon süreleri uzun zaman aldığından tesise giriş saati 15.00, çıkış saati 11.00’dir.
Odalar
•� Kat hizmetleri temizlik çalışanları ve şefleri her farklı oda temizliğinde ellerini yıkayarak yeni eldiven, maske ve kullan-at temizlik bezleri kullanmaktadır.
•� Odalar, konaklama süresince günlük olarak temizlenmekte ve dezenfekte edilmektedir.
•� Çıkış yapılan odalar havalandırılıp, gerekli temizlik ve dezenfeksiyon işlemleri ardından belirli bir süre boş bırakılarak misafir kullanımına sunulmaktadır.
•� Odaların klima ve havalandırma filtreleri düzenli olarak temizlenmekte ve periyodik bakım-onarımdan geçmektedir.
•� Odalarda sürekli temas olan yüzeyler; kapı kolları, bataryalar, tuvalet ve lavabolar, klima kontrol panelleri, aydınlatma butonları, telefon ahizeleri, televizyon kumandaları, su ısıtıcıları ve minibarlar, lisanslı kimyasallar ile temizlendikten sonra dezenfekte edilmektedir.
•� Tüm havlu ve tekstil ürünleri standartlar dahilinde değiştirilmektedir. Ürünler katlanarak, çırpma ve silkeleme yapılmadan toplanıp, özel kirli poşetlerinde çamaşırhaneye ulaştırılmaktadır.
•� Kirli havlu ve tekstil ürünleri 60 - 90 derecelerde ve yeterli sürelerde yıkanmaktadır.
•� Odalarda çay-kahve ikram tepsilerine porselen kupa ve cam bardak yerine kullan-at bardak bırakılmaktadır.
•� Misafirlerin sağlığı ve dezenfeksiyonun daha iyi sağlanabilmesi için vanity set kutuları kaldırılmış olup, buklet ürünler paketlenmiş olarak sunulmaktadır. Bu ürünlere ilave olarak alkol oranı yüksek kolonya da kullanıma sunulmuştur.
•� Hastalık şüphesi yaşayan misafirlerin odaları, temizlik ve dezenfeksiyon işlemleri sonrasında Hastalık Yönetim Talimatı’na uygun olarak kullanıma sunulmaktadır.
•� İşyeri hekiminin raporu ile hastalık riski taşıyan misafirler için revire yakın özel izolasyon odaları ayrılmıştır. Bu odalar, misafirlerin hastaneye transferlerine kadar geçecek olan süre içerisinde rahatlarını sağlamak amaçlıdır.
•� Tüm odaların mini bar dolumları dezenfekte edilmiş ürünler ile gerçekleştirilmekte ve kat şefleri tarafından da kontrolleri yapılmaktadır.
•� Odalar her misafir çıkışında temizlendikten sonra özel eğitimli dezenfeksiyon ekibi tarafından ULV cihazı ile dezenfekte edilip havalandırılarak bir sonraki misafir için hazırlanmaktadır.
Yiyecek ve İçecek Üniteleri
•� Gıda üretiminde kullanılan su, “İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkında Yönetmelik” içeriğinde belirtilen koşulları sağlamaktadır.
•� Yiyecek ve içecek departmanında görevli tüm personeller maske ile hizmet vermektedir ve düzenli aralıklarla ellerini dezenfekte ederek kullandıkları eldivenleri değiştirmektedir.
•� Tüm yiyecek ve içecek ünitelerinde bulunan masa, sandalye, tabure ve oturum aralıkları güvenli sosyal mesafe kuralına uygun düzenlenmiştir. Masa, sandalye ve tabureler her kullanım sonrasında dezenfeksiyon ekibi tarafından dezenfekte edilmektedir. Dezenfekte edilen masaların kullanılması önemle rica edilir.
•� Ana restoran girişinde termal kamera ile misafirlerin ateşi ölçülmektedir. Yüksek ateş tespit edilen misafirler, işyeri hekimine yönlendirilmektedir. Muayene sonucu doktor raporu otel yönetimine bildirilerek, gerekli aksiyonlar alınmaktadır.
•� Büfelerde yiyecek ve içecek servisi personel tarafından yapılacaktır.
•� Snack restoran büfeleri, yoğunluk göz önünde bulundurularak set menü servisi ya da sosyal mesafenin korunduğu sıralı şekilde servis ile hizmet vermektedir.
•� Tüm sıcak ve soğuk içecekler, servis personeli tarafından servis edilmektedir. Barlardan misafirlere direkt servis edilmemektedir.
•� Çocuk büfelerinde tüm ürünler ambalajlı olarak sunulmaktadır. Dileyen küçük misafirlere özel üretim yapılmaktadır.
•� Dileyen misafirler için ana restoran, A’la Carte restoranlar, snack restoran ve çocuk büfelerinde ambalajlı plastik çatal-bıçak setleri bulunmaktadır.
•� Gece büfelerinde adetli ürün, ambalajlı ürünler sunulmakta ve sıcak yemekler şefler tarafından servis edilmektedir.
•� Açık büfede 3 öğün bağışıklık sistemini güçlendiren özel sağlık köşesi bulunmaktadır.
•� Ekmek çeşitleri kese kağıtlarında porsiyonluk verilmektedir.
•� Tüm mutfak bölümlerinde üretim sonrası gece vardiyasında detay temizlik ve dezenfeksiyon işlemleri yapılmaktadır.
•� Oda servisinden misafir odalarına talep edilen tüm ürünler, özel sunum tabaklarında kapalı olarak servis edilmektedir.
•� “Sıfır Atık Projesi” kapsamında atık ayrışımı yapılmaktadır. Atık Yönetimi gereği maske, eldiven ve tek kullanımlık peçeteler gri renkli, kapaklı atık kutularında ayrı toplanmaktadır.
Spa, Fitness ve Spor Alanları
•� Spa merkezine girişte, Spa görevlileri tarafından misafirlerin ateşi ölçülmektedir. Yüksek ateş tespit edilen misafirler, işyeri hekimine yönlendirilmektedir. Muayene sonucu doktor raporu otel yönetimine bildirilerek, gerekli aksiyon alınmaktadır.
•� Hamam, sauna ve buhar odası kullanım kapasiteleri revize edilerek hijyen kuralları gereği rezervasyon ile hizmet vermektedir. Sauna, hamam, buhar banyosu gibi alanların, misafir tarafından kullanım süresi maksimum 30 dakika ile sınırlandırılarak her kullanımdan sonra minimum 15 dakika alanın temizlenmesi ve ULV cihazıyla dezenfekte edilmesi sağlanmaktadır.
•� Hamam kurnaları ve soyunma odası dolapları güvenli sosyal mesafe korunarak (birer atlamalı şekilde) kullanılmakta ve her kullanım sonunda dezenfektanlar ile temizlenmektedir.
•� Misafir havlu, bornoz ve peştamalları her kullanım sonrası çırpma ve silkeleme yapılmadan toplanıp, özel kirli poşetlerinde çamaşırhaneye gönderilmektedir. Ürünler 60 - 90 derecelerde ve yeterli sürelerde yıkanmakta ve çamaşırhaneden SPA merkezine dağılımı da özel poşetlerde yapılmaktadır.
•� Masaj hizmeti almak isteyen misafirlerin öncelikle Sağlık Bilgi Formu doldurmaları istenmektedir.
•� Terapistler, her uygulama öncesi ve sonrası belirlenmiş dezenfeksiyon kurallarına uyarak maske ve siperlik ile hizmet vermektedir.
•� Masaj yatakları her terapi sonrasında dezenfektan solüsyonlar ile temizlenmekte ve belirlenen sürede havalandırıldıktan sonra tekrar hizmete sunulmaktadır.
•� Spa alanlarında uygun hava kalitesi sağlanmakta ve nem oranı kontrol edilmektedir.
•� Spa ve hamam dinlenme alanlarında bulunan yataklar, güvenli sosyal mesafeye göre yerleştirilip, her kullanımdan sonra dezenfekte edilmektedir.
•� Fitness salonu kullanım kapasitesi revize edilerek hijyen kuralları gereği rezervasyon ile hizmet verilmektedir.
•� Tüm misafirlerin fitness kullanım kurallarına uymaları önemle rica edilmektedir.
•� Fitness salonlarında bulunan tüm spor alet ve aparatları güvenli sosyal mesafeye uygun olarak düzenlenmiştir. Her kullanım sonrasında dezenfeksiyon işlemi yapılmaktadır. Misafirlerin spor aletlerini eldivenle kullanmaları istenmektedir.
•� Dış oyun alanları, plaj oyun parkurları, tenis kortları, futbol, basketbol, voleybol ve golf sahalarının düzenli olarak temizlik ve dezenfeksiyon işlemleri yapılmaktadır. Periyodik olarak da bakım-onarımdan geçmektedir.
Çocuk Oyun Alanları, Limi Kids Çocuk Kulübü ve Teenage Gameland Club
•� Çocuk misafirler, Limi Kids Çocuk Kulüpleri’ne ebeveynleri tarafından kayıt formu doldurularak ve ateşleri ölçülerek kabul edilmektedir.
•� Eğitimli ve uzman Limi Kids Club çalışanları, tüm hijyen kurallarına uyarak, aileler keyifli zaman geçirirken, çocuklarla güvenli sosyal mesafeyi koruyarak yaratıcı aktiviteler, oyunlar ve yarışmalarla onların mutlu olmalarını sağlamaktadırlar.
•� Hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uymayan çocuk misafirler, kulüplere kabul edilmeyecektir.
•� Tüm Limi Kids Çocuk Kulüpleri’nde kullanılan güvenli oyuncakların ve alanların kullanım sonrası temizlik ve dezenfeksiyonu titizlikle ve sık aralıklarla yapılmaktadır.
•� Teenage Club’da bulunan tüm oyun makineleri gençlerin sosyal mesafelerini koruyacağı bir şekilde düzenlenmiştir. Oyun makinelerinin temizliği ve dezenfeksiyonu her kullanım sonrasında yinelenmektedir.
•� Animasyon departmanının organizasyonunda gerçekleşen tüm spor ve aktiviteler, fiziki mesafe kurallarına uygun olarak küçük grup katılımlar ile açık havada yapılmaktadır.
Havuzlar ve Plaj Alanları
•� Kapalı havuz, açık havuzlar ve plaj şezlongları sosyal mesafe kuralına göre yerleştirilip, her kullanım sonrası dezenfekte edilmektedir.
•� Plaj ve tüm havuzlarda bulunan soyunma kabinlerinin temizlik ve dezenfeksiyon işlemleri sık aralıklarla gerçekleştirilmektedir.
•� Şezlong sehpaları, sahil, iskele pavillionları ve malzemeleri günlük olarak lisanslı kimyasallar ile temizliği yapıldıktan sonra dezenfekte edilmektedir.
•� Tüm havuzların, kimyasal ve mikrobiyolojik su analizleri akredite laboratuarlar tarafından periyodik olarak yapılmaktadır. Analiz sonuçları her havuz başında bulunan panolara asılarak misafirlerle paylaşılmaktadır.
•� Havuz temizlik ve dezenfeksiyon işlemleri T.C. Sağlık Bakanlığı Yüzme Havuzlarının Tabi Olacağı Sağlık Esasları ve Şartları Hakkında Yönetmeliğe uygun olarak yapılmaktadır.
 • Hava Alanına Uzaklığı80 kmSabiha Gökçen Havalimanı
 • Şehir Merkezine Uzaklığı12 kmYalova
 • Kurulu Alan7500 M2

(*) ile işaretli hizmetler ücretlidir.

Tesis Kapasitesi

48 Oda

Otel Özellikleri

 • A la Carte Restaurant *
 • Açık Restaurant
 • Otopark
 • Çamaşırhane hizmetleri *
 • Toplantı Salonu *
 • Restaurant *
 • Kapalı Restaurant *
 • Araç Kiralama *
 • Emanet Kasası *
 • Kuru Temizleme *
 • Oda Sayısı

Plaj ve Havuz Özellikleri

 • Açık Havuz
 • Kapalı Havuz
 • Termal Havuz

Aktiviteler

 • Bilardo
 • Masa Tenisi
 • Wireless İnternet *
 • Play Station

Çocuklar İçin

 • Çocuk Parkı

Misafir Değerlendirmeleri

Otelin Toplam Puanı

3 yorum sonucu ortalama 9,29 puan almıştır.

9.3
Puan Detayları
Oda Hizmeti
9.3
Lokasyon
9.7
Personel
10.0
Aktiviteler
8.0
Yeme / İçme
9.7
Hijyen
9.0
Fiyat / Kalite
8.7
Misafir Görüşleri

Limak Thermal Boutique Hotel misafir yorumları

3
Puan Detayları
Çocuklu Aileler
3
Arkadaş
0
Çiftler
0
Tek Misafir
0
img-avatar
Canan K.
Çocuklu Aileler
İstanbul
Olumlu yorumlarotantik çok güzel bir otel tarihi bir anısıda varmış
05-11-2020 tarihinde yorum yapıldı.
8.6puan
img-avatar
Ömer T. T.
Çocuklu Aileler
Olumlu yorumlarBu memleketin böyle otellere ihtiyacı var. Şimdiye kadar gittiğim en güzel otellerden birisi. Kafa dinlemek, sağlığına kavuştuğunu hissetmek... Sahil otellerindeki curcuna karmaşa hoplar zıplar, hiç sevmem öyle şeyleri. Burada gençleştim geldim. Şimdi annemin ağrıları var, götürüp bir de onu gençleştirmeye niyetliyim.
11-10-2011 tarihinde yorum yapıldı.
9.3puan
img-avatar
Sadi Ö. S.
Çocuklu Aileler
Olumlu yorumlarOtel mimarisi ile çok özel ve aykırı bir yapıda. her şey mükemmel derecede düşünülmüş. açık havuzu ve termal havuzu muhteşem ormanda çamların arasında havuza giriyorsunuz. çocuklar için ufak bir çocuk parkı da var. saunası, buhar odası, restoranı mükemmel. bence tesis ne kadar mükemmel olursa olsun esas olan personel kalitesidir
13-09-2011 tarihinde yorum yapıldı.
10.0puan

Otel Nasıldı?

Yemekler lezzetli miydi?

Personel güler yüzlü müydü?

5 TL GeziPara Kazan