NG Sapanca Wellness & Convention

8.1

Sakarya / Sapanca / Kırkpınar

Yarım Pansiyon

Tesisin Açılış Tarihi: 4 Haziran
12 Ay Açık
18 taksitle tatil!
<P class=MsoNormal style="MARGIN: 0cm 0cm 8pt"><B style="mso-bidi-font-weight: normal"><FONT face=Calibri>NG Sapanca Wellness &amp; Convention’da Avantajlı Paketler</FONT></B></P>

NG Sapanca Wellness & Convention’da Avantajlı Paketler

NG Sapanca Wellness & Convention’da Avantajlı Paketler Detaylar

<P>Son 3 güne kadar koşulsuz iptal hakkı ile&nbsp;şimdi sen de tatilini güvenle planla!</P>

Tatilin 72 Saate Kadar Gezinomi’de Güvende!

Son 3 güne kadar koşulsuz iptal hakkı ile şimdi sen de tatilini güvenle planla! Detaylar

10.000 TL’ye kadar 6 ay ödemesiz, 36 ay vade ile kredi imkanından faydalanabilir,&nbsp;özlediğiniz tatile cebinizi zorlamadan kavuşabilirsiniz.

10.000 TL’ye Kadar 6 Ay Ödemesiz Tatil Kredisi!

10.000 TL’ye kadar 6 ay ödemesiz, 36 ay vade ile kredi imkanından faydalanabilir, özlediğiniz tatile cebinizi zorlamadan kavuşabilirsiniz. Detaylar

NG Sapanca Wellness & Convention Hakkında

Yemyeşil çam ormanlarının arasında, sessizlik ve huzur içinde bir tatil düşlüyorsanız, NG Sapanca Wellness & Convention doğru adres.

Sakarya Sapanca’da konumlanan NG Sapanca Wellness & Convention, şehir merkezine 24 km, Sabiha Gökçen Havaalanı’na 99 km mesafededir. Yarım pansiyon konseptiyle hizmet veren tesiste, sabahları zengin bir kahvaltı ile güne güzel bir başlangıç yapabilirsiniz. Akşamları ise Türk ve dünya mutfağının eşsiz lezzetlerini tadabilirsiniz. NG Sapanca Wellness & Convention’ın modern ve şık dizayn edilmiş odalarında konaklarken düşlediğiniz tatili yaşayacak ve kendinizi evinizde hissedeceksiniz.

Oyun salonu, çocuk parkı, okçuluk, fitness salonu, hamam, boccia, sauna, buhar odası, okçuluk tesisin misafirlerine sağladığı diğer olanakları arasındadır.

Farina A' la Carte Restaurant

A' la Carte restaurant rezervasyonlu ve ücretlidir.

SPA
Spa keyif havuzu
Türk hamamı
Rasul kabini
Bio sauna
Fin saunası
Aromaterapi
Kromoterapi
Buhar odası
Fin hamamı
Macera duşları
Kar çeşmesi
Tepideryum dinlenme odası

*Spa merkezine 14 yaş ve üzeri misafirler kabul edilmektedir.

Yarım Pansiyon

Geçerli konsept saatlerinde: Sabah ve akşam açık büfe yemekler tesisin belirlediği alan ve saatlerde hizmet vermektedir.
Belirtilen hizmetler dışındaki tüm hizmetler ücretlidir.

Tesis odalarına giriş saati 14:00 ile başlar, odalardan çıkış saati ise en geç 12:00'dir.
Evcil hayvan kabul edilmemektedir.
Taze sıkılmış meyve suları, Türk kahvesi ve import içecekler ücretlidir.
Tesiste hizmet veren açık alanların kullanımı mevsim koşullarına bağlıdır.

Havuzlar
Yetişkin Açık Havuz : 2 Adet (15 Haziran–15 Eylül)
Çocuk Açık Havuz : 2 Adet (15 Haziran–15 Eylül)
Aqua Park : 1 Adet (15 Haziran–15 Eylül)
Kapalı Havuz : 3 Adet

NG Sapanca Aşk Paketi

 • Kişi Başı 1 Adet Aroma Terapi Masajı (Toplam 2 Adet ile Sınırlıdır)
 • Masaj Sonrası Bitki Çayı İkramı

*Kampanya 03-29 Mart 2019 tarihleri arasında Pazar, Pazartesi, Salı ve Çarşamba günleri giriş olarak 2 gecelik ve 2 kişilik konaklamalarda geçerlidir.

Sağlık Hizmetleri
- Otelde sağlık hizmeti verilmekte olup, misafirler otele kabul sürecinden itibaren ateş durumu temassız ateş ölçerle izlenmektedir. Sağlık ekibi yüksek ateş, nefes darlığı, öksürük gibi Covid - 19 belirtileri gösteren misafirlere Sağlık Bakanlığı'nın belirtmiş olduğu resmi mevzuata göre müdahele etmektedir. Belirti gösteren kişilere maske, siperlik koruyucu donanım sağlanır. Tetkili sağlık kuruluşuna bilgi verilir.
- Tesiste Pandemi Kurulu bulunmaktadır. Kurul Genel Müdür, Genel Müdür Yardımcısı, Hemşire, Operasyon Müdürü, İSG Uzmanı, İşyeri Hekimi,
Kalitr Yöneticicsi, Hijyen Sorumluları ve departman müdürleri bulunmaktadır. Kurul pandemi süreciyle ilgili tüm yasal süreçleri takip etmekte ve tesisteki uygulamaların güncellenmesini sağlamaktadır.


Sosyal Mesafe Uygulamaları
- Tüm tesiste sosyal mesafe kurallarına uygun olarak labi, fuaye, restoran, resepsiyon deski, havuz çevresi, havuz çevresi oturma ve dinlenme alanlarında sosyal mesafe kurallarına uygun işaretlemeler yapılmıştır.
- Misafir transfer araçları, personel servisi ve şirket araçlarında sosyal mesafe düzenlemesi yapılmıştır.
- Asansörlerin kapasiteleri belirlenmiş olup uyarıcıgörseller ilgili olanlara asılmıştır. Aynı aileden / gruptan 4 kişi, birbirini tanımayan max. 2 kişi bineceği şekilde organize edilmiştir.
Sanitasyon Uygulamaları
- Otelde misafir odaları, restoranlar, barlar, SPA alaı, genel alanlar, toplantı salonları ve diğer tüm alanlar dezenfekte edilmektedir. Sosyal alanda kullanılan masa, sandalye gibi malzemeler her kullanımdan sonra dezenfekte edilmektedir.
- Covid- 19 ve olası pandemilere göre hazırlanan hijyen ve temizlik planları doğrultusunda tesis temizlik ve hijyen dezenfektasyonu sağlamaktadır.
- Misafirlerin ve personelin temas ettiği yüzeyler sık sık dezenfektan ve kimsayallarla temizlenmektedir.
- İhtiyaç duyulan her alanda el dezenfektanları bulunmaktadır.
- Tesis Johnson Diversey temizlik kimyasalları ile temizlik ve dezenfektasyon sağlamaktadır.

Havuz Temizliği
- Havuz temizliği vedezenfektasyonu klor ile sağlanmkatadır. Temizlik ve dezenfeksiyon işlemleri sık aralıklarla kontrol edilmekte ve kayıt altında tutulmaktadır.
- Havuz sularında lejyonella kontrolü, kimyasal ve mikro biyolojik kalitesi, yapılan analizlerle aylık olarak izlenmektedir.

Oda Temizliği
- Oda temizliklerinde görevli personel maske ve eldiven kullanarak çalışmaktadır. Her oda temizliğinden sonra eldiven değiştirmektedir.
- Tüm yüzeyler temizlendikten sonra önemli noktalar ( kapı kolları, saç kurutma makinesi, kasa düğmeleri, klima düğmeleri, telefon, kumanda vb.) sıklıkla dezenfekte edilmektedir.
- Misafir kullanımına sunulan tüm buklet malzemeleri dezenfekte edilerek güvenli muhafaza edilmek suretiyle odalara yerleştirilmektedir.
- Temizlik işlemleri bittikten sonra odalar en az 1 saat havalandırılmaktadır.
- Yatak temizliğinin sıklığı ve tek kullanımlık buklet malzemeleri sayısı arttırılmıştır.
- Temizlik ve dezenfeksiyon işlemleri bittiğinde odalar misafirlerin açması için mühürlenmektedir.

Ortam Havası Klima Bakımı ve Hijyen
- Mevcut periyodik ve lejyonella bakımları yapılmakya olup, havalandırma filtreleri düzenli olarak değiştirlmektedir.

Spa Alanları
- Hamam ve masaj alanlarında temizlik ve dezenfektasyona önem verimektedir. Temizlik ve dezenfektasyon yapan görevli personel kişisel koruyucu ekipman kullanmaktadır.
- Sauna, buhar banyosu alanlarında rezervasyon sistemi uygulanmaktadır. Kullanım süresi 30 dakika olarak belirlenmiş olup, bir sonraki misafirin kullanımı için temizlik ve dezenfeksiyon işlemi yapılmaktadır. Bu alanda 15 dakika sonra yeni misafir kabulü yapılmaktadır.
- Fitnes salonunda bulunan tüm ekipmanlar sosyal mesafe kuralına uygun şekilde yerleştirimiş olup, her kullanımdan sonra dezenfeksiyon işlemi sağlandıktan sonra yeni misafirin kullanımına sunulacaktır.

Eğlence Aktiviteleri
- Tetişkin misafirlere yönelik eğlence aktiviteleri sosyal mesafe kurallarına uyularak gerçekleştirilmektedir. Pandemi süreci boyunca çocuk aktiviteleri gerçekleştirilmeyecektir.

Çalışan Sağlığı ve Hijyen Kuralları
- Personelin tesise girişinde ve çıkışında ateşi ölçülmekte olup sağlık durumaları yakından izlenmektedir.
Personelin el hijyenine dikkat edilmektedir.
- Personel tokalaşma, sarılma vb. konularda bilinçlendirilmiştir.
- Tüm personele maske takma zorunluluğu getirilmiş olup, ihtiyaç duyulması durumunda diğer kişisel koruyucu ürünleri kullanmaktadırlar.
- Personel kullanım alanında masa ve sandalyeler sosyal mesafe kurallarına uygun olarak düzenlenmiştir.
- İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanlı ile İşyeri Hekimi tarafından personeller bilinçlendirme eğitimi verilmiş olup düzenli aralıklarla devam etmektedir.

Ön Büro Hizmetleri
- Rezervasyon işlemi sırasında Covid - 19 ve olası pandemileri önleme faaliyetleri hakkında bilgilendirme yazısı gönderilmektedir.
- Otele kayıt işlemleri sırasında misafirlerimiz bilgilendirilecektir. Misafirlerle olan iletişim sosyal mesafe kurallarına göre olacaktır. Bu doğrultuda resepsiyon deskinin önüne 1.5 ara ile sosyal mesafe çizgileri bulunmaktadır.
- Rezervasyon sırasında teması engellemek için Registration Card, 2 adet boş kapı kartı, kart kılıfı, info sheet ve Covid broşürünün bulunduğu kit verilmektedir.
- Otelden ayrılış işlemleri de aynı hassasiyetle devam etmektedir. Pos makinelerinin temizliği ve dezenfektasyonu sık aralıklarla yapılmaktadır.
- Bavullar ve diğer eşyalar kişisel koruyucu donanıma sahip personeller tarafından odalara güvenle taşınmaktadır.
- Pandemi sürecinde vale hizmeti verilmemektedir.

Gıda Güvenliği
- Tesis ISO 22000 Gıda Güvenliği Sertifikasına sahiptir. Tüm ürün ve hizmetler HACCAP kuralları doğrultusunda üretilmekte ve sunulmaktadır.
Tarladan- çatala kadar olan süreç izlenmekte, mikrobiyolojik analizler yapılmaktadır.
- Gıda üretim alanları gıda mühendisleri tarafından denetlenmekte ve ilgili noktalarda eğitimli personeller tarafından üretim yapılmaktadır.
- Tüm meyve ve sebzeler klorlama yöntemiyle temizlenmektedir.
- Mutfak personeli maske ve eldiven kullanmakatadır.
- Gıda üretim alanları sürekli olarak kamerayla izlenmektedir.

Yiyecek İçecek Alanları
- Restoranda menü seçenekleri oluşturulmuştur. İstenilen menüler garsonlar tarafından servis edilecektir.
- Otelde kahvaltı açık büfe veya a la carte şeklinde servis edilecektir.
- Açık büfe servisi aşçılar gerçekleştirecek olup, self servis uygulanmayacaktır.
- Yiyecek içecek alanında personel koruyucu ekipman kullanmaktadır.
- Masalarda masa örtüsü ve bez peçete bulundurulmayacak olup, tek kullanımlık kağıt peçete, tuz, karabiber vb. ürünler servis edilecektir.
- Çatal, kaşık, bıçak, tabak, bardak gibi servis alanında kullanılan tüm ekipmanlar her kullanımdan sonra yüksek ısılı makinelerde yıkanmakta ve %100 hijyen sağlanmaktadır.
- Restoranlarda self servis şekilde kullanılmakta olan çay ve kahve makineleri kaldırılmış olup, içecekler garsonlar tarafından servis edilecektir.

 • Hava Alanına Uzaklığı 99 km Sabiha Gökçen Havalimanı
 • Şehir Merkezine Uzaklığı 24 km Sakarya
 • Kurulu Alan 90000 M2

(*) ile işaretli hizmetler ücretlidir.

Tesis Kapasitesi

291 Oda

Otel Özellikleri

 • A la Carte Restaurant *
 • Araç Kiralama *
 • Balo Salonu *
 • Doktor *
 • Fotoğrafçı *
 • Kuru Temizleme *
 • Kuaför *
 • Otopark
 • Çamaşırhane hizmetleri *
 • Toplantı Salonu *
 • Discodaki tüm içecekler *
 • Disco
 • Tesis Yapim Yılı2008
 • Oda Sayısı

Plaj ve Havuz Özellikleri

 • Açık Havuz2 Adet
 • Kapalı Havuz3 Adet
 • Aquapark

Aktiviteler

 • Basketbol
 • Bilardo
 • Fitness
 • Hamam
 • Masa Tenisi
 • Masaj *
 • Mini Golf *
 • Okçuluk
 • Oyun Salonu
 • Sauna
 • Tenis Kortu
 • Voleybol
 • Tenis Kortu - Aydınlatmalı *
 • Boccia
 • Buhar Odası
 • Dart
 • Futbol
 • Langırt
 • Play Station *
 • Airhokey *
 • Paintball *

Çocuklar İçin

 • Bebek Bakımı *
 • Çocuk Parkı
 • Mini Club
 • Çocuk Havuzu2 Adet
Tesisin Açılış Tarihi: 04 Haziran
12 Ay Açık

Misafir Değerlendirmeleri

Otelin Toplam Puanı

18 yorum sonucu ortalama 8,08 puan almıştır.

8.1
Puan Detayları
Oda Hizmeti
7.6
Lokasyon
9.1
Personel
8.1
Aktiviteler
7.2
Yeme / İçme
8.3
Hijyen
8.0
Fiyat / Kalite
7.7
Misafir Görüşleri

NG Sapanca Wellness & Convention misafir yorumları

18
Puan Detayları
Çocuklu Aileler
8
Arkadaş
2
Çiftler
7
Tek Misafir
1
img-avatar
Metin K.
Çiftler
Olumlu yorumlar Çok memnun kaldık, herşey çok güzeldi
18-02-2019 tarihinde yorum yapıldı.
10.0puan
img-avatar
Reşat A.
Çiftler
Olumlu yorumlar teşekkür ederiz.
25-01-2019 tarihinde yorum yapıldı.
9.7puan
img-avatar
Halis S.
Çiftler
Olumlu yorumlar Genel olarak güzel tatil geçirdik.
19-01-2019 tarihinde yorum yapıldı.
9.0puan
img-avatar
Fulya T.
Çocuklu Aileler
Eskişehir
Olumlu yorumlar Sadece Cocuklu ailelerin kullandigi havuz hayal kirikligi yasatti, daha buyuk, ferah ve manzarali olabilirdi cunku otele beklenti yuksek. Yemek kaliitesi gayet iyi. Personel cok guleryuzlu ve yardimsever. Hep gitmek istedigim otele Dogum gunum nedenli esimin yaptigi suprizle gitme firsati bulmak benim icin cok guzel ve ozeldi. Bu ozel gunumde odayi upgrade etmeleri cok daha ozel hissettirdi bizi kirmadiklari icin ayrica tesekkur ederim. Canli muzik sirasindaki pasta suprizide harikaydi. Hersey icin tesekkurler Gural Sapanca ailesi. Yeniden gorusmek uzere
14-11-2018 tarihinde yorum yapıldı.
8.7puan
img-avatar
Alper G.
Çocuklu Aileler
Olumlu yorumlar Güzel bir tatildi. teşekkürler.
31-10-2018 tarihinde yorum yapıldı.
10.0puan

Otel Nasıldı?

Yemekler lezzetli miydi?

Personel güler yüzlü müydü?

5 TL GeziPara Kazan