Orange County Resort Hotel Alanya

8.4

Antalya / Alanya / Okurcalar

Ultra Herşey Dahil

Tesisin açılış kapanış tarihi:31 Mayıs - 30 Kasım
18 taksitle tatil!
Sağlık Bakanlığı’nın belirlemiş olduğu sağlık ve hijyen kurallarını uygulayan ve ‘Güvenli Turizm Sertifikası’ almaya hak kazanmış otelleri inceleyerek tatilinizi güvenle planlayabilirsiniz

Güvenli Turizm Sertifikasına Sahip Olan Oteller

Sağlık Bakanlığı’nın belirlemiş olduğu sağlık ve hijyen kurallarını uygulayan ve ‘Güvenli Turizm Sertifikası’ almaya hak kazanmış otelleri inceleyerek tatilinizi güvenle planlayabilirsiniz Detaylar

Orange County Resort Hotel Alanya Hakkında

Orange County Resort Hotel Alanya Alanya’da en keyifli tatili planlayabilirsiniz.

Ultra herşey dahil hizmet veren Orange County Resort Hotel Alanya, sabah, öğle ve akşam yemeklerini açık büfe sunmaktadır. ayrıca ara öğün ve aperatif seçenekleri de oldukça fazladır. Tercihlerinizi yapabileceğiniz en güzel Alanya otelleri arasındadır.

Türk hamamı, fitness merkezi, Spa olanakları, sauna, kapalı havuz, masaj seçenekleri de size sunulmaktadır. Manavgat Şelalesi'ne 32 km ve Alanya şehir merkezine ise 30 km mesafededir.

19:00 – 21:00� � � À la Carte Restaurants�
* Bir gün önceden rezervasyon yapılması koşulu ile kişi başı kuver ücreti alınmaktadır. 0-2 yaş çocuklar için ücretsizdir.

Odaya özel temalı dekorasyon
Köpüklü şarap, tadımlık ikramlar
Odalarda bornoz
Kapıya kurdele süslemesi

*Balayı konsepti konaklama tarihinden maksimum 6 ay önce evlenen çiftler için geçerlidir. Evlilik cüzdan ibrazı gerekir.

Ücretli Özel Balayı Konseptleri;
SİLVER HONEYMOON -100 €
- Hızlı Check-in
- Odaya VIP Set-up
- Aşk Kahvaltısı
- Tatil Süresince 1 kez a'la Carte Ücretsiz
- Tatil Süresince 1 kez masaj ücretsiz
- Spa merkezinde %15 indirim
- İlk gün özel balayı tekstili

GOLD HONEYMOON - 350 €
- VIP Transfer ( Kokteyl ikramı, gidiş-dönüş )
- Hızlı Check-in
- Odaya VIP Set-up
- Aşk Kahvaltısı
- Tatil Süresince 1 kez a'la Carte Ücretsiz
- Tatil Süresince 1 kez masaj ücretsiz
- Spa merkezinde %15 indirim
- İlk gün özel balayı tekstili
- Odaya çiçek

Çocuk Kulübü
4 - 12 yaş grubu:Çocuk kulübü 10:00 - 18:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.
(2 – 3 yaş grubu için aile refakati zorunludur.)
Hizmetlerimiz:Oyunlar, Mini disko, Çocuk alanı

Sauna
Hamam
Buhar Odası
Masaj( Ücretli )
Kese - Köpük ( Ücretli )
* Rezervasyona bağlı olarak hizmet verecektir.

Ultra Her Şey Dahil

Sabah, Öğle ve akşam açık büfe yemekler ücretsiz. Tesis'in belirlediği konsept dahilinde ki bazı yerli ve yabancı alkollü ve alkolsüz içecekler ücretsiz sunulmaktadır. Belirtilen hizmetler dışındaki tüm ekstra hizmetler ücretlidir.

07:00 - 10:30 Kahvaltı
13:00 - 16:00 Dondurma
13:00 - 18:00 Pastane
12:00 - 17:00 Snack
12:30 - 14:30 Öğle Yemeği
19:00 - 21:30 Akşam Yemeği
00:00 - 01:00 Gece Yarısı Snack

- Restoran ve barlarda sunulan ürünlerin içerik ve çeşitleri, Ekim – Kasım aylarını içeren sezon öncesi ve sonrası dönemlerde değişiklik gösterebilmektedir.

Barlar

12:00 - 17:00 Snack Bar
10:00 - 18:00 Beach Bar
00:00 - 07:00 Beach Bar
10:00 - 18:00 İskele Bar
22:00 - 00:00 İskele Bar
10:00 - 00:00 Sports Bar
24 Saat Loby Bar ( 24:00 – 07:00 arası alkollü içecekler ücretli )

- Barlarda tüm alkolsüz içecekler, yerli alkollü içecekler ve bazı yabancı alkollü içecekler konsepte dâhildir.
- Masaya içecek servisi sadece Á la Carte Restorantta mevcuttur.
- Odadaki mini barlar günde bir kez olmak üzere soft içecekler ile doldurulur.
- Dondurma servis saatleri; sezona, misafir profiline ve ürün tedariğine göre otel yönetiminin isteği
doğrultusunda değiştirilebilir.
- Barların ve restoranların açılış – kapanış saatleri ve yerleri, otel yönetimi tarafından hava ve mevsim şartlarına
göre değiştirilebilir.

- Animasyon
- Haftanın Belirli Günlerinde Müzik Dinletisi
- Haftanın Belirli Günlerinde Mini Disko
- Gündüz Aktiviteleri
- Soft Animasyon
- Fitness Center
- Jimnastik
- Masa Tenisi
- Voleybol
- Dart
Tesis manavgat merkezine 30 km uzaklıktadır.

- 18 yaş altındaki misafirler ebeveynleri olmadan konaklama yapamazlar. Yerel kanunlar gereği alkollü içecekler 18 yaş altındaki misafirlere servis edilmez.
- Otel yönetimi belirli bir alkol tüketiminden sonra ve kendisine ve çevresine zarar verebilecek misafire alkol servis-etmeme hakkına sahiptir.
- Odayı boşaltma (c/out) saati 12:00’dir. C/out işlemi esnasında oda anahtarı, misafir kol bandı ve havlu kartı resepsiyona iade edilmek zorundadır.
- Otele giriş günü, misafirin konaklama ve konsepte dahil tüm hizmetlerden faydalanma imkanı 14:00 itibariyle başlamaktadır.
- Geç çıkış (Late c/out) ve erken giriş (Early c/in) ücrete ve müsaitliğe tabidir.
- Ultra her şey dâhil konaklayan misafirler yiyecek ve içecek hizmetini sadece kendileri için kullanabilir.
- Ultra her şey dâhil konsepti giriş günü saat 14:00’de başlar, çıkış günü 12:00’de biter.
- Büfe dışında talep edilen yiyecekler, A la Carte restoranlar, premium ve özel içecekler ücretli olarak sunulmaktadır.
- Tesis içerisinde sunulan yiyecek ve içeceklerin odalara çıkarılması durumunda, ekstra hesaba dahil edilmek üzere ücretlendirilecektir.
- Sahil, iskele ve su kaydırakları hava durumuna göre kullanıma açılır.
- Tesisimize evcil hayvanlar kabul edilmez.
- Tesis bünyesinde kuru temizleme hizmeti verilmemektedir. Dış firmalardan ücretli alınan bu servis kapsamında oluşabilecek sorunlardan tesisimiz sorumlu tutulamaz.
- Yerel kanunlar gereği kapalı mekânlarda (Odalar, Lobi, Restoran vs.) sigara içmek yasaktır. Aksi durumlar yerel makamlarca belirlenen maddi yaptırımlara tabidir.
- Odalarda nargile, ütü vb. kişisel cihazların kullanımına müsaade edilmemektedir. Oda ve otel içerisinde bu tip kullanımlardan kaynaklı hasarlar dahil olmak üzere misafir tarafından gerçekleştirilen tüm hasarların yenileme bedeli misafirden tahsil edilecektir.
- Odalarda bulunan nargile, ve benzer tarzda yangın tehlikesi yaratabilecek tüm araç ve gereçler çıkış esnasında teslim edilmek üzere yönetim emanetine alınacaktır. Kullanım kaynaklı hasar bedeli misafirden tahsil edilir.
- Su kaydırakları, havuz ve aktivite alanlarının kullanımında ebeveyn refakati mecburidir.
- Fitness Center kullanan misafirlerimizin bireysel çalışmalarla ilgili oluşabilecek sağlık sorunları kendi sorumluluklarındadır.
- Misafirlerin odalarda ve açık alanda taşınabilir cihazlar ile etrafı rahatsız edecek şekilde yüksek sesli müzik dinlemesine izin verilmemektedir. Bluetooth ve Wi-fi özellikli hoparlörler çıkış esnasında teslim edilmek üzere yönetim emanetine alınacaktır.
- Değerli eşyalarınız için oda içerisinde bulunan güvenlik kasaları ücretsiz olarak hizmetinize sunulmuştur. Kaybolan eşyalarınızdan tesisimiz sorumlu değildir.
- Otelimizde misafirlerimizin sunulan hizmetlerden faydalanabilmeleri ve güvenliği açısından kol bandı uygulaması bulunmaktadır. Kaybedilmesi halinde ücretlendirilmektedir.
- Misafirlere çıkış günü sarı kol bandı takılır. Sarı kol bandı olan misafirlerin alkol tüketme ve akşam yemeği hakları yoktur.
- Merkezi klima çalışma saatleri hava şartlarına bağlı olarak belirlenmektedir.
- Tesis içerisinde bulunan özel işletmelerin hizmetleri otele ait olmayıp, otel yönetimi sorumluluğunda değildir.
- Tesisimizde uluslararası kalite normlarında düzenli olarak haşere kontrol ve ilaçlama çalışmaları yapılmaktadır.
- Snack restoranlar ve sokak aktiviteleri; sezona, misafir profiline ve ürün tedarikine bağlı olarak otel yönetimi tarafından değiştirilebilir veya iptal edilebilir.
- Partiler, animasyon programları ve diğer tüm aktiviteler; hava şartlarına, misafir profiline, sezona ve fiziksel etkenlere göre değişiklik gösterebilir veya iptal edilebilir.

Hes Kodu Zorunluluğu

* Bakanlığımızın ilgili Genelgeleri doğrultusunda şehir içi veya şehirlerarası toplu ulaşımda HES kodu sorgulaması yapılması zorunluluğu getirilmiştir.
* Gelinen aşamada HES kodu kontrolü uygulaması bakımından 30.09.2020 tarihinden itibaren geçerli olacaktır.
1. Herhangi bir ayrım olmaksızın (özel-kamu, turizm işletme belgeli/belgesiz, ruhsat veren idare gibi) tüm konaklama tesislerinde (otel, motel, pansiyon, misafirhane, kamp vb.) müşterilerden Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması kodu istenmesi ve gerekli sorgulama yapıldıktan sonra konaklama tesisine müşterinin kabul edilmesi otelce zorunlu hale getirilmiştir.
2. HES kodu sorgulamasının hem rezervasyon yapılırken (internet-telefon üzerinden veya yüz yüze) hem de müşterilerin konaklama tesisine kabulü sırasında yapılması, yapılan sorgulama sonucunda herhangi bir risk bulunmayan (tanılı ya da temaslı olmayan) kişilerin rezervasyon ve
tesise kabul işlemlerinin gerçekleştirilecektir.
3. 1774 sayılı Kimlik Bildirme Kanununun 2 nci ve ek 1 inci maddesi hükümlerine göre konaklama tesislerince genel kolluk kuvvetlerine bildirilen müşteri bilgileri ilgili genel kolluk kuvveti birimince Sağlık Bakanlığı ile sağlanan veri entegrasyonu çerçevesinde Covid-19 tanısı konulma ya da temaslı olma durumuna göre de sorgulanması,
4. Gerek konaklama tesisine kabul gerekse genel kolluk kuvvetlerince yapılan sorgulama sırasında Covid-19 tanısı konulduğu ya da temaslı olduğu tespit edilen kişilerle ilgili olarak ilgi (a) Genelgemiz ve Sağlık Bakanlığı Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinin “Konaklama Tesislerinde Alınması Gereken
Önlemler” başlıklı maddesinin 87.2 numaralı bölümü hükümlerine göre gerekli iş ve işlemlerin yerine getirilmesi, Bu çerçevede Covid-19 tanısı konulduğu ya da temaslı olduğu tespit edilen kişilerle ilgili olarak;
- 50 oda ve üzeri tüm konaklama tesislerinde; ilgi (b) Genelgemizle getirilen “Güvenli Turizm Sertifikası” alma uygulaması gereğince ayrılması zorunlu olan “misafir izolasyon odalarına” alınmaları,
- 50 odanın altındaki tüm konaklama tesislerinde; ilgi (c) Genelgemiz doğrultusunda “geçici nitelikteki ikamet yerlerinde izolasyona alınmaları mümkün olmayanlar” olarak değerlendirilerek Valiliklerce tespit edilen yurt/pansiyonlarda izolasyona alınmaları,
5. Bu Genelge hükümlerine yönelik gerçekleştirilen denetimler sonucunda HES kodu sorgulaması yapılmaksızın veya sorgulama sonucuna göre kabul edilmemesi gereken müşterilerinin konaklamasına izin veren konaklama tesislerinin İl/İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararı doğrultusunda ilgili Valilik/Kaymakamlıkça 10 gün süre ile faaliyetten men edilmesi, Gerektiği değerlendirilmektedir.

Hes Kodu Nasıl Alınır ?
HES ( Hayat Eve Sığar ) Uygulaması ile;
Telefonunuza HES uygulamasını indirin > Hes Kodu İşlemlerine tıklayın > HES Kodu oluştura tıklayın

Kısa mesaj ile;
HES yazıp T.C. kimlik numaranız, T.C. Seri numaranızın son 4 hanesi ve kodu kullanmak istediğiniz gün sayısını aralarında boşluk bırakarak yazıp 2023'e gönderin.

Tesis denize sıfır konumda olup özel kum plajı ve iskelesi bulunmaktadır.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Güvenli Turizm Sertifikası kriterleri gereği otelde konaklandığı süre zarfında misafirlerin hasta, semptomlu veya şüpheli vaka olarak tespit edilmesi durumunda aşağıda belirtilen koşulları kabul etmeleri kaydıyla konaklamaya izolasyon odasında devam edebilirler.

İzolasyon Prosedürü;


· Herhangi bir nedenle konaklama esnasında misafire ve/veya aynı aileden olduğu veya birlikte aynı odada kaldığı kişilere Covid-19 teşhisi konulması halinde; bu misafirler otel tarafından belirlenen izolasyon odasında konaklayacak, oda dışına çıkmayacak, odasına dışarıdan ziyaretçi kabul etmeyecektir.


· Covid-19 teşhisi konan misafir misafirle aynı aileden olan veya aynı odada konaklayan kimseler de konaklamalarını izolasyon odalarında geçirecek, varsa velisi/vasii olduğu kimseler de konaklamalarını izolasyon odalarında geçirecek ve izolasyon odalarından çıkmamaları sorumlulukları dahilinde olacaktır.


· Covid-19 teşhisi konan misafir ve/veya aynı aileden olan veya birlikte aynı odada konaklayan kimselere konaklama sözleşmesinde belirtilen süre boyunca, izolasyon odalarından çıkmaksızın, sözleşme koşullarına uygun olarak yiyecek içecek servisi ve oda temizlik hizmeti sağlanacaktır.


· Covid-19 teşhisi konulması sebebiyle izolasyon odasına alınma durumunda misafire akdedilen konaklama sözleşmesi şartları uzatılabilecektir; konaklama sözleşmesine ek olarak sağlanacak izolasyon odaları dolayısıyla kişi başı/gecelik 30.- Euro ek ücretlendirmelere tabi olacaktır.

İçinde bulunduğumuz mevcut durumun en kısa sürede düzelmesini umut eder, anlayışınız ve destekleriniz için teşekkür ederiz.

 • Hava Alanına Uzaklığı95 kmAntalya Havalimanı
 • Şehir Merkezine Uzaklığı30 kmAlanya
 • Denize Uzaklığı0 m

(*) ile işaretli hizmetler ücretlidir.

Tesis Kapasitesi

555 Oda

Otel Özellikleri

 • A la Carte Restaurant *Servis ücreti alınır
 • Emanet KasasıOdalarda bulunur
 • OtoparkTesise 10 dk mesafededir
 • Toplantı Salonu
 • Çamaşırhane hizmetleri *09:00-16:00
 • 24 Saat Oda Servisi *
 • Disco
 • Oda Sayısı
 • Kuru Temizleme09:00 – 16:00
 • Minibar

Plaj ve Havuz Özellikleri

 • Özel Plaj
 • Kum Plaj
 • Plaj HavlusuHavlu kartıyla günde bir defa değiştirilir.
 • Şezlong
 • Açık Havuz
 • Şemsiye
 • İskele
 • Isıtmalı Kapalı Yüzme Havuzu
 • Pavillon *
 • Kapalı HavuzYaz sezonunda hizmet vermemektedir.

Aktiviteler

 • Animasyon
 • Dart
 • Su Kaydırağı4 adet
 • Masa Tenisi
 • Wireless İnternetGenel alanlar ve odalar
 • İmport İçkiler *
 • Tenis Kortu - Aydınlatmalı *
 • Tenis Ekipmanları
 • Canlı MüzikHaftanın Belirli Günlerinde
 • Soft Animasyon

Çocuklar İçin

 • Çocuk Havuzu
 • Çocuk Kulübü
 • Dondurma
 • Çocuk DiskosuHaftanın Belirli Günlerinde
 • Çocuk Oyun AlanıSahilde ebeveyn refakati mecburidir.
Tesisin Açılış Tarihi:31 MayısTesisin Kapanış Tarihi:30 Kasım

Misafir Değerlendirmeleri

Otelin Toplam Puanı

88 yorum sonucu ortalama 8,44 puan almıştır.

8.4
Puan Detayları
Oda Hizmeti
8.6
Lokasyon
8.9
Personel
8.3
Aktiviteler
8.1
Yeme / İçme
8.2
Hijyen
8.0
Fiyat / Kalite
8.4
Misafir Görüşleri

Orange County Resort Hotel Alanya misafir yorumları

88
Puan Detayları
Çocuklu Aileler
37
Arkadaş
20
Çiftler
30
Tek Misafir
1
img-avatar
Mahir Ç.
Çocuklu Aileler
Hatay
24-10-2020 tarihinde yorum yapıldı.
10.0puan
img-avatar
Adem S.
Çocuklu Aileler
Ankara
19-10-2020 tarihinde yorum yapıldı.
10.0puan
img-avatar
Kenan Y.
Arkadaş
Olumlu yorumlarotel çok güzeli, pandemi olmasa herşey daha da güzel olurdu.
14-10-2020 tarihinde yorum yapıldı.
10.0puan
img-avatar
Burcu Ö.
Çocuklu Aileler
Ankara
Olumsuz yorumlarYemek kalitesi çok kötüydü hastanelik olduk 3 kişi olarak konaklamamız da tatil de bu şekilde sonlandı
10-10-2019 tarihinde yorum yapıldı.
7.1puan
img-avatar
Murat B.
Çiftler
Olumlu yorumlarsüperdi gayet güzel bir otel
10-05-2019 tarihinde yorum yapıldı.
10.0puan

Otel Nasıldı?

Yemekler lezzetli miydi?

Personel güler yüzlü müydü?

5 TL GeziPara Kazan