Ramada Resort Kazdağları Thermal & Spa

8.2

Balıkesir / Edremit / Kazdağları

Yarım Pansiyon

Tesisin açılış kapanış tarihi : - 30Kasım
Tesis 12 Ay Açık
18 taksitle tatil!

Ramada Resort Kazdağları Thermal & Spa Hakkında

Kaz Dağları’nın eteklerinde rahatlatıcı ve huzur dolu bir tatili Ramada Resort Kazdağları Thermal & Spa’da planlayabilirsiniz.

Modern dekorasyona sahip 121 adet odası bulunan Ramada Resort Kazdağları Thermal & Spa’da Deluxe Oda, Executive Oda, Aile Suiti, Jakuzi Suit Oda seçenekleri mevcuttur ve tüm odaları her türlü ihtiyacınıza cevap verecek şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca Deluxe Oda haricinde tüm odalarında termal su ve küvet bulunmaktadır.

Yarım Pansiyon Plus konseptinde konaklama fırsatı sunan tesiste güne bahçeden toplanan ürünlerle organik bir kahvaltı ile güne başlarken akşamları da açık büfe restorandan farklı lezzetleri deneyimleyebilirsiniz. Gün içinde tesisin geniş bahçesindeki açık havuzunda keyifli vakit geçirebilir; hamam, kapalı termal havuz, sauna ve masaj uygulamaları sunan SPA merkezinde ise kendinizi yenileyebilirsiniz.

Yarım saatlik Tuz Odası kullanımı
Tüm masajlarda %15 indirim

*Evlilik cüzdanının girişte ibrazı ve en geç 1 hafta içinde evlenilmiş olması gerekmektedir.

Tesiste çocuk misafirler için; playstation, mini çiftlik, atari, biri mini kaydıraklı 2 adet açık çocuk havuzu, ısıtmalı kapalı çocuk havuzu (termal değil), mini futbol, oyun parkı, pasta & kurabiye yapım kursu (ücretli) ve 4-12 yaş arası çocuk misafirler için Mini Club (Organik bahçe yanı) bulunuyor. Mini Club Aktiviteleri (Aile gözetiminde) Çocuk oyun parkı, mini kaydıraklı çocuk havuzu, trambolin, mini futbol sahası, pastel ve sulu boya.

Covid-19 önlemleri kapsamında Termal & SPA bölümü (Türk Hamamı, Sauna, Buhar Odası, Fitnes Center, Tuz Odası ve Masaj, Kese, Köpük ) hizmet vermemektedir.

08.30-21.30 saatleri arasında hizmet veren toplam 3.000 m² büyüklüğündeki Tarçın SPA’da; bahçe manzaralı ve ferah termal havuz,bayanlara özel kapalı termal havuz, şelaleli botanik chill out bahçesi, bayanlara özel pencereden bahçeye bakan hamam, ayrıca bay & bayan karma kese odalı Türk hamamı, ılıklık ve dinlenme alanları, pencereli sauna, tuz odası (ücretli), macera duşu, kar çeşmesi, manzaraya hakim fitness salonu, dağ manzaralı masaj odaları (masaj ücretli), Vichy Duş (ücretli), VIP Spa (ücretli) bulunmaktadır. 90 m² büyüklüğündeki Vip Spa’da; termal sulu jakuzi, sauna, masaj yatakları, geniş balkon, oturma grubu vardır ve tüm bu imkanlar deniz manzaralıdır.

Termal Özellikler

 • Tesiste bulunan termal su, mineral yoğunluğu ve su kalitesi bakımından Türkiye’de birinci ve dünya kaplıcaları arasında ise üçüncü sırada yer aldığı biliniyor.
 • Tesise 6 km mesafede yer alan 8 bin yıllık Güre kaplıca kaynaklarından gelen termal su; 60 - 72 derece arasında alınıp; 40 dereceye kadar herhangi bir işlem yapılmadan dinlendirilip ardından termal havuza aktarılıyor.
 • Ülkemizde de Güre termal suyu, banyo kürü, solunum kürü ve çamur banyo kürlerine en uygun suların başında geliyor. Bu termal su, florür içeren sodyum sülfatlı termal sular grubuna giriyor.

Termal suyun kimyasal özellikleri ise şu şekilde;

 • Sodyum 227,3 mg/lt
 • Amonyum 9,39mg/lt
 • Magnezyum 2,4 mg/lt
 • Kalsiyum 32,2 mg/lt
 • Fluorür 6 mg/lt
 • Nitrat 3,845 mg/lt

Termal Suyunun Faydalı Olduğu Rahatsızlıklar

Noninflamatuvar eklem hastalıklar (osteoartrit)
İnflamatuar romatizmal hastalıklar (romatoid artrit, ankilozan spondilit)
Yumuşak doku hastalıkları (miyozit, tendinit, travma, fibromiyalji sendromu)
Ortopedik operasyonlar ile beyin ve sinir cerrahisi sonrası uzun süreli hareketsiz kalma durumlarında mobilizasyon çalışmalarında
Kronik dönemdeki kas ve iskelet hastalıkları tedavisinde destek ve tamamlayıcı
Kaslarda yorgunluğu giderme Kaslarda kasılmaları çözme ve gevşeme
Spor yaralanmalarında destekleyici ve tamamlayıcı tedavi olarak
Guatr
Kireçlenme
Kronik bel ağrısı
Sedef
Böbrek taşı ve kumu
Karaciğer
Kronik dönemdeki seçilmiş nörolojik rahatsızlıklarda
Cerebral Palsy (spastik) gibi hastalıklarda rehabilitasyon amaçlı
Stres (Nörovejetatif distonu)
Ruhsal gerginliği azaltma ve relaksasyon
Kadın hastalıkları
Ciltte yumuşatıcı ve dinçleştirici
Biyolojik hücre yıpranması ve yaşlanması hızını yavaşlatma

Yarım Pansiyon

Geçerli konsept saatlerinde: Sabah ve akşam açık büfe yemekler tesisin belirlediği alan ve saatlerde hizmet vermektedir. Belirtilen hizmetler dışındaki tüm hizmetler ücretlidir.

Yemeklerde organik bahçede üretilen yiyecekler kullanılmaktadır. Tüm yiyecekler organik ve tesisin kendi üretimi zeytinyağıyla yapılmaktadır.

Yemek Saatleri;

07.30 - 10.00 Açık Büfe Sabah Kahvaltısı
12:00 - 18:00 Snack Menü(Ücretli)
11.00 - 23.00 A La Carte Restoran (Ege ve Dünya Mutfağı) (Ücretli)
17.00 - 18.00 Zengin Atıştırmalıklarla Beş Çayı Servisi
19.00 - 21.00 Zengin Açık Büfe Akşam Yemeği ve Çay Servisi

Hafta Sonu Yemek Saatleri;

07:30 - 10:30 Kahvaltı
19:00 - 21:30 Akşam Yemeği

Restoran ve Barlar:
Göknar Restoran
Defne Restoran
Patisserie
Roof Bar
Pool Bar
Spa Vital Bar

*** 16.09.2019 tarihi itibariyle misafir sayısına bağlı olarak Akşam Yemekleri dönemsel olarak Set Menü şeklinde verilecektir.

 • Cumartesi öğleden sonra yetişkinler için Ege Otları workshop (Ramazan ayı hariçtir)
 • Cumartesi günleri çocuklara yönelik Minik Şefler pasta kursu
 • Cumartesi akşamları canlı müzik programı
 • Pazar sabahları zumba dersi (Ramazan ayı hariçtir)

Kazdağları Milli Parkı: 2 km
Tahtakuşlar Etnografya Müzesi: 6 km
Antandros Antik Şehri: 9 km
Zeus Altarı: 9 km
Assos Antik Şehri: 52 km
Ayvalık ve Cunda Adası: 59 km
İzmir: 210 km
İstanbul: 380 km

*** İçişleri Bakanlığının yayınlamış olduğu en son Genelgeyle, Yılbaşı Periyodunda(31 Aralık 2020 – 01-02-03 Ocak 2021) Akşam Yemeklerinde Canlı Müzik uygulaması Kaldırılmıştır.

- YILBAŞI PROGRAMI VE YEMEK SERVİSLERİ COVİD-19 TEDBİRLERİ BÜNYESİNDE BAKANLIĞIMIZIN GENELGELERİNDE BELİRTİLECEĞİ ŞEKİLDE HİZMET VERİLECEKTİR.
- Termal & SPA bölümü (Türk Hamamı, Sauna, Buhar Odası, Fitnes Center, Tuz Odası ve Masaj, Kese, Köpük ) KULLANIMA KAPALI olacaktır
- 31 Aralık 2020 Gecesi 20:00 / 22:00 saatleri arasında Yılbaşı Akşam Yemeği ve limitsiz yerli içki fiyata dahildir.
- Çocuklar için oyun odasın da veya mini club da her hangi bir program veya aktivite uygulanmayacaktır.

Tesis odalarına giriş saati 14:00 ile başlar, odalardan çıkış saati ise en geç 12:00'dir.
Evcil hayvan kabul edilmemektedir.
Taze sıkılmış meyve suları, Türk kahvesi ve import içecekler ücretlidir.
Tesiste hizmet veren açık alanların kullanımı mevsim koşullarına bağlıdır.

***Tesisin merkezi ısıtma ve soğutma hizmetinin yanı sıra, hava şartları ve tesisin doluğuna göre kalorifer kullanımı sağlanmaktadır.

Tesisin Aldığı Ödüller

World Luxury SPA Awards 2018

 • 2019 Tripadvisor Mükemmelik Sertifikası
 • 2019 World Luxury SPA Awards
 • 2017 Ace of Mice Ege Bölgesi En İyi Toplantı Etkinlik Oteli Ödülü
 • 2017 En Lüks Dağ Resort Spası
 • En İyi Termal Spa (Global)
 • En Lüks Resort Spa (Türkiye)

Hes Kodu Zorunluluğu

* Bakanlığımızın ilgili Genelgeleri doğrultusunda şehir içi veya şehirlerarası toplu ulaşımda HES kodu sorgulaması yapılması zorunluluğu getirilmiştir.
* Gelinen aşamada HES kodu kontrolü uygulaması bakımından 30.09.2020 tarihinden itibaren geçerli olacaktır.
1. Herhangi bir ayrım olmaksızın (özel-kamu, turizm işletme belgeli/belgesiz, ruhsat veren idare gibi) tüm konaklama tesislerinde (otel, motel, pansiyon, misafirhane, kamp vb.) müşterilerden Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması kodu istenmesi ve gerekli sorgulama yapıldıktan sonra konaklama tesisine müşterinin kabul edilmesi otelce zorunlu hale getirilmiştir.
2. HES kodu sorgulamasının hem rezervasyon yapılırken (internet-telefon üzerinden veya yüz yüze) hem de müşterilerin konaklama tesisine kabulü sırasında yapılması, yapılan sorgulama sonucunda herhangi bir risk bulunmayan (tanılı ya da temaslı olmayan) kişilerin rezervasyon ve
tesise kabul işlemlerinin gerçekleştirilecektir.
3. 1774 sayılı Kimlik Bildirme Kanununun 2 nci ve ek 1 inci maddesi hükümlerine göre konaklama tesislerince genel kolluk kuvvetlerine bildirilen müşteri bilgileri ilgili genel kolluk kuvveti birimince Sağlık Bakanlığı ile sağlanan veri entegrasyonu çerçevesinde Covid-19 tanısı konulma ya da temaslı olma durumuna göre de sorgulanması,
4. Gerek konaklama tesisine kabul gerekse genel kolluk kuvvetlerince yapılan sorgulama sırasında Covid-19 tanısı konulduğu ya da temaslı olduğu tespit edilen kişilerle ilgili olarak ilgi (a) Genelgemiz ve Sağlık Bakanlığı Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinin “Konaklama Tesislerinde Alınması Gereken
Önlemler” başlıklı maddesinin 87.2 numaralı bölümü hükümlerine göre gerekli iş ve işlemlerin yerine getirilmesi, Bu çerçevede Covid-19 tanısı konulduğu ya da temaslı olduğu tespit edilen kişilerle ilgili olarak;
- 50 oda ve üzeri tüm konaklama tesislerinde; ilgi (b) Genelgemizle getirilen “Güvenli Turizm Sertifikası” alma uygulaması gereğince ayrılması zorunlu olan “misafir izolasyon odalarına” alınmaları,
- 50 odanın altındaki tüm konaklama tesislerinde; ilgi (c) Genelgemiz doğrultusunda “geçici nitelikteki ikamet yerlerinde izolasyona alınmaları mümkün olmayanlar” olarak değerlendirilerek Valiliklerce tespit edilen yurt/pansiyonlarda izolasyona alınmaları,
5. Bu Genelge hükümlerine yönelik gerçekleştirilen denetimler sonucunda HES kodu sorgulaması yapılmaksızın veya sorgulama sonucuna göre kabul edilmemesi gereken müşterilerinin konaklamasına izin veren konaklama tesislerinin İl/İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararı doğrultusunda ilgili Valilik/Kaymakamlıkça 10 gün süre ile faaliyetten men edilmesi, Gerektiği değerlendirilmektedir.

Tesiste jetonla ücretli olarak; playstation, pinpon, bilardo (Amerikan) ve langırt bulunuyor. Ücretsiz olarak ise; açık yüzme havuzu, kısa yürüyüş parkuru, tavla, mini futbol, voleybol, iskambil, okey, dart ve kutu oyunları mevcut. Tesiste her cumartesi akşamı canlı müzik ve her pazar akşamı açık hava sineması bulunuyor.
 • Hava Alanına Uzaklığı 21 km Koca Seyit Havalimanı
 • Şehir Merkezine Uzaklığı 12 km Edremit
 • Otogara Uzaklığı 14 km Edremit Otogarı
 • Denize Uzaklığı 2000 m Ege Denizi

(*) ile işaretli hizmetler ücretlidir.

Tesis Kapasitesi

121 Oda

Otel Özellikleri

 • Tesis Yapim Yılı2016
 • A la Carte Restaurant *
 • Açık Restaurant
 • Kapalı Restaurant
 • Doktor *
 • Güzellik Merkezi *
 • Kuaför *
 • Havaalanına Transfer *
 • Otopark
 • Toplantı Salonu *
 • Bar *
 • Kuru Temizleme *
 • Çamaşırhane hizmetleri *
 • Engelli Rampa
 • Oda Sayısı

Plaj ve Havuz Özellikleri

 • Açık Havuz
 • Kapalı Havuz

Aktiviteler

 • Wireless İnternet
 • Bilardo *
 • Bisiklet *
 • Dart
 • Fitness
 • Spa *
 • Hamam
 • Masaj *
 • Oyun Salonu
 • Sauna
 • Sinema *
 • Jakuzi *
 • Buhar Odası
 • Mini Futbol
 • Voleybol
 • Yoga
 • Play Station *
 • Trekking
 • Langırt *
 • Masa Tenisi *

Çocuklar İçin

 • Çocuk HavuzuKapalı
 • Çocuk Parkı
 • Bebek Bakımı *
 • Çocuk Kulübü
 • Çocuk Oyun Alanı
Tesisin Kapanış Tarihi: 30 Kasım
12 Ay Açık

Misafir Değerlendirmeleri

Otelin Toplam Puanı

11 yorum sonucu ortalama 8,20 puan almıştır.

8.2
Puan Detayları
Oda Hizmeti
8.1
Lokasyon
8.7
Personel
8.9
Aktiviteler
7.2
Yeme / İçme
7.8
Hijyen
8.0
Fiyat / Kalite
8.2
Misafir Görüşleri

Ramada Resort Kazdağları Thermal & Spa misafir yorumları

11
Puan Detayları
Çocuklu Aileler
5
Arkadaş
2
Çiftler
4
Tek Misafir
0
img-avatar
Murat O.
Çocuklu Aileler
Olumsuz yorumlar fiyat olarak yüksek ve ısıtma olarak yetersiz çok soğuk
28-12-2019 tarihinde yorum yapıldı.
7.6puan
img-avatar
Güven B.
Çocuklu Aileler
Olumlu yorumlar Güzel bir otel memnun kaldık.
15-04-2019 tarihinde yorum yapıldı.
9.0puan
img-avatar
Levent T.
Çocuklu Aileler
Olumlu yorumlar Memnun kaldık. Temiz doga havası vardı. teşekkürler.
15-11-2018 tarihinde yorum yapıldı.
8.7puan
img-avatar
Nusret Y.
Çocuklu Aileler
Olumlu yorumlar Çok memnun kaldık, seneye tekrar gideceğiz, tavsiye ediyoruz.
15-11-2018 tarihinde yorum yapıldı.
10.0puan
img-avatar
Ruken G.
Çocuklu Aileler
Olumlu yorumlar Genel olarak güzel bir tatildi Olumsuz yorumlar Yemekleri damak tadımıza uymadı fena değildi.
15-11-2018 tarihinde yorum yapıldı.
7.9puan

Otel Nasıldı?

Yemekler lezzetli miydi?

Personel güler yüzlü müydü?

5 TL GeziPara Kazan