9. Alaçatı Ot Festivali Turu

Alaçatı, Çeşme (1)

Günübirlik

Tur Kalkış Yeri:

  TUR KODU:9578

  9. Alaçatı Ot Festivali Turu bu dönemde satışa kapalıdır.
  error

  9. Alaçatı Ot Festivali Turu bu dönemde satışa kapalıdır.

  Değerlendirmek isteyeceğiniz diğer turlar için tatil danışmanımızla görüşebilirsiniz.

  HEMEN ARAYIN:0850 466 77 44

  ya da

  1. GÜN

  İstanbul-Yalova – Bursa – Balıkesir Manisa - Alaçatı

  Siz konuklarımızı belirtilen kalkış noktalarından 22.00 İncirli Ömür AVM önü, 22.30 Beşiktaş Yıldız Camii Önü,

  2. GÜN

  Alaçatı -Çeşme Alaçatı

  Sabah saatlerinde İzmir üzerinden Çeşme - Alaçatıya varıyoruz Serbest alacağımız Ege Kahvaltısı ardından ilk gezi noktası Çeşme / Alaçatı gezimiz başlıyor. Çeşme, şifalı sıcak suları, olağanüstü kalitede kumun, güneşin ve berraklığın kucaklaştığı şirin bir tatil beldesidir. Egenin havası, insanlarının sıcaklığı, doğal güzellikleriyle bilinen Çeşme gezimize Alaçatı ile başlıyoruz. Arnavut kaldırımlı sokakları, taş evleri, renkli sokakları, yöresel ürünleri ve Rüzgar gülleri ile ilginizi çekecek Alaçatıda Ot Festivali alanına hareket ediyoruz. Festival, saat 13.00’de festival korteji yürüyüşüyle başlayacak. Yürüyüşte, yerel giysiler giymiş halk, doğadan topladıkları çeşit çeşit otlarını araçlara yüklemiş kadınlar, Alaçatılı antikacıların dizayn ettiği araçlar, kısaca 7’den 70’e tüm Alaçatılılar ve konuklar yer alacak. Kortej yürüyüşünün ardından, Pazaryeri Meydanında klasik müzik grubu festival konseri verecek. Aynı mekânda konserin ardından tüm Alaçatılılar’a ve konuklarımıza açık festival resepsiyonu verilecek. Akşam ise, amatör gurmeler tarafından hazırlanacak Ege yemekleri, sponsorlar ve jüri üyelerinin beğenisine sunulacak. Festival boyunca bol bol fotoğraf çekebilir ve Yöresel değerlerimizin farkına varabilirsiniz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

  3. GÜN

  Alaçatı -İzmir Bursa – Yalova – İstanbul

  Sabah Kahvaltısı sonrası Alaçatı Festival alanına hareket ediyoruz. Bugün Alaçatı’nın otlarından en çok çeşidi toplayan ve özelliklerini bilenler arasından ilk üç dereceyi alanlar belirlenecek. Ot Aşı Yarışması:Alaçatı’nın otlarıyla yemek kültür ve birikimini en güzel yansıtan üç yemek, ünlü gurmeler tarafından belirlenecek. Birincilere her sene olduğu gibi büyük altın, ikincilere yarım altın, üçüncülere ise, çeyrek altın hediye edilecek. Diğer katılımcılara ise, çeşitli armağanlar verilecek. Ayrıca yarışmaların yapıldığı saatlerde Alaçatı’da faaliyet gösteren restoranlar, birer ürünlerini sergileyecek. Alaçatılı üreticiler otlarını ve yemeklerini, diğer firmalar da kendi içki ve ürünlerini tanıtmak amacıyla standlar açacaklar. Alaçatı’nın nisanda ne kadar büyülü bir mekân olabildiğini görebilmek, ot kokusunun standlardan taşan kekik, fesleğen karanfil kokularına karıştığında nelere kadir olduğunu yaşayabilmek, reçel, kekik balı, şarap, enginarlı pilav standlarına karışmak, daracık sokaklarda oturan yaşlıların yüzlerinde yılların göç tarihinin öyküsünü okuyabilmek için, baharın ilk günlerinde yapılacak festivale doğa dostu herkes davetli. Sonrasında Dönüş yolumuz üzerinde Egenin İncisi İzmir yol güzergahı üzerinden Manisa – Balıkesir – Bursa Güzergâhıyla İstanbul’a Hareket. Akşam İstanbul’a Tur Başlangıç Noktalarına Varış. Bir sonraki Tatil Bahçesi Tur Programında daha sizlerle buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

  Kalkış Noktaları;

  22.00 İncirli Ömür AVM önü,

  22.30 Beşiktaş Yıldız Camii Önü,

  23.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü,

  23:30 Çayırova Mc.Donalds,

  00.30 Yalova Migros Önü,

  02.00 Bursa Özdilek Önü

  Çeşme'de 5* Boyalık Beach Hotel'de 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

  1 Açık Büfe Sabah Kahvaltısı, 1 Set veya Açık Büfe Akşam Yemeği

  Profesyonel Rehberlik Hizmeti

  Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri

  Lüx Otobüslerle Ulaşım

  Zengin Tatil Bahçesi İkramları

  Zorunlu TURSAB Seyahat Sigortası.

  İlk Gün Sabah Kahvaltısı, Tüm Öğle Yemekleri ve Son Gün Akşam Yemeği

  Program Haricinde Yapılacak Ekstra Harcamalar

  Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

  Kişisel Harcamalar ve Tipler

  Gezilecek Yerler

  Alaçatı


  Çeşme’nin en çok turist çeken beldelerinden Alaçatı’nın güzelliklerini Gezinomi Kültür Turları ile keşfedebilirsiniz. Özellikle yaz aylarında turistlerle dolup taşan Alaçatı, bahar aylarında ayrı bir güzelliğe bürünmektedir. Taş sokakları, begonvillerle süslü beyaz badanalı evleri, plajları ile görülmeyi hak eden ülkemizin en güzel destinasyonlarından.

  GÖRÜLMELİ

  Alaçatı görülmesi gereken yerler
  • Ayayorgi Koyu
  • Ilıca Plajı
  • Tanay Tabiat Parkı

  TADILMALI

  Alaçatı ne yenir
  • Dondurma
  • Kumru
  • Sütlü Levrek

  Çeşme


  İzmir’in en popüler ve yaz aylarının vazgeçilmez turistik noktalarından Çeşme’yi rehberler eşliğinde tüm yönlerini keşfetmeye hazırsanız Gezinomi Kültür Turları seçimlerinizi bekler. 3 tarafı denizlerle çevrili bir yarımada olan Çeşme; birbirinden meşhur koyları, plajları, herkesi cezbeden Ege’nin huzurlu havası, tarihi durakları ile her daim popülerliğini korumaktadır.

  GÖRÜLMELİ

  Çeşme görülmesi gereken yerler
  • Çeşme Kalesi
  • Ilıca Plajı
  • Tanay Tabiat Parkı

  TADILMALI

  Çeşme ne yenir
  • Istakoz
  • Kıymalı Pide
  • Kumru
  18 TAKSİT İMKANI!Ödeme seçenekleri için tıklayınız...

  Misafir Değerlendirmeleri

  Bu tur için henüz bir değerlendirme yapılmamış. Tur için ilk değerlendirmeyi siz yapın.

  Tur Nasıldı?

  Tur rehberinden memnun kaldınız mı?

  Konakladığınız oteli beğendiniz mi?

  5 TL GeziPara Kazan

  Konum

  9. Alaçatı Ot Festivali Turu