SIRALA

ARA

Sizi Arayalım?Telefon numaranızı gönderin, Gezinomi Tatil Danışmanımız Azerbeycan Turları için sizi arasın...

Azerbaycan Hakkında

Rusya, Gürcistan, Ermenistan, İran ve Türkiye ile sınır olan Azerbaycan, Hazar Denizinde yer almaktadır. Bağımsız Devletler Topluluğu ve Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü'nün kurucu üyesi ve Birleşmiş Milletler üyesi olan Azerbaycan, özellikle bahar mevsiminde gezilmesi gereken bir ülkedir.

Azerbaycan hava durumu ılıman bir iklime sahiptir. Yüksek kesimlerde uzun ve soğuk geçen sert kışlar, yazın ise serin geçmektedir. Çok sıcak bir hava görülmez. Azerbaycan’a gitmek için en doğru zaman kesinlikle Nisan, Mayıs ve Eylül, Ekim aylarıdır.

Azerbaycan’ın önemli şehirleri arasından Bakü, Gobustan, Gence, Sumgayt, Kenkeran ve Mingeçaur gelmektedir. Resmi dili Azerice’dir ancak Rusça’da konuşulmaktadır.� Halkın tamamı neredeyse Müslümandır.

Azerbaycan vize uygulamayan ancak Azerbaycan'a gelen vatandaşlardan sadece Bakü Haydar Aliyev Havaalanında 1 aylık vize almalarına hak tanınmaktadır. Ayrıca Azerbaycan e-vize de uygulamaktadır.

Azerbaycan’da ne yenir?
Azeri yemekleri çok meşhurdur. Düşberi, Gürze, Kuymak, Firni, Süzme, Hamuraşı, Kelle Paça, Pelmeni ve Tava Kebabı yemeniz gereken lezzetler arasındadır.
Azerbaycan’da gideceğiniz yer Bakü ise kesinlikle eğlenmeli ve seçimlerin önemli olduğu noktaları araştırıp turunuzu şekillendirin. Azerbaycan turu kapsamında sizi bekleyen pek çok turistik noktaları tur sayfası detayında kolaylıkla bulabilir ve inceleyebilirsiniz.

Azerbaycan’dan ne alınır?
Azerbaycan pahalı bir ülkedir ancak alışveriş yapacağınız yeri bulduğunuz zaman ve fiyatlar uygun geldiği zaman kaçırmamanız gerekir. Bu güzel ülkeye ait hediyelik eşyalar arasında yöresel kıyafetler ve gümüş hediyelik takılar bulunmaktadır.

Azerbaycan gece hayatı oldukça hareketlidir. Eğlenceyi seven bir ülkede eğlenmemek imkansızdır. Barlar, gece kulüpleri ve restoranlar sizi konuk edecek ve eğlenmek için seçim yapmakta zorlanacaksınız.

Azerbaycan fotoğraflarına baktığınız zaman sizi etkileyecek ve özellikle şehirlerin düzenli yapısına hayran kalacaksınız. Zengin ve gösterişli bir ülke olan Azerbaycan’da eğlenceli bir tur için hemen yerinizi ayırtmalısınız. Azerbaycan hakkında daha fazla bilgi almak için bakınız; Azerbaycan Gezilecek Yerler

Azerbaycan turunun hemen ardından geçeceğiniz en güzel ülkeyi seçmelisiniz. Komşularından olan Gürcistan turu sizi bekliyor. Gürcistan turu kapsamında en güzel şehirler� arasından olan Batum ve Tiflis görmeniz gereken yerler arasındadır. Batum gezilecek yerler ve bu ülkede mutlaka yemeniz gereken lezzetler tur detayında sizi beklemektedir. Azerbaycan turunun hemen ardından Gezinomi Batum Turu ile seçimlerinizi hemen yapın ve karlı çıkın.