SIRALA

ARA

Bakü Turları

Azerbaycan Cumhuriyeti'nin, Hazar Denizi'nin batı kıyısında yer alan başkent Bakü, Kafkaslar’ın en büyük şehri, en önemli kültür ve ticaret merkezi olma özelliğine sahiptir.

Devamını Oku »

Sizi Arayalım? Telefon numaranızı gönderin, Gezinomi Tatil Danışmanımız Bakü Turları için sizi arasın...

Bakü Hakkında

Azerbaycan Cumhuriyeti'nin, Hazar Denizi'nin batı kıyısında yer alan başkent Bakü, Kafkaslar’ın en büyük şehri, en önemli kültür ve ticaret merkezi olma özelliğine sahiptir. Bakü’ye gideceğiniz zamanı iyi seçmelisiniz. Hava durumu en çok kontrol etmeniz gereken şeydir. Sert geçen kış ve sonbahar ikliminin ardından güzel zamanlara denk gelmelisiniz. Mayıs, Haziran ve Eylül, Ekim ayları en doğru zamandır.

Bakü hava durumu günlük kontrol edilmeli ve seçimlerinizin ne kadar doğru olduğunu gördüğünüz zaman anlamalısınız. Bakü oteller ve Bakü uçak bileti genellikle Bakü turu kapsamında size en uygun fiyat seçenekleri ile sunulacaktır. Ancak isterseniz turdan ayrı olarak fırsatları değerlendirebilirsiniz. Bakü turları kapsamında her şey sizin için düşünülmüştür. Eğlenmek, dinlenmek ve keyfini çıkaracağınız bir tur için seçimlerinizi hemen yapmalısınız.

Bakü gece hayatı da fazlasıyla hareketlidir. Eğlenmeyi seven bir milletin başkentindesiniz ve gece boyunca süren en güzel bar, disco ve kulüplerin eğlencelerine katılmanızı tavsiye ederiz.

Bakü’de ne yenir?
Azeri mutfağı aslında Türk mutfağına çok benzemektedir. Hamur işleri, dolma, kebap ve pilav çeşitleri meşhurdur. Kişniş ve Safran ise en çok kullanılan baharatlar arasındadır.

Bakü’den en alınır?
Bakü gezilip, görülecek güzel bir şehir ancak oldukça pahalı bir şehirdir. Bakü alışveriş için her ne kadar biraz pahalı olsa da mutlaka alacak bir şey bulabilirsiniz. Dünya genelinde merak edilen bir şehir olan Bakü’den alacağınız en güzel şey, hediyelik eşyalar olabilir. Çünkü kıyafet, elektronik ve diğer şeyler biraz pahalıdır.

Bakü gezilecek yerler
Kız Kulesi, Şirvanşahlar Sarayı, Haydar Aliyev Kültür Merkezi, Azerbaycan Halı Müzesi, Bakü Modern Sanat Müzesi ve Bakü Körfezi görmeniz gereken yerlerin başında gelmektedir. Bunun dışında oldukça düzenli bir şehir olan Bakü’ye hayran kalacaksınız. Bakü hakkında daha fazla bilgi edinmek için bakınız; Bakü Gezilecek Yerler

Bakü turunun hemen ardından kendiniz için yeni bir rota düşünüyorsanız, seçiminizi Tiflis ilk planda size hem yakın hem de güzle bir seçim olacaktır. Gürcistan turları arasında olan Tiflis şehrinin gezilip görülecek yerleri ve en uygun fiyatlı seçenekleri ile konaklayıp rahatça gezebileceğiniz noktalarını araştırmak için doğru yerdesiniz. Tiflis turu hakkında merak ettiklerinizi tur detayını inceleyerek hemen öğrenebilirsiniz.