Balkan İncilerine Yolculuk - Türk Hava Yolları ile

Üsküp (1) & Ohrid (2)

3 Gece - 4 Gün

Tur Kalkış Yeri:İstanbul

 • İstanbul-3. Yeni Havalimanı

Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi ile
Vizesiz
2 yorum sonucu ortalama 6.0 puan [Yorumlar]

TUR KODU:12296

4* Oteller
Oda + Kahvaltı
647,00 EUR16.369,00 TL
28.06.2023-1.07.2023 dönemi için geçerli kişibaşı fiyatıdır.

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “FİYAT OLUŞTUR” butonuna tıklayınız.

Dönem dönem fiyat listesi için tıklayın.

1. GÜN

İSTANBUL ÜSKÜP

İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Türk Havayolları kontuarı önünde uçuşumuzdan 3 saat önce 04:30’da bulunuyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Türk Havayolları’nın TK1003 sefer sayılı uçuş ile 07:25’te Üsküp’e uçuyoruz. Yerel saat ile 07:50’de Üsküp’e varışımıza istinaden bizleri bekleyen özel aracımız ile Üsküp şehir turumuza başlıyoruz. Gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda; Üsküp Kalesi, Yahya Paşa Camii, Mustafa Paşa Camii, Kapan Han, Davut Paşa Hamamı görülecek yerler arasındadır. Şehri ikiye bölen Vardar Nehri üzerinde bulunan Taş Köprü ile turumuza devam edeceğiz. Makedonların en büyük kahraman olarak kabul ettikleri İskender Bey Heykeli’ni ziyaret etmek üzere Makedonya Meydanı’nı ziyaret edeceğiz. Rahibe Teresa Anı evi ve Üsküp’ün simgelerinden eski tren garı ile turumuzu sonlandırıyoruz. Turumuzun sonunda otelimize transfer oluyoruz ve serbest zaman. HOŞGELDİNİZ akşam yemeği ve gecelememiz Üsküp’teki otelimizde

2. GÜN

ÜSKÜP KALKANDELEN - OHRİD

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Ohrid’e doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Kalkandelen turumuzu gerçekleştireceğiz. Turumuzda Tetova olarak da bilinen Kalkandelen’de bulunan Osmanlı mimarisine sahip birçok yapıyı göreceğiz. Kalkandelen turunun ardından UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Ohrid’e varışımıza istinaden Ohrid turumuza başlayacağız. Gerçekleştireceğimiz Ohrid turumuzda; Ayasofya Kilisesi, Roma döneminden kalma amfitiyatro, Osmanlı döneminden kalan Halveti Tekkesi, Safranbolu evlerini anımsatan eski yapılar ve Çına Meydanı göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından Ohrid Gölü’nde bir tekne gezisi yapıyoruz. Turumuz sonrası otelimize yerleşiyoruz ve serbest zaman. Gecelememiz Ohrid’deki otelimizde. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak gerçekleştirilecek olan Makedon Gecesi Turu’na katılabilirler.

Alternatif Program

Makedon Gecesi Turu - Akşam yemekli

45 Euro

Makedon müziği eşliğinde yöresel yemeklerin tadına varacağınız eğlence dolu bir gece sizleri bekliyor olacak.

3. GÜN

OHRİD

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak gerçekleştirilecek olan Resne - Manastır (Bitola) - Aziz Naum Manastırı Turu’na katılabilirler. Turumuz sonrasında otelimize dönüyoruz. Gecelememiz Ohrid’teki otelimizde.

Alternatif Program

Resne - Manastır (Bitola) - Aziz Naum Manastırı Turu

60 Euro

Bu turumuzda Resne’ye hareket edip Niyazi Bey Sarayı’ını geziyoruz. Ardından Manastır’a hareket ediyoruz. Manastır’a (Bitola) varışımızla birlikte yapacağımız kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camiini, Yeni Camii’yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından Ljubanista Köyü’nden geçerek Aziz Naum Manastırı’na varıyoruz.

4. GÜN

OHRİD - ÜSKÜP İSTANBUL

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve Üsküp’e doğru yola çıkıyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından gerçekleştirilecek olan Matka Kanyonu Turu’na katılabilirler. Turumuz sonrasında uçuş saatimize istinaden havaalanına transfer oluyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Türk Havayolları’nın TK1006 sefer sayılı uçuşu ile 20:15’te İstanbul’a uçuyoruz. Yerel saat ile 22:45’te İstanbul’a varışımıza istinaden turumuzun sonu.

Alternatif Program

Matka Kanyonu Turu

25 Euro

Turumuzda büyüleyici Üsküp bölgesinde yer alan Matka Kanyonu’nun eşsiz manzarasına tanıklık edeceğiz. Dik kayaların arasından tarihi tapınakları, Orta çağ kiliselerini, tepelerin zirvesinde bulunan manastırları göreceğiz. İlk ziyaret noktamız Meryem Ana onuruna inşa edilen Matka Manastırı olacaktır. Sonrasında kayak yarışmaları ile ünlü olan Treska Nehri’nin kıyılarında yürüyerek, barajı geçecek ve Matka Gölü’ne varacağız. Matka Gölü’nde ufak bir tekneyle 8 km. uzunluğundaki kanyonu gezeceğiz.

Gidiş:İstanbul Havalimanı - Türk Hava Yoları TK 1003 - Uçuş Saati 07.25
Dönüş:Türk Hava Yoları TK 1006 - Uçuş Saati 20.15

Paket Fiyata Dahil Olan Hizmetler: Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul - Üsküp - İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri,
Havalimanı vergileri,
Belirtilen ve benzeri 4* otellerde 3 gece oda - kahvaltı konaklamalar,
Alan - Otel - Alan transferleri,
Otelde ilk akşam Hoşgeldiniz yemeği (35 EUR),
Kalkandelen Turu (45 EUR),
Ohrid Gölü’nde tekne turu (30 EUR),
Üsküp ve Ohrid panoramik şehir turları,
Türkçe rehberlik hizmeti,
Mesleki sorumluluk sigortası (1618 sayılı yasa gereği düzenlenen mesleki sorumluluk sigortasıdır) 

 

Yurtdışı çıkış harcı
Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri,
Yemeklerde alınacak içecekler,
Seyahat sigortası,
Ekstra turlar,
Kişisel harcamalar,
Fazla bagaj ücreti.

Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden acentemiz sorumlu değildir. Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.

Fiyatlar, 01.01.2011 Tarihindeki taşımacılık ücretlerine göre verilmiş olup, hareket tarihine kadar gelebilecek artışlar aynı oranda yansıtılır.

Acentemiz, misafirlerine haber vermek koşulu ile turu iptal etme/tarih değişikliği yapma hakkına sahiptir.  Yeterli sayıda katılım sağlanmayan programlarda turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı acentemizde saklıdır. Turun iptali durumunda acentemiz iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.

Çocuk fiyatları; 2 yetişkinle aynı odada 3. kişi olarak konaklamaları halinde uygulanır. Üç Yataklı odada; 3. yatak ilave yatak olup, açılır - kapanır yatak şeklindedir ve diğer 2 yatakla aynı konfora sahip değildir.

Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce tarafınıza bildirilecektir. Acentemiz, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.


Uçuş saatine göre, geç varışlarda panoramik şehir tanıtım turu, ertesi gün yapılır. Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.

Tur paketine dâhil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dâhil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acentemiz sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.


Yurtdışı çıkışlarınızda ve girişlerinizde problem yaşamamak için pasaportunuzun seyahat bitiminden itibaren 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır. T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Acentemiz, konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup,  vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi gibi durumlar dâhilinde hiçbir sorumluluğu olmayıp tazminat hakkı doğurmamaktadır. Ne zaman yapılırsa yapılsın iptal durumunda vize ve sigorta ücretleri iade edilmez.

Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir. Aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acentemiz sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz

Acentemiz, gezi programlarına kayıt yaptırmış kişiler bu maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.

 

**Araçlarımız katılım sayısına göre değişkenlik göstermekte olup 18 kişiye kadar VOLKSWAGEN CRAFTER, 27 kişiye kadar İSUZU TURQUOİSE, 46 kişiye kadar Mercedes Benz Tourismo veya Mercedes Benz TRAVEGO yüksek model lüks araçlar ile gerçekleştirilmektedir.

Üsküp 4* Gold Hotel vb. 

Ohrid 4* Sileks Hotel vb.    

 

TUR KİŞİ BAŞI ÜCRET
Makedon Gecesi Turu - Akşam yemekli 45 EUR
Resne - Manastır (Bitola) - Aziz Naum Manastırı Turu  60 EUR
Matka Kanyonu Turu  25 EUR
TOPLAM 130 EUR
Ekstra turlar; Türkiye’den alındığında 130 EUR olan 3 turdan oluşan ekstra tur paketi 105 EUR olacaktır.

Gezilecek Şehirler

Üsküp


Makedonya'nın başkenti ve en büyük kentidir. Politik ve kültürel açıdan oldukça önemli bir şehirdir. Üsküp gezilecek yerler listenizde yer alması gereken en güzel detayları hemen incelemeli ve seçimlerinizi yapmalısınız. Üsküp turları hakkında en detaylı seçenekleri hemen incelemek için fırsatlar burada. Gezinomi Makedonya turlarına göz atmalısınız.

GÖRÜLMELİ

Üsküp görülmesi gereken yerler
 • Taşköprü
 • Milenyum Haçı
 • Makedonya Müzesi
 • Skopje Müzesi

TADILMALI

Üsküp ne yenir
 • Simit Poğaça
 • Mekitsa
 • Cevabdzinica

Ohrid


İçindeki Ohri gölü ile ünlü olan ve masal dünyasından çıkıp gelmiş gibi hissedeceğiniz Ohrid şehrini keşfetmeye ne dersiniz? Makedonya'nın en büyük sekizinci şehri bu yıl sizin için de gezilecek yerler listesinde yer alıyorsa, fırsatları hemen yakalamanızı tavsiye ederiz. Arnavutluk sınırına yakınlığı ile bilinen Ohrid şehrini keşfetmek için Gezinomi Makedonya turlarını ya da Ohrid turlarını incelemelisiniz.

GÖRÜLMELİ

Ohrid görülmesi gereken yerler
 • Aziz Yuhanna Kilisesi
 • Çar Samuel Kalesi
 • Ohri Ayasofya Kilisesi
 • Ancient Tarihi Tiyatro

TADILMALI

Ohrid ne yenir
 • Köfte
 • Shopska Salatası
 • Börek
 • Ajvar

Kalkandelen (Tetova)


Makedonya’nın en büyük şehirlerinden biri olan Tetova, Osmanlı tarihinin izleri sürebileceğiniz hanları, hamamları, camileri ile unutulmaz bir tur fırsatı sunuyor. Kendinizi yabancı gibi hissetmeyeceğiniz bu şehir, Şar Dağları’nın eteklerinde kuruludur. Gezinomi Tetova turları arasından kendinize uygun bir tarih belirleyip, bir an önce bu şehri keşfetmelisiniz.

GÖRÜLMELİ

Kalkandelen (Tetova) görülmesi gereken yerler
 • Popova Şapka Kayak Merkezi
 • Harabat Baba Tekkesi
 • Pena
 • Alaca Cami

TADILMALI

Kalkandelen (Tetova) ne yenir
 • Bol sütlü peynirleri
 • Güveçte Kuru Fasulye
 • Kemik Suyu Soslu Et
 • Erik Rakısı ve Likörü
3 TAKSİT İMKANI!Ödeme seçenekleri için tıklayınız...

Makedonya

hakkında bilmeniz gerekenler

Makedonya
Konuşulan Dil
Makedonca, Sırpça, Arnavutça, Hırvatça
Para Birimi
Denar
Saat Farkı
-1
Voltaj
220 V

Genel: Balkanların en çok dikkat çeken ülkesidir. Başkenti Üsküp’tür. Sırbistan, Yunanistan, Arnavutluk ve Bulgaristan ile komşu olan Makedonya’da Osmanlı’dan kalma pek çok ize rastlayabilirsiniz.

Telefon Ülke kodu: 389 Konsolosluk:389 (2) 310 4710

Vergiler: Genelde % 18 olan KDV uygulaması bulunmaktadır.

Bahşiş: Restoran, bar ve taksilerde % 10 bahşiş hesaba eklenebiliyor.

Misafir Değerlendirmeleri

Turun Toplam Puanı

2 yorum sonucu ortalama 6,000 puan almıştır.

6.0

Puan Detayları

Uçak / Otobüs Hizmeti
7.0
Otel Konaklaması
3.0
Tur Rehberi
8.0

Misafirlerin tur için yaptığı 2 yorum

img-avatar
Olumlu yorumlarherşey güzeldi Olumsuz yorumlaroteller biraz iyileştirilebilir otelde üsüdük daha iyi olabilirdi
5.01.2023 tarihinde yorum yapıldı.
6.0puan
img-avatar
Olumlu yorumlarherşey güzeldiOlumsuz yorumlaroteller biraz iyileştirilebilir otelde üşüdük daha iyi olabilirdi
5.01.2023 tarihinde yorum yapıldı.
6.0puan

Tur Nasıldı?

Tur rehberinden memnun kaldınız mı?

Konakladığınız oteli beğendiniz mi?

5 TL GeziPara Kazan

Benzer Turlar

Bükreş, Transilvanya Şatolar Turu

Bükreş, Transilvanya Şatolar Turu

15.06.2023 - 18.06.2023 fiyatıdır.3 Gece 4 Gün
198.00 EUR
Saraybosna Turu - Kurban Bayramı Dönemi

Saraybosna Turu - Kurban Bayramı Dönemi

29.06.2023 - 2.07.2023 fiyatıdır.3 Gece 4 Gün
1298.00 EUR
Bosna, Karadağ (Budva) Turu (Sjj-Tgd)

Bosna, Karadağ (Budva) Turu (Sjj-Tgd)

16.11.2023 - 19.11.2023 fiyatıdır.3 Gece 4 Gün
798.00 EUR
Karadağ, Bosna Turu - Türk Havayolları - 3 Gece

Karadağ, Bosna Turu - Türk Havayolları - 3 Gece

29.06.2023 - 2.07.2023 fiyatıdır.3 Gece 4 Gün
1398.00 EUR
Ekstra Turlar Dahil - Arnavutluk, Makedonya, Kosova- Kurban Bayramı Dönemi

Ekstra Turlar Dahil - Arnavutluk, Makedonya, Kosova- Kurban Bayramı Dönemi

28.06.2023 - 1.07.2023 fiyatıdır.3 Gece 4 Gün
1798.00 EUR
Büyük Balkan Turu 8 Günde 9 Ülke - Eskişehir Hareketli

Büyük Balkan Turu 8 Günde 9 Ülke - Eskişehir Hareketli

25.11.2023 - 2.12.2023 fiyatıdır.7 Gece 8 Gün
758.00 EUR

Konum

Balkan İncilerine Yolculuk - Türk Hava Yolları ile