Anlık Yazışma
Barbados Turları

Barbados Turları

Bağımsız bir ada ülkesi olan Barbados, Karayip Antil Adaları zincirinin bir parçasıdır. Amerika ülkelerinden biri olan Barbados konumuyla Güney Amerika kıtasına bitişiktir.

Devamını Oku »

Arama

Sizi Arayalım? Telefon numaranızı gönderin, Gezinomi Tatil Danışmanımız Barbados Turları için sizi arasın...

Barbados Hakkında

Bağımsız bir ada ülkesi olan Barbados, Karayip Antil Adaları zincirinin bir parçasıdır. Amerika ülkelerinden biri olan Barbados konumuyla Güney Amerika kıtasına bitişiktir. Barbados’un başkenti Bridgetown’dur. Barbados para birimi Barbados dolarıdır. 285 bin nüfusu bulunmaktadır. Barbados’un resmi dili İngilizce ve İspanyolcadır.

Barbados turu öncesinde seçimlerinizi hava durumuna uygun olarak yapmalısınız. Barbados turu için seçeceğiniz tarihe hemen karar vermelisiniz. Tropikal iklim yaşayan Barbados, yıl boyunca 20 ile 30 derece arasında değişen hava sıcaklığı ile sizi konuk eder. Önemli olan yağış zamanına denk gelmemektir. Ocak, Şubat, Mart, Nisan, Mayıs ve Haziran yaz aylarıdır ve yağmur yağmaz. Yani Barbados’a gelmek için en doğru zaman Ocak, Şubat, Mart, Nisan, Mayıs ve Haziran aylarıdır.

Barbados’un en önemli şehri Bridgetown’dur. Hem alışveriş için hem de gece hayatı için tercih edebileceğiniz şehirdir. Mutlaka ziyaret etmeli ve Barbados gece hayatının keyfini burada yaşamalısınız. Bunun dışında plajları ve gece eğlenceleri zaten ünlüdür.

Barbados’ta ne yenir?
En çok tüketilen ve yemek çeşidi yapılan şey pirinçtir. Mısır, bezelye, deniz mahsulleri, deniz yumurtası tadına bakılması gereken lezzetler arasındadır. Uçan balık ve pepperpot kesinlikle yemeli ve Barbados’ta tropikal meyvelerinde tadına bakmalısınız. Yemeklerin çoğu bol baharat ile pişirilir ve rahatsız edecek bir koku almazsınız. Tabi ki Barbados’a özgü içecekler de kokteyller olarak size sunulmaktadır.

Barbados gezilecek yerler
Harrison’s Mağarası, St. Nicholas Abbey Botanik Bahçesi, Animal Flower Mağarası, Andromeda Bahçesi, Garrison Savannah Arenası, Flower Botanik Bahçesi, Barbados Müzesi ve Bottom Bay Plajı görmeniz ve gezmeniz gereken yerler arasındadır. Barbados hakkında merak ettiğiniz detaylar için bakınız; Barbados Gezilecek Yerler

Barbados gece hayatı, Barbados plajları, Barbados tarihi özellikleri ile Karayip Adaları arasında sizi konuk eder. Özellikle Barbados adasını ziyaret edebilir ve fırsatları yakalayabilirsiniz. Keyfini çıkaracağınız eşsiz bir tur ve tabi ki en uygun fiyat seçenekleri ile tatilinizi planlayabilirsiniz. Ancak Barbados turunun hemen ardından kendiniz için farklı bir yer seçmek isterseniz, size tavsiyemiz Bahamalar olacaktır. Bahamalar turu ile kendinize soracağınız soru; “buraya daha önce neden gelmedik?” olacaktır. İşte bunun için Barbados turunun hemen ardından Bahamalar turu için seçimlerinizi hemen yapın.