Aramayı Değiştir

Baştanbaşa Balkanlar, Orta Avrupa Turu

Istanbul & Belgrad (1) & Viyana (2) & Bratislava & Prag (3) & Cesky Krumlov & Budapeşte (2) & Sofya & Istanbul

Günübirlik

Tur Kalkış Yeri :

  2 yorum sonucu ortalama 6.8 puan [Yorumlar]

  TUR KODU : 8316

  Baştanbaşa Balkanlar, Orta Avrupa Turu bu dönemde satışa kapalıdır.
  error

  Baştanbaşa Balkanlar, Orta Avrupa Turu bu dönemde satışa kapalıdır.

  Değerlendirmek isteyeceğiniz diğer turlar için tatil danışmanımızla görüşebilirsiniz.

  HEMEN ARAYIN: 0850 466 77 44

  ya da

  Slavrupa ve Berlin Turu
  Slavrupa ve Berlin Turu 10.10.2021 - 17.10.2021 fiyatıdır. 7 Gece 8 Gün
  998,00 EUR

  1. GÜN

  İstanbul Belgrad

  Akşam Saat 18.00’de Kadıköy Evlendirme dairesi otobüs kalkış noktası, 18.30’da Mecidiyeköy Bambi kafe önü, 19.00’da Bakırköy Ömür Plaza otobüs kalkış noktalarından hareket ile Balkanlar & Orta Avrupa turumuza başlıyoruz. Kapıkule sınır kapısına varışın ardından pasaport işlemlerinden ardından gece yolculuğumuza devam ediyoruz.

  2. GÜN

  Belgrad

  Öğlen saatlerinde Belgrad’a varışımızın ardından şehir turunda Osmanlı eseri olan Kalemegdan (Kale Meydanı), Mora Fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Mehmet Paşa (Sokollu Mehmet Paşa) çeşmesi, Belgrad galibi heykeli, Fikirbayır, Stambol (İstanbul) Kapısı, Askeri müze, Saat Kapı ve müzesi, Nebojsa kulesi, Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği nokta, Bayraklı Cami, Osmanlı’ya karşı isyanı başlatan yer olan Çukurçeşme, meşhur kafe ve dükkânlarıyla ünlü Knez Mihalijova sokağı, St. Sava Kilisesi, Cumhuriyet meydanı görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından otelimize transfer ve dinlenme, geceleme otelimizde.

  3. GÜN

  Belgrad Viyana

  Sabah otelde alınacak kahvaltısının ardından Viyana’ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde ekstra Bratislava turu rehberimiz tarafından düzenlenecektir. Bratislava turumuzun ardından Viyana yolculuğumuza devam ediyoruz, varışımızın ardından Viyana şehir turu. Viyana şehir turunda görülecek yerler arasında; Opera Binası, Üniversite, Parlamento Binası, Tiyatro, Hofburg Sarayı, Hundertwasser House ve Müzeler bölgesi bulunmaktadır. Turumuza takiben rehberinizin anlatımlarıyla serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin bilgilendireceği saatte otele transfer ve yerleşme gerçekleştiriyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ile akşam ekstra organize edilecek Avusturya Grinzing Gecesi turuna katılabilirler. Tur sonrası otelinize transfer ve geceleme otelimizdedir.

  Alternatif Program

  Bratislava Turu

  30 Euro

  (Bu tura iştirak etmeyen misafirlerimiz şehir girişindeki dinlenme tesislerinde serbest zaman verilecektir.) Bratislava, Slovakya Cumhuriyetinin başkenti ve en büyük şehridir. Tuna Nehri kıyısında yer alan şehir hem Avusturya'ya hem de Macaristan'a sınırdır. Dünyada bu şekilde iki devlete sınırı olan sadece iki tane başkent vardır. Şehir çok sayıda festivale ve ticari sergiye ev sahipliği yapmaktadır. Şehirde görülecek yerler arasında Bratislava nehir kıyıları,1529’da 1.Viyana Kuşatması öncesi Türk izleri, Bratislava Kalesi, St. Martin katedrali, eski tarihi şehirde gezinti, Grassalkovich Palaca, Parlamento, Slovak Devlet Tiyatro Binası, Mozart’ın 6 yaşında Maria Teresa’ya ilk konserini verdiği tarihi bina görülecek yerler arasındadır.

  Alternatif Program

  Avusturya Grinzing Gecesi Turu

  50 Euro

  Bu turumuzda Viyana merkezine 20-25 dakika uzaklıkta bulunan Grinzing ’in küçük ve şirin evlerinde, Viyana müzikleri eşliğinde ünlü şnitzellerinin tadına bakıyoruz.

  4. GÜN

  Viyana

  Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından serbest zaman veriyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak organize edilecek tam günlük Liechtenstein Şatosu, Seegrotte yer altı gölü, Mayerling av köşkü, Heilingenkreuz Manastırı, Baden kaplıca şehri, Schönbrunn sarayı bahçeleri turumuza katılabilirler. Arzu eden misafirlerimiz sarayın içini ziyaret edebilirler. Burada serbest zamanımızdan sonra Viyana merkezde transfer gerçekleştiriyoruz. Akşam arzu eden misafirlerimiz ile Klasik müziğin başkenti Viyana’da ekstra Viyana’nın ünlü klasik müzik konserlerinden birini izleme imkânı. Geceleme otelimizdedir.

  Alternatif Program

  Liechtenstein Şatosu & Seegrotte Yeraltı Gölü & Mayerling Av Köşkü & Heilingenkreuz Manastırı & Baden Termal Şehri & Schönbrunn Sarayı Bahçeleri Turu

  55 Euro

  Bu turda, önce Liechtenstein Şatosunu daha sonra maden ocağı iken bir patlama neticesinde içine su dolarak, yeraltı gölü olan ve II. Dünya Savaşı sırasında Nazilerin gizli savaş uçağı ürettikleri Seegrotte yer altı gölünü geziyoruz. Turumuzda yeraltı gölünde tekne ile gezintide yapılacaktır. Ardından bir ortaçağ keşişhanesi olan Heiligenkreuz’u geziyoruz. Daha sonra “Mayerling Faciasına konu olan ve bugün Carmelita rahibelerinin yaşadığı manastır konumunda bulunan Mayerling av köşkünü panoramik olarak görüyoruz. Daha sonra küçük ve şirin bir kaplıca şehri Baden geziyoruz. Turumuzun en son durağı Kraliçe Sisi’nin Sarayı olan Schönbrunn sarayının muhteşem bahçelerinde serbest zaman.

  Alternatif Program

  Viyana Konser Turu

  50 Euro

  Eşsiz bir konser sizi bekliyor.

  5. GÜN

  Viyana Prag

  Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Prag’a hareket ediyoruz. Yol üstünde arzu eden misafirlerimiz ile ekstra Cesky Krumlov turumuz. Akşam rehberiniz tarafından organize edilecek Ekstra Vltava Nehrinde açık büfe yemekli tekne turu.  Geceleme otelimizdedir.

  Alternatif Program

  Vltava Nehrinde Açık Büfe Yemekli Tekne Turu

  45 Euro

  Prag’ın muhteşem gece manzarasını müzikli açık büfe yemek eşliğinde izliyoruz.

  Alternatif Program

  Ekstra Cesky Krumlov Turu

  30 Euro

  (Bu tura iştirak etmeyen misafirlerimiz şehir dışındaki dinlenme tesislerinde serbest zaman verilecektir.) Bir Orta Çağ Kasabası olan Cesky Krumlov, Çek’in değerli bir mücevheri olmakla beraber aynı zamanda Unesco tarafından Dünya Mirasları listesinde yer alan bir kasabadır. Komünizmin en koyu dönemlerinde harap duruma gelmiş olan Cesky Krumlov 1990’lardan itibaren tekrar yeniden doğuşunu yaşamış ve güzelliklerini ziyarete gelen tüm misafirlerine yansıtmıştır. Cesky Krumlov hayran kalacaksınız. Tur sonrası Prag yolculuğumuza devam ediyoruz. Varışımızın ardından Prag panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Cumhurbaşkanlığı Sarayı, yapımının 600 yıl sürdüğü neo-gotik Rönesans ve Barok özellikleri bünyesinde barınan ST. Vitüs Katedrali, Franz Kafka’nın evi, 13. yüzyılda Baş Mimar Peter Parler tarafından yaptırılan üzerinde 31 Aziz Heykelinin bulunduğu Charles Köprüsü, eski şehir meydanı, 15. yüzyılda inşa edilen üzerinde 12 Havari bulunan tarihi Astronomik saat kulesi ve TYN Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrası serbest zaman.

  6. GÜN

  Prag

  Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından serbest zaman veriyoruz. Arzu eden misafirlerimiz için Ekstra Karlovy Vary turu. Akşam rehberiniz tarafından düzenlenecek Ekstra Ortaçağ eğlencesi ve yemeği. Gecenin sonunda otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

  Alternatif Program

  Karlovy Vary Turu

  45 Euro

  Bu turumuzda Çek Cumhuriyeti'nin kaplıcalarıyla ünlü şehri Karlovy Vary yolculuğumuza rehberinizin keyifli anlatımlarıyla devam ediyoruz. Kentte sıcaklıkları 30-72 C arasında değişen 12 termal kaynak bulunmaktadır. Gezimiz esnasında şehir turu yapılmakta. Atatürk’ün 1918’de kaldığı oteli, Dovorak`ın, Mozart`ın, Goethe’nin, Beethoven’in, Puşkin’in evlerini görecek,12 farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. Ayrıca kristal, porselen, granat, kehribar taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı fabrika satış mağazalarında alışveriş yapma imkânına sahip olacaksınız. Tur bitiminde Prag merkeze transfer gerçekleştiriyoruz.

  Alternatif Program

  Yemekli Karlovy Vary turu

  60 Euro

  Eşsiz bir akşam yemeği sizi bekliyor.

  Alternatif Program

  Ortaçağ Eğlencesi Ve Yemeği

  65 Euro

  Yaklaşık 600 yıllık bir handa yer alan ortaçağ mekânımızda, ortaçağ dönemine ait kıyafetler giymiş müzisyenler, dansçılar ve aktörlerin muhteşem şovlarını izlerken aynı zamanda çek mutfağının tatlarını denemek ve çeklerin meşhur biralarından ve ev yapımı şaraplarından tatma fırsatı yakalayacaksınız.

  7. GÜN

  Prag

  Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından serbest zaman veriyoruz. Arzu eden misafirlerimiz tam gün Ekstra Dresden (Almanya) Kültür & Alışveriş turumuza katılabilirler. Serbest zaman sonrası rehberinizin bilgilendireceği saatte Prag’a transfer gerçekleştiriyoruz. Akşam Ekstra Çek yerel folklor Gecesi ve yemeği.  Gecenin sonunda otelimize transfer ve geceleme otelimizdedir.

  Alternatif Program

  Dresden (Almanya) Kültür & Alışveriş Turu

  75 Euro

  Bu turumuzda Prag’a 140 km mesafedeki Elbe’nin Floransa’sı olarak adlandırılan Barok mimarisi ile muhteşem şehir merkezini, Fraunkirche’yi, Zwinger Sarayını, Brulshl terası, Kral yolu, Elbe nehri, Martin Luther heykeli, Hof kilisesi, Semper Operası, eski şehir meydanı görülecek yerler arasındadır. Ardından Doğu Almanya’nın en güzel şehirlerinden olan ve Unesco tarafından dünya mirası koruması altına alınan şehirde alışveriş ve gezinti için serbest zaman veriyoruz. Dresden turumuzda ünlü primark alışveriş merkezi rehberiniz tarafından gösterilecek ve birbirinden kaliteli ürünleri çok uygun fiyatlara satın alabileceksiniz.

  Alternatif Program

  Çek Yerel Folklor Gecesi Ve Yemeği

  45 Euro

  Bu turumuzda lokal restoranda yerel müzisyenlerin, dansçıların muhteşem şovlarını izlerken limitsiz içecek servisi ile çek mutfağının tatlarını denemek ve çeklerin meşhur biralarından ve ev yapımı şaraplarından tatma fırsatı yakalayacaksınız.

  8. GÜN

  Prag Budapeşte

  Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından özel otobüsümüz ile Budapeşte’ye hareket ediyoruz. Budapeşte’ye varışın ardından şehir turumuz. Yaklaşık 150 yıl Osmanlı hâkimiyetinde kalan şehirde Osmanlı izlerini görebilirsiniz. 17 Kasım 1873 yılında Budin ve Peşte’nin birleşmesi ile Macaristan’ın Başkenti olan Budapeşte şehir turu sırasında Kahramanlar Meydanı, Andrassy ve Rakoczi Caddeleri, Opera ve Sinagog Binaları, Budapeşte’nin simgesi sayılan 1884-1904 yılları arasında yapılan 700 oda’lı Parlamento Binası, Tuna Nehri ve kıyılar, Erszebet Köprüsü, Balıkçılar Kulesi, Zincirli köprü, Kale ve Mathias Kilisesi, Gellert Tepesi ve Citadella panoramik olarak görülecek yerler arasında yer almaktadır. Turumuzu takiben otele transfer ve yerleşme gerçekleştiriyoruz. Arzu eden misafirlerimiz için akşam rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Çigan Gecesi yemekli, içkili, müzikli eğlenceli turumuza katılma imkânı.Geceleme otelimizdedir.

  Alternatif Program

  Çigan Gecesi Turu

  50 Euro

  Bu turumuzda gideceğimiz şarap mahzeninde hem yerel şarapların ve yemeklerin hem de Macar dansı ve müziğinin keyfini çıkaracaksınız. Sizlerde şovun bir parçası olabilirsiniz.

  9. GÜN

  Budapeşte

  Sabah otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz, rehberiniz tarafından ekstra organize edilecek Budapeşte şaheserleri & Estergon & Visegrad öğle yemekli gezisine katılabilirler. Ardından bir Ortaçağ kalesi ve aynı zamanda av şatosu olan ihtişamlı Visegrad ziyaret ediyoruz. Bu turumuzda Visegrad kalesi Panoramik olarak görülecektir. Öğle yemeğini Rönesans atmosferinde alıyoruz. Öğle yemeği sonrası Estergon Katedralini, Osmanlı’dan kalan Kale’nin kalıntılarını geziyoruz. Akşam arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Tuna Nehri gezisine katılabilirler.  Geceleme otelimizde.

  Alternatif Program

  Öğle Yemekli Budapeşte Şaheserleri & Estergon & Visegrad Turu

  65 Euro

  Budapeşte şaheserleri turumuzda rehberinizin eşliğinde şehrin merkez caddelerinden, tuna kıyılarından, tarihi köprülerinden ve meydanlarından geçerek Kale bölgesini, Balıkçılar burcunu, Matyas kilisesini ve Budapeşte resmini en iyi görebileceğiz ve çekebileceğimiz Citadella tepesine çıkacağız

  Alternatif Program

  Tuna Nehri Tekne Gezisi Turu

  30 Euro

  Tuna Nehri’nin ikiye böldüğü, Avrupa’nın incisi Budapeşte’yi nehirden izleme ve binaların tarihini dinlerken içeceklerini yudumlama fırsatı bulacakları Tuna Nehri gezisine katılabilirsiniz. Radyo sanatçılarının sesinden muhteşem tarih yorumları ile Türkçe anlatımların yapıldığı turumuzu kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

  10. GÜN

  Budapeşte Novi Sad - Sofya - İstanbul

  Sabah otelde alınacak erken kahvaltının ardından ilk durağımız Sırbistan Novi Sad, ekonomik olarak gelişmiş bir kent kabul edilen Novi Sad şehir turumuz ve dinlenme, rehberinizin bilgilendireceği saatte buluşma ardından Sofya’ya hareket ediyoruz, varışın ardından St. Nedelya Kilisesi, Rotunda Kilisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Aleksander Nevski Katedrali, Başbakanlık ve parlamento binaları ile Sofya Üniversitesi ve ulusal kültür sarayı ve Mimar Sinan tarafından tasarlanan Banyabaşı Camii görülecek yerler arasındadır, Sofya şehir turu sonrası otobüs yolculuğumuzun ardından İstanbul’a hareket varışı takiben turumuzun sonu.

  11. GÜN

  İstanbul

  Öğlen saatlerinde İstanbul varışımız ve turumuzun sonu.

  18.00’de Kadıköy Evlendirme dairesi otobüs kalkış noktası,

  18.30’da Mecidiyeköy Bambi kafe önü,

  19.00’da Bakırköy Ömür Plaza.

  Lüks otobüs ile ulaşım,

  3* & 4* otellerde 8 gece oda kahvaltı konaklama,

  Alan - Otel - Alan transferleri,

  Tüm şehirlerarası transferler,

  Belgrad, Budapeşte, Prag, Viyana, Novi Sad, Sofya panoramik şehir turları,

  Vize Ücreti (120 Euro)

  Zorunlu seyahat sağlık sigortası (15 Euro)

  Yurtdışı Çıkış Harcı (15 TL)

  Tüm otel ekstraları, 

  Ekstra Turlar,

  AVANTAJLI EKSTRA TUR PAKET FİYATLARI
  Rezervasyon esnasında ekstra tur paketlerini satın almak isteyen misafirlerimiz için, paket ücretlerini ek hizmetlerden çekebilirsiniz.

  Paket 1: (6 Tur) Viyana Ormanları, Bratislava, Karlovy Vary, Dresden, Cesky Krumlov, Estergon Turları Paket Olarak Alındıgında 300 Euro Olan Tutar Paket Indırımı Ile Kısı Bası 250 Euro Olacaktır, Turlar Yemeksiz Yapılacaktır.

   

  Paket 2: (9 Tur) Viyana Ormanları, Bratislava, Ortacag Gecesi, Karlovy Vary, Dresden, Cesky Krumlov, Estergon, Tuna Tekne Turu, Cigan Gecesi Turları Paket Olarak Alındıgında 450 Euro Olan Tutar Paket Indırımı Ile Kısı Bası 400 Euro Olacaktır, Ortacag Ve Cıgan Gecesi Turlarımız Sınırsız Yemek Ve İcecekli Showludur.

  Paket 3: (10 Tur) Viyana Ormanları, Avusturya Grinzing Gecesi, Bratislava, Ortacag Gecesi, Karlovy Vary, Dresden, Cesky Krumlov, Estergon, Tuna Tekne Turu, Cigan Gecesi Turları Paket Olarak Alındıgında 500 Euro Olan Tutar Paket Indırımı Ile Kısı Bası 450 Euro Olacaktır, Grınzıng Gecesi 2 İcecekli, Ortacag Ve Cıgan Gecesi Turlarımız Sınırsız Yemek Ve İcecekli Showludur.

  Paket 4: (11 Tur) Viyana Ormanları, Avusturya Grinzing Gecesi, Bratislava, Ortacag Gecesi, Vltava Tekne Turu, Karlovy Vary, Dresden, Cesky Krumlov, Estergon, Tuna Tekne Turu, Cigan Gecesi Turları Paket Olarak Alındıgında 545 Euro Olan Tutar Paket Indırımı Ile Kısı Bası 490 Euro Olacaktır, Grınzıng Gecesi 2 İcecekli, Vltava Yemekli Tekne Turu 1 İcecekli, Ortacag Ve Cıgan Gecesi Turlarımız Sınırsız Yemek Ve İcecekli Showludur.

  Paket 5: (12 Tur) Viyana Konser, Viyana Ormanları, Avusturya Grinzing Gecesi, Bratislava, Ortacag Gecesi, Vltava Tekne Turu, Karlovy Vary, Dresden, Cesky Krumlov, Estergon, Tuna Tekne Turu, Cigan Gecesi Turları Paket Olarak Alındıgında 600 Euro Olan Tutar Paket Indırımı Ile Kısı Bası 540 Euro Olacaktır, Grınzıng Gecesi 2 İcecekli, Vltava Yemekli Tekne Turu 1 İcecekli, Ortacag Ve Cigan Gecesi Turlarımız Sınırsız Yemek Ve İcecekli Showludur.

   

  Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden acentemiz sorumlu değildir. Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.

   

  Fiyatlar, 01.01.2011 Tarihindeki taşımacılık ücretlerine göre verilmiş olup, hareket tarihine kadar gelebilecek artışlar aynı oranda yansıtılır.

  Acentemiz, misafirlerine haber vermek koşulu ile turu iptal etme/tarih değişikliği yapma hakkına sahiptir.  Yeterli sayıda katılım sağlanmayan programlarda turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı acentemizde saklıdır. Turun iptali durumunda acentemiz iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.

  Çocuk fiyatları; 2 yetişkinle aynı odada 3. kişi olarak konaklamaları halinde uygulanır. Üç Yataklı odada; 3. yatak ilave yatak olup, açılır - kapanır yatak şeklindedir ve diğer 2 yatakla aynı konfora sahip değildir.

  Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce tarafınıza bildirilecektir. Acentemiz, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.


  Uçuş saatine göre, geç varışlarda panoramik şehir tanıtım turu, ertesi gün yapılır. Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.

  Tur paketine dâhil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dâhil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acentemiz sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

  Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

  Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.


  Yurtdışı çıkışlarınızda ve girişlerinizde problem yaşamamak için pasaportunuzun seyahat bitiminden itibaren 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır. T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

  Acentemiz, konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup,  vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi gibi durumlar dâhilinde hiçbir sorumluluğu olmayıp tazminat hakkı doğurmamaktadır. Ne zaman yapılırsa yapılsın iptal durumunda vize ve sigorta ücretleri iade edilmez.

  Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir. Aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

  Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acentemiz sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

  18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz

  Acentemiz, gezi programlarına kayıt yaptırmış kişiler bu maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.

   

  Gezilecek Şehirler

  Belgrad


  Yeşilin en güzle tonunu, romantik bir havada solumak ve en keyifli tur seçenekleri ile hayalinizi planlamak için Belgrad turları sizi bekliyor. Gezinomi Belgrad turları arasından kendiniz için en uygun olanı yakalamak ve bu yıla özel turları inceleyerek kolay ödeme seçenekleri ile satın almak için doğru adrestesiniz. 2 milyonu geçen nüfuslu bu güzel şehri belki de bu yıl siz de keşfetmelisiniz.

  GÖRÜLMELİ

  Belgrad görülmesi gereken yerler
  • Aziz Sava Katedrali
  • Belgrad Kalesi
  • Nikola Tesla Müzesi
  • Ruzica Kilisesi

  TADILMALI

  Belgrad ne yenir
  • Karadordeva
  • Sırpski Duvec (Güveç)
  • Tütsülenmiş et

  Viyana


  Avusturya’nın başkenti olan Viyana’da farklı keşifler yapabileceğiniz tur seçenekleri sizleri bekliyor. Viyana turları sırasında tadına bakabileceğiniz en özel lezzetler ve mutlaka görmeniz gereken yerler listesi aşağıda. Gezinomi Avusturya turları ile uzun tur fırsatlarını değerlendirebilir ya da Viyana turları ile rahat edeceğiniz tur seçeneklerini hemen inceleyebilirsiniz.

  GÖRÜLMELİ

  Viyana görülmesi gereken yerler
  • Aziz Stefan Katedrali
  • Innere Stadt
  • Museumsquartier
  • Schönbrunn Sarayı

  TADILMALI

  Viyana ne yenir
  • Et yemekleri
  • Kahve
  • Şarap
  • Şnitzel

  Bratislava


  Slovakya’nın başkenti yakından tanımaya hazır olun! En keyifli tur seçenekleri ve en farklı lezzetleri yakalamak için harika bir seçim olacaktır. Viyana'nın 50 km mesafede yer Bratislava aslında kusursuz bir tur planının en güzel parçası olabilir. Bratislava turlarını incelemek için Slovakya turlarını hemen gözden geçirmeli ve kendiniz için en uygun olanı tercih etmelisiniz.

  GÖRÜLMELİ

  Bratislava görülmesi gereken yerler
  • Bratislava Devin Kalesi
  • Bratislava Kalesi
  • St. Martin Katedrali

  TADILMALI

  Bratislava ne yenir
  • Et Yemekleri
  • Özel Tatlılar
  • Yöresel İçecekler

  Prag


  Başkent Prag, Çek Cumhuriyeti’nin en büyük şehridir. Prag turları sırasında gezilecek noktaları merak ediyorsanız ve kendiniz için en uygun olanları yakalamak istiyorsanız aşağıdaki listeye göz atabilirsiniz. Prag’a özel lezzetleri de tercih edebileceğiniz pek çok noktada karşınıza çıkacak en özel tatlarda burada yer alıyor. Prag turları ile en uygun fiyat seçeneklerini hemen değerlendirebilirsiniz.

  GÖRÜLMELİ

  Prag görülmesi gereken yerler
  • Astronomik Saat Kulesi
  • Eski Kent meydanı
  • Karl Köprüsü
  • St. Vitus katedrali

  TADILMALI

  Prag ne yenir
  • Dumplings
  • Knedlik
  • Patates
  • Tavuk

  Cesky Krumlov


  Çek Cumhuriyeti'nde turların vazgeçilmez şehridir. Cesky Krumlov aslında kalesi ile ünlü küçük bir şehirdir. UNESCO Dünya Miras Listesinde yer almaktadır. Tarihi özelliklerini keşfetmek ve Cesky Krumlov’da tatmanız gereken lezzetleri şimdiden öğrenmek için aşağıda yer alan listeden yararlanabilirsiniz.

  GÖRÜLMELİ

  Cesky Krumlov görülmesi gereken yerler
  • Franz Kafka'nın Evi
  • Musevi Mahallesi
  • Namesti Republiky
  • Wenceslas Meydanı

  TADILMALI

  Cesky Krumlov ne yenir
  • Atıştırmalıkları
  • Dumpling
  • Kızartmaları
  • Şarapları

  Budapeşte


  Keyifli bir Budapeşte turu planı yapmak isterseniz, tercihlerinizi hemen Gezinomi ile yapabilirsiniz. Budapeşte turları sırasında gezilecek yerleri ve mutlaka tadına bakmanız gereken lezzetleri aşağıdaki listeden öğrenebilirsiniz. Macaristan turları ile başkent Budapeşte’yi ziyaret edebilir, kendiniz için en uygun tarihi hemen belirleyerek, turunuzu satın alabilirsiniz.

  GÖRÜLMELİ

  Budapeşte görülmesi gereken yerler
  • Buda Kalesi
  • Budapeşte Andrassy Caddesi
  • Budapeşte Aslanlı Köprü
  • St. Stephen Bazilikası

  TADILMALI

  Budapeşte ne yenir
  • Et yemekleri
  • Gulaş çorbası
  • Hamur işi çeşitleri
  • Sebze yemekleri

  Sofya


  Bulgaristan’ın başkenti olan Sofya bu yıl tur planlarınızın içinde yer alabilir. Sofya gezilecek yerler listesi yapmalı ve Sofya’da tatmanız gereken lezzetleri de gitmeden araştırmalısınız. Gezinomi Bulgaristan turları arasında yer alan Sofya turlarını hemen inceleyebilir ve seçimlerinizi erkenden yapabilirsiniz.

  GÖRÜLMELİ

  Sofya görülmesi gereken yerler
  • Aleksandr Nevski Katedrali
  • Boyana Kilisesi
  • Russian Kilisesi
  • Ulusal Arkeoloji Müzesi

  TADILMALI

  Sofya ne yenir
  • Bulgur Pilavı
  • Plevne Tavuğu
  • Tarator çorbası
  • Tikvenik Böreği
  3 TAKSİT İMKANI! Ödeme seçenekleri için tıklayınız...

  Avusturya

  hakkında bilmeniz gerekenler

  Avusturya
  Konuşulan Dil
  Almanca
  Para Birimi
  Euro
  Saat Farkı
  -1
  Voltaj
  220 V

  Genel: Orta Avrupa’nın en çok merak edilen ülkelerindendir. Viyana başkentidir ve sanat-kültürün en güzel tarafını burada tanıyabilirsiniz. İtalya, Slovenya, İsviçre, Almanya ve Macaristan ülkenin komşuları arasındadır.

  Telefon: Ülke kodu: 43 Konsolosluk: 1 505 7338

  Vergiler: % 20 oranında vergi uygulaması vardır.

  Bahşiş: Genellikle % 10 servis ücreti hesaba ekleniyor.

  Çek Cumhuriyeti

  hakkında bilmeniz gerekenler

  Çek Cumhuriyeti
  Konuşulan Dil
  Çekçe
  Para Birimi
  Karuna
  Saat Farkı
  -1
  Voltaj
  220 V

  Genel: Orta Çağ’a ait yapıları ile dikkat çeken Çek Cumhuriyeti, Polonya, Almanya, Avusturya ve Slovakya ile komşudur. Karasal iklim yaşanan ülkede kışlar soğuk, yazlar sıcak geçiyor.

  Telefon: Ülke kodu: 42 Konsolosluk: (2) 243 11402

  Vergiler: % 18 oranında vergi uygulanıyor.

  Bahşiş: Genellikle restoranlarda % 10 kadar bahşiş hesaba eklenir.

  Macaristan

  hakkında bilmeniz gerekenler

  Macaristan
  Konuşulan Dil
  Macarca
  Para Birimi
  Forint
  Saat Farkı
  -1
  Voltaj
  220 V

  Genel: Kış aylarında en çok turist kabul eden ülke, Orta Çağ’dan kalma kusursuz mimarisi ile sizi de konuk edebilir. Romanya, Ukrayna ve Avusturya ile komşu olan Macaristan’da kışları soğuk, yazları yağmurlu geçmektedir.

  Telefon: Ülke kodu: 36 Konsolosluk: 1 155 1975

  Vergiler: Belirli alışverişler de için vergi alınabiliyor.

  Bahşiş: Restoranlarda genellikle % 10 bahşiş verilir.

  Sırbistan

  hakkında bilmeniz gerekenler

  Sırbistan
  Konuşulan Dil
  Sırpça
  Para Birimi
  Sırp Dinarı
  Saat Farkı
  -1
  Voltaj
  220 V

  Genel: Başkenti Belgrad ile oldukça fazla turist konuk eden Sırbistan, Karadağ’ın ayrılmasıyla bağımsız bir ülke olmuştur. Hırvatistan, Bosna Hersek ve Karadağ ile komşudur. Kışlar fazla yağışlı, yazlar ise sıcak ve nemlidir.

  Telefon: Ülke kodu: 381 Konsolosluk: 11 333 2400

  Vergiler: % 18 oranında KDV uygulaması bulunuyor.

  Bahşiş: Restoran, bar ve taksilerde % 10 bahşiş bırakılıyor.

  Bulgaristan

  hakkında bilmeniz gerekenler

  Bulgaristan
  Konuşulan Dil
  Bulgarca
  Para Birimi
  Bulgar Levi
  Saat Farkı
  0
  Voltaj
  110 V

  Genel: Bir Balkan ülkesi olan Bulgaristan başkenti Sofya ile turistleri konuk etmektedir. Sırbıstan, Makedonya, Yunanistan gibi Balkan ülkeleri ile komşudur. Ilıman iklime sahiptir. Kışlar soğuk ve yağışlıdır.

  Telefon: Ülke kodu: 359 Konsolosluk: 980 22 70

  Vergiler: Vergi uygulaması bulunmuyor.

  Bahşiş: Genelde restoranlarda ve otellerde % 10 kadar bir bahşiş beklenir.

  Slovakya

  hakkında bilmeniz gerekenler

  Slovakya
  Konuşulan Dil
  Slovakça
  Para Birimi
  Euro
  Saat Farkı
  -1
  Voltaj
  220 V

  Genel: 1993 yılında bağımsızlığına kavuşan ülkenin başkenti Bratislava’dır. İsmine turlar düzenlenen şehir görülmeye değerdir. Slovakya’da yaz ve kış arasında büyük farklılıklar vardır. Kışları sert ve soğuk, yazlar serin geçmektedir.

  Telefon: Ülke kodu: 421 Konsolosluk: +421 2 5949 0900

  Bahşiş: Restoranlarda genellikle % 10 bahşiş veriliyor.

  Misafir Değerlendirmeleri

  Turun Toplam Puanı

  2 yorum sonucu ortalama 6,84 puan almıştır.

  6.8

  Puan Detayları

  Uçak / Otobüs Hizmeti
  7.5
  Tur Rehberi
  6.5

  Misafirlerin tur için yaptığı 2 yorum

  img-avatar
  T. G.
  Olumlu yorumlar Özellikle Viyana daki otel çok kötü idi. Ayrıca tüm ekstra turlara katılmamız gerekiyormuş gibi bir düzenleme yapılmış.
  24.07.2018 tarihinde yorum yapıldı.
  3.7puan
  img-avatar
  S. Y.
  Olumlu yorumlar Şahane geçti. rehberimiz muhteşem bir insandı.Güleryüzlü ve saygılı bir insandı.Sıkıntılı konularda bile sabırla yardımcı oldu. Herşey için teşekkürler.Tekrar gitsek aynı rehberle gitmek isteriz.
  3.04.2018 tarihinde yorum yapıldı.
  10.0puan

  Tur Nasıldı?

  Tur rehberinden memnun kaldınız mı?

  Konakladığınız oteli beğendiniz mi?

  5 TL GeziPara Kazan

  Konum

  Baştanbaşa Balkanlar, Orta Avrupa Turu