Beyrut Turları

Beyrut hava durumu kesinlikle kontrol edilmesi gereken detaydır. Çünkü çok sıcak tatillerden hoşlanmayanlar, Beyrut turu için tarihlere özellikle dikkat etmelidir.

Devamını Oku »

FİLTRE

SIRALA

ARA

Beyrut Turları

2 adet Beyrut turu bulundu...

Maldivler Turu Türk Havayolları İle 5 Gece

Türk Havayolları Tarifeli Seferleri ile

5 gece 6 gün

Tur Kalkış Yeri : İstanbul

Tur Periyotları
Herşey Dahil
1.999,00 EUR 19.090,50
Beyrut Turu Türk Havayolları ile

Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi ile

3 gece 4 gün

Tur Kalkış Yeri : İstanbul

Tur Periyotları
Oda + Kahvaltı
599,00 USD 4.762,00

Beyrut Hakkında

Lübnan’ın başkenti olan Beyrut, 1,5 milyonun üzerindeki nüfusu ile körfez kıyısında yer almaktadır. Tipik bir Akdeniz iklimin yaşandığı ülkenin başkenti olan Beyrut, çok uzun yıllar kanlı savaşların etkisinde kalmıştır. 90’lı yılların hemen ardından toparlanmaya başlayan Beyrut, Orta Doğu’da en çok ziyaret edilen şehirlerdendir. Beyrut vize istemeyen ülkeler arasındadır. 780 gün içinde en fazla 90 gün bu ülkede bulunmak şartı ile vizesiz geçişlere imkan sağlanmaktadır.

Beyrut hava durumu kesinlikle kontrol edilmesi gereken detaydır. Çünkü çok sıcak tatillerden hoşlanmayanlar, Beyrut turu için tarihlere özellikle dikkat etmelidir. Akdeniz şehri olan Beyrut’ta en sıcak günler Ağustos ayında yaşanmaktadır, özelikle 35 dereceyi bulan sıcaklık ile bazen bunaltıcı bir hal alabiliyor. Özellikle ilkbahar ve sonbahar ayları güzel bir seçim olabilir.

Beyrut oteli seçiminizi şehir merkezine yakın yapmalısınız. Tur detayında yer oteller arasından seçiminizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Ayrıca Beyrut’a uçak bileti gibi turun farklı kalemleri de sizin için en uygun fiyata sunulmaktadır.

Beyrut gece hayatı ile meşhurdur. Beyrut en iyi gece kulüpleri ve en iyi Beyrut bar seçenekleri bu şehre gidilmeden önce seçilmelidir. Şehir içinde rahat gezinmek ve her yere kolay ulaşım sağlamak isterseniz Harissa tepesinden şehir merkezine teleferik ve otobüs hizmetleri bulunmaktadır. Gece ya da gündüz bu ulaşım seçeneklerini kullanabilirsiniz.

Beyrut’tan ne alınır?
Beyrut alışveriş için kusursuz bir seçenektir. Orta Doğu’nun Paris’i olarak anılan bu güzel şehirde alışveriş keyfi bir başkadır. Bir taraftan şehir panoramasına karşı kahvelerinizi içerken alışveriş yapabileceğiniz mekanlara karar verebilirsiniz. Dünya markalarından alışveriş yapabilir, yöresel ürünler satın alabilir ve bunları gerçekten uygun fiyata bulabilirsiniz.

Beyrut’ta ne yenir?
Arapi Türk ve Akdeniz mutfağından en meşhur lezzetler bu mutfaktadır. Bir zamanlar Osmanlı himayesinde olan şehirde Akdeniz yemekleri en meşhur olanıdır. Humus, Monqouse(pizza çeşidi), Falefel (kıymasız köfte) ve zeytinyağlı yemekler meşhurdur. Restoranlarda özellikle bahşiş verirseniz daha iyi hizmet alabileceğinizi bilmelisiniz.

Beyrut gezilecek yerler
Mohammed Al-Amin Camii, Ulusal Beyrut Müzesi, Jeita Grotto Mağarası, Grand Serail Saat Kulesi, Arkeoloji Müzesi ve Rene Moawad Bahçesi mutlaka görmeniz gereken yerler arasındadır. beyrut hakkında detaylı bilgiyi almak için bakınız; Beyrut Gezilecek Yerler

Beyrut gezileri ve özellikler geceleri çok ünlüdür. Güzel bir Beyrut turunun hemen ardından seçimlerinizi Mısır’dan yana yapabilirsiniz. Sharm El Sheikh turuna katılarak, daha da eğlenebilirsiniz. Eğlence tarzları ve gece hayatları oldukça çok birbirlerine benzemektedir.

İLGİLİ KATEGORİLER