Bir Doğu Masalı Özbekistan Turu

Taşkent (1) & Semerkant (1) & Buhara (1) & Hiva (2)

5 Gece - 6 Gün

Tur Kalkış Yeri:İstanbul

 • İstanbul-3. Yeni Havalimanı

Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi ile
Vizesiz

TUR KODU:4719

4* Oteller (Yarım Pansiyon)
Yarım Pansiyon
999,00 EUR17.582,50 TL
16.10.2022-21.10.2022 dönemi için geçerli kişibaşı fiyatıdır.

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “FİYAT OLUŞTUR” butonuna tıklayınız.

Dönem dönem fiyat listesi için tıklayın.

1. GÜN

ISTANBUL TAŞKENT

İstanbul Yeni Havalimanı dış hatlar terminalinde buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Havayolları nın TK 368 sefer sayılı uçuşu ile 00:55’de Taşkent’e hareket.Yerel saat 07:10’de Taşkent’e varış.Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası kahvaltımızı almak üzere alanda bizleri bekleyen özel aracımız ile hareket ediyoruz.Kahvaltı sonrası şehir turunda göreceğimiz yerler arasında,Barak Han Medresesi,Kaffal-i Şaşi Türbesi,Tilla Şeyh Camii bulunmaktadır.Sonrasında Diyanet İşleri Başkanlığı’ında bulunan Hazreti Osman dönemine ait Kuran-ı Kerim’in orijinal nüshasını,Kökeldaş Medresesini,ünlü Taşkent Metrosunu ve meşhur Taşkent Çarşısını göreceğiz.Gezimiz sonrası akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2. GÜN

TAŞKENT SEMERKANT

Otelde alınacak erken kahvaltı sonrası özel aracımız ile Semerkant’a hareket.Varışımız sonrası şehir turumuz başlıyor.Şairler ve gezginlerin Doğu Masalı olarak anlattıkları kadim Semerkant şehri 14.yy’da güç ve zerafet sembolüydü.Dünyanın en eski şehirlerinden Semerkant üç büyük komutanın hükümranlık sürdüğü (Büyük İskender,Cengiz Han,Emir Timur) tek şehirdir.Sırasıyla göreceğimiz ve ziyaret edeceğimiz yerler arasında Guri Emir(Emir Timur),Registon Meydanı,Uluğbey Medresesi,Uluğbey Rasathanesi,Şirdar Medresesi,Tillakari Medresesi,Kökeldaş Medresesi,Şahı Zinde Türbesi bulunmaktadır.Gezimiz sonrası akşam yemeği ve konaklama Semerkant’ta.

3. GÜN

SEMERKANT BUHARA

Otelde alınacak erken kahvaltı sonrası özel aracımız ile Buhara’ya hareket.Varış sonrası İslam Rönesans’ının yaşandığı Türklerin Orta Çağ’daki üniversite kenti olan Buhara’da bize çok yakın hatıraların izlerini süreceğiz.Göreceğimiz yerler arasında,Lebi Havuz Camii,Yahudi Mahallesi,Poyi Kalon Kompleksi,İlk Türk İslam Devleti Karahanlı’ların yaptırmış olduğu Kalan Minaresi,Mir Arap Medresesi,Uluğbey Medresesi ve Çar Minar Medresesi bulunmaktadır.Geziler sonrası serbest zaman. Akşam yemeği sonrası konaklama Buhara’daki otelimizde.

4. GÜN

BUHARA HİVA

Sabah kahvaltısının ardından Harezm’in kalbi Hiva şehrine hareket.Hiva’ya varış sonrası otelimize yerleşip serbest zaman veriyoruz.Rehberimizin belirleyeceği saatte Hiva’nın eşşiz mimari güzellikleri arasında Akşam yemeğimizi alacağız.Akşam yemeği sonrası bir zamanlar yorucu çöl seyahatlerinin eşsiz uğrak yeri olan Hiva sokaklarında masalsı bir gezintiye çıkıyoruz.Gezi sonrası konaklama Hiva’daki otelimizde.

5. GÜN

HİVA

Sabah kahvaltısının ardından Hiva şehir turumuz başlıyor. Göreceğimiz yerler arasında, Unesco Dünya mirası listesinde yer alan Ichan Kale ve Eski kale Kunya-Ark Cuma Camisi, İslam Hoca medresesi ve minaresi, Allah kulu Han Medresesi, Muhammed Emin han, Muhammed Rahim Han medresesi, Şirgazi Han Medresesi,Pehlivan Dervaze Kapısı,Taşkale Kervansarayı bulunmaktadır.Turumuz sonrası Hiva’nın masalsı çarşılarında alışveriş için serbest zaman veriyoruz.Akşam yemeği ve konaklama Hiva’daki otelimizde.

6. GÜN

HİVA ÜRGENÇ - İSTANBUL

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Ürgenç Havalimanına hareket.Bagaj,bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK263 sefer sayılı uçuşu ile 08.25’de İstanbul’a hareket .Yerel saat ile 10.45’de varışımızın ardından turumuzun sonu.

Gidiş:İstanbul Havalimanı - Türk Hava Yolları TK 368 - Uçuş Saati 00:55

Dönüş:Türk Hava Yolları TK 263- Uçuş Saati 08:25

Türk Havayolları ile İstanbul – Taşkent // Ürgenç - İstanbul arası ekonomi sınıfı  uçak biletleri
Havalimanı Vergileri,
Alan – otel – alan transferleri ve şehirler arası transferler,
4* Otellerde 5 Gece 6 Gün konaklama,
Sabah Kahvaltıları,Akşam Yemekleri
Panaromik Şehir Turu,
Araç içi kapalı su ikramı,
Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmetleri,

Yurtdışı çıkış harcı
Seyahat Sağlık Sigortası
Paket fiyatına dâhil olduğu açıkça belirtilmemiş her turlu hizmet,
Yemeklerde alınan kapalı içecekler,
Şöför ve rehber bahşişleri (Şoför Günlük 2 USD, Rehber Günlük 3 USD)
PCR Test ücretleri (25 USD)

• Misafirlerden aşılı ya da aşısız Özbekistan’a gidişten en geç 72 saat önce alınmış negatif PCR testi (İngilizce veya Rusça) gereklidir.
• PCR test İngilizce dilinde yazılmış olmalıdır ve el yazısı ile yazılmış PCR testler kabul edilmeyecektir.
• Özbekistan’a turistik olarak seyahat edecek yolcuların sağlık sigortası olması gerekmektedir.

Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden acentemiz sorumlu değildir. Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.

Fiyatlar, 01.01.2011 Tarihindeki taşımacılık ücretlerine göre verilmiş olup, hareket tarihine kadar gelebilecek artışlar aynı oranda yansıtılır.
Acentemiz, misafirlerine haber vermek koşulu ile turu iptal etme/tarih değişikliği yapma hakkına sahiptir.  Yeterli sayıda katılım sağlanmayan programlarda turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı acentemizde saklıdır. Turun iptali durumunda acentemiz iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.
Çocuk fiyatları; 2 yetişkinle aynı odada 3. kişi olarak konaklamaları halinde uygulanır. Üç Yataklı odada; 3. yatak ilave yatak olup, açılır - kapanır yatak şeklindedir ve diğer 2 yatakla aynı konfora sahip değildir.
Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce tarafınıza bildirilecektir. Acentemiz, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

Uçuş saatine göre, geç varışlarda panoramik şehir tanıtım turu, ertesi gün yapılır. Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.
Tur paketine dâhil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dâhil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acentemiz sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

Yurtdışı çıkışlarınızda ve girişlerinizde problem yaşamamak için pasaportunuzun seyahat bitiminden itibaren 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır. T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Acentemiz, konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup,  vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi gibi durumlar dâhilinde hiçbir sorumluluğu olmayıp tazminat hakkı doğurmamaktadır. Ne zaman yapılırsa yapılsın iptal durumunda vize ve sigorta ücretleri iade edilmez.
Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir. Aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acentemiz sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz

Acentemiz, gezi programlarına kayıt yaptırmış kişiler bu maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.

T.C. Vatandaşlarına vize uygulaması yoktur. Tur kalkış tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir.

Gezilecek Şehirler

Taşkent


Tarih boyunca önemli bir ticaret yolu olmuş İpekyolu’nun üzerinde bulunan Taşkent, Özbekistan’ın başkenti ve ülkenin kültür, ekonomi ve idari merkezidir. Yazları çok sıcak, kışları da bir o kadar soğuk geçen şehri ziyaret etmek için en ideal zaman bahar ayları olacaktır.

GÖRÜLMELİ

Taşkent görülmesi gereken yerler
 • Abdül Kasım Medresesi
 • Emir Timur Müzesi
 • Kukeldaş Medresesi
 • Prens Ramanov Sarayı

TADILMALI

Taşkent ne yenir
 • Nişalda Tatlısı
 • Özbek Mantısı
 • Plov
 • Samsa

Semerkand


Özbekistan’ın üçüncü büyük şehri olan Semerkand, İpekyolu’nun kalbi, doğu ve batı kültürlerinin kesiştiği yerdir. Birçok imparatorluğa başkentlik yapmış olan şehirdeki tarihi yapıların çoğu Unesco Dünya Mirası listesinde bulunmaktadır. Semerkand’ın sokaklarında dolaşıp, tarihi ve coğrafi güzelliklerine kendinizi bırakmak için Gezinomi Semerkand turunu tercih edebilirsiniz.

GÖRÜLMELİ

Semerkand görülmesi gereken yerler
 • Afrasiyab Müzesi
 • Bibi Hanım Camii
 • Gur Emir Türbesi
 • Uluğ Bey Medresesi

TADILMALI

Semerkand ne yenir
 • Özbek Mantısı
 • Palov
 • Samsa

Buhara


Farklı kültürlerle tanışacağınız, farklı lezzetler deneyeceğiniz, yeni yerler görüp keşfedeceğiniz bir tur fırsatını Gezinomi Buhara turu ile yakalayabilirsiniz. Kervansarayları, camileri, medreseleri ile ziyaretçilerine geniş bir gezi listesi sunan şehir; özgün mimarisi ve kültürü ile de kendine hayran bırakmaktadır.

GÖRÜLMELİ

Buhara görülmesi gereken yerler
 • Ark Kalesi
 • Buhara Kalon Minares
 • Chor- Minor
 • Hazreti Eyüp Çeşmesi

TADILMALI

Buhara ne yenir
 • Baracha
 • Buhara Pilavı
 • Buhara Somsa
 • Mısır Çorbası

Hiva


Özbekistan’ın en eski şehirlerinden olan Hiva’ya daha adımınızı attığınız ilk anda tarihi atmosferi bir anda sizi sarıp sarmalayacaktır. Taş sokakları, muhteşem mimariye sahip binaları, mozaiklerle süslenmiş minareleriyle bambaşka bir atmosfere sahip olan Hiva, Unesco Dünya Mirası Listesi’ne ismini yazdırmıştır.

GÖRÜLMELİ

Hiva görülmesi gereken yerler
 • Ak-Maszhid
 • Arap Muhammed Han Medresesi
 • Djuma Camii
 • İslam Hoca Minaresi

TADILMALI

Hiva ne yenir
 • Maş Horda Çorbası
 • Özbek Pilavı
 • Salmon
3 TAKSİT İMKANI!Ödeme seçenekleri için tıklayınız...

Özbekistan

hakkında bilmeniz gerekenler

Özbekistan
Konuşulan Dil
Özbekçe
Para Birimi
Özbekistan Somu
Saat Farkı
5
Voltaj
220 V

Genel:İpekyolu’nun önemli noktalarından biri olan Özbekistan, tarih sever gezginler için mükemmel bir ülke. Türk tarihinde de önemli bir yere sahip olan ülke, birbirinden güzel şehirleri ile görülmeyi hak ediyor.

Telefon:998

Vergiler:Vergi miktarı değişiklik göstermektedir.

Bahşiş:%10’a kadar bahşiş istenebilir.

Misafir Değerlendirmeleri

Bu tur için henüz bir değerlendirme yapılmamış. Tur için ilk değerlendirmeyi siz yapın.

Tur Nasıldı?

Tur rehberinden memnun kaldınız mı?

Konakladığınız oteli beğendiniz mi?

5 TL GeziPara Kazan

Benzer Turlar

Her Gün Hareketli Maldivler Turu Türk Havayolları ile

Her Gün Hareketli Maldivler Turu Türk Havayolları ile

1.07.2022 - 6.07.2022 fiyatıdır.5 Gece 6 Gün
3898.00 EUR
Baştanbaşa Ürdün Turu

Baştanbaşa Ürdün Turu

28.08.2022 - 2.09.2022 fiyatıdır.5 Gece 6 Gün
1394.00 EUR
Air Albania ile Büyük Balkan 6 Ülke Turu

Air Albania ile Büyük Balkan 6 Ülke Turu

29.10.2022 - 5.11.2022 fiyatıdır.7 Gece 8 Gün
898.00 EUR
Ekstra Turlar Dahil Büyük Balkanlar 6 Ülke Turu

Ekstra Turlar Dahil Büyük Balkanlar 6 Ülke Turu

1.11.2022 - 8.11.2022 fiyatıdır.7 Gece 8 Gün
898.00 EUR
Ekstra Turlar Dahil Büyük Balkan Turu 6 Ülke Air Serbia İle

Ekstra Turlar Dahil Büyük Balkan Turu 6 Ülke Air Serbia İle

15.10.2022 - 22.10.2022 fiyatıdır.7 Gece 8 Gün
898.00 EUR
Ekstra Turlar Dahil Özbekistan, Kırgızistan, Kazakistan Turu

Ekstra Turlar Dahil Özbekistan, Kırgızistan, Kazakistan Turu

26.08.2022 - 4.09.2022 fiyatıdır.9 Gece 10 Gün
4194.00 USD

Konum

Bir Doğu Masalı Özbekistan Turu