Brezilya Turları

Brezilya Federal Cumhuriyeti, Güney Amerika kıtasının en büyük ve en kalabalık ülkesidir. Uzun bir Atlas Okyanusu kıyısı olan Brezilya’nın başkenti Brasilia’dır.

Devamını Oku »

Arama

Filtre

Brezilya Turları

1 adet Brezilya turu bulundu...

Arjantin, Brezilya Özel Turu

Türk Havayolları Tarifeli Seferi İle

9 gece 10 gün

Tur Kalkış Yeri : İstanbul

  • 21.02.2020 - 01.03.2020
  • 03.04.2020 - 12.04.2020
  • 22.05.2020 - 31.05.2020
Oda + Kahvaltı
2.599,00 USD 15.594,00

Brezilya Hakkında

Brezilya Federal Cumhuriyeti, Güney Amerika kıtasının en büyük ve en kalabalık ülkesidir. Uzun bir Atlas Okyanusu kıyısı olan Brezilya’nın başkenti Brasilia’dır. Brezilya para birimi Brezilya realidir. Güney Amerika kıtasında yer alan Brezilya eyaletleri ile en çok merak edilen ülkedir. Peru, Kolombiya, Venezuela, Guyana, Fransız Guyanası, Bolivya, Paraguay, Uruguay ve Arjantin ile komşudur.

Brezilya’nın önemli şehirleri arasında Rio de Janerio, Sao Paulo, Foz do Iguaçu, Belem ve Salvador de Bahia bulunmaktadır. Brezilya’da saat 7 saat geridir. Brezilya dili Portekizcedir Brezilya turu öncesinde gideceğiniz zaman hakkında hava durumunu kontrol etmelisiniz. Tropik iklimin etkisinde olan ülkede senelik ortalama sıcaklık 25 derecedir. Ancak güney kısımlarında karasal iklim görülür ve hava sıcaklığı18 derecenin üstüne hiç çıkmaz. Bunun için gideceğiniz yerin ve mevsimin önemi büyüktür. Aralık ayında 40 derece sıcaklık görülür. Brezilya’ya gitmek için en uygun dönem kesinlikle Ocak, Şubat, Mart ve Nisan aylarıdır.

Brezilya geceleri oldukça hareketlidir. Festivalleri, gece eğlenceleri, kulüpleri ve eğlenmeyi seven bir millet olduğu için inanılmaz keyiflidir. Brezilya gece hayatı gelen turistlerin en çok sevdiği detaylar arasındadır. Brezilya karnavalı ise ülkeye bambaşka bir hayat katar.

Brezilya’da ne yenir?
Brezilya gezisi sırasında en güzel lezzetleri tatmak ve yenilikleri denemek için sabırsızlanabilirsiniz. Feijoda yani siyah fasulye ülkenin en meşhur yemeğidir. Churruscaria ette pişmiş et çeşitleri, Coxinha ise kızarmış tavuk parçalarıdır. Karides ise kesinlikle yemeniz gereken çeşitleri ile sizi beklemektedir. Ayrıca Brezilya kahvesi de dünyaca ünlüdür. Yerine içmeden kesinlikle geri dönmeyin hatta gelirken de yanınızda getirin.

Brezilya’dan ne alınır?
Kahve, el yapımı bileklikler, renkli bambu boyama işleri, şapka, yöresel kıyafetler ve karnaval zamanı ise karnaval ürünleri satın alabilirsiniz. Brezilya’nın sıcacık insanları ile gerçekten eğlenceye doyacaksınız.

Brezilya gezilecek yerler
Brezilya tabi ki plajları ile ünlüdür. Bunun dışında en ünlü şehirlerini de gezip görmelisiniz. Rio de Janeiro,Sao Paulo, Salvador, Foz do Iguaço, Fortaleza plajı , Natal plajı ve Manaus nehri görmeniz gereken yerler arasındadır.

Brezilya turunun hemen ardından Peru turu muhteşem bir seçim olacaktır. Brezilya’nın sınır komşularından olan Peru’da daha da eğlenceli bir tur seçimi yapmış olacak ve gerçekten bu kıtaya özgü müziğin ruhunuza işlediğini göreceksiniz.

İLGİLİ KATEGORİLER