Anlık Yazışma
Rezervasyona Devam Et

Büyük Balkanlar Turu

İşkodra (1) & Trebinje (1) & Saraybosna (2) & Belgrad (1) Üsküp (1) & Ohrid (1)

7 Gece - 8 Gün

Türk Hava Yolları ile
Vizesiz
5 yorum sonucu ortalama 7.0 puan [Yorumlar]
449,00 EUR 2303,37 TL
17.06.2018-24.06.2018 dönemi için geçerli kişibaşı fiyatıdır.

Bonus’a Özel Yurtdışı Turlarına Ekstra %5 İndirim Kampanyası!

Bonus’a Özel Yurtdışı Turlarına Ekstra %5 İndirim Kampanyası!

Bonus Kart Sahiplerine Yurt Dışı Turlarına Ekstra %5 İndirim! Detaylar...

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “FİYAT OLUŞTUR” butonuna tıklayınız.

Dönem dönem fiyat listesi için tıklayın.

1. GÜN

İSTANBUL PRİŞTİNE – PRİZREN - İŞKODRA

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde saat 05.30’da buluşmanın ardından Türk Havayolları’nın TK 1017 sefer sayılı 07:50 uçağı ile Priştine’ye hareket ediyoruz. Yaklaşık bir saat uçuş sonrasında 08.30’da varışımız ile birlikte havalimanında bizleri bekleyen transfer aracı ile tarihi 15 asır geriye kadar giden bu güzel şehri tanıtan panoramik bir şehir turu yapacağız. Panoramik turumuz esnasında 19. yüzyıldan kalma Saat Kulesi, Kosova Müzesi, Osmanlılar’ ın 15. yüzyılda yaptırdığı Fatih Sultan Mehmed Külliyesi, Yaşar Paşa Camii ve 1389 Kosova Muharebesi sonucu burada öldürülmüş Osmanlı Padişahı I. Murad Hüdavendigâr’ın türbesi ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Ardından ekstra olarak düzenlenecek olan Prizren’e hareket ve 1 saatlik kısa bir yolculuktan sonra Prizren’e varış. Prizren turu sonrasında Arnavutluk’a geçip İşkodra’daki otelimizde konaklıyoruz geceleme ve akşam yemeği otelimizde.(Sezon yoğunluğuna göre bölge konaklaması değişebilir )

Alternatif Program

Prizren Şehir Turu

45 Euro

Osmanlı’dan birçok eserin bulunduğu Kosova’nın diğer önemli merkezi olan Prizren’ de yapacağımız şehir turunda Halveti Tekkesi, Gazi Mehmet Paşa Hamamı, Osmanlı mezarlığı, dönem mimarisinin en güzel örneklerinden Sinan Paşa Camii, savaşın yıkıcı etkilerini hâlâ görebileceğiniz Sırp mahallesi ve Roma döneminden kalan Şehir Kalesi göreceğimiz yerler arasındadır.

2. GÜN

İŞKODRA BUDVA – KOTOR – TREBINJE - DUBROVNIK

Sabah otelde kahvaltının ardından Karadağ’ın sembolü haline gelen ünlülerin oteli St. Stefan’da fotoğraf molası. Son yıllarda Güney Avrupa’nın en gözde tatil mekânlarından birisi hâline gelen Budva’ya varış ve Budva panoramik turumuza başlıyoruz. Yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi geziyoruz. Avrupa jet sosyetesinin uğrak yeri olan Kotor Körfezi'nin eşsiz manzarası ardından Kotor'a varıyor, burada eski şehir gezimizi yapıyoruz. Eski şehir, Aziz Tripun ve Nikola Kiliseleri ve Tarihi Saat Kulesi göreceğimiz yerler arasında. Turumuzun sonrasında geceleme yapacağımız Trebinje’ye hareket ediyoruz. Akşam yemeği otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ile ekstra düzenlenecek olan Dubrovnik'e hareket ediyoruz.

Alternatif Program

Dubrovnik Turu

45 Euro

(Bu tura katılabilmek için misafirlerin yeşil pasaport sahibi veya geçerli kullanılabilir Schengen vizesi ya da Hırvatistan vizesi olması gerekmektedir.) Dubrovnik Şehir Turu'nda eski şehir meydanı, kuleler, muhteşem surlar, Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları ve diğer önemli yapılar görülecek yerler arasında. ( Trebinje konaklaması bölge yoğunluğuna göre konaklama yeri değişebilir )

3. GÜN

TREBINJE POÇİTEL – MOSTAR – SARAYBOSNA

Sabah kahvaltımızın ardından ilk durağımız 16. yüzyıldaki dokusuyla günümüze kadar bozulmadan ulaşmış Osmanlı köyü Poçitel. Sokakta gezen küçük çocukların dahi Türkçe konuştuğu bu otantik köydeki gezimizin ardından rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği  Blagaj Tekkesi turu. Sonrasın da Mostar'a hareket. 600 yıllık geçmişe sahip Bosna-Hersek'i oluşturan iki parçadan biri olan Hersek'in en büyük şehri Mostar'ı tanıtan yürüyüş turumuzda, 1557'de Mimar Sinan'ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin'in inşa ettiği, ancak 1992'de Hırvat topçu ateşiyle yıkılan, daha sonra 2004'te Türkiye'nin de büyük desteğiyle orijinal malzeme ve dönemin inşa teknolojisiyle yeniden yapılan, UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki Mostar Köprüsü, Kuyumcular Çarşısı, Koska Mehmed Paşa Camii, Eski Hamam ve dönemin tipik Osmanlı evini yansıtan Müslüm Bey Konağı göreceğimiz yerler arasındadır. Mostar'ın yerel pazarlarından alışveriş yapabileceğiniz serbest zamanın ardından yol üzerinde Konjic şehrinde Osmanlı’dan günümüze kadar gelmiş, restorasyonu Türkiye tarafından yapılan meşhur Konjic köprüsünü görme ve Neretva nehri kenarında kahve keyfi için mola veriyoruz ayrıca burada ahşap el işlemesi atölyelerinden alışveriş yapabilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Tito Sığınak (Tito’s Bunker) Turuna katılabilirler.  Turun ardından Saraybosna’ya hareket ediyoruz, varışımız ile birlikte Asırlar boyunca Balkanlar'ın kültür başkentliğini yapmış, 1914'te Avusturya-Macaristan Veliahdı Arşidük Franz Ferdinand'ın Sırplar tarafından bu arada öldürülmesi üzerine Birinci Dünya Savaşı'nın çıktığı yer olmuş, 1992 savaşında ise Sırp, Hırvat ve Boşnakların kendi aralarındaki yıkıcı savaşları sonucu büyük tahribata uğramış, fakat güzelliğini halen büyük ölçüde koruyan bir şehirdir. Turumuz devamın da meşhur Başçarşı, tarihi Osmanlı hanı Moriç Han, şehrin dinsel kozmopolitliğini yansıtan Katolik Katedrali, Sinagog, Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camileri, 1914'te Franz Ferdinand suikastının gerçekleştiği Latin Köprüsü, Eski Kütüphane, şehrin 40 yıllık Avusturya-Macaristan yönetimi sırasında oluşmuş ve batı tarzı binalarını görebileceğiniz yerler arasında ardından otelimize transfer konaklama ve akşam yemeği Saraybosna’daki otelimizdedir.

Alternatif Program

Blagaj Tekkesi Turu

10 Euro

15. yüzyılda bölgeye Osmanlı dervişlerinin ulaşmasıyla inşa edilen ilk yapı olan Blagaj Tekkesini görmelisiniz.

Alternatif Program

Tito Sığınak (Tito’s Bunker) Turu

25 Euro

Josip Broz Tito tarafından 1953-1979 yılları arasında yaptırılan, 1992-1995 Bosna savaşında ortaya çıkan, yaklaşık 6500 metrekare alana sahip 350 kişinin 6 ay boyunca dışarıdan hiç destek almadan yaşayabileceği 24 ton Atom bombasına dayanıklı ve Dünya’da bilinen en büyük sığınakları arasında gösterilen Tito Sığınak (Tito’s Bunker) Turu sizi bekliyor.

4. GÜN

SARAYBOSNA

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği Travnik-Jajce-Pliva Şelalesi Turuna katılabilirsiniz. Varışımız sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan yemekli müzikli iki adet içecekli Boşnak Gecesi Turuna katılabilirler.

Alternatif Program

Travnik-Jajce-Pliva Şelalesi Turu

55 Euro

İlk olarak Jajce'ye doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Doyulmaz güzelliklerle süslü Jajce’nin Pliva Şelalesini ziyaret ediyoruz. Bosna'da bulunan iki şelaleden birisi olan bu doğa harikası Pliva Şelalesini gördükten sonra hemen yanı başında bulunan kafeteryalarda oturup su sesi eşliğinde çay-kahve molası veriyoruz. Daha sonra Osmanlı’ya yıllarca başkentlik etmiş olan şehrin eski kalesini geziyoruz. Jajce gezimizi sonlandırıp Travnik’e doğru hareket ediyoruz. Travnik'e vardığımızda öncelikle eski kaleyi gezmeye başlıyoruz. Bosna Krallığında yapılmış ve Osmanlı hakimiyeti sırasında süslenmiş kaleyi ziyaretimizden sonra Osmanlı’nın Bosna'da yapmış olduğu ilk camisi olan " Süleymaniye" camisini geziyoruz. Şehir merkezinde gezinti yapıyoruz. Travnik şehrinde görülmesi gereken en önemli yerlerden birisi olan Nobel Barış ödüllü yazar Ivo Andric'in evine uğruyoruz. Özellikle Balkan coğrafyasında yaşanan etnik ayrımcılığın nedenlerini Dünya’ya en güzel şekilde anlatan bu ünlü yazarın müzeye çevrilmiş olan evini ziyaret ettikten sonra Fatih Sultan Mehmed'in su içtiği rivayet edilen Mavi Suyu geziyoruz. Daha sonra Saraybosna’ya doğru yola çıkıyoruz.

Alternatif Program

Boşnak Gecesi Turu

40 Euro

Eğlenceli bir gece sizi bekliyor.

5. GÜN

SARAYBOSNA BELGRAD

Sabah otelimizde alınacak kahvaltının ardından, Sırbistan’ın başkenti, Eski Yugoslavya’nın ve önemli Osmanlı eserlerinin bulunduğu Belgrad’a hareket. Varışın ardından Panoramik şehir turumuz sırasında Aziz Sava Katedrali, Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize transfer, oda dağılımı, yerleşme, konaklama ve serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Tuna ve Sava Nehri Tekne Turuna katılabilirler.Turumuz ardından otelimize transfer akşam yemeği Belgrad’daki otelimizde. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin düzenlediği yemekli müzikli Sırp Gecesi turuna katılabilirler.

Alternatif Program

Tuna ve Sava Nehri Tekne Turu

10 Euro

Keyifli bir tur geçirebilirsiniz.

Alternatif Program

Sırp Gecesi Turu

35 Euro

Eğlenceli bir gece sizi bekliyor.

6. GÜN

BELGRAD ÜSKÜP

Sabah kahvaltı sonrası Makedonya başkenti Üsküp’e hareket. Varışımız ile birlikte şehir turumuza başlıyoruz. Üsküp girişinde Bit Pazarı, Sultan Murat Cami, İsa Bey Cami, Üsküp Adliyesi ilk olarak otobüsten göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir merkezine varışımıza müteakip yapacağımız Panoramik Üsküp yürüyüş turumuza Yeni Üsküp’ten başlıyoruz. İlk olarak şu an Müze olarak kullanılan Eski Tren İstasyonunu görüyoruz. Yürüyüş turumuza dünyaca tanınmış ünlü yardımsever Rahibe Teresa adına yapılan anı evi ile devam ediyor ve Üsküp 2014 Projesi adı ile Üsküp’ün çehresini değiştiren ve değiştirecek eserleri görüyoruz. Bu eserlerin en başında yapımı Eylül 2011’de tamamlanmış Büyük İskender Heykeli bulunmaktadır. Ardından II.Filip Heykeli, Arkeoloji Müzesi, Zafer Takı, Çar Samuel Heykeli ve 1.Justinyanus Heykeli bu proje dahilinde göreceğimiz diğer eserlerdir. Üsküp’ün Sembolü olan Osmanlı döneminde yapılmış olan Taş Köprü üzerinden Vardar Nehrini geçerek Eski Üsküp bölgesine geçiyoruz. Burada öğlen yemeği ve alışveriş için vereceğimiz serbest zaman sonrasında rehberimizin göstereceği buluşma yerinde toplanıp panoramik yürüyüş turumuza devam ediyoruz. Türk Çarşısı içindeki Osmanlı mimarisindeki sokaklardan yürüyerek, keyifli bir yürüyüşle, Davutpaşa Hamamı, Kapan Han, Çifte Hamam, Sulu Han’ı, Kurşunlu Han, Mustafa Paşa Cami, Üsküp Kalesi (Dışarıdan) Kalenin hemen yanından Vardar Nehrini ve Üsküp’ün mahallelerini tepeden görerek otobüsümüze binip otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimiz de.

7. GÜN

ÜSKÜP OHRİD

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Resne ve Bitola(Manastır) turu için hareket ediyoruz. Önce Bitola’ya varıyoruz. Manastır (Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camii’ni, Yeni Cami’yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz ardından Resne’de bulunan ve İttihat-Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan Resne’li Niyazi’nin Sarayını panoramik olarak görüp Ohrid’e varıyoruz. Ohrid'e varışımızı takiben Ohrid turumuza başlıyoruz. Ohrid Çarşısı, Safranbolu evlerini andıran mimarisi ile Eski Osmanlı Evleri, Aya Sofya ve Aziz Kaneo Kiliseleri ve balkanların en büyük ve en popüler göllerinden biri olan Ohrid gölü görülecek yerler arasındadır. Dileyen misafirlerimiz Ohrid’i birde göl üzerinden görmek içi tekne turuna katılabilirler. Konaklama Ohrid’deki otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan yemekli müzikli iki adet içecek dahil olan Makedon Gecesi Turuna katılabilirler.

Alternatif Program

Ohrid Tekne Turu

10 Euro

Bu şehri birde gölde muhteşem bir tekne ile gezerken tanımalısınız.

Alternatif Program

Makedon Gecesi Turu

30 Euro

Eğlenceli bir geceye hazır olun.

8. GÜN

OHRİD -TİRAN İSTANBUL

Otelde alacağımız kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz rehberimizin extra olarak düzenleyeceği Sv.Naum turumuza katılabilirler. Bu turun ardından Arnavutluk’un başkenti Tiran’a doğru hareket ediyoruz. Balkanlar'ın dağlık ülkesi Arnavutluk'un başkenti Tiran'a varış. 1614'te Süleyman Paşa tarafından imar edilen ve 1920'de Arnavutluk'un başkenti olan bu güzel şehri tanıtan, panoramik bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Ethem Bey Camii, tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü, Rahibe Teresa Heykeli ve İskender Bey Meydanı göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Turumuzun ardından serbest zaman sonrasında havalimanına transfer. Türk Havayollarının TK 1078 sefer sayılı uçağı ile 20:55’de İstanbul’a hareket. 23.40’da varışımız ile birlikte turumuzun sonu.

Alternatif Program

Sv.Naum Turu

25 Euro

Muhteşem manzarası ile kesinlikle görmeniz gereken bir yerdir.

Gidiş: Atatürk Havalimanı - Türk Hava Yolları TK1017 - Uçuş Saati 07:50

Dönüş: Türk Hava Yolları TK1078- Uçuş Saati 20:55

Türk Havayolları ile İstanbul (IST) – Saraybosna gidiş / Belgrad -İstanbul (IST) dönüş ekonomi sınıf uçak bileti

Üsküp`te 1 gece, Ohrid`de 1 gece,  İşkodra`da 1 gece, Tribinje`de 1 gece , Saraybosna`da 2 gece, Belgrad`da 1 gece olmak üzere toplam 7 gece  kahvaltı dahil konaklama

Saraybosna’da bir adet – Belgrad – Trebinje – İşkodra – Üsküp Otellerde alınacak 5 akşam yemeği

Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli

Üsküp, Priştine, Tiran, Ohrid, Budva, İşkodra, Trebinje, Mostar, Saraybosna, Belgrad panoramik şehir turları

Alan-Otel-Alan transferleri ve şehirlerarası otobüs transferler

Profesyonel rehberlik hizmetleri

Yurtdışı çıkış vergisi (15 TL)

Tüm kişisel harcamalar

Rehber tarafından organize edilen  ekstra turlar

Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar

Öğle  yemekleri,

Saraybosna ve Ohrid’de alınacak toplam iki akşam yemeği

Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri

Şoför Bahşişi

Seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro)

Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden acentemiz sorumlu değildir. Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.

Fiyatlar, 01.01.2011 Tarihindeki taşımacılık ücretlerine göre verilmiş olup, hareket tarihine kadar gelebilecek artışlar aynı oranda yansıtılır.

Acentemiz, misafirlerine haber vermek koşulu ile turu iptal etme/tarih değişikliği yapma hakkına sahiptir.  Yeterli sayıda katılım sağlanmayan programlarda turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı acentemizde saklıdır. Turun iptali durumunda acentemiz iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.

Çocuk fiyatları; 2 yetişkinle aynı odada 3. kişi olarak konaklamaları halinde uygulanır. Üç Yataklı odada; 3. yatak ilave yatak olup, açılır - kapanır yatak şeklindedir ve diğer 2 yatakla aynı konfora sahip değildir.

Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce tarafınıza bildirilecektir. Acentemiz, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.


Uçuş saatine göre, geç varışlarda panoramik şehir tanıtım turu, ertesi gün yapılır. Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.

Tur paketine dâhil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dâhil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acentemiz sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.


Yurtdışı çıkışlarınızda ve girişlerinizde problem yaşamamak için pasaportunuzun seyahat bitiminden itibaren 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır. T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Acentemiz, konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup,  vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi gibi durumlar dâhilinde hiçbir sorumluluğu olmayıp tazminat hakkı doğurmamaktadır. Ne zaman yapılırsa yapılsın iptal durumunda vize ve sigorta ücretleri iade edilmez.

Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir. Aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acentemiz sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz

Acentemiz, gezi programlarına kayıt yaptırmış kişiler bu maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.

T.C. Vatandaşlarına Sırbistan'a vize uygulaması yoktur. Tur kalkış tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir.

AVANTAJLI EXTRA GEZİLER

PAKET 1:  ( 10 TUR) YUKARIDAKI  TURLARDAN:  Prizren , Travnik-Jajce-Pliva Şelalesi Turu Yemekli, Boşnak Gecesi Yemekli Müzikli iki adet içecek dahil , Tito Sığınak ,  Blagaj , St.Naum , Ohrid Tekne Turu , Makedon Gecesi , Tuna ve Sava Nehri Tekne Turu , Sırp Gecesi  PAKET OLARAK ALINDIGINDA 285 EURO OLAN TUTAR PAKET INDIRIMI ILE 250 EURO OLACAKTIR.

PAKET 2 : ( 8 TUR) YUKARIDAKI  TURLARDAN Prizren , Travnik-Jajce-Pliva Şelalesi Turu Yemekli, , Tito Sığınak ,  Blagaj , St.Naum , Ohrid Tekne Turu , Makedon Gecesi , Tuna ve Sava Nehri Tekne Turu , PAKET OLARAK ALINDIGINDA 210 EURO OLAN TUTAR PAKET INDIRIMI ILE 185 EURO OLACAKTIR.

Gezilecek Şehirler

Selanik


Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu şehir Selanik’i gezmek için Selanik turlarını hemen tercih edebilirsiniz. Yunanistan’ın en özel şehri olan Selanik, sahil şehridir. Mayıs ayından eylül ayının sonuna kadar gezip görebileceğiniz Selanik, Gezinomi yurt dışı turları arasında Yunanistan turları içinde bulunmaktadır. Selanik turları için geç kalmadan tercihlerinizi şimdi yapabilirsiniz.

GÖRÜLMELİ

Selanik görülmesi gereken yerler
 • Atatürk’ün Evi
 • Eleftherias Meydanı
 • Aristotelous Meydanı
 • Tsimiski Caddesi

TADILMALI

Selanik ne yenir
 • Selanik böreği
 • Selanik gevreği
 • Selanik fasulyesi
 • Selanik peynir tatlısı

Ohrid


Makedonya'nın en büyük sekizinci kenti olan Ohrid, içinde bulunan Ohri gölü ile en çok ziyaret edilen şehirlerden olma özelliğini taşımaktadır. Ohrid gezilecek yerler listesi yapmak ve Makedonya’nın size sunacağı en güzel lezzetleri hemen incelemek için doğru yerdesiniz. Gezinomi Ohrid turları için tercihlerinizi ne kadar erken yaparsanız, o kadar karlı çıkarsınız. Makedonya turları ile bu yıl planlarınızı renklendirebilirsiniz.

GÖRÜLMELİ

Ohrid görülmesi gereken yerler
 • Aziz Yuhanna Kilisesi
 • Çar Samuel Kalesi
 • Ohri Ayasofya Kilisesi
 • Ancient Tarihi Tiyatro

TADILMALI

Ohrid ne yenir
 • Köfte
 • Shopska Salatası
 • Börek
 • Ajvar

Ulcin


Karadağ’ın en güzel şehri olan Ulcin, deniz, kum ve güneş üçlüsü için en çok tercih edilen noktaların başında gelmektedir. Ulcin turları ile gezip görebileceğiniz yerleri hemen inceleyebilir, Ulcin’e ait lezzetleri de gözden geçirerek kendiniz için en uygun zamanları seçebilirsiniz. Ulcin turları için Gezinomi Karadağ turlarını şimdi inceleyin, indirim fırsatlarından yararlanın.

GÖRÜLMELİ

Ulcin görülmesi gereken yerler
 • Ada Bojana
 • Velika Plajı
 • Valdanos Plajı
 • Kotor Doğal ve Kültürel Tarihi Müzesi

TADILMALI

Ulcin ne yenir
 • Et Yemekleri
 • Balık
 • Izgara Çeşitleri

Trebinye


Sırp Cumhuriyeti'nde bulunan bir şehir olan Trebinye, Bosna-Hersek'te gezebileceğiniz en güzel şehirlerdendir. Trebinye turları sırasında gezebileceğiniz yerleri inceleyebilir, Trebişniça Nehrinin geçtiği yerlerde en güzel manzaralara tanıklık edebilirsiniz. Gezinomi Trebinye turları için bu dönem size sunulan indirimleri şimdi inceleyin ve kararınız verin.

GÖRÜLMELİ

Trebinye görülmesi gereken yerler
 • Tvrdos Manastırı
 • Hercegovacka
 • Kacapha
 • Arslanagic Köprüsü

TADILMALI

Trebinye ne yenir
 • Köfte
 • Sarajevska
 • Osmanlı Yemekleri

Saraybosna


Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna, her yıl pek çok turistin akınına uğrar. Saraybosna gezilecek yerleri, en güzel mutfak lezzetleri ve tabi ki hayal ettiğinizden daha da güzel tur fırsatları ile Gezinomi’de! Saraybosna turları arasından tercihlerinizi hemen yapabileceğiniz yerdesiniz. Seçimlerinizi ne kadar erken yaparsanız o kadar karlı çıkarsınız.

GÖRÜLMELİ

Saraybosna görülmesi gereken yerler
 • Başçarşı
 • Gazi Hüsrev Bey Camii
 • Vrelo Bosne Parkı
 • Bosna Hersek Ulusal Müzesi

TADILMALI

Saraybosna ne yenir
 • Börek
 • Tarhana
 • Et Yemekleri
 • Çorba Çeşitleri

Belgrad


2 milyonluk nüfusu ile her yıl özellikle bahar aylarında pek çok turistin uğrak noktalarından olan Belgrad, Sırbistan'ın başkenti ve en büyük şehridir. Böylesine keyifle gezilecek bir şehirde tadına bakabileceğiniz lezzetleri hemen inceleyebilirsiniz. Gezinomi Sırbistan turları arasında yer alan Belgrad turları için biran önce fırsatları incelemeli ve tercihlerinizi yapmalısınız.

GÖRÜLMELİ

Belgrad görülmesi gereken yerler
 • Belgrad Kalesi
 • Aziz Sava Katedrali
 • Nikola Tesla Müzesi
 • Ruzica Kilisesi

TADILMALI

Belgrad ne yenir
 • Karadordeva
 • Karadordeva
 • Sırpski Duvec (Güveç)
 • Tütsülenmiş et

Üsküp


Makedonya'nın başkenti ve en büyük kentinde hayal ettiğinizden daha güzel bir tur geçirmek için size sunulan en güzel fırsatları hemen değerlendirmelisiniz. Üsküp turları sırasında özellikle en meşhur noktaları önceden araştırıp ne kadar eğleneceğinizi görebilirsiniz. Makedonya için kültürel, ekonomik ve akademik açıdan önemli bir merkez olan Üsküp seçimlerinizi bekliyor. Gezinomi Makedonya turları da en uygun fiyatlarla parmaklarınızın ucunda.

GÖRÜLMELİ

Üsküp görülmesi gereken yerler
 • Taşköprü
 • Milenyum Haçı
 • Makedonya Müzesi
 • Skopje Müzesi

TADILMALI

Üsküp ne yenir
 • Simit Poğaça
 • Simit Poğaça
 • Mekitsa
 • Cevabdzinica
PEŞİN FİYATINA 9 TAKSİT! Ödeme seçenekleri için tıklayınız...

Serbia

hakkında bilmeniz gerekenler

italy
Konuşulan Dil
Sırpça
Para Birimi
Sırp Dinarı
Saat Farkı
-1
Voltaj
220 V

Genel: Başkenti Belgrad ile oldukça fazla turist konuk eden Sırbistan, Karadağ’ın ayrılmasıyla bağımsız bir ülke olmuştur. Hırvatistan, Bosna Hersek ve Karadağ ile komşudur. Kışlar fazla yağışlı, yazlar ise sıcak ve nemlidir.

Telefon: Ülke kodu: 381 Konsolosluk: 11 333 2400

Vergiler: % 18 oranında KDV uygulaması bulunuyor.

Bahşiş: Restoran, bar ve taksilerde % 10 bahşiş bırakılıyor.

Montenegro

hakkında bilmeniz gerekenler

italy
Konuşulan Dil
Sırpça, Karadağca, Arnavutça
Para Birimi
Euro
Saat Farkı
-1
Voltaj
220 V

Genel: Balkanların en çok beğenilen ülkelerinin başında geliyor. Ülkenin en önemli geçim kaynaklarının başında turizm geliyor. Siz de farklı bir tatil için Karadağ’ı seçebilirsiniz.

Telefon: Ülke kodu: 382 Konsolosluk: 00 382 81 406 500 104

Bahşiş: Restoran, bar ve taksilerde % 10 bahşiş bırakılıyor.

Macedonia -Fyrom-

hakkında bilmeniz gerekenler

italy
Konuşulan Dil
Makedonca, Sırpça, Arnavutça, Hırvatça
Para Birimi
Denar
Saat Farkı
-1
Voltaj
220 V

Genel: Balkanların en çok dikkat çeken ülkesidir. Başkenti Üsküp’tür. Sırbistan, Yunanistan, Arnavutluk ve Bulgaristan ile komşu olan Makedonya’da Osmanlı’dan kalma pek çok ize rastlayabilirsiniz.

Telefon Ülke kodu: 389 Konsolosluk: 389 (2) 310 4710

Vergiler: Genelde % 18 olan KDV uygulaması bulunmaktadır.

Bahşiş: Restoran, bar ve taksilerde % 10 bahşiş hesaba eklenebiliyor.

Greece

hakkında bilmeniz gerekenler

italy
Konuşulan Dil
Yunanca
Para Birimi
Euro
Saat Farkı
0
Voltaj
220 V

Genel: Ege komşumuz olan Yunanistan, adaları, güzel şehirleri ve limanları ile meşhurdur. Gemi turlarının da vazgeçilmezidir. Klasik Akdeniz iklimi hakimdir.

Telefon: Ülke kodu: 30 Konsolosluk: 1 724 5915

Vergiler: % 15 ile % 18 oranında vergi uygulanıyor.

Bahşiş: Restoranlarda bahşiş genellikle hesaba dahil ediliyor.

Bosnia-Herzegovina

hakkında bilmeniz gerekenler

italy
Konuşulan Dil
Hırvatça, Sırpça, Boşnakça
Para Birimi
Marka
Saat Farkı
-1
Voltaj
220 V

Genel: Savaşın izlerini hala görebileceğiniz ve oldukça etkileneceğiniz bir ülkedir Bosna Hersek. Kışlar soğuk ve yağışlı, yazlar ise ılık bazen sıcak geçmektedir.

Telefon: Ülke kodu: 387 Konsolosluk: 00 387 33 445 260

Vergiler: % 17 oranında KDV uygulaması bulunuyor.

Bahşiş: Restoran, bar ve taksilerde % 10 bahşiş bırakılıyor.

Misafir Değerlendirmeleri

Otelin Toplam Puanı

5 yorum sonucu ortalama 7,00 puan almıştır.

7.0
Puan Detayları
Uçak / Otobüs Hizmeti
8.2
Otel Konaklaması
5.8
Tur Rehberi
7.0

Misafirlerin tur için yaptığı 5 yorum

img-avatar
Bolu
Olumsuz yorumlar Tür rehberi gezi sonuna doğru küçük düşürücü eylemlerle uzulmemize neden oldu.
10.09.2017 tarihinde yorum yapıldı.
6.7puan
img-avatar
M. Şevki Akköse
Olumlu yorumlar Turu herkese tavsiye edebilirim. Beklentileri çok yüksek tutmayan insanlar için güzel bir program. Yakın coğrafyamızı yakından tanımamız için güzel ve keyifli bir tur. Bu arada tur rehberimiz Burçin Bey çok düzgün ve iyi niyetli bir insan.
31.07.2017 tarihinde yorum yapıldı.
8.7puan
img-avatar
Aksaray
Olumlu yorumlar genelde guzel gecti sıkıcı degildi teşkkur ederiz menmun kaldım Olumsuz yorumlar bazı otellerde buzdolabı yoktu
10.07.2017 tarihinde yorum yapıldı.
8.0puan
img-avatar
Aksaray
Olumlu yorumlar bazı otellerde buzdolabı yoktu genelde guzel gecti sıkıcı degildi teşkkur ederiz menmun kaldım
10.07.2017 tarihinde yorum yapıldı.
8.0puan
img-avatar
Bilecik
Olumlu yorumlar Otobüs şoförlerimiz ile tur rehberimiz son derece deneyimsiz personeller idi. Şoförler 2-3 defa yanlış yola girerek zaman kaybına yol açtılar. Rehberimiz ise belki (kendi deyişi ile) bilgili görünmesine rağmen kendini iyi ifade edemiyor, yaptığı bilgilendirmelerde deyim yerinde ise daldan dala atlıyordu. Tura eşimle birlikte 14 ve 17 yaşındaki çocuklarımla katılmıştık, Ohrid'deki Şileks Otele vardığımızda bir odanın zemin katta diğer odanın ise 3. katta olduğunu gördüm ve anahtarları diğer misafirlere dağıtmadan odaları değiştirmesini söyledim, ancak anahtarları dağıtmaya devam etti. Anahtarların bir kısmını dağıttıktan sonra bir kez daha uyardım oralı olmadı, 5 oda kaldıktan sonra durumu anladı. Ama iş işten geçmişti. Resepsiyondaki görevli arkadaştan aynı katta oda bulması yönünde yardım istedi. Ancak kalan odaların bir çoğunun 3 kişilik odalar olması nedeniyle bu da mümkün olmadı. Sonunda kendine ayrılan odayı bize verdi. Hemen her katta yan yana odalar bulunmasına rağmen zemin katta biri koridorun başında diğeri ise sonunda odalarda konaklamak zorunda bırakıldık. Buna tepki gösterdim, bundan sonra gittiğimiz otellerde öncelikle çocuklu ailelerin odalarını bitişik odalar olacak şekilde ayarladıktan sonra diğer odaları dağıttı.
09.07.2017 tarihinde yorum yapıldı.
3.7puan

Tur Nasıldı?

Tur rehberinden memnun kaldınız mı?

Konakladığınız oteli beğendiniz mi?

5 TL GeziPara Kazan

Benzer Turlar

Büyük ve Yeni İspanya Turu
Büyük ve Yeni İspanya Turu 13.04.2018 - 20.04.2018 fiyatıdır. 7 Gece 8 Gün
898.00 EUR
Ankara Hareketli Büyük Balkanlar Turu
Ankara Hareketli Büyük Balkanlar Turu 14.04.2018 - 21.04.2018 fiyatıdır. 7 Gece 8 Gün
698.00 EUR
Baştan Sona Büyük Balkanlar Turu
Baştan Sona Büyük Balkanlar Turu 14.04.2018 - 21.04.2018 fiyatıdır. 7 Gece 8 Gün
578.00 EUR
Endülüs, Barcelona Turu Türk Hava Yolları İle Barcelona Başlar
Endülüs, Barcelona Turu Türk Hava Yolları İle Barcelona Başlar 17.04.2018 - 24.04.2018 fiyatıdır. 7 Gece 8 Gün
898.00 EUR
Klasik İtalya Özel Turu Pegasus Hava Yolları İle Milano Başlar
Klasik İtalya Özel Turu Pegasus Hava Yolları İle Milano Başlar 03.06.2018 - 10.06.2018 fiyatıdır. 7 Gece 8 Gün
898.00 EUR
Büyük Balkanlar Turu Türk Hava Yolları İle Saraybosna Başlar
Büyük Balkanlar Turu Türk Hava Yolları İle Saraybosna Başlar 12.05.2018 - 19.05.2018 fiyatıdır. 7 Gece 8 Gün
798.00 EUR

Büyük Balkanlar Turu

TUR SAYFASINA DÖN

REZERVASYON YAP

Konum

Büyük Balkanlar Turu