Büyük Fas ve Sahra Çölü (TNG-TNG) AirArabia Hava Yolları İle

KAZABLANKA (1) & MARAKEŞ (2) & OUARZAZATE (1) & ERFOUD (1) & FES (1) & TANCA (2)

9 Gece - 10 Gün

Tur Kalkış Yeri:İstanbul

 • İstanbul-Sabiha Gökçen Havalimanı

AirArabia Hava Yolları
Vizesiz

TUR KODU:20763

4* Oteller
Yarım Pansiyon
799,00 EUR28.125,00 TL
20.09.2024-29.09.2024 dönemi için geçerli kişibaşı fiyatıdır.

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “FİYAT OLUŞTUR” butonuna tıklayınız.

Dönem dönem fiyat listesi için tıklayın.

1. GÜN

İSTANBUL

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali AirArabia Hava Yolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 22:15’de buluşuyoruz. Check-in ve bagaj işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz.

2. GÜN

İSTANBUL-TANCA KAZABLANKA

AirArabia Hava Yolları 3O 436 sayılı tarifeli seferi ile saat 01:15’de Tanca’ya uçuş. Yerel saat ile 03:00’da varış. Varışımızın ardından alanda bizleri bekleyen özel aracımız ile birlikte Kazablanka’ya transfer oluyoruz. Varışımızın ardından panoramik Kazablanka şehir turu gerçekleştirmek üzere hareket ediyoruz. Düzenli koloniyal ana caddeleri ile Afrika’nın en büyük kentlerinden Beyaz Şehir Casablanca’yı Birleşmiş Milletler Meydanı ve V. Muhammed Bulvarı panoramik turu ile başlıyoruz. Ardından meşhur Hassan Camii’ni göreceğiz. 200 metreyi bulan dev minaresi ile Atlas Okyanusu üzerine inşa edilmiş anıtsal yapıyı fotoğraflayacak, Atlas Okyanusu sahilinde yer alan Corniche (Korniş) kordon boyunda gezeceğiz. Turumuzun ardından otele transfer oluyoruz ve dinlenme için serbest zaman veriyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

3. GÜN

KAZABLANKA MARAKEŞ

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz ve ardından otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Başkent Rabat Turu’na katılabilirler. Buregreg nehrinin okyanusa dökülen geniş deltasında, Afrika kıtasından Endülüs İspanya’sına yapılan seferler için bir askeri üs olarak kurulan Rabat, bir dönem korsanların hüküm sürdüğü bir kaleye dönüşmüştür. Fransız koloni döneminde tekrar başkent ilan edilmiş döneminin en modern binaları ile süslenmiştir. Başkent olma özelliğinin yanı sıra koloniyal mimarisi ve Udaya kalesi ile Fas Sultanlığını ziyaret edenlerin önemli duraklarından birisidir. Turumuza bakanlıklar vb. önemli art deko binalarla süslü Muhammed V caddesinden geçerek, V. Muhammed’in anıt mezarı ve Hassan kulesi ile Endülüs camii kalıntılarını gezeceğiz. Günün en keyifli anlarından biri, şüphesiz Udaya kalesinin daracık sokaklarından geçerek ulaşacağımız Moresk Kahvede vereceğimiz nane çayı molası ile turumuz sona eriyor. Turumuzun ardından Marakeş’e doğru yola çıkıyoruz. Varışımız ile birlikte otele transfer. Akşam ise arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Akşam Yemekli Chez Ali Berberi Şov Gecesi’ne katılabilirler. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

Alternatif Program

Başkent Rabat

40 €

Alternatif Program

Akşam Yemekli Chez Ali Berberi Şov Gecesi

65 €

4. GÜN

MARAKEŞ

Sabah kahvaltısının ardından panoramik Marakeş şehir turu. Turumuzda dünyanın en egzotik yerlerinden kabul edilen Jma El Fna Meydanı ve Marakeş tarihi medinasını keşfedeceğiz. Gerçekten binbir gece masalı sahnelenen bu meydan UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer almaktadır. Meddahlar, yılan oynatıcıları, dövmeciler, hokkabaz ve cambazların gösterileri ile şenlenen Jma El Fena Meydanı ve hemen yanında yer alan dev bir labirente benzeyen çarşıları gezeceğiz. Turumuzun ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Majorelle Bahçeleri & Ali bin Yusuf Medresesi Turu’na katılabilir. Jacques Majorelle tarafından gezdiği ülkelerden getirdiği bitkileri birleştirerek kurulan ve çölün ortasında cennet olarak bilinen 12 dönümlük Majorelle Botanik Bahçeleri’ni görüyoruz. Binlerce egzotik çiçekler eşliğinde kendimizi masal bahçelerinde hissedeceğimiz bu bahçe içerisindeki gezimizin ardından sonraki durağımız Bin Yusuf Medresesi. Adını şehri genişletip nüfuzunu arttıran Sultan Ali İbn Yusuf’tan alan ve 1565 yılında Saadian Hanedanı tarafından yaptırılmış bu medrese, eski dönemlere dayanan medrese bir dönemler Mağrip’teki en büyük İslam kolejiydi. Turumuzun ardından otelimize dönüyoruz. Sonrasında serbest zaman.  Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

Alternatif Program

Majorelle Bahçeleri & Ali bin Yusuf Medresesi Turu

75 €

5. GÜN

MARAKEŞ OUARZAZATE

Sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılarak Ouarzazate’ye doğru yola çıkıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz güzergah üzerinde rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Aid Ben Haddou Turu’na katılabilirler. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde bulunan Aid Ben Haddou köyünü keşfedeceğiz. Çölde Çay, Babil, Gladyatör, Arabistanlı Lawrence gibi filmlere mekan olmuş, bin yıllık geçmişi ile dünyanın et etkileyici yerleşimlerinden birisi olan bu köy ziyaretimizin ardından yolculuğumuza devam ediyoruz. Varışımız ile birlikte kısa bir panoramik Ouarzazate şehir turu.
Turumuzun ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Atlas Film Stüdyoları Turu’na katılabilirler. Asteriks, Spy Game, Babel, the Physician, Kleopatra, Atlantis, Alexandre, Prince of Persia, Kingdom of Heaven, Game of Thrones vb. filmlerin doğaya terk edilmiş dekorları bizleri şaşırtacak. Turumuzun ardından otele transfer. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

Görülecek Yerler

Aid Ben Haddou

35 £

6. GÜN

OUARZAZATE ERFOUD

Sabah kahvaltısının ardından Erfoud şehrine doğru yola çıkıyoruz. Prince of Persia ve Mumya gibi dünyaca ünlü filmlerden tanıyacağınız bu şehirde dünyanın en büyük çölünü keşfedeceksiniz. Erfoud şehrine varışı takiben gerçekleştirdiğimiz panoramik şehir turunun ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği 4x4 ve Develer ile:Günbatımında Sahra Safarisi Turu’na katılabilirler. Tarih boyunca kervanların uğrak noktası olan kamp alanından develer ve 4x4 araçlar ile gerçekleştireceğimiz bu muhteşem safari turunda, kum tepelerinin ardında günbatımını izlemeyi ve fotoğraflamayı sakın unutmayın! Turumuzun ardından otele transfer. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

Alternatif Program

4x4 ve Develer ile:Günbatımında Sahra Safarisi

95 €

7. GÜN

ERFOUD FES

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz ve ardından Fes şehrine doğru yola çıkıyoruz. Varışımıza istinaden panoramik Fes şehir turu. İslam dünyasının bir dönem lider şehirlerinden, ilim merkezi kabul edilen günümüze neredeyse el değmeden ulaşmış tek arap ortaçağ kenti Fes’te turumuza Borj tepesine çıkarak devam ediyoruz. Fez şehrinin bölgeye yerleşen ilk Müslümanlar tarafından kuruluşunu dinliyor, bilgi alıyor, şehir manzarasını seyrediyoruz. Turumuzun ardından otele transfer. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

Görülecek Yerler

Aid Ben Haddou

35 £

8. GÜN

FES TANCA

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz ve ardından Tanca şehrine doğru yola çıkıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz güzergah üzerinde ekstra olarak rehberimizin düzenleyeceği Meknes Turu’na katılabilirler. Dünya üzerinde Doğu kültürünün en güzel şehir kapısı olarak bilinen (Bab) Mansur kapısı ve meydanını ziyaret edeceğiz. El Hedim Meydanı ve Musevi Mahallesi görülecek diğer yerler arasındadır. Turumuzun ardından yolculuğumuza devam ediyoruz. Varışımız ile birlikte panoramik Tanca şehir turu. İnanılmaz doğası ve plajları ile büyüleneceğiz, Cebelitarik kıyısında yer alan ve Fas’ın Avrupa kıtasına en yakın liman şehri olan, Leonardo Di Caprio’nun Inspection filminin çekildiği, tarih boyunca birden fazla medeniyete ev sahipliği yapan Tanca’da küçük dar sokaklar, Medina bölgeleri ve sıra sıra dizilmiş dükkanları görme imkanı buluyoruz. Ardından Tanca’da bulunan otelimize transfer oluyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

Alternatif Program

Meknes Turu

25 €

9. GÜN

TANCA

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Mavi Şehir:Şafşavan & Beyaz Şehir:Tetuan Turu’na katılabilirler. İlk durağımız 471 yılında kurulmuş ve Rif Dağları'nın eteğinde yer alan, ülkenin kuzeydoğusunda muhteşem bir manzaraya sahip, baştan başa güzellik abidesi olan ve “Mavi Şehir” olarak ünlenen Şafşavan (Chefchaouen)’a doğru yola çıkıyoruz. Tertemiz doğası ve masmavi evleri ile Şafşavan’da gerçekleştireceğimiz tur esnasında açık mavi renkte beyaz badanalı, Akdeniz dekorlu evlerin olduğu dar sokakları ve Kasbah ve Medina, El Mescid, El Adama, V. Muhammed Meydanı ve Büyük Cami görülecek yerler arasındadır. Sonraki durağımız Tetuan. Tarihsel bağları sebebiyle Güney İspanya izleri taşıyan ve “Beyaz Şehir” olarak ünlenen Tetuan’da UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Medina (Old Town), La Paloma Blanca Anıtı ve II. Hasan Cami görülecek yerler arasındadır. İspanyol mimarisinden örnekler görme fırsatı bulacağınız, dar ve merdivenli sokakları ile beyaz evlerine bayılacağınız bu turumuzun ardından otelimize dönmek üzere hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

Alternatif Program

Mavi Şehir:Şafşavan & Beyaz Şehir:Tetuan

75 €

10. GÜN

TANCA İSTANBUL

Sabah kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerini gerçekleştiriyor ve ardından rehberimizin belirleyeceği saatte kadar serbest zaman veriyoruz. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Asilah Turu’na katılabilirler. Atlas Okyanus’un batı kıyısında yer alan ve tarih boyunca bir kaç imparatorluğa ev sahipliği yapan bu şehirde gerçekleştireceğimiz turumuz sırasında dar sokaklar, deniz surları boyunca uzanan gezinti yolu, Asilah Medina ve Ulu Camii panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Tanca Havalimanı’na transfer oluyoruz. Bagaj ve check-in işlemlerinin ardından AirArabia Hava Yolları 3O 435 sayılı tarifeli seferi ile saat 17:05’de İstanbul’a hareket.

Alternatif Program

Asilah Turu

40 €

11. GÜN

İSTANBUL

Yerel saat ile 00:30’da varış ve turumuzun sonu.

05NISAN

SAW

01:15

TNG

03:00

13NISAN

TNG

17:05

SAW

00:30(+1)

14HAZIRAN

SAW

01:15

TNG

04:00

22HAZIRAN

TNG

18:05

SAW

00:30(1+)

20EYLUL

SAW

01:15

TNG

04:00

28EYLUL

TNG

18:05

SAW

00:30(+1)

 AirArabia Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul (SAW) – Tanca (TNG) – İstanbul (SAW) parkurlarında ekonomi sınıfı uçak bileti
 Havalimanı vergileri
 4* otellerde yarım pansiyon (kahvaltı ve akşam yemeği dâhil) konaklamalar
 Panoramik Marakeş, Tanca, Fes ve Kazablanka, Ouarzazate ve Efroud şehir turları
 Havalimanı-otel-havalimanı transferleri
 Türkçe profesyonel rehberlik hizmetleri
 Seyahat Sağlık Sigortası
 Covid-19 Sağlık Sigortası
 Rehber ve şoför bahşişleri
 Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
 Ekstra turlar
 Öğle ve akşam yemekleri
 Fiyata dahil olduğu belirtilmeyen müze ve ören yerleri giriş ücretleri
 Fiyata dahil olduğu belirtilmeyen her türlü hizmet ve servis

Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden acentemiz sorumlu değildir. Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.

Fiyatlar, 01.01.2011 Tarihindeki taşımacılık ücretlerine göre verilmiş olup, hareket tarihine kadar gelebilecek artışlar aynı oranda yansıtılır.

Acentemiz, misafirlerine haber vermek koşulu ile turu iptal etme/tarih değişikliği yapma hakkına sahiptir.  Yeterli sayıda katılım sağlanmayan programlarda turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı acentemizde saklıdır. Turun iptali durumunda acentemiz iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.

Çocuk fiyatları; 2 yetişkinle aynı odada 3. kişi olarak konaklamaları halinde uygulanır. Üç Yataklı odada; 3. yatak ilave yatak olup, açılır - kapanır yatak şeklindedir ve diğer 2 yatakla aynı konfora sahip değildir.

Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce tarafınıza bildirilecektir. Acentemiz, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.


Uçuş saatine göre, geç varışlarda panoramik şehir tanıtım turu, ertesi gün yapılır. Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.

Tur paketine dâhil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dâhil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acentemiz sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.


Yurtdışı çıkışlarınızda ve girişlerinizde problem yaşamamak için pasaportunuzun seyahat bitiminden itibaren 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır. T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Acentemiz, konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup,  vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi gibi durumlar dâhilinde hiçbir sorumluluğu olmayıp tazminat hakkı doğurmamaktadır. Ne zaman yapılırsa yapılsın iptal durumunda vize ve sigorta ücretleri iade edilmez.

Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir. Aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acentemiz sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz

Acentemiz, gezi programlarına kayıt yaptırmış kişiler bu maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Otel Kategorisi

4* Oteller (Yarım Pansiyon)


AVANTAJLI MAXİ EKSTRA TUR PAKETİ: TOPLAM 450 EUR YERİNE 380 EUR
 Başkent Rabat Turu       40 EUR
 Majorelle Bahçeleri & Ali bin Yusuf Medresesi Turu   75 EUR
 Aid Ben Haddou Turu      35 EUR
 Atlas Film Stüdyoları Turu      65 EUR
 4x4 ve Develer ile:Günbatımında Sahra Safarisi Turu  95 EUR
 Meknes Turu       25 EUR
 Mavi Şehir:Şafşavan & Beyaz Şehir:Tetuan Turu   75 EUR
 Asilah Turu        40 EUR

Gezilecek Şehirler

Kazablanka


Atlas Okyanusunun kıyısındaki, şiirlere ve filmlere bile konu edilmiş şehir olan Kazablanka, Fas’ın en büyük şehridir. Gezinomi Fas turları ile tercih edebileceğiniz Kazablanka, gezilecek yerler listesi ve tadına bakmanız gereken en özel lezzetleri ile sizi beklemektedir. Bunun için altta yer alan listelerden hemen yararlanabilirsiniz. Farklı bir kültürü yakından tanımak için Kazablanka seçimlerinizi bekliyor.

GÖRÜLMELİ

Kazablanka görülmesi gereken yerler
 • Marakeş
 • Agadir
 • Fes
 • Tanca plajı

TADILMALI

Kazablanka ne yenir
 • Kuskus
 • Harira
 • Pastilla

Marakeş


Atlas dağlarının eteklerinde yer alan Marakeş, Fas turları sırasında en çok ziyaret edilen şehirlerdendir. Marakeş gezilecek yerler listenizi altta yer alan ve sizin hazırladığı detaylardan oluşturabilir, tadına bakmanız gereken lezzetleri de hemen not alabilirsiniz. Fas’ın tam ortasındaki bu harika şehri keşfetmek için sizi bekleyen kolay ödeme seçeneklerini hemen incelemelisiniz.

GÖRÜLMELİ

Marakeş görülmesi gereken yerler
 • Kazablanka
 • Agadir
 • Fes
 • Tanca plajı

TADILMALI

Marakeş ne yenir
 • Kuskus
 • Pastilla
 • Harira

Ouarzazate


Fas’ta Çölün Kapısı olarak bilinen Ourzazate, tarihte tüccarlar için bir geçiş noktasıydı ve günümüzde, Gladyatör ve Game of Thrones gibi pek çok film ve diziye ev sahipliği yaptı. Yurtdışı tatili planlayan pek çok gezgin, buranın sunduğu sayısız olanaktan habersiz, ancak Fas’a bir gezi planlıyorsanız, Ourzazate keşfetmek için harika bir yer olabilir. Buraya geldiğinizde, öncelikle büyüleyici Ait Ben Haddou köyünü görmelisiniz. Bu köy, özellikle gün batımını izlemek isteyenler için harika manzaralar sunmaktadır.

GÖRÜLMELİ

Ouarzazate görülmesi gereken yerler
 • Cinema Muesum
 • Taourirt Kasbah
 • Kasbah de Tifoultoute

TADILMALI

Ouarzazate ne yenir
 • Kuskus
 • Kefta
 • Baharatlı Fas Çorbası

Erfoud


Fas’ta Sahra Çölü’nde yer alan bir vaha olan Erfoud, Meknes şehrinden Merzouga şehrine doğru giderken güneyde kalan, yüzlerce yıl öncesinden kalma fosiller ve antik bir kente de ev sahipliği yapan ilgi çekici bir kasabadır. Yerel ve tarihi eşyalara ve taze ürünlere ev sahipliği yapan çarşısı, görülmeye değerdir. Erfoud ayrıca, her yıl Ekim ayında dans ve müzik eşliğinde popüler bir festivale de ev sahipliği yapmaktadır. Erfoud’a yapılacak bir ziyaret, size çöl yaşamı hakkında bilgi verebilir. Ayrıca, kasabadan sadece 10 km uzaklıktaki palmiye korusunun enfes manzarası da kaçırılmamalıdır. Buraya geldiğinizde, Sahra Çölü’nde deve ile bir tura çıkmayı da ihmal etmeyin.

GÖRÜLMELİ

Erfoud görülmesi gereken yerler
 • Atlas Dağları
 • Sahra Çölü

TADILMALI

Erfoud ne yenir
 • Kuskus
 • Salyangoz

Fes


Oldukça kalabalık bir şehir olan Fes, Fas’ın en özel şehirleri arasındadır. Gezinomi Fas turları ile tercih edebileceğiniz ve yakından tanıyabileceğiniz Fes şehri gezilecek yerler listenizi hemen yapabilir ve aşağıda yer alan tadına bakılması gereken lezzetlere göz atarak, turunuz için hazırlanmaya başlamalısınız. Gezinomi Fas turlar arasında olan Fes şehri turu için seçimlerinizi erkenden yapmalısınız.

GÖRÜLMELİ

Fes görülmesi gereken yerler
 • Dar El Makhzen
 • Ibn Danan Sinagogu
 • Al-Attarine Madrasa

TADILMALI

Fes ne yenir
 • Kuskus
 • Kefta
 • Salyangoz

Tanca


Fas'ın en güzel şehirlerinden olan Tanca, her yıl pek çok turist konuk eden güzel noktaların başında gelmektedir. Gezinomi Tanca turları için Fas turlarını incelemelisiniz. aşağıda yer alan Tanca gezilecek yerler listesini ve tadına bakmanız gereken lezzetlerin listesini gözden geçirmeli ve kendi turunuz için güzel bir tur planı yapmaya başlamalısınız. Tanca tur fırsatlarını hemen değerlendirmelisiniz.

GÖRÜLMELİ

Tanca görülmesi gereken yerler
 • Dar El Makhzen Sarayı
 • American Legation Müzesi
 • Cape Malabata Deniz Feneri
 • Kasbah Müzesi

TADILMALI

Tanca ne yenir
 • Kuskus
 • Pastilla
 • Harira

Fas

hakkında bilmeniz gerekenler

Fas
Konuşulan Dil
Arapça, Fransızca
Para Birimi
Dirhem
Saat Farkı
-3
Voltaj
220 V

Genel: Rabat başkentidir. En popüler şehri ise Kazablanka’dır. Kuzey Afrika’nın en çok merak edilen ülkelerindendir. Yazlar sıcak ve çöl iklimi, kışlar ise soğuk geçmektedir.

Telefon: Ülke kodu:212 Konsolosluk:776 2605 - 776 2658

Vergiler: Herhangi bir vergi uygulaması bulunmuyor.

Bahşiş: 10 Dirhem arası bahşiş verilmesi uygundur.

Misafir Değerlendirmeleri

Bu tur için henüz bir değerlendirme yapılmamış. Tur için ilk değerlendirmeyi siz yapın.

Tur Nasıldı?

Tur rehberinden memnun kaldınız mı?

Konakladığınız oteli beğendiniz mi?

5 TL GeziPara Kazan

Benzer Turlar

Maldivler, Singapur, Phuket - Qatar Havayolları İle - 8 Gece - (MLE - HKT)

Maldivler, Singapur, Phuket - Qatar Havayolları İle - 8 Gece - (MLE - HKT)

12.06.2024 - 21.06.2024 fiyatıdır.9 Gece 10 Gün
5498.00 EUR
Fas Kraliyet Şehirleri Turu - Pegasus Havayolları ile - (CMN-CMN)

Fas Kraliyet Şehirleri Turu - Pegasus Havayolları ile - (CMN-CMN)

13.10.2024 - 18.10.2024 fiyatıdır.5 Gece 6 Gün
1198.00 EUR
Fas Krallığı (RBA-FEZ) AirArabia Havayolları İle

Fas Krallığı (RBA-FEZ) AirArabia Havayolları İle

6.10.2024 - 12.10.2024 fiyatıdır.6 Gece 7 Gün
1398.00 EUR
Elegant İspanya, Endülüs Turu (Mad-Bcn) Pegasus HY ile

Elegant İspanya, Endülüs Turu (Mad-Bcn) Pegasus HY ile

24.08.2024 - 31.08.2024 fiyatıdır.7 Gece 8 Gün
1698.00 EUR

Konum

Büyük Fas ve Sahra Çölü (TNG-TNG) AirArabia Hava Yolları İle

İnternet sitemizin doğru biçimde çalışması için zorunlu olan çerezler kullanılmaktadır. Reklam/pazarlama, performans/analitik çerezleri ise üçüncü taraf çerezler olup ancak açık rıza vermeniz halinde kullanılabilecektir. Çerezler aracılığıyla kişisel verilerinizin işlenmesi hakkında detaylı bilgiye "Çerez Aydınlatma Metni"nden ulaşabilirsiniz. Tüm çerezlerin kullanımına ve üçüncü taraf çerezler aracılığıyla toplanan kişisel verilerin yurt dışına aktarılmasına onay vermek için "Tümünü Kabul et" e, zorunlu olmayan çerezleri reddetmek için "Tümünü Reddet"e tıklayabilir ya da çerezlere ilişkin tercihlerinizi Çerez Tercihleri seçeneğinden yönetebilirsiniz.