Büyük Küba (HAV-HAV) Türk Havayolları İle

VARADERO (2) & TRİNİDAD (2) & HAVANA (3)

8 Gece - 9 Gün

Tur Kalkış Yeri:İstanbul

 • İstanbul-İstanbul Havalimanı

Türk Havayolları İle
Vizeli

TUR KODU:20768

3*-4* Oteller
Oda + Kahvaltı
1.749,00 USD57.280,00 TL
28.09.2024-6.10.2024 dönemi için geçerli kişibaşı fiyatıdır.

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “FİYAT OLUŞTUR” butonuna tıklayınız.

Dönem dönem fiyat listesi için tıklayın.

1. GÜN

İSTANBUL

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 23:00’da buluşuyoruz. Check-in ve bagaj işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz.

2. GÜN

İSTANBUL – HAVANA VARADERO

Türk Hava Yolları TK183 sayılı tarifeli seferi ile saat 02:00’da Havana’ya uçuş. Yerel saat ile 07:30’da varış. Varışımızın ardından alanda bizleri bekleyen özel aracımız ile birlikte Varadero’ya hareket ediyoruz. Varadero’ya varış ve kısa bir panoramik şehir turu sonrasında konaklama yapacağımız otele transfer. Oda anahtarlarının dağıtılması ve dinlenmek için serbest zaman. Kalan vaktinizi dilerseniz Varadero’nun eşsiz plajlarında değerlendirebilirsiniz. Alkollü Herşey Dahil konakladığımız için öğle ve akşam yemeğinizi otelimizde alabilirsiniz. Konaklama otelimizde.

3. GÜN

VARADERO

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Öğle Yemekli Katamaran Crucero del Sol Turu’na katılabilirler. Otobüsümüz ile marinaya doğru hareket ediyoruz. Katamaran ile hareket ederek deniz ve güneşin tadını, beyaz kumların üzerinde ve palmiye ağaçlarının gölgesinde çıkartacağınız Cayo Blanco Adası’na varıyoruz. Öğle yemeğimizi deniz ürünlerinden oluşan açık büfede alıyoruz ve gün boyunca ücretsiz içecekler ile serinliyoruz. Yunuslarla yaklaşık 15 dakikalık interaktif bir karşılaşma, unutulmaz bir gezi ve mercan bariyerinde yüzme deneyimi ardından otele dönüş. Alkollü Herşey Dahil konakladığımız için öğle ve akşam yemeğinizi otelimizde alabilirsiniz. Konaklama otelimizde.

Alternatif Program

Yemekli Katamaran Crucero del Sol Turu

160 $

4. GÜN

VARADERO TRİNİDAD

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Trinidad şehrine doğru yola çıkıyoruz. Varışımıza istinaden panoramik şehir turu. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan, geçmiş dönemlerde şeker üretimiyle zenginleşen, Kübalıların gurur duyduğu günümüze Koloniyal dönem mimarisi örnekleri ile dünya üzerinde en iyi Trinidad şehrine varışın ardından gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turunda; şehrin taş sokaklarında yürürken eski zamanlara yolculuk yaptığımızı hissedecek, Trinidad’a has limon suyu, bal ve Küba Rom’unun karışımı Canchanchara’nın tadına bakma imkânı bulacaksınız. Turumuzun ardından Casa’ya transfer. Konaklama Casa’da.

5. GÜN

TRİNİDAD

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Santa Clara & Cienfuegos Turu’na katılabillirler. Küba Devrim’inin en önemli cephesi olan ve Che’yi efsaneleştiren Villa Santa Clara şehrine doğru yola çıkıyoruz. Devrimin önemli liderleri efsanevi Comandante Che Guevara tarafından ele geçirilen ve Batista ordularının neredeyse tüm cephanesini taşıyan zırhlı tren müze parkını, savaşın en ateşli kısmını geçtiği bugün bile eski Hilton Oteli’nde kurşun izlerinin görüldüğü Parque Vidal’i görüp o günleri daha yakından hissedeceğiz. Che Guevera’nın Mozolesini ve “El Che” nin ünlü veda mektubunun çivi yazısı ile yazılmış anıtı ile heykelini göreceğimiz Santa Clara gezisinden sonra Cienfuegos şehrine doğru yola çıkıyoruz. 1819 yılında Fransız yerleşimciler tarafından kurulan 2005 yılında UNESCO tarafından koruma altına alınmış bu güzel şehirde yapacağımız turda Jose Marti Parkını parkı çevreleyen Tomas Terry Tiyatrosunu, Colegio de San Lorenzo devlet dairelerini göreceğiz. Turumuzun bitimiyle birlikte serbest zaman veriyoruz. Ardından Casa’ya transfer. Konaklama Casa’da.

Alternatif Program

Santa Clara & Cienfuegos Turu

95 $

6. GÜN

TRİNİDAD HAVANA

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Havana’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 5 saatlik bir yolculuğun ardından Havana’ya varış ve panoramik Havana şehir turu. Gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, Miramar ve kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğiniz Morro Kalesi’ni göreceğiz. Tur sonrası otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Cafe de Oriente Restaurant’da Öğle Yemeği & San Jose El Sanatları Pazarı Turu [1 içecek dâhil] ‘ne katılabilirler. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra San Jose El Sanatları Pazarında; alt katta Küba'lı zanaat ustalarının yaptıkları el işçiliği hediyelik eşyalardan, turistik hediyelik eşyalara kadar geniş bir yelpazede ürün bulabileceksiniz. Ayrıca pazarın 2. katında; Kübalı ressamların yaptıkları yağlı boya tablolarının ve sanat eserlerinin sergilendiği bir alandır. Burada sanatçıların kendileriden direkt satın alabileceğiniz tablolar ve sanat eserlerine ulaşabilirsiniz. Turumuzun ardında otele transfer oluyoruz. Akşam ise arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Cabaret Parisien Show’a katılabilirler. Nacional Hotel de Cuba'nın içinde bulunan Cabaret Parisien'in girişi otelin girişinin solunda ve ayrıdır. Küba'da izleyebileceğiniz en güzel 3 gösteriden birisi olup, sadece içecek alarak gösteriyi izleyebilirsiniz. Gösteri akşam 22:00 gibi başlayıp 23:30 civarı sona ermektedir. Gösteri bitimiyle birlikte otele transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

Alternatif Program

Cafe de Oriente Restaurant’da Öğle Yemeği & San Jose El Sanatları Pazarı Turu

65 $

Alternatif Program

Cabaret Parisien Show

95 $

7. GÜN

HAVANA

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Öğle Yemekli, Klasik Otomobiller ile Muhteşem Havana Turu’na katılabilirler. Gezimize1958 yılının sonunda Küba devrimine kadar Amerika’dan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargoya istinaden bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan klasik Amerikan arabaları ile başlıyoruz. Bu renkli araçlar ile Küba sokaklarında yapacağımız gezi sonrası Küba’nın Picassos’u olarak da bilinen Jose Fuster’in, yaşadığı dönem boyunca dekore ettiği resimler, seramikler ve çizimler yoluyla dekore edip açık hava sergisine dönüşen mahallesini göreceğiz. Bu gezinin ardından ismini Fernando Hamel’den alan modern sanatçıların merkezi olan Hamel sokağını göreceğiz. Ardından Havana’yı tepeden görebileceğimiz Küba’nın efsanevi kahramanı Che Guevara’nın evini ziyaret edeceğiz. Sonrasında turumuza Havana’nın en keyifli caddelerinden birisi olan Prado caddesine geçiyoruz. Batista rejimi döneminde saray olarak kullanılmış devrim sonrasında da halkın hizmetine müze olarak açılan Devrim Müzesini panaromik olarak gezeceğiz. Küba’nın en büyük müzesi olan Devrim Müzesinde, Küba bağımsızlık savaşı ve Küba Devrimi dönemlerinden kalma silahları, tanları ve eşyaları görebileceğiz. Turumuzun ardından otele transfer. Akşam ise arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Bueno Vista Social Club Şov Eşliğinde El Guarijito’da Akşam Yemeği Keyfi  [1 içecek dâhil]’ne katılabilirler. Küba ile özdeşleşmiş “Buena Vista Social Club” şov eşliğinde El Guarijito Restoran’da alıyoruz. Orijinal Buena Vista Social Club, 1940'larda müziyenlerin bir araya gelmek ve çalmak için gittikleri popüler bir mekan olarak danslar ve müzik etkinlikleri düzenledi. 1990'larda, kulüp kapandıktan yaklaşık 50 yıl sonra, popülaritesinin yükseldiği sırada kulüpte çalan emektarlardan bazılarının da bulunduğu geleneksel Kübalı müzisyenlerle birlikte unutulmaz bir Küba gecesi yaşayacağız. Akşam yemeğimizi de aldıktan sonra keyifli akşamımızın sonunda otelimize dönüş. Konaklama otelimizde.

Alternatif Program

Öğle Yemekli, Klasik Otomobiller ile Muhteşem Havana Turu

135 $

Alternatif Program

Bueno Vista Social Club Şov Eşliğinde El Guarijito’da Akşam Yemeği Keyfi

85 $

8. GÜN

HAVANA

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Öğle Yemekli Pinar del Rio & Vinales Turu’na katılabilirler otobüsümüz ile Havana’ya 160km mesafede bulunan Pinar del Rio bölgesine hareket. Meşhur Küba purolarının yapıldığı bölgede tütün çiftliği ve tipik Küba köylerinin bulunduğu Vinales Vadisi ziyareti. Öğle yemeği tur sırasında alınacaktır. Tur bitiminde otele dönüş ve serbest zaman. Akşam ise arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Tropicana Show Gecesi’ne katılabilirler. Küba müzik ve dansları ile keyifli vakit geçireceğiniz görsel bir şölen izleme imkânı bulacaksınız. Tur sonrası otele transfer. Konaklama otelimizde.

Alternatif Program

Öğle Yemekli Pinar del Rio & Vinales Turu

130 $

Alternatif Program

Tropicana Show Gecesi

150 $

9. GÜN

HAVANA İSTANBUL

Sabahın erken saatlerinde otelden çıkış işlemlerini gerçekleştiriyor ve ardından Havana Havalimanı’na transfer oluyoruz. Bagaj ve check-in işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları TK183 sayılı tarifeli seferi ile saat 08:55’de İstanbul’a hareket.

10. GÜN

İSTANBUL

Yerel saat ile 08:45’de varış ve turumuzun sonu.

11-18 MAYIS

ISTHAVIST

TK183

11.05.2024

02:00

07:30

TK183

18.05.2024

08:55

08:45+1

17-24 HAZİRAN

ISTHAVIST

TK183

17.06.2024

02:00

07:30

TK183

24.06.2024

08:55

08:45+1

06-13 TEMMUZ

ISTHAVIST

TK183

06.07.2024

02:00

07:30

TK183

13.07.2024

08:55

08:45+1

28 EYLÜL-05 EKİM

ISTHAVIST

TK183

28.09.2024

02:00

07:30

TK183

05.10.2024

08:55

08:45+1

02-09 ARALIK

ISTHAVIST

TK183

02.12.2024

02:00

07:30

TK183

09.12.2024

08:55

08:45+1

 

 Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul (IST) – Havana (HAV) – İstanbul (IST) parkurlarında ekonomi sınıfı uçak bileti
 Havalimanı vergileri
 Trinidad’da Casa evlerinde 2 gece oda-kahvaltı konaklamalar
 Havana’da 3* otellerde 3 gece oda-kahvaltı konaklamalar
 Varadero’da 4* otellerde 2 gece Alkollü Herşey Dahil konaklamalar
 Tüm şehirlerarası transferler
 Panoramik Varadero, Havana ve Trinidad şehir turu
 Havalimanı-otel-havalimanı transferleri
 Türkçe profesyonel rehberlik hizmetleri


 Küba Vizesi (85 USD) [Acentemiz aracılığı ile kişi başı 85 USD ücretten temin edilebilmektedir.]
 Seyahat Sağlık Sigortası
 Rehber ve şoför bahşişleri
 Covid-19 Sağlık Sigortası
 Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
 Ekstra turlar
 Öğle ve akşam yemekleri
 Fiyata dahil olduğu belirtilmeyen müze ve ören yerleri giriş ücretleri
 Fiyata dahil olduğu belirtilmeyen her türlü hizmet ve servis

Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden acentemiz sorumlu değildir. Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.

Fiyatlar, 01.01.2011 Tarihindeki taşımacılık ücretlerine göre verilmiş olup, hareket tarihine kadar gelebilecek artışlar aynı oranda yansıtılır.

Acentemiz, misafirlerine haber vermek koşulu ile turu iptal etme/tarih değişikliği yapma hakkına sahiptir.  Yeterli sayıda katılım sağlanmayan programlarda turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı acentemizde saklıdır. Turun iptali durumunda acentemiz iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.

Çocuk fiyatları; 2 yetişkinle aynı odada 3. kişi olarak konaklamaları halinde uygulanır. Üç Yataklı odada; 3. yatak ilave yatak olup, açılır - kapanır yatak şeklindedir ve diğer 2 yatakla aynı konfora sahip değildir.

Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce tarafınıza bildirilecektir. Acentemiz, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.


Uçuş saatine göre, geç varışlarda panoramik şehir tanıtım turu, ertesi gün yapılır. Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.

Tur paketine dâhil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dâhil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acentemiz sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.


Yurtdışı çıkışlarınızda ve girişlerinizde problem yaşamamak için pasaportunuzun seyahat bitiminden itibaren 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır. T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Acentemiz, konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup,  vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi gibi durumlar dâhilinde hiçbir sorumluluğu olmayıp tazminat hakkı doğurmamaktadır. Ne zaman yapılırsa yapılsın iptal durumunda vize ve sigorta ücretleri iade edilmez.

Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir. Aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acentemiz sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz

Acentemiz, gezi programlarına kayıt yaptırmış kişiler bu maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Otel Kategorisi

3* & 4* Oteller ve Trinidad’da Casa Konaklaması

Havana

3* Hotel Vedado Saint John's vb.

Trinidad

Casa Konaklaması

Varadero

4* Hotel Playa Caleta Varadero (Alkollü Herşey Dâhil Konaklama) vb.

 

 CASA KONAKLAMA NEDİR?

Trinidad şehrindeki konaklamalarımızı unutulmaz bir deneyim yaşayacağınız yerel halkın kendi evlerinde yapıyoruz! Küba’da vatandaşların kendi evlerini hükümetin belirlediği standartları yerine getirerek kiraya vermesi ile birlikte turistler bu evlerde konaklamaktadır. Evlerin içerisinde klima, banyo (ortak olmayan, odaya özel) temiz çarşaflar, havlular mevcut olup ayrıca kahvaltı için süt, kahve, çay, peynir, ekmek, tereyağı, yumurta bulunmaktadır. Küba’da Casa konaklamalarda, yani yerel halkın bir zamanlar yaşadığı evlerde kalmak, Küba’daki en büyük deneyimlerden biri olarak sayılmaktadır.

 

AVANTAJLI MAXİ EKSTRA TUR PAKETİ: TOPLAM 915 USD YERİNE 775 USD
 Öğle Yemekli Katamaran Crucero del Sol Turu     160 USD
 Santa Clara & Cienfuegos Turu        95 USD
 Cafe de Oriente Restaurant’da Öğle Yemeği & San Jose El Sanatları Pazarı Turu 65 USD
 Cabaret Parisien Show        95 USD
 Bueno Vista Social Club Şov Eşliğinde El Guarijito’da Akşam Yemeği Keyfi  85 USD
 Öğle Yemekli, Klasik Otomobiller ile Muhteşem Havana Turu    135 USD
 Öğle Yemekli Pinar del Rio & Vinales Turu       130 USD
 Tropicana Show Gecesi        150 USD

AVANTAJLI ECO EKSTRA TUR PAKETİ:  TOPLAM 585 USD YERİNE 495 USD
 Öğle Yemekli Katamaran Crucero del Sol Turu     160 USD
 Santa Clara & Cienfuegos Turu        95 USD
 Cafe de Oriente Restaurant’da Öğle Yemeği & San Jose El Sanatları Pazarı Turu 65 USD
 Öğle Yemekli, Klasik Otomobiller ile Muhteşem Havana Turu    135 USD
 Öğle Yemekli Pinar del Rio & Vinales Turu       130 USD

 

Küba Vizesi (85 USD) [Acentemiz aracılığı ile kişi başı 85 USD ücretten temin edilebilmektedir.]

 

Gezilecek Şehirler

Varadero


20 km’yi bulan upuzun sahiliyle, turkuaz rengi denizi, altın sarısı kumsallarıyla, doyumsuz manzaralar sunan bahçeleriyle Varadero; Küba’nın en turistik tatil cennetidir.

GÖRÜLMELİ

Varadero görülmesi gereken yerler
 • Josone Park
 • Varahicacos Ekolojik Parkı
 • Delfinario Yunus Parkı
 • Cueva de Ambrosio

TADILMALI

Varadero ne yenir
 • Patates Kızartması
 • Siyah Fasulye
 • Pirinç Pilavı

Trinidad


Küba’nın en büyüleyici topraklarından olan Trinidad; Vızıldayan Kuşların toprağı olarak bilinmektedir. Trinidad gezilecek yerler listenizi hemen hazırlamalı ve Trinidad’da atmanız gereken en güzel lezzetleri hemen keşfetmelisiniz. Tur planlarınızı hayata geçirmek için Küba turlarını incelemelisiniz.

GÖRÜLMELİ

Trinidad görülmesi gereken yerler
 • Palacio Cantero
 • Museo Romantico
 • Ancon
 • Ulusal Müze

TADILMALI

Trinidad ne yenir
 • Siyah Fasulye
 • Patates Kızartması
 • Pirinç Pilavı

Havana


Küba’nın canlı ve renkli sokaklara, güler yüzlü insanlara, muhteşem manzaralara ev sahipliği yapan başkenti Havana; dünyanın en güzel, en sıra dışı şehirlerinden biridir. Rengarenk evleri, bir film setinin içindeymişsiniz hissi veren sokakları, sokaklarını süsleyen klasik otomobilleri, turkuaz rengi denizi, bembeyaz kumsalları ile Havana; her yıl milyonlarca turistin popüler adresi olmaktadır.

GÖRÜLMELİ

Havana görülmesi gereken yerler
 • Eski Havana
 • Morro Kalesi
 • El Capitolio
 • La Cabana

TADILMALI

Havana ne yenir
 • Tempura
 • Suşi
 • Pina Kolada
 • Kuzu Tikka

Küba

hakkında bilmeniz gerekenler

Küba
Konuşulan Dil
İspanyolca
Para Birimi
Peso
Saat Farkı
-8
Voltaj
220 V

Genel: Küba, Karayipler de en meşhur ülkelerdendir. Subtropik iklimin hakim olduğu ülkede ortalama sıcaklık 26 derecedir. Küba'da Haziran ile Ekim ayları arasında saate 270 km hızı bulan kasırgalar meydana gelmektedir.

Telefon: Ülke kodu:53 Konsolosluk:7 33 29 33

Vergiler: Vergi uygulaması bulunmuyor. Ayrıca yapacağınız alışverişlerde kesinlikle fatura almalısınız yoksa aldıklarınızı yurtdışına çıkaramazsınız.

Bahşiş: Restoran ve otellerde 1 $ bahşiş yeterli olacaktır.

Misafir Değerlendirmeleri

Bu tur için henüz bir değerlendirme yapılmamış. Tur için ilk değerlendirmeyi siz yapın.

Tur Nasıldı?

Tur rehberinden memnun kaldınız mı?

Konakladığınız oteli beğendiniz mi?

5 TL GeziPara Kazan

Benzer Turlar

Elegant Küba - Türk Havayolları ile - 2024

Elegant Küba - Türk Havayolları ile - 2024

9.11.2024 - 16.11.2024 fiyatıdır.7 Gece 8 Gün
3898.00 EUR
Benelüks, Paris, Köln Turu- Pegasus Hava Yolları ile (CGN-CGN)

Benelüks, Paris, Köln Turu- Pegasus Hava Yolları ile (CGN-CGN)

22.10.2024 - 30.10.2024 fiyatıdır.8 Gece 9 Gün
1258.00 EUR
İzmir'den Dubai Turu- Sun Express Havayolları ile- 6 Gece

İzmir'den Dubai Turu- Sun Express Havayolları ile- 6 Gece

20.07.2024 - 28.07.2024 fiyatıdır.8 Gece 9 Gün
758.00 EUR
Meksika Küba Turu THY ile 8 Gece 10 Gün

Meksika Küba Turu THY ile 8 Gece 10 Gün

19.07.2024 - 27.07.2024 fiyatıdır.8 Gece 9 Gün
5980.00 USD
Elegant Küba Turu - Türk Havayolları İle - (HAV-HAV) - 2025

Elegant Küba Turu - Türk Havayolları İle - (HAV-HAV) - 2025

18.02.2025 - 25.02.2025 fiyatıdır.7 Gece 8 Gün
4098.00 EUR

Konum

Büyük Küba (HAV-HAV) Türk Havayolları İle

İnternet sitemizin doğru biçimde çalışması için zorunlu olan çerezler kullanılmaktadır. Reklam/pazarlama, performans/analitik çerezleri ise üçüncü taraf çerezler olup ancak açık rıza vermeniz halinde kullanılabilecektir. Çerezler aracılığıyla kişisel verilerinizin işlenmesi hakkında detaylı bilgiye "Çerez Aydınlatma Metni"nden ulaşabilirsiniz. Tüm çerezlerin kullanımına ve üçüncü taraf çerezler aracılığıyla toplanan kişisel verilerin yurt dışına aktarılmasına onay vermek için "Tümünü Kabul et" e, zorunlu olmayan çerezleri reddetmek için "Tümünü Reddet"e tıklayabilir ya da çerezlere ilişkin tercihlerinizi Çerez Tercihleri seçeneğinden yönetebilirsiniz.