Meksika Küba Turu THY ile 8 Gece 10 Gün

Mexico City (2), Cancun (2), Havana Küba (4)

8 Gece - 9 Gün

Tur Kalkış Yeri:İstanbul

 • İstanbul-İstanbul Yeni Havalimanı

Türk Havayolları ile
Vizeli

TUR KODU:21075

Fotoğraf Bulunamadı
4* OTELLER
Oda + Kahvaltı
2.990,00 USD98.670,00 TL
19.07.2024-27.07.2024 dönemi için geçerli kişibaşı fiyatıdır.

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “FİYAT OLUŞTUR” butonuna tıklayınız.

Dönem dönem fiyat listesi için tıklayın.

1. GÜN

ISTANBUL MEXICO CITY–02:30 08:35

ISTANBUL HAVALİMANI BULUŞMA 22:00 İstanbul Havalimanında THY kontuarında buluşma. İşlemleri takiben gece yarısını geçe Türk Hava Yolları ile direkt uçuş ile Meksika’nın başkenti Mexico City yolculuğumuz başlıyor. TÜRK HAVA YOLLARI tarifeli seferi ile Meksika ‘nın başkenti Mexico City ‘ye doğru yolculuğumuz başlıyor, Geceleme uçakta. MEXICO CITY TURU Meksika’nın başkenti ve en büyük şehri. Anâhuac´ın yüksek platolarından birinde, 2.250 m yükseltide bulunan federal yönetim bölümünün merkezi. Aztekler döneminde “Ulu Tenochtitlan”; İspanyol sömürgesi döneminde “saygıdeğer ve asil emperyal şehir”; gösterişli evler ve yapılarının bolluğu ile “Saraylar şehri” gibi değişik isimlere layık görülen Meksiko City günümüzde 20 milyona dayanmış nüfusu ile adeta baş döndürücü bir metropol ünvanına kavuşmuş. Sabah, Mexico City’nin UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınan tarihi merkezinin turu:Zocalo olarak bilinen dev Anayasa Meydanı; bir Aztek tapınağının yerine inşa edilen Metropolitana Katedrali; ünlü sanatçı Diego Rivera’nın Meksika tarihini anlatan duvar resimlerinin bulunduğu Palacio Nacional Hükümet Sarayı. Ardından, Chapultepec Parkı´nın girişinde bulunan ve OrtaAmerika kültürlerine ışık tutan Meksika Ulusal Antropoloji Müzesi´ni ziyaret. Zengin antropolojik, etnografik ve arkeolojik koleksiyonlar barındıran müzenin baş eseri şüphesiz dünyaca ünlü ve Aztek Takvimi olarak bilinen dairesel Güneş Taşı´dır. Turumuzun bitiminde otelimize dönüş. Otelimiz:Hotel Marlowe vb.

2. GÜN

MEXICO CITY

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası serbest günümüz başlıyor. Extra Tur:Teotivakan Piramitleri & Frida Kahlo Müzesi Turu -Öğle yemekli- Meksiko City’den 40 km. mesafede bulunan Teotihuacan’a hareket. UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi´ne alınan Teotihuacan antik şehrinin keşfi. “Tanrıların Yeri” anlamına gelen Teotihuacan, Yeni Dünya’nın en eski şehri olup aynı zamanda Kolomb öncesi Mezo-Amerika’nın gelmiş geçmiş en büyük şehri ve din merkeziydi. Arkeolojik Park gezisinde Teotihuacan’ın en büyük yapısı Güneş Piramidi; Ay Piramidi, Ölüler Yolu; büyük Tanrı “Tüylü Yılan” ithaf edilen Quetzalcoatl Tapınağı; Kelebekler Sarayı´nı görebilirsiniz. Turumuz öğle yemekli olacaktır. Tur bitimi şehire geri dönüyoruz. Bir sonraki durağımız FRIDA KAHLO müzesi olacaktır. Yapının kobalt mavisi duvarları için Mavi Ev olarak da bilinen Frida Kahlo Müzesi, Meksikalı ressam Frida Kahlo'nun yaşamı ve eserlerine adanmış tarihi bir ev müzesi ve sanat müzesidir. Mexico City'deki Coyoacán'ın Colonia del Carmen semtinde yer almaktadır. [Bu müze pazartesi günleri kapalıdır. Programa denk gelirse, rehberimiz eşliğinde alternatif program yapılacaktır. Geceleme otelimizde. Otelimiz:Hotel Marlowe 3*vb

Alternatif Program

Teotivakan Piramitleri & Frida Kahlo Müzesi Turu -Öğle yemekli-

120 USD

Alternatif Program

ISLA MUJERES YÜZME TURU -

60 USD

Alternatif Program

Chıchen Itza Maya & Tulum Turu – Öğle Yemekli –

155 USD

Alternatif Program

PINAR DEL RIO- VINALES VADİSİ TURU

125 USD

3. GÜN

MEXICO CITY CANCUN–08:30 10:25

Sabah kahvaltı sonrası havalimanına geçiyoruz. Cancun uçuş saatimiz 8:30, Cancun varışımız 10:25, önce özel aracımız ile Otelimize transferimiz yapılıyor. Serbest günümüz olacak. Arzu eden misafirlerimiz için Extra turumuz vardır. Extra Tur:ISLA MUJERES YÜZME TURU - * Cancun Yat limanından Yerel tekneler ile, sahili ve plajları ile meşhur Mohares adasına geçiyoruz, . Cancun Plajlarında güzel ve keyifli bir gün bizi bekliyor. Otelimiz:Wyndham Garden Cancun Downtown 4* vb.

Alternatif Program

Teotivakan Piramitleri & Frida Kahlo Müzesi Turu -Öğle yemekli-

120 USD

Alternatif Program

ISLA MUJERES YÜZME TURU -

60 USD

Alternatif Program

Chıchen Itza Maya & Tulum Turu – Öğle Yemekli –

155 USD

Alternatif Program

PINAR DEL RIO- VINALES VADİSİ TURU

125 USD

4. GÜN

CANCUN

Sabah çok erken alacağımız kahvaltıyı takiben serbest günümüz olacaktır. Extra Tur:Chıchen Itza Maya & Tulum Turu – Öğle Yemekli – Vakit kaybetmeden Meksika Yukatan yarım adasının en büyük Maya antik şehir Chichen Itza ‘ya hareket. UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan ve 300 hektarlık bir alanı kaplayan Chichen Itza antik kentine doğru yola çıkış. Burada 700-900 yıllar arasında büyük bir Maya topluluğu gelişerek alanın güney bölgesi yapılarının çoğunu inşa etmiş. Ancak, orta bölgede yer alan ve toplam 365 basamak ile Maya takvimini simgeleyen ve Tüylü Yılan Tanrısına ithaf edilen Kukulkan Piramidi; jaguar ve kartal motifleriyle süslenmiş Savaşçılar Tapınağı; Maya dünyasının en büyük örneği olan “Juego de Pelota” top oyun sahası gibi ana yapıların tasarımı açıkça bir Toltek etkisi taşımakta. Bu etkileşimle ilgili üç teori ortaya konulmakta:Toltek’lerin Orta Meksika’daki başkenti Tula Maya’ların egemenliğinin altına geçmiş olabilir. Toltek’ler ChichenItza’yı istila etmişolabilirler veya geniş ölçüde tüccarlık yapan Maya’lar Toltek’lerden etkilenmiş olabilirler. Gezimiz güzergahında, bu önemli yapıların yanı sıra, salyangoz şeklinden dolayı “Caracol” denilen ve ören yerinin en eski yapısı olan gözlemevi; yağmur tanrısı ChacMool’a kurban edilen bedenlerin atıldığı sanılan kutsal kuyu “Cenote” de bulunmakta. Turumuz sonrası ÖĞLE YEMEĞİ yerel bir restoranda alınacaktır. Chichen Itza gezisinin ardından TULUM’a gideceğiz. TULUM kıyılarında antik kent ziyaretimizi yapacağız. Bölgedeki turumuzu tamamlayarak Cancun ‘a otele dönüyoruz. Otelimiz:Wyndham Garden Cancun Downtown 4* vb.

Alternatif Program

Teotivakan Piramitleri & Frida Kahlo Müzesi Turu -Öğle yemekli-

120 USD

Alternatif Program

ISLA MUJERES YÜZME TURU -

60 USD

Alternatif Program

Chıchen Itza Maya & Tulum Turu – Öğle Yemekli –

155 USD

Alternatif Program

PINAR DEL RIO- VINALES VADİSİ TURU

125 USD

5. GÜN

CANCUN HAVANA [KÜBA] 07:40 09:50

Öğle saatlerinde rehberimizin belirleyeceği saatte Cancun otelimizden hareket ederek Cancun Havalimanına transfer olacağız. Yerel havayolları ile Havana’ya uçuşumuzu gerçekleştireceğiz. Alanda karşılama ve otele’ e geçiyoruz.Öğleden sonra şehir turumuz vardır. HAVANA ŞEHİR TURU- ÖĞLE YEMEKLİ TUR Etkileyici tarihinin yanında dünya savaşlarından çok az zararla çıkmış ve ilk inşaa edildiği haliyle kendini korumuş,50li ve 60lı yılların Amerikan arabalarının sıkça görülebildiği, İspanyol mimarisinin etkileyici örneklerine sahip Havana’yı tanıtmaya yönelik Havana Şehir Turu’nu gerçekleştiriyoruz. San Cristobal de la Habana'dan ismini alan Havana, İspanyollar tarafından kurulmuştur. Şehir turumuz modern Havana’dan başlıyor, artdeko ve modern mimarisi ile karışık Vedado Bölgesi'nden geçilerek dünyaca ünlü Devrim Meydanı'na doğru ilerliyoruz... Modern Havana’dan Eski Havana’ya 15 dakkika uzaklıkta zaman durmuş gibi kolonyal tarzı meydanları ve binaları karşımıza çıkıyor. Ünlü Capitol binasına uğryarak tarihi merkezine devam edeceğiz. Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, Plaza Vieja ve Plaza de San Francisco de Asiz adım adım yürünerek eski sokakları gezecek ve çamaşır asılmış kırık dökük balkonlardan bizi izleyen ağzı purolu yaşlılar bizlere el sallayacak. Bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. En değerli fotoğraflarınız siyah beyazlar olacak, kendinizi zamanında yolculuk yapmış gibi hissedecekseniz. La Bodeguita del Medio ve Floridita Bar’ı ünlü Ernest Hemingway'i hatırlatacak. Bolero, Chachalar, Maraka ritmi içimizden doğacak...ATATÜRK büstünü ziyaret edeceğiz. UNESCO’nun sit alanları listesinde yer alan başkentin eski şehrini kolaylıkla bir müzik cenneti denilebilmektedir. Bir turistin Havana’da hemen hemen gideceği her kafede, sokakta, barda, otelde ve restoranda, canlı müzik gruplarına rastlaması mümkündür. Öyle ki, insan bazen kendi ülkesinde dinleme olanağını bulduğu kaliteli Latin grupların çokluğu karşısında şaşırmakta ve o zaman müziğin bir Kübalı için hayatın vazgeçilmezlerinden olduğunu daha iyi anlamaktadır. Yağlı boya tablolar ve el işleri pazardan satın alabilirsiniz… Geceleme Havana ‘da otelde. Otelimiz:Hotel Paseo 3*vb. 6 -7 GÜN TRINIDAD – SANTA CLARA EXTRA TURU Bugün serbest günümüz başlıyor. Arzu edenler 1 Gece/ 2 Gün Sürecek olan Trınıdad Konaklamalı bir turumuz olacak *Katılmayanlar Havana da konaklıyor*

6. GÜN

CIENFUEGOS TRINIDAD–SANTA CLARA TURU

Bu turumuz 1 gece konaklamalıdır-Bu konaklamalar Küba kültürünü en yakından yaşabileceğiniz casa Partıcular yani ev konaklamasıdır. Bugün ilk olarak UNESCO dünya mirası listesindeki CIENFUEGOS kentini ve meydanı ve eski Tiyatroyu ziyaret edeceğiz. Öğle Yemeği yerel restoranda alınacak. Daha sonra Trinidad şehrine devam ediyoruz. Trinidad şehir turumuzu yapacağız. Tarihi sokaklarında yürüyeceğiz. PlazaMayor,Canchánchara Barda özel yöresel kokteylden tadacağız, turumuzun sonunda geceleme TRINIDAD’da Casa Particular.

7. GÜN

SANTA CLARA HAVANA

Sabah çok erken, kahvaltı sonrası saat 07:30 da SantaClara ‘ya Yolculuğumuz başlıyor. Plaza Ernesto Che Guevara, Che Müzesi ziyaretimizi yapacağız. Burası her gün yüzlerce kişinin ziyaretine geldiği yerdir. SantaClara kent merkezini, tarihi zırhlı tren meydanını ziyaret ettikten sonra Havana’ya geri döneceğiz. Geceleme Havana’da. Otelimiz:Hotel Paseo 3*vb.

8. GÜN

HAVANA

Kahvaltı sonrası Extra turumuz var. Arzu eden misafirlerimiz extra tura katılabilirler. PINAR DEL RIO- VINALES VADİSİ TURU –  Bu turumuzda önce tütün tarlaları gezecek, nasıl yetiştirildiği hakkında bilgilendirilecek ve sonra da Pinar del Rio'daki Puro Fabrikası'na gideceğiz. Los Jazmines tepesinden Vinales Vadisi’nin manzarası seyredildikten sonra öğle yemeğini El Palenque Restaurant'ta yiyeceğiz. Cueva del Indio mağarasının içindeki nehri sandalla gezerek geçtikten sonra Mural de la Prehistoria'da inanılmaz güzel doğada Leovigildo tarafından çizilmiş bir yağlı boya tablosu sizi bekliyor. Son olarak sürpriz bir yerli aile ziyareti yapılacaktır. Ardından Havana'ya geri dönüyoruz. Otelimiz:Hotel Paseo 3*vb.

Alternatif Program

Teotivakan Piramitleri & Frida Kahlo Müzesi Turu -Öğle yemekli-

120 USD

Alternatif Program

ISLA MUJERES YÜZME TURU -

60 USD

Alternatif Program

Chıchen Itza Maya & Tulum Turu – Öğle Yemekli –

155 USD

Alternatif Program

PINAR DEL RIO- VINALES VADİSİ TURU

125 USD

9. GÜN

HAVANA ISTANBUL 09:35 08:30+1

Bugün çıkış yapıyoruz. TÜRK HAVA YOLLARI ile uçuş saatimiz 09:35 Geceleme uçakta.

10. GÜN

ISTANBUL ISTANBUL ISTANBUL

İstanbul’a varış 08:30 - Bu gezimizin sonu.

TÜRK HAVA YOLLARI ile ekonomi sınıfı uçak bileti ve havalimanı vergileri ISTANBUL/ MEXICO CITY – HAVANA /ISTANBUL seferi.

Programda belirtilen tüm turlar tüm transferler.

2 gece Mexico City / 2 Gece Cancun / 4 Gece Havana Küba Toplam:8 Gece

Programda belirtilmiş yemekler dahildir

Mexıco Cıty Şehir Turu

Havana Şehir Turu (Yemekli)

Küba- Havana’da 3*vb. Otel Konaklama- Kahvaltı servisi vardır.

Türkçe rehberlik hizmeti

Zorunlu Sigorta

Küba Vize ücreti (50 USD) *Normal Pasaportlar içindir. Yeşil pasaportlu misafirlerimiz vizeden muaftır.

Programda açıkça belirtilmeyen yemekler.

EXTRA TURLAR.

MEKSIKA VİZESİ (Yeşil Pasaport sahipleri için 36 USD dir. Parmak izi alınarak Meksika Konsolosluğu tarafından verilmektedir. Randevu alınarak gidilir. Bordo pasaportlu misafirlerimiz, online kolay vize ile Meksika’ya seyahat edebilirler. Online vizenizin alınması konusunda acenteniz sizlere destek olacak.

Pasaportunda geçerli bir ABD vizesi olan misafirlerimiz (Bordo veya Yeşil), Meksika’ya vizesiz seyahat edebilirler.

Meksika için Bordo Normal Pasaport sahipleri- için Online form doldurup 15 dk da giriş kağıdını şirketimiz temin etmektedir -Ücretsiz)

TURUMUZUN YABANCI PERSONELLERİ İÇİN TÜM BÖLGELERDE BAHŞİŞLERİ Yerel rehber, Garson ve Kaptanlar için kişi başı bahşiş ücreti:70 USD EXTRA TURLAR:

Teotivakan Piramitleri & FRIDA KAHLO MÜZESİ Turu [extra tur ]*Öğle yemekli 120usd

CHICHEN ITZA MAYA & TULUM TURU (extra tur ) Öğle Yemekli 155 usd

TRINIDAD – SANTA CLARA(CHE)1gece/2gün 195 usd

PINAR DEL RIO- VINALES VADİSİ TURU*öğle yemekli 125 usd

EXTRA TUR ISLA MOHARES YÜZME TURU -60 usd*

Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden acentemiz sorumlu değildir. Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.

Fiyatlar, 01.01.2011 Tarihindeki taşımacılık ücretlerine göre verilmiş olup, hareket tarihine kadar gelebilecek artışlar aynı oranda yansıtılır.
Acentemiz, misafirlerine haber vermek koşulu ile turu iptal etme/tarih değişikliği yapma hakkına sahiptir.  Yeterli sayıda katılım sağlanmayan programlarda turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı acentemizde saklıdır. Turun iptali durumunda acentemiz iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.
Çocuk fiyatları; 2 yetişkinle aynı odada 3. kişi olarak konaklamaları halinde uygulanır. Üç Yataklı odada; 3. yatak ilave yatak olup, açılır - kapanır yatak şeklindedir ve diğer 2 yatakla aynı konfora sahip değildir.
Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce tarafınıza bildirilecektir. Acentemiz, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

Uçuş saatine göre, geç varışlarda panoramik şehir tanıtım turu, ertesi gün yapılır. Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.
Tur paketine dâhil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dâhil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acentemiz sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

Yurtdışı çıkışlarınızda ve girişlerinizde problem yaşamamak için pasaportunuzun seyahat bitiminden itibaren 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır. T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Acentemiz, konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup,  vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi gibi durumlar dâhilinde hiçbir sorumluluğu olmayıp tazminat hakkı doğurmamaktadır. Ne zaman yapılırsa yapılsın iptal durumunda vize ve sigorta ücretleri iade edilmez.
Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir. Aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acentemiz sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz

Acentemiz, gezi programlarına kayıt yaptırmış kişiler bu maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Gezilecek Şehirler

Küba


<P>Dünya üzerinde, insanları çok eski Amerikan arabaları kullanan ve sokakları 1950’li yılları anımsatan başka bir ülkeyi kolay kolay bulamazsınız! Yurtdışı tatilinizi, havanın sıcak olduğu hareketli bir bölgede geçirmek isterseniz, bu konuda Küba sizi asla hayal kırıklığına uğratmayacaktır. Gerçek sosyalizmin en son kalıntılarından biri olan Küba’ya geldiğinizde; Karl Marx ve Vladimir Lenin gibi önemli isimlerin adını taşıyan heykelleri, parkları ve kurumları bulabilirsiniz. </P><P>Küba, aynı zamanda ucuz bira içmek için de en ideal rotalardan biridir. Özellikle yerli markaları 2 doların altında satın almak mümkündür, hatta 1 dolara bile bira bulabilirsiniz. Burada, kokteyller de pahalı değil. Küba’da ayrıca, özellikle dağlık bölgelerin yakınında, yürüyüş ve kamp yapmak için doğal yerlerin sayısı da oldukça fazla. Berrak suları ve ince kumları ile ünlü Küba’nın sahilleri, sunduğu muhteşem manzaraları ile de büyüleyicidir. <BR></P>

GÖRÜLMELİ

Küba görülmesi gereken yerler
 • Eski Havana
 • Malecon plajı
 • Morro Kalesi
 • Che Guevera mozolesi

TADILMALI

Küba ne yenir
 • Mojito
 • Izgara et çeşitleri
 • Siyah fasulye

Mexico City


Meksika’nın en ünlü küresel şehri olan Mexico City aynı zamanda da Amerika kıtasının en önemli finansal merkezleri arasında yer almaktadır. Meksika turları ile gezip görebileceğiniz ya da Mexico City turları için doğru yerdesiniz. Gezinomi Mexico City turları için Meksika turlarını hemen inceleyerek kararınızı vermelisiniz.

GÖRÜLMELİ

Mexico City görülmesi gereken yerler
 • Chapultepec
 • Pramid of The Sun
 • Ulusal Arkeoloji Müzesi
 • Zocalo

TADILMALI

Mexico City ne yenir
 • Acılı Et Yemekleri
 • Taco
 • Pozole Çorbası

Cancun


Meksika’nın en güzel şehirlerinden biri olan Cancun, içinizi kıpır kıpır yapabilir. Cancun gezilecek yerler listenizi hazırlayın ve özellikle tadına bakmanız gereken lezzetleri de not alın. Meksika turları arasında yer alan Gezinomi Cancun turları ile hayal ettiğinizden daha güzel bir tur geçirebilirsiniz.

GÖRÜLMELİ

Cancun görülmesi gereken yerler
 • Coba
 • Xel-Ha Park
 • Xcaret Park
 • Cancun Su Altı Müzesi

TADILMALI

Cancun ne yenir
 • Et Yemekleri
 • Avakado
 • Hindi Eti
 • Salbutes

Küba

hakkında bilmeniz gerekenler

Küba
Konuşulan Dil
İspanyolca
Para Birimi
Peso
Saat Farkı
-8
Voltaj
220 V

Genel: Küba, Karayipler de en meşhur ülkelerdendir. Subtropik iklimin hakim olduğu ülkede ortalama sıcaklık 26 derecedir. Küba'da Haziran ile Ekim ayları arasında saate 270 km hızı bulan kasırgalar meydana gelmektedir.

Telefon: Ülke kodu:53 Konsolosluk:7 33 29 33

Vergiler: Vergi uygulaması bulunmuyor. Ayrıca yapacağınız alışverişlerde kesinlikle fatura almalısınız yoksa aldıklarınızı yurtdışına çıkaramazsınız.

Bahşiş: Restoran ve otellerde 1 $ bahşiş yeterli olacaktır.

Meksika

hakkında bilmeniz gerekenler

Meksika
Konuşulan Dil
İspanyolca
Para Birimi
Meksika Pesosu
Saat Farkı
-5
Voltaj
220 V

Genel: Latin Amerika olan Meksika, turistlerin gitmeyi tercih ettiği yerlerin başında geliyor. Başkent Meksiko, Leon ve Puebla en çok ziyaret edilen şehirlerin başında geliyor.

Telefon kodu: +52

Bahşiş: Hesabın %10 kadarı bırakılabilir.

Misafir Değerlendirmeleri

Bu tur için henüz bir değerlendirme yapılmamış. Tur için ilk değerlendirmeyi siz yapın.

Tur Nasıldı?

Tur rehberinden memnun kaldınız mı?

Konakladığınız oteli beğendiniz mi?

5 TL GeziPara Kazan

Benzer Turlar

Büyük Amerika Turu (Sfo-Jfk) Türk Havayolları ile

Büyük Amerika Turu (Sfo-Jfk) Türk Havayolları ile

5.10.2024 - 15.10.2024 fiyatıdır.10 Gece 11 Gün
6398.00 USD
Büyük İtalya,Yunanistan,Balkan Turu - İstanbul Hareketli

Büyük İtalya,Yunanistan,Balkan Turu - İstanbul Hareketli

27.09.2024 - 5.10.2024 fiyatıdır.8 Gece 9 Gün
998.00 EUR
Büyük Küba (HAV-HAV) Türk Havayolları İle

Büyük Küba (HAV-HAV) Türk Havayolları İle

28.09.2024 - 6.10.2024 fiyatıdır.8 Gece 9 Gün
3498.00 USD
İzmir'den Dubai Turu- Sun Express Havayolları ile- 6 Gece

İzmir'den Dubai Turu- Sun Express Havayolları ile- 6 Gece

20.07.2024 - 28.07.2024 fiyatıdır.8 Gece 9 Gün
758.00 EUR
Mega Promosyon Baştanbaşa Gizemli Mısır - PGS İle - (HRG - SHH)

Mega Promosyon Baştanbaşa Gizemli Mısır - PGS İle - (HRG - SHH)

4.10.2024 - 12.10.2024 fiyatıdır.8 Gece 9 Gün
1098.00 USD

Konum

Meksika Küba Turu THY ile 8 Gece 10 Gün

İnternet sitemizin doğru biçimde çalışması için zorunlu olan çerezler kullanılmaktadır. Reklam/pazarlama, performans/analitik çerezleri ise üçüncü taraf çerezler olup ancak açık rıza vermeniz halinde kullanılabilecektir. Çerezler aracılığıyla kişisel verilerinizin işlenmesi hakkında detaylı bilgiye "Çerez Aydınlatma Metni"nden ulaşabilirsiniz. Tüm çerezlerin kullanımına ve üçüncü taraf çerezler aracılığıyla toplanan kişisel verilerin yurt dışına aktarılmasına onay vermek için "Tümünü Kabul et" e, zorunlu olmayan çerezleri reddetmek için "Tümünü Reddet"e tıklayabilir ya da çerezlere ilişkin tercihlerinizi Çerez Tercihleri seçeneğinden yönetebilirsiniz.