Çin Turları

Çin Turları

Çin Halk Cumhuriyeti Moğolistan, Rusya, Kuzey Kore, Sarı Deniz, Doğu çin Deniz, Vietnam, Laos, Birmanya, Hindistan, Bhutan, Nepal, Pakistan, Afganistan, Kırgızistan, Kazakistan ve Tacikistan ile sınırları olan bir ülkedir.

Devamını Oku »

3 adet tur bulundu...

Tur Takvimi
İNCELE

HIZLI GÖZAT

9 gece 10 gün

Türk Hava Yolları ile

Pekin(3) & Xian (1) & Guilin (2) & Shangai(2)

  • 18.8.2018 - 27.8.2018
2390,00 USD 8962,50 TL
İNCELE

HIZLI GÖZAT

9 gece 10 gün

Türk Hava Yolları ile,

Pekin(3) & Xian (1) & Guilin(2) & Shangai(2)

  • 14.7.2018 - 23.7.2018
2390,00 USD 8962,50 TL
İNCELE

HIZLI GÖZAT

8 gece 9 gün

Türk Hava Yolları ile

Pekin(3) & Xian (1) & Guilin (2) & Shangai (2)

  • 14.4.2018 - 22.4.2018
2390,00 USD 8962,50 TL

Çin Hakkında

Çin Halk Cumhuriyeti Moğolistan, Rusya, Kuzey Kore, Sarı Deniz, Doğu çin Deniz, Vietnam, Laos, Birmanya, Hindistan, Bhutan, Nepal, Pakistan, Afganistan, Kırgızistan, Kazakistan ve Tacikistan ile sınırları olan bir ülkedir. Çin’in başkenti Pekin’dir. 1,357 Milyarlık nüfusu ile dünyanın en kalabalık ülkelerinin başında gelmektedir. Çin para birimi ise Renminbidir. Çin’in resmi dili Çince ve Uygarca’dır.

Çin hava durumu, tura çıkmadan önce kontrol etmeniz gereken detaylar arasındadır. Çok geniş bir alana yayılmış olan Çin, tropikal iklime sahiptir. Hatta doğal afetleri ile bilinmektedir. Kışın yağışlı ve serin, yazın ise 30 derece hava sıcaklığı olan ülke için en doğru zaman bahar dönemleridir.

Çin’in önemli şehirleri arasında Pekin, Hong Kong, Şanghay, Guangzhou, Guilin ve Kowloon bulunmaktadır. Çin’in en büyük özelliği zengin ekonomisidir. 2020 yılında dünyanın en güçlü ekonomisine sahip ülkesinin Çin olması beklenmektedir.

Çin’de ne yenir?
Çin yemekleri 5 esasa dayanmaktadır. Renk, şekil, koku, tat ve beslenme değeridir. Her yemekte bunlar esas alınarak hesaplanmaktadır. Pirinç, kırmızı et, et, balık, yeşil ve kök sebze yemeklerinin tadına kesinlikle bakmalısınız. Noodle ve Horse Hoof Cake tadına bakmanız gereken en önemli iki lezzettir.

Çin’den ne alınır?
Çin alışveriş için doğru yeri bulduğunuz zaman iyi bir seçim olabilir. Alışveriş yapabileceğiniz halk pazarları ya da büyük alışveriş merkezleri sizi beklemektedir. Elektronik eşyalar ve Çin’in yöresel yelpazelerinden ya da kıyafetlerinden satın alabilirsiniz.

Çin gezilecek yerler
Çin Seddi, Yasak Şehir, Toprak Askerler, Bund, Yaz Sarayı, cennet Tapınağı, Li Nehri, Huangshan Dağ ve Juizhaigou nehri görmeniz gereken yerlerin başında gelmektedir.

Çin’e gittiğiniz zaman eşsiz doğal güzellikleri ve birbirinden farklı özellikleri ile ne kadar doğru bir seçim yaptığınızı göreceksiniz. Eğlenecek, en güzel mekanları ve doğal cennetleri görecek ve bu güzel ğlkenin ardından seçim yapmakta zorlanacaksınız. Biraz kalabalık ve yorucu bir ülke olabilen Çin’in hemen ardından Japonya sizi bekliyor. Japonya bahar turlarını kesinlikle kaçırmayın. En doğal özellikleri ve en farklı manzaraları ve geleneksel özellikleri ile seçimlerinizi bekliyor.