Danimarka Turları

Danimarka Turları

En küçük İskandinav ülkesi olan Danimarka’nın başkenti Kopenhag’dır. Almanya, İsveç ve Norveç’e komşu olan Danimarka’nın en önemli şehirleri Kopenhag, Odense, Aolborg ve Arhus’tur. Danimarka hava durumu ülkeye gitmeye karar verdiğiniz zaman kontrol etmeniz gereken en önemli şeydir.

Devamını Oku »

Sizi Arayalım? Telefon numaranızı gönderin, Gezinomi Tatil Danışmanımız Danimarka Turları için sizi arasın...

Danimarka Hakkında

En küçük İskandinav ülkesi olan Danimarka’nın başkenti Kopenhag’dır. Almanya, İsveç ve Norveç’e komşu olan Danimarka’nın en önemli şehirleri Kopenhag, Odense, Aolborg ve Arhus’tur. Danimarka hava durumu ülkeye gitmeye karar verdiğiniz zaman kontrol etmeniz gereken en önemli şeydir. Ilıman bir iklime sahip olan Danimarka’yı gezmek için en doğru zaman tabi ki kısa yaz dönemidir. Genellikle kışın yağışlı olan ülkede yaz ayları ise Temmuz ve Ağustos ayından ibarettir. Yani rahat rahat gezip görmek için 2 ayınız var. Yaz ayında bile hava sıcaklığı 15-16 derecedir. Sonbahar ayları da bol yağışlı geçmektedir.

Danimarka turu için en doğru seçimleri festival ya da karnaval zamanı yapabilirsiniz. Aurhus ve Aalborg gibi şehirlerde düzenlenen turları tercih edebilirsiniz.

Danimarka alışveriş için keyifli olabilir. Ancak bölgeyi ya da festival zamanlarını iyi tutturmanız gerekmektedir. Genelde karşınıza çıkacak olan hediyelik eşya dükkanlarında pazarlık yapmayı unutmayın, bizden tavsiye!

Danimarka’da ne yenir?
Danimarka mutfağının en meşhur lezzeti et yemeklerinden oluşmaktadır. Et yemeklerinin dışında balık ve patates olmazsa olmazlar arasındadır. Somon balığı, kırmızı et yemekleri, patates salataları ya da yemekleri çok güzeldir. Ayrıca tereyağlı siyah ekmek ise tadına mutlaka bakmanız gerekenler arasındadır. Kahvaltıları ise oldukça güzeldir. Bol ekmek çeşitleri, reçel, peynir, dilimlenmiş et, yumurta ve pek çok hamur işi lezzetler sofrada yerini alır.
Kesinlikle ağız tadınıza uyacak ve doya doya yiyebileceğiniz güzel lezzetleri bulabilirsiniz.

Danimarka’da gezilecek yerler
Kopenhag başta olmak üzere turistik yerler arasında Billund Hayvanat Bahçesi, Skagen Deniz Feneri, Tivoli Bahçeleri, Danimarka Milli Müzesi, Rosenborg Kalesi, Kronborg Kalesi ve Küçük Deniz Kızı heykeli görmeniz gereken yerler arasındadır.

Danimarka turu kapsamında görmek istediğiniz ve size hazırlanan turda var olan en güzel noktalar hakkında gitmeden araştırma yapmalısınız. Siz yeter ki zamanınıza karar verin ve hemen ardından seçimlerinizi yapın. Danimarka turunun hemen ardından dilerseniz geçebileceğiniz 2 ya da 3 ülke bulunmaktadır. Almanya, İsveç ve Norveç’i ziyaret edebilirsiniz. En kolay yoldan ise tren ile Almanya’ya geçiş sağlayabilir ya da araç ile geçebilirsiniz. Almanya da ise Berlin Turu fırsatlarını kaçırmamanızı tavsiye ederiz.