Dominik Cumhuriyeti Turları

Dominik Cumhuriyeti Turları

Karayiplerdeki Hispanyola adasında yer alan Dominik Cumhuriyeti, Porto Riko, Küba, Jamaika, Venezuela ve Haiti ile komşudur. Dominik başkenti Santo Domingo’dur.

Devamını Oku »

Arama

Sizi Arayalım? Telefon numaranızı gönderin, Gezinomi Tatil Danışmanımız Dominik Cumhuriyeti Turları için sizi arasın...

Dominik Cumhuriyeti Hakkında

Karayiplerdeki Hispanyola adasında yer alan Dominik Cumhuriyeti, Porto Riko, Küba, Jamaika, Venezuela ve Haiti ile komşudur. Dominik başkenti Santo Domingo’dur. Dominik para birimi ise Dominik Pesosudur. Ayrıca resmi dili İspanyolca olan Dominik Cumhuriyetinde İngilizce de konuşulmaktadır. Dominik cumhuriyeti saat olarak Türkiye’den 6 saat geridedir.

Dominik adasında keyifli bir tur geçirmek ve sevdikleriniz ile eğlenmek isterseniz tercihlerinizi hemen yapmanızı ve tur için merak ettiğiniz her detayı incelemenizi tavsiye ederiz. Tropikal iklimin etkisinde olan Dominik hava durumu kontrol edilerek tur planlaması yapılması gereken bir yerdir. Genellikle hava sıcaklığı 25-30 derece civarındadır. Ekim ve Mayıs ayları arasınd kuzey kısmı, Mayıs ve Ekim aylarında ise güney kısmı yağmurludur. Bunun için Dominik turu öncesi hava durumu kesinlikle kontrol edilmelidir. Ağustos ve Ekim aylarında kasırga ve fırtına görülmektedir.

Dominik’te ne yenir?
Tropik bir ülkede olduğunuz için yemeniz gereken ilk şey tabi ki tropik meyvelerdir. Dominik mutfağında bol baharat, soğan, sarımsak kullanılmaktadır. Mısır, bezelye ve et yemekleri meşhurdur. Ayrıca Rom ve tütün çeşitleri de oldukça meşhurdur.

Dominik’ten en alınır?
Tropik bir adada alacağınız en güzel şey yöresel baharatlar ve yerlilerin yaptığı el işi bileklik, takı, toka ya da ev süsleridir. Size yazı ve bu güzel adayı hatırlatacak her şeyi alabilirsiniz. Dominik Cumhuriyeti hakkında merak ettiğiniz detaylar için bakınız; Dominik Cumhuriyeti Gezilecek Yerler

Bembeyaz kumsallarında hayal ettiğiniz tatili yaşamak, eğlenmek, dinlenmek, Dominik gece hayatının keyfini çıkarmak için eşsiz bir tur planladığınızı bilmelisiniz. Gezilip görülecek en güzel yerlerinin başında tabi ki plajları gelmektedir. Dominik gece hayatı da güneş battığı anda plaj partileri ile başlamaktadır. Dominik gece hayatını isterseniz plaj partileri ile isterseniz de şehirlerde size sunulan bar, kulüp ve publarda yaşayabilirsiniz.

Dominik gezilecek yerler
Punta Cana Plajı, Santo Domingo, San Felipe de Puerto Plata Kumarhanesi, Bayahibe Plajı, La Romana Mağarası, Saona Adası, Cabarete Sörf plajı ve Sosua plajı görebileceğiniz en güzel noktalar arasındadır.

Eşsiz bir Dominik turu planladıktan sonra deniz, kum ve güneşin keyfini çıkarmaya devam etmek isterseniz seçimlerinizi yapmak için Bahamaları tercih edebilirsiniz. Bahamalar en keyifli yaz akşamları, içinizi kıpır kıpır yapacak ve her yerden yükselen müzikleri ile sizi de davet edecektir. Gezinomi Bahamalar Turu kapsamında sizi bekleyen her detayı incelemenizi tavsiye ederiz.