Elegant Avrupa Turu

Cenova, Nice (1) & Monaco, Monte Carlo & Marsilya (1) & Annecy & Cenevre (1) & Bern, Alsace (2) & Konstanz, Zürih, Lugano, Milano (2)

Günübirlik

Tur Kalkış Yeri :

  12 yorum sonucu ortalama 9.6 puan [Yorumlar]

  TUR KODU : 1429

  Elegant Avrupa Turu bu dönemde satışa kapalıdır.
  error

  Elegant Avrupa Turu bu dönemde satışa kapalıdır.

  Değerlendirmek isteyeceğiniz diğer turlar için tatil danışmanımızla görüşebilirsiniz.

  HEMEN ARAYIN: 0850 466 77 44

  ya da

  Elegant Avrupa Turu Türk Havayolları ile
  Elegant Avrupa Turu Türk Havayolları ile 4.12.2020 - 11.12.2020 fiyatıdır. 7 Gece 8 Gün
  798,00 EUR
  Ekstra Turlar Dahil Alsace, Colmar Turu
  Ekstra Turlar Dahil Alsace, Colmar Turu 30.07.2020 - 2.08.2020 fiyatıdır. 3 Gece 4 Gün
  1.478,00 EUR
  Almanya, İsviçre, İtalya, Fransa, İspanya Turu Ekstra Turlar Dahil
  Almanya, İsviçre, İtalya, Fransa, İspanya Turu Ekstra Turlar Dahil 5.09.2020 - 12.09.2020 fiyatıdır. 7 Gece 8 Gün
  2.118,00 EUR
  Ekstra Turlar Dahil Görkemli Alpler ve 5 Ülke Turu
  Ekstra Turlar Dahil Görkemli Alpler ve 5 Ülke Turu 29.11.2020 - 6.12.2020 fiyatıdır. 7 Gece 8 Gün
  1.598,00 EUR
  İspanya, Fransa, İsviçre, İtalya Turu
  İspanya, Fransa, İsviçre, İtalya Turu 24.01.2021 - 31.01.2021 fiyatıdır. 7 Gece 8 Gün
  898,00 EUR
  İspanya, Fransa, İsviçre, İtalya Turu Milano Başlar
  İspanya, Fransa, İsviçre, İtalya Turu Milano Başlar 17.01.2021 - 24.01.2021 fiyatıdır. 7 Gece 8 Gün
  898,00 EUR

  1. GÜN

  İstanbul Cenova-Monaco-Monte Carlo-Nice

  Sabiha Gökçen Havalimanı, Dış Hatlar Terminali Türk Hava Yolları kontuarından gerçekleştireceğiniz bagaj ve bilet işlemlerinizin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 1901 sefer sayılı uçağı ile saat 09.50’de Milano’ya hareket. (Pasaport kontrol ve bilet/bagaj işlemlerinizi zamanında bitirebilmek için uçuşunuzdan üç saat önce havalimanında hazır bulunmanız önerilir. Rehberinizle buluşma uçuşa bir saat kala uçak kapısında olacaktır) Yerel saat ile 11.45’de Milano’ya varışımızı takiben alanda bekleyen özel otobüsümüz ile Cenova’ya transfer ve panoramik Cenova şehir turu. Turumuzda Cenova Antik liman bölgesi, Ferrari Meydanı, San Lorenzo Katedrali, Dükler Sarayı, Carlo Felice Opera Binası, Antik Fener Kulesi’ni görüyoruz. Ardından Cote d’Azur bölgesinin en güzel koy ve burunları, en güzel yamaçları gezilerek Monaco prensliğine varıyor, saray ve çevresini panoramik olarak gezdikten sonra lüks ve ihtişamın odak noktası Monte Carlo’ya geçiyoruz. Monaco’nun başkenti Monte Carlo’nun ünlü casinosunu gezebilir son model arabalar, dünyanın en lüks ve pahalı otellerinin yer aldığı bu meydanda dilerseniz bir kafe ya da restorana oturup vakit geçirebilirsiniz. Tur bitimi Nice bölgesindeki otelimize transfer.

  2. GÜN

  Nice Marsilya

  Kahvaltının ardından ardından panoramik Nice şehir turu. Turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasında; Promenade des Anglais , Nice bölgesi, Massena Meydanı, Antika Pazarı yer alıyor. Günümüzün devamında, dileyen misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek Cannes St. Paul de Vence turu. Tur sonrası Marsilya’ya bölgesine transfer.

  Alternatif Program

  Cannes St. Paul de Vence Turu

  65 Euro

  Fransız Rivierası diye bilinen ünlü sahilde dünya jet sosyetesinin gözde beldesi ve film festivali ile ünlü Cannes’i panoramik olarak görüyor 1400’erden kalma küçük bir kalenin içine konuşlanmış, Akdeniz’e tepeden bakan St Paul de Vence, 1900’lerden itibaren Miro, Picasso ve Jean Debuffet gibi sanatçıların ilham aradığı bir yer olmuştur.

  3. GÜN

  Marsilya Annecy--Cenevre

  Kahvaltının ardından panoramik Marsilya şehir turu. Buradaki panoramik şehir turumuzda göreceğimiz yerler arasında; ,Antil Liman, belediye binası,opera binası ve Saint Jean kalesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Annecy’e hareket, Annecy Turu “Alplerin Venedik”i olarak adlandırılan Annecy’de “Mavi Göl” olarak nitelenen Annecy Gölü ve gölün iki yakasında boylu boyunca uzanan şirin ve renkli evleri ile Annecy; Savoy Alplerinin eteğinde bizleri tüm güzelliğiyle karşılıyor. Geçmişten bugüne kale, saray, mahkeme ve hapishane olarak kullanılan ve günümüzde müze olarak hizmet veren, 1132 yapımı Palais de lIsle Kalesini panoramik olarak görebilirsiniz. Ayrıca Avrupa’nın en temiz göl kenarında hatıralarınızı ölümsüzleştirebilirsiniz. Kanallar üzerine kurulmuş Annecy şehir turumuz sonrasında Cenevre bölgesine transfer.

  4. GÜN

  Cenevre Bern-Alsace

  Kahvaltının ardından panoramik Cenevre turu. Turumuz esnasında; Leman Gölü, Mont Blanc Köprüsü, Büyük Katedral,Rousseau Adası, Birleşmiş Milletler Binası ve eski şehir görülecek yerler arasındadır. Ardından dileyen misafirlerimiz için ekstra Lozan & Montrö & Chillon Şatosu Turu.

  Alternatif Program

  Lozan & Montrö & Chillon Şatosu Turu

  65 Euro

  Şüphesiz ulusal tarihimizde çok önemli yeri olan Lozan, aynı zamanda ortaçağın önemli piskoposluk merkezlerinden biri. Yine ulusal tarihimizden çok iyi bildğimiz Montrö, kaleleri, tarihi binaları ve doğal güzelliklerinin yanında müzik dünyası için de önemli bir şehirdir. Bir döneme damgasını vurmuş Smoke on the Water adlı şarkı Möntrö’deki bir kumarhane yangınını anlatır, ayrıca hayatının son döneminde çalışmalarını burada sürdürmüş olan Freddy Mercury’nin de bir heykeli bulunur. Leman gölü kıyısında bulunan Chillion kalesi de panoramik olarak görüldükten sonra Bern’e hareket ediyor ve akşam yemeğimiz için serbest zaman kullanıyoruz. Bern molamızın ardından Alsace bölgesine hareket ve otelimize transfer.

  5. GÜN

  Alsace

  Kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile Fransa ve Almanya’nın gizli cenneti Alsace bölgesine ekstra olarak düzenlenecek Alsace Güzelleri (Strasbourg & Colmar & Freiburg) turu.

  Alternatif Program

  Strasbourg & Colmar & Freiburg Turu

  90 Euro

  Fransız ve Alman ortak kültür ve mimari özelliklerini taşıyan, Ren şarap yolu üzerindeki Strasbourg kentinde Küçük Fransa, Katedral Meydanı, Notre Dame Katedrali, Kammerz evi görülecek.

  6. GÜN

  Alsace Konstanz-Zürih-Lugano-Milano

  Kahvaltının ardından Almanya’nın en güzel şehirlerinden biri olan Konstanz. Ren nehrinin sularıyla beslenen, Almanya, İsviçre ve Avusturya’nın kesiştiği ve paylaştığı, Avrupa’nın üçüncü büyük gölü Konstanz (Bodensee) kıyısına kurulu Konstanz panoramik şehir turu sonrası Zürih’e hareket ve panoramik Zürih şehir turu. İsviçre’nin ekonomik ve kültürel başkenti ve aynı zamanda ülkenin en büyük şehri olan Zürih turumuzda, Fraumünster Kilisesi, Grossmunster Kilisesi, İsviçre ulusal müzesi, Opera binası, Zürih Gölü, Saat Kulesi ,eski lonca evleri, Zurich Altstadt (Eski Şehir) ve Dünyaca ünlü mağazalarla çevrelenmiş, hareketli ve renkli bir havası olan Bahnhofstrasse Caddesi panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Ardından Lugano’ya hareket. Lugano gölü kıyısına kurulmuş bu şirin kent yazın ünlü ve zenginlerin akınına uğraması sebebiyle İsviçre’nin Monte Carlo’su olarak da anılır. Tur bitimi Milano otelimize transfer.

  7. GÜN

  Milano

  Kahvaltının ardından panoramik Milano şehir turu. Avrupa’nın moda başkentlerinden biri olan Milano, bunun yanı sıra mutfağı, operası, kiliseleri ve büyük usta Leonardo Da Vinci’nin Son Akşam Yemeği freskosu gibi paha biçilmez sanat eserleriyle de öne çıkıyor. İtalya’nın iş ve finans başkenti olsa da alışveriş, gece hayatı ve yeme içme deneyimi için de doğru adres olan Milano’da ünlü opera binası La Scala, Duomo Meydanı ve Katedrali, birçok ünlü markanın bulunduğu keyifle alışveriş yapabileceğiniz La Galeria, Porta Romano görülecektir. Ardından dileyen misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenen Como Turu – Füniküler dahil.

  Alternatif Program

  Como Turu (Füniküler Dahil)

  50 Euro

  Hollywood ünlülerinden Avrupa zenginlerine, dünya jet sosyetesinin yazlık evlerine ev sahipliği yapan, lüks yaşamı ve doğal güzellikleri ile ünlü Como turumuzun ardından otelimize transfer.

  8. GÜN

  Milano İstanbul

  Kahvaltının ardından rehberinizin bildireceği saatte havalimanına transfer ve Türk Hava Yolları’nın TK1902 sefer sayılı uçuşu ile saat 12.45’de İstanbul-Sabiha Gökçen havalimanına hareket. Türkiye saati ile 16.30’da varış ve turumuzun sonu.

  Gidiş: Sabiha Gökçen Havalimanı  - Türk Hava Yolları TK 1901 - Uçuş Saati 09:50

  Dönüş: Türk Hava Yolları TK 1902 - Uçuş Saati 12:45

  Türk Havayolları ile İstanbul –  Milano (MXP) / Milano(MXP) – İstanbul (IST) parkurunda uçak bileti

  Havalimanı vergileri,

  3* & 4* otellerde oda kahvaltı konaklamalar

  Alan/otel/alan transferleri

  Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri,

  Cenova, Monaco, Monte Carlo, Nice, Annecy, Marsilya, Cenevre, Bern, Konstanz, Zürih, Lugano,Milano panoramik şehir turları,

  Profesyonel rehberlik ve asistanlık hizmetleri

  Otel vergileri

  Turist Şehir vergileri.

  Vize ücreti ve servis bedeli ( 140 Euro )

  Zorunlu sigorta ücreti (15 Euro)

  Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları,

  Yurt dışı çıkış harcı bedeli

  Müze ve ören yerleri girişleri

  İsteğe bağlı şoför bahşişleri (kişi başı 5 Euro)

  Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden acentemiz sorumlu değildir. Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.

  Fiyatlar, 01.01.2011 Tarihindeki taşımacılık ücretlerine göre verilmiş olup, hareket tarihine kadar gelebilecek artışlar aynı oranda yansıtılır.
  Acentemiz, misafirlerine haber vermek koşulu ile turu iptal etme/tarih değişikliği yapma hakkına sahiptir.  Yeterli sayıda katılım sağlanmayan programlarda turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı acentemizde saklıdır. Turun iptali durumunda acentemiz iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.
  Çocuk fiyatları; 2 yetişkinle aynı odada 3. kişi olarak konaklamaları halinde uygulanır. Üç Yataklı odada; 3. yatak ilave yatak olup, açılır - kapanır yatak şeklindedir ve diğer 2 yatakla aynı konfora sahip değildir.
  Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce tarafınıza bildirilecektir. Acentemiz, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

  Uçuş saatine göre, geç varışlarda panoramik şehir tanıtım turu, ertesi gün yapılır. Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.
  Tur paketine dâhil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dâhil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acentemiz sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
  Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
  Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

  Yurtdışı çıkışlarınızda ve girişlerinizde problem yaşamamak için pasaportunuzun seyahat bitiminden itibaren 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır. T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
  Acentemiz, konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup,  vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi gibi durumlar dâhilinde hiçbir sorumluluğu olmayıp tazminat hakkı doğurmamaktadır. Ne zaman yapılırsa yapılsın iptal durumunda vize ve sigorta ücretleri iade edilmez.
  Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir. Aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
  Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acentemiz sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
  18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz

  Acentemiz, gezi programlarına kayıt yaptırmış kişiler bu maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.

   

   


   

   

  DEVLET MEMURLARI

  · Tur başlangıç tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli, yeterli boş sayfası bulunan, yıpranmamış biyometrik pasaport ve varsa eski pasaportlar

  · Ev adresi ve cep telefonu bilgileri

  · Seyahat tarihleri geçen vize talep dilekçesi

  · Çalıştığı kurumdan ıslak mühürlü ve ıslak imzalı görev yazısı

  · Çalıştığı kurumdan ıslak mühürlü ve ıslak imzalı izin yazısı

  · Kurumdan 3 aylık ıslak kaşeli ve imzalı maaş bordroları aslı

  · Var ise görev kimlik kartı fotokopisi

  · Var ise tapu ve araç ruhsat fotokopisi

  · Son 3 aylık hareketli, güncel ve bakiyeli orijinal banka hesabı (Hesap hareketleri randevu tarihi belli olduktan sonra istenecektir.)

  · Hesap hareketlerini imzalayan kişinin imza sirküleri fotokopisi

  · Kimlik fotokopisi

  · 2 adet yeni çekilmiş biyometrik resim

  · Orijinal vukuatlı nüfus kayıt örneği

  · Otel ve uçak konfirmeleri

   

  DEVLET MEMURLARI (SÖZLEŞMELİ)

  · Tur başlangıç tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli, yeterli boş sayfası bulunan, yıpranmamış biyometrik pasaport ve varsa eski pasaportlar

  · Ev adresi ve cep telefonu bilgileri

  · Seyahat tarihleri geçen vize talep dilekçesi

  · Çalıştığı kurumdan ıslak mühürlü ve ıslak imzalı görev yazısı

  · Çalıştığı kurumdan ıslak mühürlü ve ıslak imzalı izin yazısı

  · 4a hizmet dökümü (Barkodlu)

  · SSK işe giriş bildirgesi

  · Kurumdan 3 aylık ıslak kaşeli ve imzalı maaş bordroları aslı

  · Var ise görev kimlik kartı fotokopisi

  · Var ise tapu ve araç ruhsat fotokopisi

  · Son 3 aylık hareketli, güncel ve bakiyeli orijinal banka hesabı (Hesap hareketleri randevu tarihi belli olduktan sonra istenecektir.)

  · Hesap hareketlerini imzalayan kişinin imza sirküleri fotokopisi

  · Kimlik fotokopisi

  · 2 adet yeni çekilmiş biyometrik resim

  · Orijinal vukuatlı nüfus kayıt örneği

  · Otel ve uçak konfirmeleri

   

  SSK’LI ÇALIŞANLAR

  · Tur başlangıç tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli, yeterli boş sayfası bulunan, yıpranmamış biyometrik pasaport ve varsa eski pasaportlar

  · Ev adresi ve cep telefonu bilgileri

  · Şirket antetli kağıdına işe giriş tarihi, şirketteki görevi, seyahat tarihleri ve maaşının belirtildiği ıslak kaşeli imzalı dilekçe

  · İmza sirküleri

  · Son 3 ay içerisinde alınmış orijinal faaliyet belgesi

  · 2015 matrahlı vergi levhası

  · Sicil gazetesi

  · SSK işe giriş bildirgesi

  · Son 3 aylık ıslak kaşeli imzalı maaş bordrosu

  · 4a hizmet dökümü (Barkodlu)

  · Son 3 aylık hareketli, güncel ve bakiyeli orijinal banka hesabı (Hesap hareketleri randevu tarihi belli olduktan sonra istenecektir.)

  · Hesap hareketlerini imzalayan kişinin imza sirküleri fotokopisi

  · Var ise maaş hesabı

  · Var ise tapu ve araç ruhsatı fotokopileri

  · Kimlik fotokopisi

  · 2 adet yeni çekilmiş biyometrik resim

  · Orijinal vukuatlı nüfus kayıt örneği

  · Otel ve uçak konfirmeleri

   

  EV HANIMLARI

  · Tur başlangıç tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli, yeterli boş sayfası bulunan, yıpranmamış biyometrik pasaport ve varsa eski pasaportlar

  · Ev adresi ve cep telefonu bilgileri

  · Kimlik Fotokopisi

  · 2 Adet Yeni Çekilmiş Biometrik Resim

  · 4a Hizmet Dökümü (Barkodlu)

  · Garantör evrakları (Eşinden meslek grubuna göre evraklar)

  · Garantör olan kişiden seyahat tarihlerinin geçtiği masrafların karşılandığına dair dilekçe

  · Garantör olan kişinin imza örneği (ehliyet fotokopisi veya pasaport fotokopisi vb.)

  · Orijinal vukuatlı nüfus kayıt örneği

  · Otel ve uçak konfirmeleri

   

  ŞAHIS FİRMASI SAHİPLERİ

  · Tur başlangıç tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli, yeterli boş sayfası bulunan, yıpranmamış biyometrik pasaport ve varsa eski pasaportlar

  · Ev adresi ve cep telefonu bilgileri

  · Şirket antetli kağıdına seyahat tarihlerinin belirtildiği ıslak kaşeli imzalı dilekçe

  · İmza beyannamesi

  · Son 3 ay içerisinde alınmış orijinal faaliyet belgesi veya oda kaydı

  · 2015 matrahlı vergi levhası

  · Son 3 aylık hareketli, güncel ve bakiyeli orijinal banka hesabı (Hesap hareketleri randevu tarihi belli olduktan sonra istenecektir.)

  · Hesap hareketlerini imzalayan kişinin imza sirküleri fotokopisi

  · Var ise tapu ve araç ruhsat fotokopisi

  · Kimlik fotokopisi

  · 2 adet yeni çekilmiş biyometrik resim

  · Orijinal vukuatlı nüfus kayıt örneği

  · Otel ve uçak konfirmeleri

   

  EMEKLİLER

   · Tur başlangıç tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli, yeterli boş sayfası bulunan, yıpranmamış biyometrik pasaport ve varsa eski pasaportlar

  · Ev adresi ve cep telefonu bilgileri

  · Seyahat tarihleri geçen vize talep dilekçesi

  · Var ise emeklilik cüzdanı

  · Emekli aylığı aldığı banka hesabınızın bankadan ıslak kaşeli ve imzalı 3 aylık dökümü

  · 4a emekli aylık bilgileri

  · Son 3 aylık hareketli, güncel ve bakiyeli orijinal banka hesabı (Hesap hareketleri randevu tarihi belli olduktan sonra istenecektir.)

  · Hesap hareketlerini imzalayan kişinin imza sirküleri fotokopisi

  · Var ise tapu ve araç ruhsat fotokopisi

  · Kimlik fotokopisi

  · 2 adet yeni çekilmiş biyometrik resim

  · Orijinal vukuatlı nüfus kayıt örneği

  · Otel ve uçak konfirmeleri

   

  ÖĞRENCİLER

   · Tur başlangıç tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli, yeterli boş sayfası bulunan, yıpranmamış biyometrik pasaport ve varsa eski pasaportlar

  · Ev adresi ve cep telefonu bilgileri

  · Orijinal ve İngilizce öğrenci belgesi

  · 18 yaşından küçük ise son 6 ay içerisinde alınmış orijinal muvafakatname

  · Kimlik fotokopisi

  · 2 adet yeni çekilmiş biyometrik resim

  · Garantör evrakları (Anne veya babadan meslek grubuna göre evraklar)

  · Garantör olan kişiden seyahat tarihlerinin geçtiği masrafların karşılandığına dair dilekçe

  · Garantör olan kişinin imza örneği (ehliyet fotokopisi veya pasaport fotokopisi vb.)

  · Orijinal vukuatlı nüfus kayıt örneği

  · Otel ve uçak konfirmeleri

   

  ŞİRKET ORTAKLARI

  · Tur başlangıç tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli, yeterli boş sayfası bulunan, yıpranmamış biyometrik pasaport ve varsa eski pasaportlar

  · Ev adresi ve cep telefonu bilgileri

  · Şirket antetli kağıdına seyahat tarihleri belirtilen ıslak kaşeli imzalı dilekçe

  · İmza sirküleri

  · Son 3 ay içerisinde alınmış orijinal faaliyet belgesi

  · 2015 matrahlı vergi levhası

  · Sicil gazetesi (Ortak olarak isim geçmesi gerekiyor veya hazirun cetveli)

  · Son 3 aylık hareketli, güncel ve bakiyeli orijinal şahsi veya şirket banka hesabı (Hesap hareketleri randevu tarihi belli olduktan sonra istenecektir.)

  · Hesap hareketlerini imzalayan kişinin imza sirküleri fotokopisi

  · Var ise tapu ve araç ruhsat fotokopisi

  · Kimlik fotokopisi

  · 2 adet yeni çekilmiş biyometrik resim

  · Orijinal vukuatlı nüfus kayıt örneği

   

  AVUKATLAR

  · Tur başlangıç tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli, yeterli boş sayfası bulunan, yıpranmamış biyometrik pasaport ve varsa eski pasaportlar

  · Ev adresi ve cep telefonu bilgileri

  · Seyahat tarihleri geçen, antetli kağıda ıslak kaşeli ve ıslak imzalı vize talep dilekçesi

  · Orijinal baro kaydı

  · Var ise imza beyannamesi

  · 2015 işlenmiş vergi levhası

  · Var ise görev kimlik kartı fotokopisi

  · Var ise tapu ve araç ruhsatı fotokopileri

  · Son 3 aylık hareketli, güncel ve bakiyeli orijinal şahsi veya şirket banka hesabı (Hesap hareketleri randevu tarihi belli olduktan sonra istenecektir.)

  · Hesap hareketlerini imzalayan kişinin imza sirküleri fotokopisi

  · Kimlik fotokopisi

  · 2 adet yeni çekilmiş biometrik resim

  · Orijinal vukuatlı nüfus kayıt örneği

  · Otel ve uçak konfirmeleri

   

  DOKTORLAR

  · Tur başlangıç tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli, yeterli boş sayfası bulunan, yıpranmamış biyometrik pasaport ve varsa eski pasaportlar

  · Ev adresi ve cep telefonu bilgileri

  · Seyahat tarihleri geçen vize talep dilekçesi

  · Çalıştığı kurumdan ıslak mühürlü ve ıslak imzalı görev yazısı

  · Çalıştığı kurumdan ıslak mühürlü ve ıslak imzalı izin yazısı

  · Var ise görev kimlik kartı fotokopisi

  · Orijinal Tabipler Odası kaydı

  · Var ise tapu ve araç ruhsatı fotokopileri

  · Son 3 aylık hareketli, güncel ve bakiyeli orijinal şahsi veya şirket banka hesabı (Hesap hareketleri randevu tarihi belli olduktan sonra istenecektir.)

  · Hesap hareketlerini imzalayan kişinin imza sirküleri fotokopisi

  · Kimlik fotokopisi

  · 2 adet yeni çekilmiş biyometrik resim

  · Orijinal vukuatlı nüfus kayıt örneği

  · Otel ve uçak konfirmeleri

   

   

   

  · Otel ve uçak konfirmeleri

  Gezilecek Şehirler

  Milano


  Geçmişten günümüze dünyanın en önemli sanatın ve modanın kalbinin attığı yer olarak bilinen Milano, milyonlarca turistin her yıl ilgi odağı olmaktadır. Gotik tarzdaki mimarisi, alışveriş mekanları, sanat müzeleri, gün içinde binlerce insanın gelip geçtiği ünlü caddeleri ile tam bir cazibe merkezi olan şehri Gezinomi ayrıcalığı ile ziyaret edebilirsiniz.

  GÖRÜLMELİ

  Milano görülmesi gereken yerler
  • Brera alışveriş merkezi
  • La Scala opera binası
  • Milano Katedrali
  • Santa Maria Kilisesi

  TADILMALI

  Milano ne yenir
  • Bonfile
  • Makarna
  • Pizza
  • Tiramisu

  Cenevre


  Romantik bir tur planı yapmak isterseniz, tercihlerinizi Cenevre turlarından yana yapabilirsiniz. İsviçre’nin en güzel şehirlerinden olan Cenevre, gezilecek yerler listenizde ise fırsatlara hemen göz atabilirsiniz. Suisse Romande bölgesinin en büyük şehri olan Cenevre, bu yıl size sunulan kolay ödeme seçenekleri ve en güzel rotaları ile tercihlerinizi bekliyor.

  GÖRÜLMELİ

  Cenevre görülmesi gereken yerler
  • Eiger Dağı
  • Kapell Köprüsü
  • Ren Şelalesi
  • Titlis Dağı

  TADILMALI

  Cenevre ne yenir
  • Balık
  • Çikolata
  • Çikolata Çeşitleri
  • İsveç peynirleri

  Cenova


  İtalya'nın Ligurya bölgesinde kendi ismini taşıyan bölgenin merkezidir. İsviçre'nin Cenevre şehri ile karıştırılmamalıdır en büyük yanlışlardan olabilir. Sanat, müzik, gastronomi. mimarı ve tarihsel özellikleri oldukça ön planda olan bir şehirdir.

  GÖRÜLMELİ

  Cenova görülmesi gereken yerler
  • Cappella Müzesi
  • Naples Doğal Arkeoloji Müzesi
  • San Carlo Tiyatrosu
  • Vezüv Yanardağı

  TADILMALI

  Cenova ne yenir
  • İstiridyeli Spagetti)
  • Limoncello
  • Parmiggano Peyniri
  • Pizza

  Zürih


  İsviçre'nin en büyük kenti olan Zürih çevre illeriyle nüfusu 2 milyona yaklaşan bir şehirdir. Kantonu'nun başkenti olan Zürih, ekonomik ve kültürel başkenti olarak anılır ve bu yüzden İsviçre’nin en çok ziyaret edilen şehri olma özelliğine sahiptir.

  GÖRÜLMELİ

  Zürih görülmesi gereken yerler
  • Eiger Dağı
  • Kapell Köprüsü
  • Ren Şelalesi
  • Titlis Dağı

  TADILMALI

  Zürih ne yenir
  • Balık
  • Fondü
  • İsveç peynirleri
  • Longeole

  Marsilya


  Fransa’nın turistik şehirlerinden olan Marsilya, Fransa'nın 2. en büyük kenti olma özelliğine de sahiptir. Marsilya’da gezilecek yerler ve tadına bakmanız gereken en özel tatları altta yer alan listede bulabilirsiniz.

  GÖRÜLMELİ

  Marsilya görülmesi gereken yerler
  • Eski Liman
  • Marseille Katedrali
  • Marseille Müzesi
  • Notre Dame Katedrali

  TADILMALI

  Marsilya ne yenir
  • Fransız peynirleri
  • Fransız soğan çorbası
  • Pizza
  • Tiramisu

  Nice


  foto

  Avrupa’nın en havalı şehirlerinden olan Nice; kilometre uzanan kumsalları, berrak ve masmavi denizi, sokaklarını süsleyen rengarenk binaları ve yemyeşil doğasıyla ziyaretçilerini mest etmektedir. Dünya üzerinde en yaşanılası şehirlerden biri olan Nice, aynı zamanda Fransa’nın göz bebeğidir. Akdeniz ikliminin özelliklerini taşıyan şehri her mevsim rahatlıkla ziyaret edebilirsiniz.

  GÖRÜLMELİ

  Nice görülmesi gereken yerler
  • Beaux Müzesi
  • Fransız Rivierası
  • Nice Katedrali
  • Ortodoks kilisesi
  • Terra Amata Müzesi

  TADILMALI

  Nice ne yenir
  • Fondue
  • Havyar
  • Kaz Ciğeri
  • Makarna
  • Ördek

  Alsace


  Fransa’nın en güzel şehirlerinden olan Alsace, doğal güzellikleri ile her yıl pek çok turisti konuk etmektedir. Tarihi taş binaları ve yeşilin bin bir tonu ile hayran kalacağınız Alsace şehrini yakından tanımak için Fransa turlarını hemen incelemelisiniz. Alsace gezilecek yerler listesi yapmalı ve Alsace’ta tatmanız gereken lezzetleri de hemen not almalısınız.

  GÖRÜLMELİ

  Alsace görülmesi gereken yerler
  • Haut Koenigbourg Şatosu
  • Rohan Sarayı
  • Strazburg Notre Dame Katedrali
  • Vosges Dağları

  TADILMALI

  Alsace ne yenir
  • Kırmızı Et Yemekleri
  • Peynir Çeşitleri
  • Salyangoz
  • Şarap Çeşitleri

  Monaco


  Fransız Rivierası’nda yer alan Monaco şehri, büyüleyici sahil şeridi ile ünlüdür. Akdeniz’in çarpıcı suları, pitoresk manzaralarla çevrili sokakları, ikonik binaları, zengin kumarhaneleri ile ünlü bu güzel şehirde yapılacak çok fazla şey vardır. Monaco’da; bir yarış arabası kiralayarak şehri gezebilir, körfezin üzerinde gün batımını izleyebilir, Avrupa’nın en iyi brunch’ının tadını çıkarabilir, Monaco Grand Prix’te piknik yapabilir, kraliyet ailesinin şarap mahzenini görebilir, havalı plajlarda denize girebilir, şehri baştan sona yürüyerek gezebilir ya da dilerseniz, Monaco Prensi’nin halka açık araba koleksiyonunu görebilirsiniz.

  GÖRÜLMELİ

  Monaco görülmesi gereken yerler
  • Monaco Botanik Bahçeleri
  • Monaco Sarayı
  • Monte Carlo Casinosu
  • Oşinografi Müzesi

  TADILMALI

  Monaco ne yenir
  • Balık
  • Makarna
  • Meyve Kokteylleri
  • Şarap

  Monte Carlo


  Monako’nun kumarhaneleri ile ün yapmış olan Akdeniz kıyısında yer alan şehri Monte Carlo en keyifli tatil yerlerinden biridir. Avrupa’da tatil yapmak için en ideal yerler arasında bulunan Monte Carlo tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra gece hayatıyla da zamanınızın su gibi akmasına vesile olacaktır. Tatilinizi yaz mevsiminde yapmayı tercih ederseniz düzenlenen şenlik ve festivallere katılarak farklı deneyimler elde edebilirsiniz.

  GÖRÜLMELİ

  Monte Carlo görülmesi gereken yerler
  • Monaco Prenslik Sarayı
  • Monte Carlo Limanı
  • Monte Carlo Plajları

  TADILMALI

  Monte Carlo ne yenir
  • Barbagiuan
  • Deniz Ürünleri
  • Socca

  Lugano


  <P>İsviçre’nin tüm güzelliğini üzerinde toplamış olan şehri Lugano, manzaraya doymak isteyenler için mükemmel bir seyahat fırsatı sunmaktadır. Alplerin kıyısında büyülü bir konuma sahip olan Lugano, küçük bir şehir olmasına rağmen doğal güzellikleri, palmiyelerle süslü caddeleri, mimarisi, müzeleri, göl ve dağ manzarasının muhteşem uyumunu gözler önüne seren manzaralarıyla ziyaretçilerini etkisi altına almaktadır. </P>

  GÖRÜLMELİ

  Lugano görülmesi gereken yerler
  • Lugano Gölü
  • Lungolago
  • Parco Civico

  TADILMALI

  Lugano ne yenir
  • Çikolata
  • Fondü
  • Rösti

  Konstanz


  Konstanz’ı görmek için tek değil pek çok sebebiniz var. Konstanz Gölü’nün kıyısında - bir başka ismiyle Bodensee – kurulu olan en büyük şehir statüsüne sahip Kontstanz, adeta ziyaretçilerine muhteşem manzaralar sunan, tarihi yapılarıyla zamanda yolculuğa çıkaran ruhuyla her yıl binlerce turistin ziyaretine kapılarını açmaktadır. Almanya seyahatinizde Konstanz’ı görmeden dönmemenizi tavsiye ederiz.

  GÖRÜLMELİ

  Konstanz görülmesi gereken yerler
  • Imperia
  • Mainau Çiçek Adası
  • Neiderburg

  TADILMALI

  Konstanz ne yenir
  • Balık
  • Et
  • Salata

  Bern


  İsviçre’nin başkenti ve ülkenin dördüncü büyük şehri olan Bern, hem köklü tarihi hem de sunduğu güzelliklerle dünyanın dört bir yanından gezginleri kendisine çekmektedir. Dünyanın en yüksek yaşam kalitesine sahip şehirleri arasında olan Bern, meşhur İsviçre çikolatalarının üretildiği şehirdir aynı zamanda. Tarihi Orta Çağ’a kadar uzanan şehir, ziyaretçilerine zamanda yolculuğa çıkaracak potansiyelde muhteşem bir tarihi zenginliğe sahiptir.

  GÖRÜLMELİ

  Bern görülmesi gereken yerler
  • Bern Katedrali
  • İsviçre Parlamento Binası
  • Saat Kulesi

  TADILMALI

  Bern ne yenir
  • Çikolata
  • Peynir
  • Rösti

  Annecy


  Kalabalık şehirlerin kargaşasından fazlasıyla sıkıldıysanız ve kendinize sakin, huzur dolu, aynı zamanda yeni keşiflerle dolu bir seyahat planı yapmak isterseniz, Annecy muhteşem bir seçenek olabilir. Alpler’in İncisi olarak hafızalarda yerini almış olan Annecy, Fransa’nın her geçen yıl popülaritesi katlanarak artan şehirlerinden biridir. Doğal güzellikleri, Orta Çağ’dan kalma tarihi yapıları, kültürel zenginliği ile ziyaretçilerini büyülemektedir.

  GÖRÜLMELİ

  Annecy görülmesi gereken yerler
  • Pont des Amours
  • Thiou Köprüsü

  TADILMALI

  Annecy ne yenir
  • Boeuf Bourguignon
  • French Toast
  3 TAKSİT İMKANI! Ödeme seçenekleri için tıklayınız...

  Fransa

  hakkında bilmeniz gerekenler

  Fransa
  Konuşulan Dil
  Fransızca
  Para Birimi
  Euro
  Saat Farkı
  -1
  Voltaj
  220 V

  Genel: Sanatın ülkesi olan Fransa, başkenti Paris ile en çok ziyaret edilen ülkeler arasındadır. Ilık kış ayları ve oldukça sıcak yaz ayları ile bilinmektedir.

  Telefon: Ülke kodu: 33 Konsolosluk: 1 4524 5224

  Vergiler: Alışverişlerde % 13 oranında vergi uygulanıyor.

  Bahşiş: % 12’si kadar bir bahşiş hesaba dahil edilmektedir.

   

  İtalya

  hakkında bilmeniz gerekenler

  İtalya
  Konuşulan Dil
  İtalyanca
  Para Birimi
  Euro
  Saat Farkı
  -1
  Voltaj
  220 V

  Genel: Bir Akdeniz ülkesi olan İtalya, yemek kültürü ve sıcak kanlı insanları ile bize çok tanıdık gelmektedir. Kışları ılık ve yağışlı geçen ülkede yaz sezonu boyunca hava oldukça sıcak ve rutubetlidir.

  Telefon: Ülke kodu: 39 Konsolosluk: 2 551 3370

  Vergiler: Vergi miktarı değişiklik göstermektedir.

  Bahşiş: % 5´e kadar bahşiş istenebilir.

  İsviçre

  hakkında bilmeniz gerekenler

  İsviçre
  Konuşulan Dil
  Almanca, Fransızca, İtalyanca
  Para Birimi
  İsviçre Frangı
  Saat Farkı
  -1
  Voltaj
  220 V

  Genel: İsviçre, dünyanın en gelişmiş ülkelerinin başında geliyor. Yaşam standartları oldukça yüksektir. Almanya, Fransa ve Avusturya ile komşudur. Başkenti Bern’dir. Dağlık alanlarda iklim serttir ancak diğer kısımlarda ılıman iklim görülür.

  Telefon: Ülke kodu: 41 Konsolosluk: 31 351 1691

  Vergiler: % 6,5 oranında vergi uygulanıyor.

  Bahşiş: Tutarın % 5 kadar bahşiş veriliyor.

  Monako

  hakkında bilmeniz gerekenler

  Monako
  Konuşulan Dil
  Fransızca
  Para Birimi
  Euro (EUR)
  Saat Farkı
  1
  Voltaj
  230 V

  Genel: Akdeniz kıyısında bir şehir devleti olan Monako, dünyanın en küçük ikinci bağımsız devletidir. Başkenti Monaco-Ville’dir.

  Telefon Kodu: +377

  Almanya

  hakkında bilmeniz gerekenler

  Almanya
  Konuşulan Dil
  Almanca
  Para Birimi
  Euro
  Saat Farkı
  -1
  Voltaj
  220 V

  Genel: Avrupa’nın tarihi açıdan en kötü geçmişlerinden birine sahip olan Almanya, bugün en çok turist alan ülkelerin başında geliyor. Başkenti Berlin olan Almanya’da kışlar sert ve yağışlı, yaz ayları ise oldukça ılık ve geceleri serin geçmektedir.

  Telefon: Ülke kodu: 49 Konsolosluk: 30 275 850

  Vergiler: Almanya’da hizmetlere bağlı olarak % 16 oranında KDV uygulanıyor.

  Bahşiş: % 10 oranında bahşiş talep edilebilir.

  Misafir Değerlendirmeleri

  Turun Toplam Puanı

  12 yorum sonucu ortalama 9,64 puan almıştır.

  9.6

  Puan Detayları

  Uçak / Otobüs Hizmeti
  9.9
  Tur Rehberi
  10.0

  Misafirlerin tur için yaptığı 12 yorum

  img-avatar
  E. E.
  Olumlu yorumlar Çok memnun kaldık. Rehberimizde çok iyiydi. Memnun kaldığım için birkaç arkadaşımı yönlendirdim.
  29.01.2019 tarihinde yorum yapıldı.
  10.0puan
  img-avatar
  B. T.
  Olumlu yorumlar Güzeldi. Rehberden memnun kaldık. Olumsuz yorumlar Oteller pek iyi değil sabah kahvaltısında yiyecek bir şey bulamadık.
  31.12.2018 tarihinde yorum yapıldı.
  9.3puan
  img-avatar
  H. K.
  Olumlu yorumlar Turumuz çok güzeldi. Tur çok kalabalıktı, Ama iyidi. Bir otel hariç digerleri çok kötüydü.Rehberimizden de çok memnun kaldık. Herşeyin ekstra olması biraz iyi olmamış. Ama bazı arkadaşlar eksra tura katılmayınca yol üzerinde bırakılması hiç hoş olmuyor.Ekstra turlarda rehebr ortada kalıyor.Tur fiyatını yükseltip ekstraları dahil edin en azından rehber zor durumda kalmayın.
  16.11.2018 tarihinde yorum yapıldı.
  9.7puan
  img-avatar
  M. A.
  Olumlu yorumlar Çok memnun kaldık.İbis oteller çok kötü. Odalar çok küçük havlu sorunu var. Nice otel muhteşemdi. Confort denilen bir otelde kaldık çok iyiydi. Rehberimiz insan ilişkileri olsun muhteşemdi. Otobüsümüzde iyiydi.
  16.11.2018 tarihinde yorum yapıldı.
  9.7puan
  img-avatar
  B. Ç.
  Olumlu yorumlar Çok memnun kaldık. Rehberimiz de çok iyiyidi.
  15.10.2018 tarihinde yorum yapıldı.
  10.0puan
  img-avatar
  Z. Ö.
  Olumlu yorumlar Program değişmişti. Ama çok güzel geçti. Muhteşemdi. farklı yerler farklı ülkerler çok çok iyiydi.
  9.06.2018 tarihinde yorum yapıldı.
  10.0puan
  img-avatar
  Ş. T.
  Olumlu yorumlar Turumuz güzel geçti. Yoğun geçti. Rehberimizden de memnun kaldık. Diğer oteller güzeldi. Olumsuz yorumlar Özellikle son kaldığımız Milano oteli hiç güzel degildi.Sadece bu oteli önermem..
  9.06.2018 tarihinde yorum yapıldı.
  9.3puan
  img-avatar
  M. A.
  Olumlu yorumlar Çok emmnun kaldık.Bizler için Güzel bir geziydi.
  21.05.2018 tarihinde yorum yapıldı.
  10.0puan
  img-avatar
  T. Ö.
  Olumlu yorumlar gayet güzel doyurucu bir geziydi. Teşekkrü ederiz.
  21.05.2018 tarihinde yorum yapıldı.
  10.0puan
  img-avatar
  C. T.
  Olumlu yorumlar Tur programı çok yoğundu.Tur rehberimiz Mehmet beyden memnun kaldık. birkaç aksaklık oldu ama güzel bir turdu. Olumsuz yorumlar Oteller de birkaç sıkıntı oldu memnun kalmadık pek.
  16.04.2018 tarihinde yorum yapıldı.
  9.3puan
  img-avatar
  E. Ş.
  Olumlu yorumlar Gayet güzeldi.Herşey iyiydi. Olumsuz yorumlar Son otelde memnun kalmadık sadece.
  20.03.2018 tarihinde yorum yapıldı.
  9.3puan
  img-avatar
  İstanbul
  Olumlu yorumlar Tur rehberimiz Tülin Kadirbeyoğlu gezimiz sırasında her lokasyonla ilgili spesifik bilgiler vererek mükemmel bir rehberlik örneği gösterdi. Gezi rotası son derece iyi planlanmıştı. Teşekkür ederiz. Satış yetkilisi Edanur Göllerli'ye de ayrıca teşekkürler.
  1.08.2017 tarihinde yorum yapıldı.
  9.0puan

  Tur Nasıldı?

  Tur rehberinden memnun kaldınız mı?

  Konakladığınız oteli beğendiniz mi?

  5 TL GeziPara Kazan

  Konum

  Elegant Avrupa Turu