Eskişehir Odunpazarı Turu 1 Gece Otel Konaklaması.

Eskişehir, Odunpazarı, Balmumu Müzesi, Sazova Kültür Parkı, Kent Park , Devrim Arabası

1 Gece - 2 Gün

Tur Kalkış Yeri:İstanbul

 • İstanbul-Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü

 • İstanbul-Bakırköy Doğtaş Mağazası Önü

 • İstanbul-Kartal Köprüsü Altı ( Ankara istikameti)

 • Kocaeli-Çayırova Mc Donalds Önü

 • Kocaeli-İzmit Halkevi Durakları ( Asya Otel Karşısı )

 • İstanbul-Mecidiyeköy Torun Center Önü

Otobüs ile Ulaşım

TUR KODU:17185

3* & 4* Oteller
Yarım Pansiyon
2.789,00 TL
27.04.2024-28.04.2024 dönemi için geçerli kişibaşı fiyatıdır.

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “FİYAT OLUŞTUR” butonuna tıklayınız.

Dönem dönem fiyat listesi için tıklayın.

1. GÜN

İstanbul Eskişehir

ESKİŞEHİR ODUNPAZARI TURU


1 GECE 2 GÜN
1 GECE OTEL KONAKLAMASI
( CUMARTESİ SABAH HAREKET )

 

HAREKET / SABAH YOLCULUĞU

07:00 Bakırköy Doğtaş Mağazası Önü
07:30 Mecidiyeköy Torun Center Önü
08:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otopark Önü
08:15 Kartal Köprüsü Altı ( Ankara istikameti)
08:30 Çayırova Mc Donalds Önü
09:00 İzmit Halkevi durağı ( Asya Otel Karşısı Ankara istikameti )

 

HAVACILIK PARKI - KENT PARK - HALLER GENÇLİK MERKEZİ - KÖPRÜ BAŞI - TÜLOMSAŞ FABRİKASI - ŞELALE PARK


Belirlenen hareket noktalarımızdan siz değerli Gezinomi misafirleri ile buluşmanın ardından araç içi ikramlarım eşliğinde Adapazarı Pamukova istikameti üzeriden Eskişehir'e ulaşıyoruz .Eskişehir  Türkiye'de bir çok ilke imza atmış bir kent olan Eskişehir'in tertemiz caddelerini, uygar yaşantılarını ve şehir imarını görünce şaşıracaksınız. Eski ile yeniyi harmanlamış, geçmişini unutmamış ve onu geleceğe taşımış Türkiye’nin en modern kentlerinden birisidir. Gezimize ilk olarak  Anadolu'daki ilk havacılık faaliyetlerinin gerçekleştirildiği Eskişehir de Tarihçesi Milli Mücadele dönemine dayanan savaş uçaklarının sergilenmekte olduğu Havacılık Parkını ziyaret ediyoruz. Sonrasında öğle yemeği için sizlere Kırım kültürüne ait yöresel lezzetlerini sunmak istediğimiz Kentparkta bulunan restoranımıza geçiyoruz. Rehberimizin anlatımlarıyla birlikte size kendinizi Akdeniz sahillerinde gibi hissedecek olduğunuz Türkiye deki ilk ve tek yapay plajın bulunduğu Kentparkı geziyoruz. Burada kısa bir fotoğraf molasının ardından Geçmiş yıllarda insanların sebze ve meyve sattıkları büyük bir Pazar alanı olan Haller Gençlik Merkezine doğru yol alıyoruz bu yapı, günümüzde belediyenin çeşitli restorasyonlarına maruz kalmış ve ülkemizin en büyük gençlik merkezlerinden biri haline getirilmiştir. Devasa bir büyüklüğü sahip olan Haller Gençlik Merkezi, toplamda 2 kattan oluşuyor. Yapının içinde çok sayıda hediyelik eşya satıcı bulunuyor ve hemen her kesine hitap eden çeşitli eşyaları kolayca bulabileceğiniz dükkânlar yer alınıyor. Bunun dışında bina içerisinde şehrin en güzel kafeleri, barları ve ufak alışverişleriniz için ilginç büfeleri yer alıyor. Buradaki serbest zaman ve geçirecek olduğumuz keyifli bir dakikaların ardından Eskişehir de hayatın aktığı yer olarak bilinen Köprübaşı mevkine doğru yol alıyoruz. Buraya ulaştığımız anda taşımış olduğu alüvyonlar sayesinde bereketli Eskişehir ve çevresinin ovalara sahip olmasını sağlayan ve iki merkez ilçeyi birbirinden ayıran Sakarya ırmağının en uzun kolu olan Porsuk Çayını görüyoruz. Bu büyüleyici manzara eşliğinde bize kendimizi Venedikte gibi hissettirecek Porsuk çayının kıyısında serbest zaman veriyoruz. (hava koşulları ve mevsimsel olarak suyun durumu uygun olduğu durumlarda)Serbest zamanda dileyen misafirlerimiz tekne turuna katılabilirler. Köprü başı gezimizin ardından tamamı yerli olan ve Türk mühendisler tarafından üretilen Türkiye’nin ilk yerli otomobili Devrim Arabasını görmek için Tülomsaş fabrikasına gidiyoruz . Devrim arabası gezisi sonrasında günün yorgunluğunu atmak ve Eskişehir’e tepeden bakmak için şehirn en yüksek noktası olan Şelale Park a doğru yol alıyoruz. Sonrasında akşam yemeği ve konaklama için otelimize doğru hareket ediyoruz. Yemek sonrasında dışarıya çıkmak isterseniz Barlar Sokağını görüp, İstanbul un İstiklal Caddesine benzetilen Doktorlar Caddesinde keyifli bir yürüyüş yapıp, Porsuk Çayı kenarındaki cıvıl cıvıl mekanlarda oturup bir şeyler içmenizi tavsiye ederiz.

 

Sabah Kahvaltısı: Yolda ekstra olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Bölge restoranlarında ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Mola Tesisleri: Genç Ömür Tesisleri
Konaklama: 3* 4* Oteller

2. GÜN

Eskişehir İstanbul

ODUNPAZARI – KURŞUNLU KÜLLİYESİ – LÜLE TAŞI MÜZESİ – BALMUMU HEYKEL MÜZESİ – SAZOVA KÜLTÜR ve  BİLİM PARKI


Sabah otelde alınacak olan açık büfe kahvaltısından sonra ilk gezi noktamız olan Odunpazarı’na doğru hareket ediyoruz. Her biri birer tarih olan ve o eski yaşantıyı gözlerimizin önünde canlandıran tarihi konaklar arasında dolaşırken kendimizi Osmanlı döneminin içersinde hissedeceğiz. Türkiye’de bilinen ilk Modern Cam Müzesi’ni birbirinden güzel cam eserleri görüp fotoğrafladıktan sonra Atlıhan da (Geleneksel El Sanatları Çarşısı) Lületaşı yapım ve satım atölyelerini görüyor ve burada serbest zamanımızı değerlendiriyoruz. Ardından gelişimi ve bir üniversite şehri olması vesilesiyle adından sıkça bahsettiren Eskişehir’i tanımaya devam ediyoruz. Dünya’da tek olan Lületaşı Müzesini ve Kurşunlu Külliyesi’ni (Camii, Medrese, Kervansaray, Sıbyan Mektebi, Şadırvan), 150 yıllık bir tarihe sahip Eskişehir Mevlevihane’sini ziyaret ediyoruz. Odunpazarı sokaklarında gönlünüzce gezebilmeniz için serbest zaman veriyoruz . Ardından  Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in, Eskişehir’e, kazandırdığı ve Dünyanın pek çok ülkesinde bulunan “Madam Tussaud” Müzesi’nin Türkiye’deki ilk örneği olan “Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi”nde, Yılmaz Büyükerşen’in Büyükşehir Belediyesi’ne bağışladığı, tarihi kişiler ile yerli ve yabancı ünlü 160 kişinin heykeli yer almaktadır.Müzede, Atatürk’ün çeşitli dönemlerini yansıtan heykelleri, Atatürk’ün ailesinin yanı sıra yerli ve yabancı devlet adamlarının, sanatçıların, medya mensuplarının ve sporcuların canlı hissi veren heykelleri, değişik dekorlar önünde sergilenmektedir. Müzede aynı zamanda Eskişehir’in ve Türkiye’nin tarihinden kesitlere de yer verilmiştir. Öğlen yemeği için kısa bir molanın ardından ( ekstra ) tur programımıza Eskişehir’in En Büyük Parkı olan Sazova Bilim ve Kültür Parkı ile devam ediyoruz. Sazova parkı sınırları içinde size verilecek olan serbest zaman diliminde vaktinizi dilediğinizce değerlendirebilirsiniz. Kendinizi  Disneyland da gibi hissettirecek olan Masal Şatosu sizi bu parka hayran bırakacak. Nuhun Gemisini görüp,17. Yy da Atlas Okyanusunu ilk defa geçen My Flower adlı korsan gemisinin birebir aynı ebatlarında yapılmış olan Korsan Gemisini gezebilirsiniz. Misafirlerimiz parkta alacak oldukları serbest zaman diliminde arzu ederlerse park içerisindeki tren istasyonlarında bekleyip Alman yapımı olan Dekovel (nostajik tren) ile park içerisinde 15 dk sürecek olan panoramik bir tur (ücretsizdir) yapabilirler. Ayrıca Türk Dünyası Şaheserleri Parkı (Minicity), Sualtı Dünyası Ve hayvanat bahçesini de ziyaret edebilirsiniz. (Sazova Bilim ve Kültür Parkı sınırları içerisinde gezip görmek istediğiniz tüm bu bölümlerin giriş ücretleri ekstradır) Burada geçirecek olduğunuz unutulmaz dakikaların ardından Eskişehir tur programımızı tamamlayıp, yol üzerinde alacak olduğumuz molaların ardından siz değerli Gezinımi misafirlerini aldığımız noktalarda bırakmak üzere dönüş yolculuğuna geçiyoruz

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alnıcaktır . Tur ücretine dahildir
Öğle Yemeği: Bölge restoranlarında ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Dönüş yolunda mola tesisinde alınacaktır
Mola Tesisleri: Genç Ömür Tesisleri
Konaklama: Dönüş günüdür. Otel konaklaması bulunmamaktadır.

 

İPTAL VE İADE GÜVENCE PAKETİ

 

Tura çıkış gününden; 72 Saat (3 Gün) öncesine kadar rezervasyon iptal talebinde bulunulması veya değişiklik halinde koşulsuz %100 kesintisiz iade garantisi sunuluyor. Konaklamalı turlarda sigorta bedeli  3 gün konaklamaya kadar 250 TL 4 gün ve üzeri konaklamalarda 350 TL dir.

07:00 Bakırköy Doğtaş Mobilya Önü
07:30 Mecidiyeköy Torun Center Önü
08:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Önü
08:15 Kartal Köprüsü Altı ( Ankara İstikamati )
08:30 Çayırova Mc Donald's Önü
09:00 İzmit Halkevi Durağı ( Asya Otel karşısı Ankara istikameti )
Lüks Araçlar ile Ulaşım
Otelde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
Açık Büfe 1 Sabah Kahvaltısı
Açık büfe ya da Set Menü olarak 1 Akşam Yemeği
Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
1618 Sayılı Zorunlu Seyahat sigortası
Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
Otopark Ücretleri
Tüm öğle yemekleri
Tüm yemeklerde alınan İçecekler
Tur süresince yapılan özel harcamalar
Ekstra belirtilen organizasyonlar
Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri (Müze ve ören yerlerini ziyaret etmek isteyen misafirlerimiz Müze girişlerinde müze  kartı veya  giriş bileti alabilirler. )

Paket fiyatlarımız otel, ulaşım ve çevre gezilerini kapsamaktadır. Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Mola yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.Rehber hava koşulları ve olumsuz yol durumu gibi gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Gezinomi  kesinlikle sorumlu değildir.Tur programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzeri yapılacak olan ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından şehre girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına veya şehir merkezlerine yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır. Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rezervasyona girilen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur. Uzun turlarımızda her gün sıra atlayacak şekilde yer değişimi (Rotasyon) olmaktadır. Kısa turlarımızda rotasyon uygulanmaz. Bu uygulama en az 4 (Dört) gece konaklamalı turlarda geçerlidir.   Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir. Uçaklı Turlarımızda, Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir. İptal Sigortaları Uçak ulaşımını kapsamaz. Turlarımızda kademeli fiyat sistemi mevcuttur. İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır. (Uçaklı tur programlarında 'ekonomik sınıf' kullanılmaktadır.) Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 3 gün öncesine kadar Gezinomi de saklıdır. Böyle bir iptal durumunda Gezinomi misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür. 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur. Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.1618 nolu zorunlu seyahat sigortası kapsamı Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.İptal Güvence Paketi satın almış olduğunuz paket turunuzu, başlangıç tarihinden 72 saat öncesine kadar, hiçbir neden belirtmeksizin iptal edebilmenize olanak verir. İptal sonrasında ödemiş olduğunuz tur ücretinin tamamı, hiçbir kesinti yapılmadan, ödeme şeklinize göre iade yapılır.Tüm Kültür turları ürünlerimizde kademeli fiyat sistemi uygulanmaktadır. Satışa sunulmuş olan paket tur içindeki rezervasyon sayısı yükseldikçe (Turun doluluk oranı arttıkça) fiyatlarda kademeli olarak yükselmektedir. Bu durumda ön ödeme almadan fiyat sabitleme yapılamamaktadır.Yeterli katılım oluşmadığında en yakın hareket noktasına biletleme yapılarak misafirlerimizin tura katılımı sağlanabilir . Tur bitiminde varılacak saatler ile alakalı bilgiler paket programda yazdığı gibi olup, mücbir sebeplerle gelişecek gecikmelerden Gezinomi  sorumlu değildir. Misafirlerimiz alındığı noktalarda bırakılacaktır. Trafik Kanunu gereğince araçta bulunulan tüm seyahat sürecinde emniyet kemeri takılması zorunlu olup, aksi haldeki durumlarda  Gezinomi  sorumluluğu yoktur.Araç içerisindeki kişisel tüm eşyaların sorumluluğu mola vb. yerlerde kişiye aittir. Gece Turları, Ekstralar; Tüm Gece Turları Ekstra Olup Katılıma ve Kişi Sayısına Bağlı Olarak gerçekleştirilir.

 

KULLANILACAK ARAÇLAR


Turlarda kullanılacak olan araçlarımız kişi sayısına göre belirlenmektedir.
38 kişi ve üzeri Otokar Doruk Mercedes Travego –Tourismo , Man Fortuna , Mitsubishi Safir, Neoplan Tourliner-Cityliner
31 kişiye kadar lüks Otokar Sultan Maxi
27 kişiye kadar lüks Isuzu Novo – Isuzu Turkuaz - Otokar Sultan
18 kişiye kadar lüks Mercedes Sprinter–Volkswagen Crafter araçlar kullanılır.

Gezilecek Yerler

Eskişehir


Şehrin içinden geçen Porsuk Çayı ve gondollarıyla Venedik’i anımsatan Eskişehir’de keyifli vakitler geçirebileceğiniz tur fırsatını Gezinomi Kültür Turları ile yakalayabilirsiniz. Ülkemizin en modern şehirlerinden biri olan Eskişehir, gezilecek yerleri, yapılacak aktiviteleri ile ziyaretçilerine doyumsuz bir tatil fırsatı sunmaktadır.

GÖRÜLMELİ

Eskişehir görülmesi gereken yerler
 • Lületaşı Müzesi
 • Sazova Parkı
 • Çağdaş Cam Sanat Müzesi
 • Kentpark
 • Devrim Arabası

TADILMALI

Eskişehir ne yenir
 • Çiğbörek
 • Boza
 • Pide Çeşitleri

Odunpazarı


Eskişehir’i Eskişehir yapan tarihi ve turistik ilçesi Odunpazarı, Eskişehir’e gelmişken görmeden dönememeniz gereken yerlerinden. UNESCO tarafından Dünya Mirası Geçici Listesi’ne adını yazdıran Odunpazarı, Osmanlı mimarisini gözler önüne seren konakları, Arnavut kaldırımlı sokakları, müzeleri ve daha çok sayıda tarihi yapıları ile tarihte zaman yolculuğuna çıkaran bir gezi imkanı sunuyor ziyaretçilerine.

GÖRÜLMELİ

Odunpazarı görülmesi gereken yerler
 • Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi
 • Kurşunlu Külliyesi
 • Lületaşı Müzesi

TADILMALI

Odunpazarı ne yenir
 • Kıygaşa
 • Haşhaşlı Gözleme
 • Met Helvası
18 TAKSİT İMKANI!Ödeme seçenekleri için tıklayınız...

Misafir Değerlendirmeleri

Bu tur için henüz bir değerlendirme yapılmamış. Tur için ilk değerlendirmeyi siz yapın.

Tur Nasıldı?

Tur rehberinden memnun kaldınız mı?

Konakladığınız oteli beğendiniz mi?

5 TL GeziPara Kazan

Benzer Turlar

Kapadokya Turu 1 Gece Otel Konaklaması

Kapadokya Turu 1 Gece Otel Konaklaması

26.04.2024 - 28.04.2024 fiyatıdır.2 Gece 3 Gün
6858.00 TL
Safranbolu Amasra Turu 1 Gece Otel Konaklaması

Safranbolu Amasra Turu 1 Gece Otel Konaklaması

27.04.2024 - 28.04.2024 fiyatıdır.1 Gece 2 Gün
5578.00 TL
Salda Gölü Pamukkale Çeşme Alaçatı Turu 1 Gece Otel Konaklaması

Salda Gölü Pamukkale Çeşme Alaçatı Turu 1 Gece Otel Konaklaması

26.04.2024 - 28.04.2024 fiyatıdır.2 Gece 3 Gün
6278.00 TL
Ankara Çıkışlı Kapadokya Turu 1 Gece Otel Konaklaması

Ankara Çıkışlı Kapadokya Turu 1 Gece Otel Konaklaması

27.04.2024 - 28.04.2024 fiyatıdır.1 Gece 2 Gün
6858.00 TL
Bursa Çıkışlı Kapadokya Turu 1 Gece Otel Konaklaması

Bursa Çıkışlı Kapadokya Turu 1 Gece Otel Konaklaması

26.04.2024 - 28.04.2024 fiyatıdır.2 Gece 3 Gün
6858.00 TL
Eskişehir Çıkışlı Kapadokya Turu 1 Gece Otel Konaklaması

Eskişehir Çıkışlı Kapadokya Turu 1 Gece Otel Konaklaması

26.04.2024 - 28.04.2024 fiyatıdır.2 Gece 3 Gün
6858.00 TL

Konum

Eskişehir Odunpazarı Turu 1 Gece Otel Konaklaması.

İnternet sitemizin doğru biçimde çalışması için zorunlu olan çerezler kullanılmaktadır. Reklam/pazarlama, performans/analitik çerezleri ise üçüncü taraf çerezler olup ancak açık rıza vermeniz halinde kullanılabilecektir. Çerezler aracılığıyla kişisel verilerinizin işlenmesi hakkında detaylı bilgiye "Çerez Aydınlatma Metni"nden ulaşabilirsiniz. Tüm çerezlerin kullanımına ve üçüncü taraf çerezler aracılığıyla toplanan kişisel verilerin yurt dışına aktarılmasına onay vermek için "Tümünü Kabul et" e, zorunlu olmayan çerezleri reddetmek için "Tümünü Reddet"e tıklayabilir ya da çerezlere ilişkin tercihlerinizi Çerez Tercihleri seçeneğinden yönetebilirsiniz.