Abu Dabi

Abu Dabi

Genel Bilgi

Konuşulan Dil:Arapça
Saat Farkı:2 saat ileri
Uçuş Süresi:4 saat
Para Birimi:Emirlik Dirhemi (AED)
Voltaj:220     
Telefon Kodu:971
İklim:   Çöl iklimi hakimdir. Aralık, Ocak, Şubat ve Mart ayları sıcaklıkların 30 derecenin altına indiği nispeten serin aylardır ve bu mevsimlerde nadiren yağış görülür. Geri kalan aylarda Dubai çok sıcaktır ve yağış görülmez.

Nereye Gidilir

Burj al Arab Oteli - Jumeirah Camii - Dubai Creek (haliç) - Burjuman Alışveriş Merkezi - Emirates Mall (alışveriş ve kayak merkezi) - Kapalı çarşı - Altın çarşısı, Baharat çarşısı - Jumeriah Plajı - Palmiye Adaları - Dubai Marinası - Madinat Jumeirah - Çölde Jeep Safari - Wild Wadi Waterpark, Dubai Müzesi - The Dubai Heritage Village - Shaikh Saeed Al-Maktoum's House


Ne Alınır
Dubai satış vergisinden bağımsız, dünyanın en büyük duty free mağazalarına sahiptir. Havaalanı içerisinde yer alan duty free bölgelerinde, aklınıza gelen her türlü ürünü bulabilir ve indirimli, fiyatlardan satın alabilirsiniz. Dubai’de duty free bölgesi; iç hat / dış hat ve gelen / giden yolcular fark etmeksizin havaalanını ziyaret eden tüm yolculara açık bulunmaktadır. Dubai’den uygun fiyata satın alınabilecek ürünler arasında elektronik eşyalar, ünlü modacılara ait kıyafetler, bedevi mücevherleri, halı ve çömlek gibi yerel üretim ürünler ve Arap stili süs eşyaları bulunmaktadır.


Ne Yenir
Fuul (Limon suyu, sarımsak ve baharatlı fasulye) ve felafel/shwarma (Kızartılmış tavuk ya da kuzu eti) kent mutfağının başlıca yemekleridir. Satıcılar caddelerde shwarma satar. Houmos Dubai mutfağının diğer bir önemliyiyeceğidir. Pizza, pasta, salata, biftek, Hindistan mutfağı, fast food kent restoranlarında sunulan popüler yiyeceklerdir.