Karlovy Vary

Karlovy Vary

Genel Bilgi

Konuşulan Dil:Çekce

Saat Farkı:1 Saat Geri

Uçuş Süresi:2,5 saat

Para Birimi:Çek Korunası

Voltaj:110 Volt

Telefon Kodu:420

Önemli Şehirler:Cesky Krumlow, Karlovy Vary, Ostrava, Brno

İklim:Tipik karasal Avrupa iklimi hakimdir. Kışlar soğuk, yazlar sıcak ve az yağışlı geçer.

Nereye Gidilir

Prag Kalesi - Charles Köprüsü - Eski Şehir (Stare Mesto)- İspanyol Sinagogu - Astronomik Saat ve Kulesi - St.Vitus Katedrali (Kale içinde) - Baruthane Kulesi - Tyn Katedrali - Eski Kraliyet Sarayı - Musevi Mahallesi (Josefov) - Namesti Republiky - Wenceslas Meydanı - Franz Kafka'nın evi - Narodni muzeum (Ulusal müze) - Zidovske muzeum (Musevi müzesi) - Prag Şehir Müzesi - Veletrzni Palace - Mucha Müzesi - Franz Kafka Müzesi

Ne Alınır:Bohemya kristal ve camları olmak üzere şehirden porselen eşyalar, çeşitli el işlemeleri, tahta oyuncaklar, kuklalar, çeşitli boyama ve resimler, takılar, matruşkalar ve ünlü Çek likörü olan Becherovka‘lardan alabilirsiniz.

Ne Yenir:Çek mutfağı temelde kıta Avrupa mutfağınin izlerini taşımakla beraber, Alman, Macar ve Polonya mutfağının da etkisi altında kalmıştır.Vejeteryanlar ya da kolestrol ile sorunu olanlar herhalde acı çekecektir çünkü et (genelde domuz) ve şarküteri ağırlıklıdır. Et ya patates ile ya da üstte ağır bir sosu olan pilav ile servis edilir, rosto ve gulaşı da unutmamak gerekir. Porsiyonlar büyüktür. Bir de meşhur dumpling'leri vardır, bir çeşit mantı olan dumplingler yemekte mutlaka servis ediliyor. Yemeğinizi ünlü Çek biralarından biriyle içmeniz ozellikle tavsiye edilir. Şarap severler içinse haberler iyi değil, çok kaliteli şarapları yoktur.

 

star

İlgili Turlar

Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi ileTürkçe RehberVizeli 3 Gece 4 Gün
429,00 EUR'dan itibaren
Tüm Turlara Git