SIRALA

ARA

Sizi Arayalım?Telefon numaranızı gönderin, Gezinomi Tatil Danışmanımız Finlandiya Turları için sizi arasın...

Finlandiya Hakkında

Baltık denizinde İsveç’e komşu olan Finlandiya hem konumu ile hem de doğal güzellikleri ile pek çok turist konuk etmektedir. Finlandiya başkenti Helsinki ile en çok ziyaret edilen yerler arasındadır. Ayrıca Lapland ise ikinci sırada yer alan turistik noktasıdır.

Finlandiya hava durumu bu ülkeyi ziyaret etmeden kontrol etmeniz gereken detaylardan çünkü hava oldukça soğuk olabiliyor ve eğer siz soğuk sevmiyorsanız, hava durumuna göz atarak size en uygun hava sıcaklığı olan mevsimi tercih etmelisiniz. Ardından Finlandiya uçak bileti fırsatlarını incelemelisiniz. Finlandiya turu için seçimlerinizi siz ne zaman isterseniz yapabilir ve ardından Finlandiya vize işlemlerine başlamalısınız. Mayıs, Haziran, Temmuz ve Ağustos ayları normal bir mevsim gibi ortalama 20 derece sıcaklıkta olacaktır. Ancak ziyaretinizi kar yağınca yapmak isterseniz geri kalan aylarda Finlandiya için mükemmel tur seçenekleri sizi bekliyor olacak.

Finlandiya gezilecek yerler
Finlandiya’da şehir içinde gezmeye başladığınız zaman ulaşımı en kolay tren, otobüs, metro ya da tramvay ile sağlayabilirsiniz. Finlandiya turistik yerler arasında Suomenlinna Kalesi, Helsinki Senate Katedrali, Temppeliaukio Kilisesi, Uspenski Katedrali, Seurassaari, Kiasma, Ulusal Finlandiya müzesi, Linnanmaki Tema Parkı, Mannerheim Müzesi, Olavinlinna Kalesi, Koli Ulusal Parkı ve Santa Claus Village (Kutup Işıkları izleme noktası) bulunmaktadır.

Finlandiya gölleri de diğer bir gezilecek noktadır. Dinlenmek ve eğlenmek için muhteşem bir ülke seçtiniz. Özellikle başkent Helsinki’de gezip göreceğiniz ve keyfini çıkaracağınız Finlandiya turu için hemen detayları inceleyin. Finlandiya hakkında daha fazla şey öğrenmek için bakınız; Finlandiya Turları

Finlandiya’da ne yenir?
Balık ve domuz eti en çok tüketilen yiyeceklerdendir. İsveç ve Rus mutfağının karışımından oluşan Finlandiya mutfağı Kalakukko, balık ve domuz eti ile çavdar ekmeğinin dondurulması ile yapılan yöresel yemekler ön planladır. Ayrıca kırmızı pancar, makarna, pirinç ve reçelleri çok ünlüdür.

Finlandiya çevresinde gezilecek yerler
Finlandiya turu kapsamında kış sezonunda gittiyseniz tabi ki kutup ışıkları ve sizi yeni yıl coşkusu ile konuk edecek olan Lapland, büyülü bir dünyaya girmenizi sağlayacaktır. Bu güzelliği uzun boynuzlu Ren geyiklerinin güzelliğini ve onların sürdüğü kızakların keyfini çıkarmayı sakın unutmayın. Ayrıca isterseniz Finlandiya’dan sonra geçebileceğiniz bir ülke de İsveç’tir. Harika bir tur fırsatı yakalamak ve İsveç Turu kapsamında en güzel turistik yerleri gezmek isterseniz Gezinomi İskandinavya Turu kapsamında Stockholm, Karlstad, Oslo, Goteburg, Malmö ve Kopenhag göreceğiniz en güzel şehirlerdendir.