Hindistan Altın Üçgen Turu - İndigo Hava Yolları ile

Jaipur (2) & Agra (2 ) & Delhi (1)

6 Gece - 7 Gün

Tur Kalkış Yeri:İstanbul

 • İstanbul-İstanbul Yeni Havalimanı

Indigo Hava Yolları Tarifeli Seferleri ile
Vizeli

TUR KODU:6624

4* & 5* Oteller
Yarım Pansiyon
1.199,00 EUR42.265,00 TL
9.11.2024-15.11.2024 dönemi için geçerli kişibaşı fiyatıdır.

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “FİYAT OLUŞTUR” butonuna tıklayınız.

Dönem dönem fiyat listesi için tıklayın.

1. GÜN

ISTANBUL DELHI

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Indigo Hava Yolları kontuarı önünde uçuştan 3 saat önce buluşma.Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Indigo Hava Yollarının 6E12 direkt sefer sayılı uçuşu ile saat 20.30’da Delhi’ye hareket.

2. GÜN

DELHI JAIPUR

Yerel saat ile 06.55’de varışımızın ardından alanda bizleri bekleyen aracımız ile Jaipur’a hareket. Otele varışımızla birlikte giriş işlemlerini tamamlamamızın ardından serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelde

3. GÜN

JAIPUR

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Jaipur şehir turumuz başlıyor. ‘’Zafer Şehri’’ anlamına gelen Jaipur, Hindistan’ın Racastan eyaletinin başkenti olup, 1870’lerden beri inşa edilen pembe tonlarındaki yapıları ile meşhurdur. 2019 yılında UNESCO Dünya Mirası Alanı ilan edilen Jaipur, Asya’da ziyaret edilecek en güzel 7. şehir seçilmiştir. Turumuzda Jantar Mantar ve City Palace (Şehir Sarayı) görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Amber kalesine hareket ediyoruz. Müsaitlik durumuna göre fillerin sırtında yada jeepler ile yapacağımız bu turda Jag Mandir, Zafer Salonu, Sheesh Mahal, Aynalar Odası, Jai Mahal ve Tanrıça Kali’nin tapınağı bölümlerini görülecek yerler arasındadır.Turumuzun ardından Jaipur’daki otelinize transfer ve serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

4. GÜN

JAIPUR FATEHPUR SIKRI – AGRA

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Tac Mahal ve Agra Kalesi’nden sonra şehrin üçüncü UNESCO korumasındaki eseri 16. Yüzyılın zafer kenti olan Fatehpur Sikri. Aslında iki yerin birleşimi olan bu eski kentte Fatehpur bir kale, Sikri ise köy. Her iki bölgede birbirine yürüme mesafesinde. Babür İmparatorluğu döneminde Ekber Şah tarafından yaptırılan kentte gizlenmiş avlular, süslü saraylar ve Jama Mescidi Camii’ni göreceksiniz.Şehre zafer kemeri olarak yapılan 176 metre yükseklikteki Buland Darwaza için dünyanın en uzun kapısı deniliyor. Bu kapı Fatehpur Sikri’nin ana girişi konumundadır. Turumuzun ardından Agradaki otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

5. GÜN

AGRA TAJ MAHAL - AGRA KALESI – DELHI (HINDISTAN EV PARTISI)

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Taj Mahal için hareket.Bir İngiliz lordu olan Edward Lear “Dünyada insanlar ikiye ayrılır:Tac Mahal’i görenler ve görmeyenler” demiş. Gerçekten öyle güzel, göreni öyle ayrıcalıklı hissettiren, şiir gibi bir yapıt.Dünyanın 7 harikasından biri ve şüphesiz Hindistan denince ilk akla gelen yer. “Hindistan’daki Müslüman sanatın mücevheri ve dünya mirasının evrensel başyapıtlarından biri” olarak 1983’ten beri UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer almaktadır.Babür İmparatorluğu'nun 5. hükümdarı Şah Cihan'ın 17 Haziran 1631 tarihinde genç yaşta ölen eşi Ercümend Bânû Begüm (Mümtaz Mahal) için o zamanki imparatorluğun başkenti olan Agra'da Yamuna Nehri'nin kıyısında yaptırılmıştır. Mümtaz Mahal'in ve 1666'da ölen imparator Şah Cihan'ın mezarlarını barındırır. Turumuzun ardından Agra Kalesine (Kızıl Kale) hareket. Bu kale 3. Moğol impratoru Ekber tarafından 1565 yılında yapılmaya başlanmış ve çeşitli ekler ile Şah Cihan tarafından yapımı bitirilmiştir. Kalenin tüm taşları bölgeden çıkarılmış kızıl renkli taşlarla yapıldığından kaleye Kızıl Kale adı verilmiştir. Turumuzun ardından Delhi’ye hareket. Delhiye varışımızla birlikte Hindistan ev partisi için geleneksel bir Hint evini ziyaret ediyoruz. Geleneksel Hint kıyafetleri ve içecek ikramlarıyla yapacağımız bu partide bol bol fotoğraf çektirmeyi ihmal etmeyin. Turumuzun ardından Delhideki otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

6. GÜN

DELHI ESKI DELHI – YENI DELHI – DELHI

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından ilk ziyaret yerimiz Hümayun Türbesi. Hümayun Türbesi Babür İmparatoru Hümâyun Şah’ın ölümünden 9 yıl sonra, Babür İmparatorluğu’nun ikinci hükümdarı olan Hümayun’un eşi Bega Begüm’ün (Hacı Begüm) talimatıyla 1565 yılında inşasına başlanıp, 1572 yılında tamamlanmıştır. 1993 yılında da Unesco Dünya Mirası Listesi'ne alınmıştır.Ardından Eski Delhiye hareket. Varışımızla birlikte görülecek yerler arasında iki yüzyıl boyunca Babür İmparatorluğu’nun kraliyet sarayı olarak kullanılmış Red Fort, Chandni Chowk, Raj Ghat, Gandi Müzesi ve Birinci Dünya Savaşı’nda ölen Hintli askerleri anmak adına inşa edilmiş India Gate görülecek yerler arasındadır. Ardından Kutub Minar turumuz için hareket. 800 yıllık uzun tarihi ile Hint-İslam buluşmasının en güzel örneklerinden olan Kutub Minar, 72 metrelik tarihi bir minaredir ve dünyanın en yüksek tuğla kulesidir. Günümüzde Hindistan’ın en yüksek ikinci anıtı olmakla birlikte Unesco Dünya Mirası Listesi’nde de yer almaktadır. Turumuzun ardından Yeni Delhiye hareket.Turumuzda Narayan Tapınağı, Cuma Cami, Hükümet ve Parlamento binaları ve Rashtrapati Bhavan (Başkanlık Sarayı) görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Delhideki otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

7. GÜN

Delhi İstanbul

Erkenden otelden çıkış işlemlerinin ardından havalimanına transfer. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Indigo Hava Yollarının 6E11 sefer sayılı uçuşu ile saat 06.55’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 11.15’de varışımızın ardından turumuzun sonu.

Gidiş:İstanbul Havalimanı - İndigo Hava Yolları 6E12 -  Uçuş Saati 20:30

Dönüş:İndigo Hava Yolları 6E11 -  Uçuş Saati 06.55

 

• Indigo Havayolları ile İstanbul – Delhi  - İstanbul arası uçak bileti
•  Havalimanı vergileri
• Alan – otel – alan transferleri ve şehirlerarası transferler
• 4* Otellerde 5 Gece Konaklama,
• Programda belirtilen tüm turlar (Jaipur, Jantar Mantar,City Palace (Şehir Sarayı),Amber Kalesi,Fatehpur Sikri,Agra,Taj Mahal,Eski Delhi, Yeni Delhi, Hindistan Ev Partisi)
• Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

 

• Vize Ücreti
• Yurtdışı çıkış harcı
• Seyahat Sağlık Sigortası
• İsteğe bağlı şoför ve rehber bahşişleri,
• Müze ve Ören Yeri Girişleri + Otel Vergileri (Amber Kalesi + Taj Mahal + Agra Kalesi + Kutub Minar + Yerel Rehberlikler + Otel Vergileri:Kişi Başı 50 Euro (Tur Esnasında Direkt Rehbere Ödenir.)

Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden acentemiz sorumlu değildir. Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.

 

Fiyatlar, 01.01.2011 Tarihindeki taşımacılık ücretlerine göre verilmiş olup, hareket tarihine kadar gelebilecek artışlar aynı oranda yansıtılır.

Acentemiz, misafirlerine haber vermek koşulu ile turu iptal etme/tarih değişikliği yapma hakkına sahiptir.  Yeterli sayıda katılım sağlanmayan programlarda turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı acentemizde saklıdır. Turun iptali durumunda acentemiz iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.

Çocuk fiyatları; 2 yetişkinle aynı odada 3. kişi olarak konaklamaları halinde uygulanır. Üç Yataklı odada; 3. yatak ilave yatak olup, açılır - kapanır yatak şeklindedir ve diğer 2 yatakla aynı konfora sahip değildir.

Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce tarafınıza bildirilecektir. Acentemiz, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.


Uçuş saatine göre, geç varışlarda panoramik şehir tanıtım turu, ertesi gün yapılır. Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.

Tur paketine dâhil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dâhil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acentemiz sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.


Yurtdışı çıkışlarınızda ve girişlerinizde problem yaşamamak için pasaportunuzun seyahat bitiminden itibaren 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır. T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Acentemiz, konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup,  vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi gibi durumlar dâhilinde hiçbir sorumluluğu olmayıp tazminat hakkı doğurmamaktadır. Ne zaman yapılırsa yapılsın iptal durumunda vize ve sigorta ücretleri iade edilmez.

Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir. Aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acentemiz sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz

Acentemiz, gezi programlarına kayıt yaptırmış kişiler bu maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.

 

• Hindistan, Umuma Mahsus, Hizmet ve Yeşil Pasaport sahibi TC vatandaşlarına vize uygulamaktadır. Diplomatik Pasaport sahipleri ise 20 güne kadar yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır. Hindistan, parmak izi tanıma sistemine geçmiş olduğundan, sadece randevu ile şahsi başvuru kabul etmektedir.
Gerekli belgeler:
• Gezinin bitiş tarihi itibariyle 6 ay geçerli pasaportun kendisi ve fotokopisi,
• Eski pasaportlar (varsa),
• Online vize başvuru formu,
• Gelir belgesi / Banka hesap dökümü (Güncel tarihli ve minimum 5.000 TL bakiyeli olmalıdır),
• Nüfus Müdürlüğünden alınacak ikametgâh belgesi (Muhtarlıktan alınan ikametgâhlar ve misafir adına düzenlenmiş faturalar kabul edilmemektedir),
• Nüfus cüzdanının önlü-arkalı fotokopisi,
• 2 adet biyometrik fotoğraf,
• Gezinin ayrıntılı programı,
• Otel rezervasyonları,

 

Gezilecek Şehirler

Agra


Hindistan’da en çok ziyaret edilen şehirlerin başında gelen Agra, Yamuna Nehri kıyılarındaki en eski şehirler arasındadır. Agra gezilecek yerler listesi yapmak ve Agra’da özellikle tatmanız gereken lezzetleri öğrenmek için seçimleriniz hemen Gezinomi Agra turlarının yer aldığı Hindistan turlarından yana yapabilirsiniz.

GÖRÜLMELİ

Agra görülmesi gereken yerler
 • Tac Mahal
 • Agra Kalesi
 • Yamuna Nehri

TADILMALI

Agra ne yenir
 • Etli pilav yemekleri
 • Yemek sosları
 • Tatlıları

Jaipur


Caypur olarak da bilinen Jaipur, Pembe şehirdir. Hindistan'ın Racasthan eyaletinin başkenti olan Jaipur, 1728 yılında kurulmuş eski bir şehirdir. Jaipur gezilecek yerler hakkında ve tatmanız gereken lezzetler hakkında bir şeyler öğrenmek isterseniz seçimlerinizi yapabileceğiniz yerdesiniz. Gezinomi Jaipur turları sizi bekliyor.

GÖRÜLMELİ

Jaipur görülmesi gereken yerler
 • Amber Kalesi
 • Hawa Mahal
 • City Palace

TADILMALI

Jaipur ne yenir
 • Etli pilav yemekleri
 • Yemek sosları
 • Tatlıları

Delhi


17 milyon nüfusu ile Delhi, Hindisatan’ın en büyük ikinci şehridir. Aynı zamanda yurt dışı tur seçenekleri ile en çok gezilen şehirlerden olan Delhi’yi yakından tanımak için Gezinomi Hindistan turlarına hemen göz atmalısınız. Delhi gezilecek yerler listenizde var ise aşağıda yer alan detayları kesinlikle not almalısınız.

GÖRÜLMELİ

Delhi görülmesi gereken yerler
 • Kızıl Kale
 • Kutub Minar
 • Hümayun Türbesi

TADILMALI

Delhi ne yenir
 • Etli pilav yemekleri
 • Yemek sosları
 • Tatlıları

Fatehpur Sikri


Hindistan’ın Uttar Pradesh eyaletine bağlı Agra ilinde kent olan Fatehpur Sikri, yurt dışı tur seçenekleri arasında tercih edilenlerden. Hindistan turları ile görebileceğiniz Fatehpur Sikri şehrini yakından tanımak için aşağıda yer alan detaylardan yararlanabilirsiniz.

GÖRÜLMELİ

Fatehpur Sikri görülmesi gereken yerler
 • Buland Darwaza
 • Tomb of Salim Anıtı
 • Jodha Bai’s Palace

TADILMALI

Fatehpur Sikri ne yenir
 • Etli pilav yemekleri
 • Yemek sosları
 • Tatlıları

Hindistan

hakkında bilmeniz gerekenler

Hindistan
Konuşulan Dil
Hintçe
Para Birimi
Hindistan Rupisi
Saat Farkı
4
Voltaj
220 V

Genel: Başkenti Yeni Delhi ile en çok ziyaret edilen ülkelerden olan Hindistan, örf ve adetleri ile de oldukça farklıdır. Himalaya Vadileri’nde 4 mevsim görülürken, güneyde tropikal iklim yaşanıyor.

Telefon: Ülke kodu:91 Konsolosluk:11 601701

Vergiler: Vergi iadesi bulunmuyor.

Bahşiş: % 10 bahşiş hesaba eklenebiliyor.

Misafir Değerlendirmeleri

Bu tur için henüz bir değerlendirme yapılmamış. Tur için ilk değerlendirmeyi siz yapın.

Tur Nasıldı?

Tur rehberinden memnun kaldınız mı?

Konakladığınız oteli beğendiniz mi?

5 TL GeziPara Kazan

Benzer Turlar

Ürdün Turu - Bayram Dönemi - THY ile

Ürdün Turu - Bayram Dönemi - THY ile

16.06.2024 - 22.06.2024 fiyatıdır.6 Gece 7 Gün
2954.00 USD
Balkanlar Rüyası - Türk Havayolları ile - 2024 Kurban Bayramı - (PRN-BEG)

Balkanlar Rüyası - Türk Havayolları ile - 2024 Kurban Bayramı - (PRN-BEG)

15.06.2024 - 21.06.2024 fiyatıdır.6 Gece 7 Gün
2498.00 EUR
Elegant Yunanistan - Aegean Havayolları İle

Elegant Yunanistan - Aegean Havayolları İle

15.10.2024 - 21.10.2024 fiyatıdır.6 Gece 7 Gün
1398.00 EUR
Elegant Phuket Turu - Ekstra Turlar Dahil - Emirates HY ile - (Hkt-Hkt)

Elegant Phuket Turu - Ekstra Turlar Dahil - Emirates HY ile - (Hkt-Hkt)

13.09.2024 - 19.09.2024 fiyatıdır.6 Gece 7 Gün
2698.00 EUR
Büyük Balkan 6 Ülke Turu - Türk Havayolları İle (PRN-SKP)

Büyük Balkan 6 Ülke Turu - Türk Havayolları İle (PRN-SKP)

13.10.2024 - 19.10.2024 fiyatıdır.6 Gece 7 Gün
1398.00 EUR
Bangkok, Phuket, Pattaya Turu- Ekstra Turlar Dahil- Türk Hava Yolları ile (BKK-BKK)

Bangkok, Phuket, Pattaya Turu- Ekstra Turlar Dahil- Türk Hava Yolları ile (BKK-BKK)

7.06.2024 - 13.06.2024 fiyatıdır.6 Gece 7 Gün
2798.00 EUR

Konum

Hindistan Altın Üçgen Turu - İndigo Hava Yolları ile

İnternet sitemizin doğru biçimde çalışması için zorunlu olan çerezler kullanılmaktadır. Reklam/pazarlama, performans/analitik çerezleri ise üçüncü taraf çerezler olup ancak açık rıza vermeniz halinde kullanılabilecektir. Çerezler aracılığıyla kişisel verilerinizin işlenmesi hakkında detaylı bilgiye "Çerez Aydınlatma Metni"nden ulaşabilirsiniz. Tüm çerezlerin kullanımına ve üçüncü taraf çerezler aracılığıyla toplanan kişisel verilerin yurt dışına aktarılmasına onay vermek için "Tümünü Kabul et" e, zorunlu olmayan çerezleri reddetmek için "Tümünü Reddet"e tıklayabilir ya da çerezlere ilişkin tercihlerinizi Çerez Tercihleri seçeneğinden yönetebilirsiniz.