Anlık Yazışma
Rezervasyona Devam Et
İskoçya Turları

İskoçya Turları

Başkenti Edinburgh olan İskoçya, İngiltere, Galler ve Kuzey İrlanda ile birlikte Birleşik Krallığı oluşturan 4 ülkeden biri olma özelliğine sahiptir. Krallığın en uç noktasında yer alan ülkedir.

Devamını Oku »

Arama

Filtre

1 adet tur bulundu...

5 gece 6 gün

Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi İle

Londra (3) & Edinburg (2)

  • 21.08.2018 - 26.08.2018
1199,00 EUR 6654,45 TL

İskoçya Hakkında

Başkenti Edinburgh olan İskoçya, İngiltere, Galler ve Kuzey İrlanda ile birlikte Birleşik Krallığı oluşturan 4 ülkeden biri olma özelliğine sahiptir. Krallığın en uç noktasında yer alan ülkedir. İngiltere’den sonra nüfusu en fazla olan ülkedir. Resmi para birimi Sterlin olan ülkede Euro ve Dolar’da kullanılmaktadır. Resmi dili İngilizcedir ancak Galce ve Scots Cermencesi kullanılmaktadır. Ülkede mevsimler oldukça uç noktalarda geçmektedir. Yani yazın sıcaklık ortalana 15 derece civarındadır ancak Temmuz ve Haziran ayları oldukça kalabalıktır. Eğer kalabalığı sevmiyorsanız seçiminizi ilkbahar ya da sonbahar aylarından yana yapmalısınız. Kış mevsimi burada oldukça sert geçer ve bu yüzden turist sayısı oldukça düşüktür. Ancak yaz ayları oldukça kalabalık ve eğlenceli geçmektedir.

Sokakları tarih kokan bir ülkedesiniz. Özellikle başkent Edinburg yürüyerek gezebileceğiniz ve sizi yormayacak yolları olan bir şehirdir. Tek renk evleri, üçgen çatıları ve farklı özellikleri ile yolda yürürken bile kendinizi açık hava müzesinde gibi hissedeceksiniz.

İskoçya’da gezilecek yerler
Cottish Yürüme Yolu, Loch Gölü, Kelvingrove Sanat Galerisi, Edinburg Kalesi, Holyrood Sarayı, Riverside Müzesi, Royal Botanik Bahçesi, Stirling Şatosu, Camera Müzesi ve Lomond Gölü bu ülkede görebileceğiniz en güzel yerler arasındadır.

İskoçya’da ne yenir?
Geleneksel olarak et ve sebze karışımını çok seven İskoçyalılar, Haggis adını verdikleri özel yemeklerini sunarlar. Somon bu mutfakta ayrı bir yere sahiptir. Et ve süt ürünleri de oldukça önemlidir. Fırında sebze ve et yemeyi severler. İskoç yumurtasının tadına kesinlikle bakmalısınız. Ayrıca Fish & Cips burada yiyebileceğiniz en güzel atıştırmalıktır.

İskoçya gece hayatı
Eğlenmeyi seven İskoçyalılar gelen turistler içinde aynı eğlence seçeneklerini ve yöresel gösteriler hazırlamaktadır. Burada en önemli özellik gittiğiniz mekanda sipariş verdiğiniz içecek viski ise size puro ve çikolata yanında ikram olarak sunulur. Bu genelde yabancı ülkelerde alışık olmadığımız bir sunumdur. Viskinin ana vatanındasınız unutmayın. Alışveriş için tercih edebileceğiniz markalar ve yöresel dükkanlarda yemek yiyeceğiniz ve eğleneceğiniz mekanlara genelde çok yakın. Stafford Strret ve William Strret bunların başında geliyor.

İskoçya’da Çocuk Tiyatro festivali, Ulusal Kitap festivali, Ulusal Tiyatro Festivali, Kısa Film Festivali ve Bilim festivali düzenlenmektedir. İskoçya’ya hazır gelmişken buradan bir Londra turu yapmamak olmaz. Direkt olarak İngiltere geçebilir ve Londra Turu ile harika bir 3 gün geçebilirsiniz.

İLGİLİ KATEGORİLER