error
İtalya, Slovenya Yaz Turu bu dönemde pasiftir. Değerlendirmek isteyeceğiniz diğer turlar için tatil danışmanımızla görüşebilirsiniz.

HEMEN ARAYIN: 0850 466 77 44

ya da

İtalya, Slovenya Yaz Turu

İtalya, Slovenya Yaz Turu bu dönemde pasiftir.

1.Gün  İSTANBUL – LJUBLJANA

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali THY kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 13:00’da buluşuyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 1063 sayılı tarifeli seferi ile saat 17.50’te Ljubljana'ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 19.10’de varıyoruz ve havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile panaromik şehir turu için hareket ediyoruz. Şehir turumuzda göreceğimiz yerler arasında Ljubljana Nehri, Parlamento binası, Ljubljana Üniversitesi, Eski meydan ve St.Nicholas Katedrali bulunmaktadır.

2.Gün  LJUBLJANA-VENEDİK

Sabah kahvaltısının ardından Venedik’e hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz güzergahımız üzerinde Bled Gölü turuna katılabilirler. Tur sonrası Venedik’e hareket ediyoruz. Varışımızı takiben panoramik şehir turuna katılıyoruz.Turumuzda San Marco Meydanı ve Kilisesi, Tövbe Köprüsü, Rialto Köprüsü, Dükler Sarayı, Çan ve Saat Kulesi, Giorgio Maggiore Kilisesi ve Büyük Kanal görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından rehberimizin düzenleyeceği Venedik`in sembolü olan Gondol turuna katılabilirsiniz.Tur sonrası otelimize dönüyoruz.

Bled Gölü Turu (40 Euro) Bohinj buzulunun etkisi ile oluşan Bled Gölü, 2km uzunluğunda ve 1.3 km genişliğindedir. Göl etrafındaki tepeleri, sudaki yansımalarını, geleneksel teknelerini, üzerinde kilise bulunan muhteşem adasını göl kenarındaki kuğularını fotoğraflamaya doyamayacaksınız. Göl çevresinde yürüyüş yaparak veya bisiklet kiralayarak keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Venedik Gondol turu (25 Euro)

3.Gün VENEDİK-FLORANSA

Sabah kahvaltısının ardından Floransa’ya hareket ediyoruz. Güzergâh üzerinde düzenlenecek olan Bologna turuna katılabilirler. Turumuz sonrası Floransa’ya varışımızı takiben panoramik Floransa şehir turu. Turumuzda Arno Nehri, Ponte Vecchio köprüsü, San Giovanni Battista, Vaftizhane, Santa Maria del Fiore Katedrali (Duomo) ve Signoria Sarayı görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde Montecatini`deki otelimize dönüyoruz.

Bologna Turu (25 Euro) Neptün Çeşmesi, Piazza Maggiore (BüyükMeydan), Eski Borsa Binası, Avrupanın ilk üniversite binası, Quadrilatero (eskipazar) Garisenda ve asinelli kuleleri görülecek yerler arasındadır.

4.Gün FLORANSA

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman sunuyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin düzenleyeceği Pisa, Siena ve San Gimignano turuna katılabilirler. Tur sonrasında otelimize dönüyoruz.

Pisa, Siena ve San Gimignano Turu (80 Euro) Turumuzda Pisa Kulesi ve Miracoli Meydanı görüldükten sonra UNESCO dünya mirası listesinde bulunan San Gimignano ve Siena şehirleri gezilecektir.

5.Gün FLORANSA – ROMA

Sabah kahvaltısının ardından Roma'ya hareket ediyoruz. Güzergâh üzerinde düzenlenecek olan Orvieto turuna katılma imkanı bulabilirsiniz. Orvieto’nun görülmesinin ardından Roma’ya varış. Turumuzda, Vatikan ve San Pietro Katedrali, Colosseo, Roma Forumu, Venedik meydanı, Vittoriano Zafer Anıtı, Aşk çeşmesi (Fontana di Trevi) ve İspanyol Merdivenleri (Piazza di Spagna) görülecek yerler arasındadır.

Orvieto Turu (25 Euro) İtalya’nın sanat ve genel tarihinde önemli yere dinen ve olağanüstü doğal güzelliklere sahip olan Orvieto'u görüyoruz.

6.Gün ROMA

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman sunuyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin düzenleyeceği Outlet ve Göller Bölgesi (Castel Gandolfo-Nemi) turuna katılabilirler.Tur sonrasında otelimize hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz akşam Roma Gece Turuna veya Antik Roma tarzı yemekli, eğlenceli GeceTuruna katılabilirler.

Outlet ve Göller Bölgesi (Castel Gandolfo-Nemi) Turu (45 Euro) Papaların yaz dönemlerinde yaşadığı doğal güzelliklerin olduğu bölge ve sürekli yaşamak isteyeceğiniz, dağ çileği ile ünlü Nemi gezildikten sonra İtalya'nın en ünlü outlet bölgesinde serbest zaman bulabilirsiniz.

Roma Gece Turu (25 Euro)

Antik Roma Tarzı Yemekli, Eğlenceli Gece Turu (55 Euro)   

7.Gün ROMA-NAPOLİ

Sabah kahvaltısının ardından Napoli’ye hareket ediyoruz. Varışı takiben panoramik şehir turuna katılıyoruz. Şehir turumuzda görülecek yerler arasında; Yeni Kale, San Carlo Tiyatrosu, Umberto 1 Galerisi, Toledo caddesi, İspanyol Mahallesi, Kraliyet Sarayı, Liman Bölgesi vardır. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin düzenleyeceği Pompei & Sorrento turuna katılabilirler.

Pompei & Sorrento Turu (80 Euro) Dünya üzerinde 2000 yıl öncesinden buyana olduğu gibi kalabilen yegane antik şehirlerden biri olan Pompei, Vezüv yanardağının getirdiği lavlar ve küller altında kalmış olup, taşlaşmış insanları görebileceğiniz tek şehirdir. Pompei ziyaretinin ardından muazzam güzellikteki falezlerden geçerek Amalfi sahilinin gözde sahil kenti Sorrento’yu ziyaret ediyoruz.

8.Gün NAPOLİ - İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından uçak saatine bağlı olarak havalimanına ulaşıyoruz. Bagaj ve check-in işlemlerinin tamamlanmasının ardından Türk Hava Yollarının TK 1880 sayılı tarifeli seferi  ile saat 11.35’de İstanbul'a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 14.45’de İstanbul'a varışımız gerçekleşiyor.

UÇAK DETAYI

TK1063 İstanbul - Ljubljana 17:50 - 19:10 

TK1880 Ljubljana - İstanbul 11:35 - 14:45

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul(IST)-Ljubljana(LJU) /Napoli(NAP)-Istanbul(IST)arası ekonomi sınıfı uçak biletleri

Havalimanı vergileri

3 ve 4 otellerde 7gece kahvaltı dâhil konaklamalar

Havalimanı-otel-havalimanı transferleri

Tüm şehirler arası transferler

Panoramik Ljubljana, Venedik,Floransa,Roma ve Napoli şehir turları

Şehir vergileri (25 Euro)

Vaporetto ücreti (15 Euro)

Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

Vize Ücreti (120 Euro)

Seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro)

Yurt Dışı Çıkış Harcı Bedeli

Her Türlü Otel Ekstraları Ve Kişisel Harcamalar

Opsiyonel Turlar

Müze Ve Ören Yerleri Giriş Ücretleri


ÖNEMLİ BİLGİLER

Acentemiz , havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır.

Fiyatlar, 01.01.2011 Tarihindeki taşımacılık ücretlerine göre verilmiş olup, hareket tarihine kadar gelebilecek artışlar aynı oranda yansıtılır.

Çocuk fiyatları ; 2 yetişkinle aynı odada 3. kişi olarak konaklamaları halinde uygulanır.

Üç Yataklı odada ; 3. yatak ilave yatak olup, açılır - kapanır yatak şeklindedir ve diğer 2 yatakla aynı konfora sahip değildir.

Uçuş saatine göre, geç varışlarda panoramik şehir tanıtım turu, ertesi gün yapılır.

Acentemiz  kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

Yeşil pasaport sahiplerine vize gerekmemektedir.

Shengen vize işlemleri sırasında ve yurtdışı çıkışlarınızda ve girişlerinizde problem yaşamamak için pasaportunuzun seyahat bitiminden itibaren 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır.

Şehirler arası geçişlerin özel otobüs ile yapılan gezilerimizde minimum katılım sayısı 30 kişidir. Tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kente girmeden önce yer alan dinlenme alanları veya ören yerlerine  yönlendirilecektir.

Ne zaman yapılırsa yapılsın iptal durumunda vize ve sigorta ücretleri iade edilmez.

Programlarda belirtilen gezilerin günleri yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen geziler yapılmaz. Bu gezilerin yapılamamasından Acentemiz  sorumlu tutulamaz.

65 yaş üzeri misafirlerimize seyahat sigortası için yaş periyodlarına göre sürprim uygulaması vardır. Detayları acentanızdan öğrenebilirisiniz.

Acentemiz  gezi programlarına kayıt yaptırmış kişiler bu maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Acentemiz  misafirlerine haber vermek koşulu ile turu iptal etme/tarih değişikliği yapma hakkına sahiptir.

Zorlayıcı Sebep (Force Majeure) haricinde erken rezervasyon ve kampanyalı turlarımızda isim değişikliği, iptal ve iade yapılamamaktadır.

EMEKLİLER İÇİN

 (Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)

1.Emeklilik hesap cüzdanı fotokopisi
2.Ev tapusu fotokopisi
3.Banka hesap cüzdanı fotokopisi
4.Kredi kartı fotokopisi 

SERBEST MESLEK MENSUPLARI İÇİN

 (Avukat, doktor, mali müşavir vs.) (Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)

1.Baglı bulunduğu odadan yazı
2. Antetli kağıda seyahatin amacını belirten ‘’ İLGİLİ MAKAMA ‘’ hitabıyla başlayan, konsolosluk adı belirtilmeden yazılacak dilekçe
3.Vergi levhası fotokopisi
4.Kredi kartı, ev tapusu, banka ve yatırım hesabı ve araba ruhsatı fotokopisi 

MAAŞLI ÇALIŞANLAR İÇİN

  (Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)

1.Antetli kağıda seyahatin amacını belirten ‘’ İLGİLİ MAKAMA ’’ hitabıyla başlayan konsolosluk adı

2.belirtilmeden yazılacak dilekçe. (imzalar, firmanın imza sirkülerinde yer alan kişilere ait olmadır)
3.Firma imza sirküleri
4.Firmanın ticaret veya sanayi odasından faaliyet belgesi (yeni tarihli)
5.Vergi levhası fotokopisi
6.Ticaret sicil gazetesi fotokopisi

7.Son maaş bordrosu
8.Sigorta işe giriş ve son 4 aylık bildirgelerin fotokopisi
9.Kredi kartı, ev tapusu, banka ve yatırım hesabı ve araba ruhsatı fotokopisi 

FİRMA SAHİPLERİ VE ŞİRKET ORTAKLARI İÇİN

(Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)

1.Antetli kâğıda seyahatin amacını belirten ‘’ İLGİLİ MAKAMA ‘’ hitabıyla başlayan konsolosluk adı belirtilmeden yazılacak dilekçe
2.Firma imza sirküleri
3.Vergi levhası fotokopisi
4.Ticaret veya sanayi odasından faaliyet belgesi (yeni tarihli)
5.Ticaret sicil gazetesi fotokopisi (kuruluş gazetesi)
6.Kredi kartı, ev tapusu, banka ve yatırım hesabı ve araba ruhsatı fotokopisi

BANKA ÇALIŞANLARI İÇİN

(Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)

1. Bankanın antetli kağıdına seyahatin amacını belirten ‘’ İLGİLİ MAKAMA ’’ hitabıyla başlayan konsolosluk adı belirtilmeden yazılacak dilekçe (imzalar, firmanın imza sirkülerinde yer alan kişilere ait olmadır)
2.Banka imza sirküleri
3.Son maaş bordrosu
4.Kredi kartı, ev tapusu, banka ve yatırım hesabı ve araba ruhsatı fotokopisi

ÖĞRENCİLER İÇİN

(Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)

Öğrenci durum belgesi
Ebeveyn gelir durumunu belirten belgeler (yukarıda belirtilen katagorilere göre)

DEVLET MEMURU İÇİN  

(Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)

1.Konsolosluk Makamına, Antetli kâğıda İngilizce yazılmış, resmi ‘Vize Başvuru Dilekçesi’ (Gidiş nedeni ve göreviniz belirtilen, kurum imza yetkilisi tarafından ıslak imzalı ve mühürlü).

2.Son üç aya ait maaş bordrosu

3.Kurum Personel Tanıtma Kartı Fotokopisi

4.Banka Hesap Cüzdanı, Kredi Kartları, Araç Ruhsatı ve Gayrimenkul gibi maddi kaynak gösteren Belgelerin Fotokopisi.

5.Evlilik Cüzdan Fotokopisi

NOTLAR

*Evli çiftlerin evlilik cüzdanı fotokopileri vize başvurularında gerekmektedir.

* 2 adet fotoğraf (Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)
* İlk defa shengen vizesi alabilmek için şahsi müracaat gereklidir. Pasaport geçerlilik süresinin en az 6 ay olması gerekmektedir.

* Tüm vize alacak meslek gruplarına istinaden Yurt dışında geçerli Seyahat Sağlık Sigortası (30.000 Euro limitli) gerekmektedir.

* Tüm vize alacak meslek gruplarına istinaden seyahatin amacını belirten ‘’ İLGİLİ MAKAMA ‘’ hitabıyla başlayan, konsolosluk adı belirtilmeden yazılacak şahsi dilekçe.

* Tüm vize alacak meslek gruplarına istinaden önlü ve arkalı kimlik fotokopisi ve ev & iş adres ve telefon bilgileri beraberinde vermeniz gerekmektedir.

PEŞİN FİYATINA 9 TAKSİT! Ödeme seçenekleri için tıklayınız...

Misafir Değerlendirmeleri

Bu tur için henüz bir değerlendirme yapılmamış. Tur için ilk değerlendirmeyi siz yapın.

Tur Nasıldı?

Tur rehberinden memnun kaldınız mı?

Konakladığınız oteli beğendiniz mi?

5 TL GeziPara Kazan

İtalya, Slovenya Yaz Turu

TUR SAYFASINA DÖN

REZERVASYON YAP

Konum

İtalya, Slovenya Yaz Turu