FİLTRE

SIRALA

ARA

Slovenya Turları

1 adet tur bulundu...

Dalmaçya ve Adriyatik Kıyıları Turu
Metropolcard’lılara Özel %5 Kazandıran Tatil Fırsatı!

Lüks Otobüsler ile Ulaşım

8 gece 9 gün

Tur Kalkış Yeri:İstanbul

Tur Periyotları
Oda + Kahvaltı
399,00 EUR7.381,50

Slovenya Hakkında

Adriyatik denizinde yer alan ülke Slovenya, yılın en güzel zamanlarında ziyaret edebileceğiniz, turların düzenlendiği bir ülkedir. Slovenya turu kapsamında gezip dolaşmak ve en önemli noktaları görmek için seçimlerinizi hemen yapmalısınız. Ljubljana, Maribor, Bled, Kranj ve Koper gibi önemli şehirlere uğrayabilir, tarihi önemi ve farklı mimarisi ile keyifli zamanlar geçirmenizi sağlayacaktır.

İki bölge ikliminin hakim olduğu Slovenya’da kıyı kesimlerde Akdeniz iklimi, iç bölümlerde ise karasal iklim görülür. Kış mevsimi oldukça soğuk ancak yaz mevsimi ılık hatta bazen yağışlı geçebilir. Slovenya Temmuz, Ağustos, Eylül ve Ekim ayları boyunca pek çok festivalin yapıldığı ülkedir. Yeşili ve farklı manzaraları ile sizi konuk edecek olan Slovenya’da eğlenceli bir tur geçireceğiniz kesindir. Slovence, İtalyanca ve Macarca ülkede konuşulan dillerdir.

Kış turizminin önemli olduğu Slovenya’da Kasım, Aralık, Ocak, Şubat ve Mart ayları güzeldir. Ancak rengarenk çiçeklerin cenneti olan Slovenya bahar aylarında daha da büyüleyicidir.

Slovenya mutfağının kendine has bir tarzı vardır. İtalya ve Orta Avrupa’dan esinlenilmiş olan Slovenya mutfağında buğday, domuz eti, patates, fasulye, krema, tereyağı ve yumurta yemekler için oldukça önemlidir. Kaz, hindi, ördek ve tavuk en çok tüketilen et türüdür.

Slovenya’da gezilecek yerler
Bled gölü başta olmak üzere Postojna Mağarası, Skocjan Mağarası, Triglav Doğal Parkı, Bohinj Gölü, Triple Nehir, Tivoli Parkı, Julian gölü, Bled Kalesi, Triglav, Slovenya Ulusal Müzesi ve Pivka Mağarası görebileceğiniz doğal güzellikler arasındadır.

Slovenya turu kapsamında gezip göreceğiniz en güzel şehirler, doğal parklar, yürüyüş alanları ve gölleri gördükten hemen sonra ülke değiştirmeye ne dersiniz? Trieste hemen sınırında olan Slovenya’dan sonra İtalya’ya geçiş yapabilirsiniz. Gezinomi İtalya turu aslında oldukça geniş bir turdur. 7 gece 8 gün sürecek olan Fransa, İtalya, Slovenya Turu kapsamında dilerseniz Nice, Floransa, Venedik ve Ljubljana gezip göreceğiniz şehirlerdendir. Ayrıca farklı bir tur seçeneği olarak ise Ljubljana, Hallstad, Ausburg, Lugano, Como ve Venedik’i gezip göreceğiniz Gezinomi Romantik Avrupa Turuna katılabilirsiniz.

İLGİLİ KATEGORİLER