SIRALA

ARA

İzlanda Turları

Atlas Okyanusu’nun kuzeyinde yer alan Britanya Adalarından olan İzlanda, Avrupa birliği üyesidir. Küçük adanın başkenti Reykjavik'dir. Diğer önemli şehirleri arasında ise Kopavogur, Hafnarfjörour, Akureyri, Keflavik ve Akranes bulunmaktadır.

Devamını Oku »

Sizi Arayalım?Telefon numaranızı gönderin, Gezinomi Tatil Danışmanımız İzlanda Turları için sizi arasın...

İzlanda Hakkında

Atlas Okyanusu’nun kuzeyinde yer alan Britanya Adalarından olan İzlanda, Avrupa birliği üyesidir. Küçük adanın başkenti Reykjavik'dir. Diğer önemli şehirleri arasında ise Kopavogur, Hafnarfjörour, Akureyri, Keflavik ve Akranes bulunmaktadır. İzlanda’ya gitmek için en doğru tarihleri İzlanda hava durumu kontrolü yaparak öğrenebilirsiniz. İzlanda’ya gitmek için Mayısi Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül ayları en güzel zamanlardır. Haziran ayında özellikle 17-18 gün boyunca güneş hiç batmaz. Bunun için Haziran ayında siz de İzlanda’ya giderek farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz.

İzlanda vizesi için gerekli olan evrakları tamamladıktan hemen sonra İzlanda uçak bileti için tercihleri değerlendirmeye başlamalısınız. İzlanda kuzey yarım kürede bulunmaktadır ve gideceğiniz tarihleri bunun için iyi seçmelisiniz. Ilıman iklimi ile kışları 0 derecenin altına düşmektedir. -10 dereceye varan kış sıcaklığı ile aslında diğer kuzey ülkelerine göre ılık kalmaktadır. Yaz sezonunda ise İzlanda hava sıcaklığı 13 derece civarındadır.

İzlanda turunuzu genellikle güneşin batmadığı 18 günlük sürece denk getirirseniz farklı bir tur seçeneği değerlendirmiş olursunuz. İzlanda ışıklar adası ile tur seçeneklerini değerlendirmek için en doğru nokta iken çıkacağınız tur hakkında detaylı bilgi almak isterseniz doğru yerdesiniz. İzlanda turu ve göreceğiniz yerlere gelin beraber göz atalım.

İzlanda’da gezilecek yerler
Mavi Göl, Golden Lelalesi, Gullfoss Şelalesi, Hallgrimskirkja Kilisesi,� İzlanda Ulusal Müzesi, The Sun Voyager, Perlan Müzesi, Dynjandi Şelalesi, Harpa, Icelandic Müzesi ve Tjörnin göreceğiniz noktalar arasındadır.

İzlanda’da ne yenir?
Milli içeceği Brennivin olan İzlanda’da en popüler yemek ise köpek balığı etidir. Hakarl olarak bilinen lezzetin tadına bakmalısınız.

İzlanda turu kapsımda en güzel noktaları ziyaret edecek, doğal güzellikleri gölleri, şelaleleri ve tarihi özellikleri ile sizi konuk edecek olan en konforlu otel seçenekleri ile İzlanda Turunu değerlendirmenizi tavsiye ederiz. İzlanda’ya kadar gelmişken buradan İskoçya’ya bambaşka bir dünyaya geçerek Cottish� Yürüme Yolu, Loch Gölü, Kelvingrove Sanat Galerisi, Edinburg Kalesi, Holyrood Sarayı, Riverside Müzesi, Royal Botanik Bahçesi, Stirling Şatosu, Camera Müzesi ve Lomond Gölünü gezebilirsiniz.

Gezinomi İskoçya Turu kapsamında istediğiniz tarihleri seçerek en güzel fırsatları değerlendirmenizi tavsiye ederiz.