FİLTRE

SIRALA

ARA

Japonya Turları

1 adet tur bulundu...

Japonya, Kore Mistik Rotalar
Metropolcard’lılara Özel %5 Kazandıran Tatil Fırsatı!

Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi ile

9 gece 10 gün

Tur Kalkış Yeri:İstanbul

Tur Periyotları
Oda + Kahvaltı
3.219,00 USD60.517,00

Japonya Hakkında

Japon denizi ile Kuzey Pasifik okyanusu arasında kalan Kore Yarımadasında yer alan Japonya, 128 milyon nüfusu ile oldukça kalabalıktır. Para birimi Japon yenidir. Asya kıtasında yer alan ülkede konuşulan resmi dil Japoncadır. Japonya, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize uygulamayan ülkedir. 3 aya kadar ve turistik gezilerde vizeye ihtiyacınız yoktur.

Japonya turu için en önemli detay hava durumudur. Japonya hava durumu 15 günlük kontrol edilerek seçimler yapılmalıdır. Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında hava sıcaklığı 40 dereceye kadar ulaşmaktadır. Kışın ise hava sıcaklığı sıfırın altına inmektedir. -10 dereceyi gören ülkede tur için en doğru zaman bahar aylarıdır.

Japonya önemli şehirleri arasında Tokyo, Yokohama, Osaka, Hiroşima ve Kyoto bulunmaktadır. Japonya gezisi kapsamında kesinlikle bu ülkelere gelmelisiniz. Japonya gece hayatı oldukça hareketlidir. Eğlenmeyi seven bir ülke olan Japonya’da barlar, gece kulüpleri, publar ve tabi ki restoranlar birbirinden farklı seçenekleri ile sizi beklemektedir.

Japonya müzikleri ve Japonya gelenekleri bu ülke hakkında en çok merak edilen detayların başında gelmektedir. Özellikle Japonya Işık Festivali zamanında gitmenizi ve sokağa taşan eğlencenin keyfini yaşamanızı tavsiye ederiz.

Japonya’dan ne alınır?
Japonya alışveriş için keyifli bir ülke olabilir. Teknolojinin oldukça fazla kullanıldığı bu ülkede seçim yapmakta oldukça zorlanacaksınız. Teknoloji ürünleri, hediyelik eşyalar ve tabi ki hatıra olarak saklayacağınız en güzel süs eşyalarını satın alabilirsiniz.

Japonya’da ne yenir?
Japon yemekleri pilav ile ünlüdür. Pirinç olmadan asla bir yemek düşünülemez ve sabah kahvaltısından akşam yemeğine kadar her zaman yenilmektedir. Doğu Asya ülkelerinin mutfaklarına benzeyen Japonya mutfağı, farklı yağ çeşitleri ve baharatları ile bilinmektedir.

Suşi kesinlikle burada tadına bakmanız gereken bir lezzettir. Empura, sukiyaki, udon, okonomiyaki, soba, ramen de diğer yemek seçenekleridir.

Japonya gezilecek yerler
Japonya önemli yerleri ile araştırılması gereken bir ülkedir. Tapınakları ve doğal güzellikleri ile bilinen ülkede ilk başta doğal alanları gezmenizi daha sonra şehir içi turlara katılmanızı tavsiye ederiz. Tapınakları arasında; Meiji Tapınağı, Senso-ji Tapınağı, Fuji Dağı, Kinkakuji Tapınağı, Kiyomizu Tapınağı bulunmaktadır.� Ayrıca park ve bahçeleri de oldukça büyüleyicidir. Shinjuku Gyoen Bahçesi, Universal Stüdyoları ve Ashi Gölü görmeniz gereken yerler arasındadır.

Japonya’nın hemen ardından görmek isteyeceğiniz bir başka ülke ise Kore ya da Çin olabilir. Ayrıca Taiwan ise diğer bir seçenektir. Gezinomi Çin turu seçenekleri arasından birini tercih ederek fırsatlardan yararlanabilirsiniz.�

İLGİLİ KATEGORİLER